Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
12. aug 2008

bre ranko vsetky kocky 🙂
stipance pomaly odpuchaju, ... nechcem byt hnusna, ale zacali komplet hnisat.. je to nechutne, ale vzdy je to u mna tak 🙂 a ziaden raid, ziaden off... mam doma pakel biolitu - to je moj najvernejsi kamarat na leto a na oknach sietky proti hmyzu, inak by som ani leto neprezila 😀 😀
libi - a co si tej svagrinej povedala?
inak - ked niekde pride rec na potomkov, tak uz sa tvarim akoze nic a vsade hovorim o tom, ako to vsade pisu, ze v terajsej dobe nechavaju parom az 2 roky na prirodzene pocatie, kedze je vsade chemia a vela stresu... a je to vlastne naozaj tak 🙂 a snazim sa byt pri tom hrdina, ze akoze som karieristka.... 😔 😔 😔 nedajboh, aby ma zacali lutovat a poza chrbat oznacovat ako neplodnu 😖 sak sa zosypem...
miri - ved uz nebud taka, ze neoficialne - mne uz by svietilo v pase cervenym, ze 5tt+ neviemkolko 😉

lenand
12. aug 2008

tak som spet s prechadzky bola som unavit trošku toho zbojníka aby naobed spal a prišli sme nato že už začinajú staviat cirkus parada budu tu až do nedele cez výkend bude aj rock fest snina pride aj kabat ,desmod aneta langerova ,imt smile,no name,cmorik atd 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 takže bohatý výkend nás čaká 🙂 🙂 🙂

libeth
12. aug 2008

mirip, prosim ta ked na tu smolu budes stale mysliet, tak si ju prizenies, ved s tym uz prestan 😅 sa vytesuj, neboj vsetko je v poriadku 😵 😵 😵

lenocka, ahoj, no len som zvysila ton, a jasne im povedala, ze ked to nechapu a ani nemozu pochopit kedze pocali 3 deti hned nanajvys do 2 mesiacoch, pch. a ze nieje sanca, tak nech mi s tym daju pokoj, ze mi z nich uz hrabe 😀 a co ja viem co este, si to ani nepamatam. 😅 Ale mam pokoj od vsetkych, fakt. 😉
horsie je, ze mam pocit, ze svokra sa zato hambi..., neviem preco mam taky pocit... inak ona je absolutna nechapavka 🤐

pink_lady
12. aug 2008

libi to by aj mna zaujimalo na motivaciu 😉 😀 ja som tak hnusne vyletela na potencialnu svagrinu ale to som bola fakt hnusna, stena jedno drze o 5 rokov mladsie 🙄 🙄 😠
ale uz ma tie reci aj ked ma vezmu vo vnutri navonok sa snazim robit ze nic a poviem si ze co neoplati sa rozculovat nad ludskou hlupostou. fakt je ze kto nezazije neuveri 😲 🤐

pink_lady
12. aug 2008

aaa pokial som pisala ze by ma to zaujimalo libi uz napisala 😅
a to preco by sa mala hanbit ta svokrA? 😕 😕 ☹

mirip a ty prec s ciernymi myslienkami lebo si to fakt privolas 😠 nezabudaj ze to malicke je odzaciatku vnimave na mamickine myslienky a pocity 😉

mirip
12. aug 2008

Ok dievčatá pas zmením ked prídem z dovolenky aj ked sa mi tam pravdupovediac nechce to len muž ma prehovára a uistuje že bude na nás dávať velký pozor 😵

lenocka3
12. aug 2008

🙂 moja svokrusa sa nevyjadruje... vobec. Nastastie mam v pohode svokrusu 🙂 nepyta sa, nekomentuje, nic. Ale samozrejme by babo brala 😀 😀 😀 vsetkymi desiatimi 😀 este nema ani jedno chuda, tak podpichuje vsetky svoje deti 😀 v ramci normy, nikdy nie je nepatricne dotierna. a moja mamca tiez este nema ziadne vnuca a tak sa snazi svoje dcery s endometriozou dohnat aspon k liecitelovi. Aj ked je to prave moja mamca, ktorej to nedochadza, ze niekomu to nejak nejde....ja jej normalne nemozem vysvetlit, ze endo nie je ako chripka... ona si stale mysli, ze neexistuje, aby sa to nedalo vyliecit.. a slovo zrasty a neviem co si uz vobec nevie predstavit...

lenocka3
12. aug 2008

...tak ju nechavam v tom, ze to ako ta chripka je... aby sa moc netrapila...

