Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
3. sep 2008

jani- a este sa chcem opytat - pytala som sa aj kociek v druhej teme, ale akosi mi to nie je jasne....moja predstava je asi taka, ze nabehneme do Heliku, mrknu do mojej karty a samozrejme sa zhrozia a navrhnu ivf a hned sa vypise ziadost a pojde na schvalenie. A tam mi baby povedali, ze pokial bude mat manzel dobry spermiogram, tak ze navrhnu najskor IUI /co nechapem naco, kedze ten jeden moj vajcovod je prirasteny o maternicu a druhy je "v poriadku" - ani tomu uz neverim/....

lenocka3
3. sep 2008

a ty si to mala ako? 😕

lenand
3. sep 2008

kočky idem do prace stihla som zavarit ešte lečo tak som velmi nemala čas nakuknut 🙂

skar tak ty budeš dalšia tehulka 😵 super 😵 😵 budem držat pršteky aby to vyšlo na prví šup 😵 😵 😵 😵 😵

pink_lady
3. sep 2008

ahojte zienky,
lenand - ty hlavne teraz opatrne aj s robotou, davaj si pozor na seba 😵
no a mirip by sa uz veru mohla ozvat 😎

janis24
3. sep 2008

ahoj pink 😉 Ako?

lenoc pri endo asi len malokedy navrhuju IUI, predpokladam, ze to by si musela byt cerstvo po laparke, mat uplne priechodne vajcovody a ziadne priznaky endo... Ono je to v podstate na tebe, mne obidva razy povedali, ze IUI nema vobec zmysel, hned sme vypisovali ziadost, ale ak by mi to aj navrhli, zarucene odmietnem, pri tejto dg su to podla mna vyhodene peniaze a zbytocna ostara... 😉 Takze tvoja predstava je absolutne realna a ak ti nahodou nevyjde, mozes to odmietnut, ved oni su tam pre teba a ty najlepsie vies, ake peripetie si ochotna podstupit a ake nie a za co si ochotna zaplatit a za co nie... 🙂

lenocka3
3. sep 2008

jani - dakujem, si ma ukludnila. Uz som dnes zistila, ze pojdem ku dr. Gatovej, este aj sestricka na recepcii sa mi zarucila, ze ked ju spoznam, spadnem z nej na zadok - ze je taka uzasna - a to som ju citovala 😀 😀
IUI - tu by mi o prachy ani neslo, ved to nie je az taka strasna polozka, keby to islo takto tak beriem vsetkymi desiatimi tuto moznost. No ale kedze som aj realista, tak viem, ze to tak nepojde, neva, ved mame IVF. Uz len aby mi to poistovna rychlo schvalila a ideme do toho. Pozeram kazdu chvilu tuzobne do kalendara 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 Uz sa len 12-krat vyspim 😀 😀 😀

janis24
3. sep 2008

😀 😀 😀
Je super, ze hned prvy kontakt dopadol tak dobre, ta sestricka aj dr vyzeraju byt fajn a to je dolezite 😉
IUI ma jednak dost nizku uspesnost a v pripade endo ja to aj diskutabilne, kedze nikdy nevies, ci prave tie tvoje loziska nevylucuju tie spominane protilatky proti spermiam... 😕 Podla mna je to risk a ja v takychto dolezitych veciach neriskujem moc rada 😅 🙂

lenocka3
3. sep 2008

no ved prave preto jani 😠 inak..., celkom sa toho bojim, ci pri stimulke mi pre zmenu nenarastu cysty... nechcem cysty.... stacila mi jedna 😖 😖 a dufam, ze loziska sa nejak nezvacsia... sak by ma slak trafil - nevyprodukujem ani jedno vajko, urobi sa mi cysta a hotovo 😒
Ale to uz zas blbnem. Cely ten strach som nechala za sebou, ked som prvykrat volala do Heliosu. Teraz uz len cakat na tie dvojky, co by som rada mala 😵 😵 A chcem obrovskeeee brusko. Take, aby som sa ani hybat nemohla 😀 😀 a manzel ma len na rukach nosil 😀 😀

pink_lady
3. sep 2008

janis - nuda 😀
baby a to je mozne ze tie loziska produkuju protilatky proti spermiam? 😕 ☹

janis24
3. sep 2008

no to chcem vidiet jeho vyraz v tvari, ked vas vsetkych troch bude mat na rukach 😨 😀 😀 😀 😀
Jasne tie cysty su pravdepodobne, ja ratam s tym, ze sa ta co mam moze zvacsit, ale to je dan za to, co chceme dosiahnut, nejak som s tym vyrovnana 😉 Stat sa moze cokolvek ale je blbost sa tym takto zaoberat, lebo sa zbytocne stresujes a ty sa mas TESIT!!!! 😉