libeth
12. aug 2008

inak ja mojej mame tiez nic nehovorim, nekomentujem... nedokazem to. Este nema ziadne vnuca a chuda prijala by 😔

ale svokra ma, 4. a ten najmensi ma 1.5 roka. Tak si to viete predstavit, ako sa tesi.... a ked to vzdy vidim je mi luto, ze nemam. Ach jaj.
pink, a vidim to v tom, ze vsade hovori, ze mam pracu, skolu... nechce aby to nikto vedel. A stale ma posiela na dovolenku, si snad mysli, ze motyka vystreli, ci co????? 😕

janis24
12. aug 2008

ja sa nastastie nestretavam s negativnymi reakciami, ale myslim, ze je to preto, lebo nenechavam ludi, ktorych to zaujima, v neistote. Nemam problem dat najavo, ze ma to trapi, ze sa nedari, postupne najblizsiu rodinu oboznamujem o priebehu situacie. Nerozmyslam nad tym, ako reaguju, dobre na tom je to, ze ked im narovinu poviem, ako sa citim a preco, nedavam im tak priestor na domyslanie si alebo pripadne rypanie...
Svokra sa uz radsej nevyjadruje, ako silne katolicky zalozena zena (ale na druhej strane dostatocne benevolentna) mi raz naznacila, ze ci to nechceme nechat tak, vykaslat sa na akekolvek liecby a CARka, tak som na nu mierne zaganila a spytala sa, ci by radsej chcela, aby som skoncila s vyoperovanymi zenskymi organmi... Ludia len proste nie su informovani, tak ich treba trpezlivo vyvadzat z omylu, pre nich su to tiez nove skusenosti...
Moja mamina je co sa tyka tohto v poho, viem ze keby nas tie oplodnenia mali financne vystavit, tak si zoberie aj desat poziciek, aby nam pomohla, pre nu by bolo vnuca akoby vykupenie zo zivotneho stereotypu... 😅

lenand
12. aug 2008

baby svokry su už raz také ta moja tiež nevie ake som mala problémi ešte pred oliverkom a ani teraz nevie že som bola operovaná a to žijeme v tom istom meste mužik jej to nepovedal a ja ani tolko

pink_lady
12. aug 2008

janis ale niekedy prave tie negativne reakcie vznikaju prave preto ze clovek povie ako ho to trapi a ako sa veci maju 😒

lenand
12. aug 2008

pink kam ta teraz cez vykend zavedu tulavé boty 😉

janis24
12. aug 2008

pink ano ale tie su od ludi bez akejkolvek empatie, ktorym sa ja osobne vyhybam, lebo mi do zivota nic nedaju, takym ja nevravim nic, lebo mi na ich nazore vobec nezalezi a tym padom mi ani nemozu ublizit. Teraz som vravela o najblizsich, s ktorymi som v pravidelnom kontakte... 😉

libeth
12. aug 2008

jani, no my sme povedali aj svokre, co je vo veci, ved koniec-koncov uz na 3 den po svadbe som lehnila v spitali. Ale nepochopila to, aj so svagrinou jednou som o tom debatila a ta si stale mysli, ze sak pohodicka, jej znama bola vraj 8x na IVF a potom sa podarilo. Uff, to je podla mna prilis 😨 A druha svagrina, ta si mysli, ze ked sa 2 mesiace nedari, ze katastrofa.... a ked s nimi zijem, tak mi to zial ublizuje 😔 aj ked sa branim zubami nechtami a pozitivnym myslenim 😀 proste dakedy mi je to luto. Napr. vcera som sledovala svokru ako si stiska maleho. No bolo mi smutno. Hlavne ked ma teraz cakaju zmeny v praci, ktore ma vobec netesia...

mirip
12. aug 2008

no ja mám takú rodinu že nemožem povedať nič, ani do teraz okrem muža a mojich rodičov s ktorými žijeme pod jednou strechou nikto nič nevie ani to že som bola v nemocke, sa to podarilo zatajiť...lebo niekomu rodina pomože ale nám nie, keby vedeli aké máme problémy tak by sa ešte na tom škodoradostne pobavili 😒

pink_lady
12. aug 2008

u mna by mama ani len vo sne neprijala aby som isla na iVF - ale toberiem tak ze nejako to utajim ak inak nebude ...oni su proste prilis katolici, otec este viac a podla nich je dolezite "prijat svoj udel" ale to lahko sa vravi ludom ktori nemali s detmi ziadny problem a mali ich 6 😲 mam pocit ze cirkevne prikazy a zakazy a ja neviem co pisu ludia co nevedia co je to tuzit po dietati...nic v zlom 🤐 🤐

libi raz si svokra vystiska aj vase malicke urcite 😉

lenand teraz uz budem doma cez vikend - velke obhajoby sa blizia 😕 😕 😀 😀

janis24
12. aug 2008

je to smutne, ked cloveka najblizsi nevedia podrzat ☹
Pink na tu vieru mam rovnaky nazor, moj drahy dufa, ze deti pokrstime ako katolikov, hoci ja som evanjelicka, lenze akonahle vyjde najavo, ze vzisli z umeleho oplodnenia, ziadny knaz ich nepokrsti ☹ Evanjelici s tym na druhej strane problem nemaju... Ale bola dohoda, ked sobas v evanjelickom kostole, tak deti katolici...Ale teraz sa mi to prestava pacit 😅

mirip
12. aug 2008

pink aj moji sú katolíci a ja som sa tak raz zadebatovala s farárom o IVF a čo si myslí o umelom oplodnení pre páry ktoré by normálnou cestou deti mať nemohli.on mi odpovedal že neprijatelné, že katolícka viera to nepovoluje.tak som sa ho spýtala.....Ked podla neho a predstavitelov cirkvi nie je IVF povolené a je to hriech, prečo by potom Boh čo je zakázané dal, ludom, teda dovolil doktorom výskumom prísť na to že aj IVF existuje a umelé polodnienie tiež, že ked je to hriech a Buh to nepovoluje, nedovolil by predsa ludom prísť na takýto sposob pomoci párom čo nemužu mať deti prirodzene ked je to hriech.............a čo sa stalo? Nevedel mi odpovedať

mirip
12. aug 2008

trochu som sa zamotala ale dúfam že tomu rozumiete 😀

lenand
12. aug 2008

ja sa svojim svokrovcom tiež nezverujem ved svokor sa vyjadril a to sme spolu ešte len chodili že ked spolu spime tak už som davno mala byt tehotná a teraz ked nemusím tak tam nejdem chlapi chodia aj sami

janis24
12. aug 2008

mirip chapeme 🙂 Ano oni vazne na vela veci nevedia zmysluplne reagovat a to je znamka toho, ze sa slepo riadia len nejakou dogmou bez toho, aby sa hlbsie zamysleli nad tym, co cinia a rozpravaju a v tom pripade je na mieste pochybovat o ich kompetencii vykonavat tuto pracu 😉

pink_lady
12. aug 2008

no to som ani nevedela ze to nepokrstia 😕 kurnik to co su toto za moresy to akoze to dieta moze za to ako boĺo pocate? 😠 a ako dokazu ze bolo pocate inak ako prirodzene? kde je potom ta fraza "dieťa je Boži dar?" vrr to je ffakt na hlavu uz ☹ ☹ ☹

lenand
12. aug 2008

moji svokrovci by hned reagovali a čo susedia a ludia povedia take malomeštiacke myslenie 😠

janis24
12. aug 2008

no lenand tak nad tymto sa vzdy pousmejem, je to moj zivot a ked mne nezalezi na tom co ini povedia, tak do toho bohuzial nemaju co hovorit 😉
pink no ked im to nepovies alebo ked to nahodou na teba nejaka dobra dusa nebonzne, tak sa to nemusia dozvediet, ale u mna ide o ten princip, aj tak uz by som nechcela, aby moje dieta krstili za takych okolnosti, ked viem, aky maju na to nazor... 😒

libeth
12. aug 2008

ozaj miri, a ake mas pocity? Je nieco ine? 🙂

Baby ja som si v sobotu rozdrazdila zlcnik, bo ked sa nudim, tak jem vsetko co je vokol mna, 😀 a este dnes je mi dost blbo. Vcera som mala dokonca aj 38.2 vecer, ale je mi lepsie. Chcem sa dat dokopy lebo bud. tyzden chceme ist dovolenkovat 😵 kiez by som tam mala ovu a doniesli by sme si malicky suvenircek 😎 Jajaj 😵

pink_lady
12. aug 2008

libi a kde sa chystate na dovolenku? 😉 no, ked to tak pocitam 😵 kedze vcera si dostala mrchu tu budes akurat druhy tyzden cyklu takze ovu a suvernicek by aj mohol byt realny nie? 😉 😵

mirip
12. aug 2008

presne tak jani, no ked mám pravdu povedať som katolíčka a nehambím sa za to ale aj ked je to hriech keby iná možnosť nebola ako otehotnieť iba IVF tak idem a bez rozmýšlania

libi nie je to iné kedy tedy pobolieva v podbrušku ako keby som mala svalovicu, vela pijem teda som vždy smadná ako ťava 😀 a niektoré veci zmenili chuť, napr kečup je mi kyslejší, káva horkejšia.... inak nič, ani prsia nebolia a žiadne zmeny na nich, ani negrciam..skor sa vyberiem na nájazd do chladničky a ked si toho naukladám že idem jesť na tanier..tak ledva do seba niečo dostanem, všetko mi je také bez chuti 😒

a aké mám pocity? teším sa myslím že do určitej miery je mám aj strach..........vlasne človek sa celý život bojí 😒
najprv že neotehotniem, teraz aby bolo všetko ok a baby bolo a sa narodilo zdravé a potom to určite bude strach o baby

libeth
12. aug 2008

pink, no veru, aj ja som si to tak vypocitala ale u mojej ovu je to nevyspitatelne, ale este mam cajiky, tak snad tam ovu bude 😀 inak si vypitam silnejsiu davku 😅
a chceli by sme grecky ostrov, ale neviem neviem... zajtra idem kamoske do cestovky povedat, nech mi nieco najde 😀

miri, neboj vsetko je OK 😵 stale si o krok pred nami, takze pophodka ano? Kedy idete na tu dovolenku? A kam?

lenand
12. aug 2008

miri to je udel nas žien mat o tie svoje detičky večne strach 😉