lenocka3
3. sep 2008

😀 rozkaz sefe!!! 😀

scarlette
3. sep 2008

leni dakujem

miminap
3. sep 2008

ahojte kocky. tak sa zasa hlasim v casse, kedy uz asi odpocivate. ale som sa zdrzala, bo sme stahovali krojovnu. mam doooooost.. ledva drzim oci otvorene, este aj v robote fofry kvoli planom.. 🙄 som to tusila, ze to moje stimulkovanie nebude len taka pohodicka. ale totok som chcela... dnes rano mi moj manzel pichol prvy decapeptyl do bruska. 😲 panabeka, keby ste ho videli, ako sa sustredil. ale zvladli sme to spolocnymi silami - ja som drzala faldik, do ktoreho on zapichol ihlu a potom vstrekol injekciu. no hned ma ulozil, vybozkaval, ze som odvazna a ze on by to asi nezvladol. tak pekne poslusne papa vitaminy, ked mu nasypem do dlane, lebo sa boji, ze by ho stihli tiez nejake injekcie.. 😀 😀 😀 chudatko moje. no a zatial sa necitim nijako zvlastne. trosku sa prihlasil dnes vajecnik, lae len take pnutie, mozno len chuda reaguje na vsetky tie hormony..

scar, chcela som sa opytat, to Ti pichli uz tie stimulacne, ci co ti to vlastne dali? nebrala si pred tym ziadne tabletky. inak, citala som letak tych tabletiek, co mi davaju a vraj je to aj na endometriozu. hmm.. mozno to ma zabranit rastu tych cyst alebo co..

no nic, nejdem ja tu buntosit.. tak bruuuuuuuunockuuuuuuuu.. 🤐

lenocka3
4. sep 2008

mimi - no teda, ty musis byt riadne busy, ked chuda vzdy este sadas o pol jedenastej za comp 🙂 Potom posli nejaky detailny popis ako sa pichaju tie injekcie, dam manzelovi 😀 😀... aj tvoj bol predtym taky hrdina ako moj? 😀 ja len cakam ako to jeho hrdinkovanie typu: "mne to problem nerobi, to je v pohode, ked ti budem pichat injekcie." 😀 aby mi hned pri prvej neodpadol 😀
a ake tabletky to papas? ja ze su len injekcie.... 😅

a dobre ranko ostatne kocky 🙂 😎

scarlette
4. sep 2008

bre ranko
miminap ano uz stimulacne, mam kratky protokol, teraz dostavam do zadku menomur, v utorok mam kontrolu a podla toho pripadne upravia davkovanie a potom uz na ovulku ma orgalutran a tie idu podla letaku do ramena...
dnes som bola aj na odberoch k predoperacnemu vysetreniu na interne, nastastie maminka robi v nemocnici tak to mam rychlejsie, u mojej praktickej trvaju vysledky tyzden, co by som stihala len tak tak
ty co beries?

lenocka3
4. sep 2008

scar cavo 🙂
a aky je rozdiel medzi dlhym a kratkym protokolom? a podla coho sa urcuje, ci bude mat zena dlhy alebo kratky protokol? a pred odberom vajok treba mat vsetky predoperacne vysetrenia? ako pred laparo? /interne, krv, anesteziolog, hematolog, a uz si nepamatam kto este?/

janis24
4. sep 2008

ahojte 😉
lenoc s tym protokolom ti neporadim, uz som to citala kdesi, ale zase som zabudla o co ide 😅 No a tie predoperacne treba take iste, rozbor krvi, mocu, anesteziolog, interne - EKG a tak... Ale to ja mam zmaknute v nasej nemocke za dve hodky a vysledky su tiez za chvilu, takze z toho si hlavu nerobim...Ked som sla prvy krat na laparku, tak na mna moj doki zabudol, fasa, tak doobeda som absolvovala vsetky predoper. a poobede som sla na prijem, bola to rychlovka, aspon som nestihla moc stresovat 😀

lenocka3
4. sep 2008

jeeee.... ja predoperacne zmakam tak za dva-tri dni ☹ ☹ ☹ hadam ma neporazi....

janis24
4. sep 2008

nie neboj, mas na to kopec casu, v podstate celu polovicu cyklu, kym stimulujes, mozes si to dat spravit kedykolvek, myslim ze to nema byt starsie ako tri tyzdne... 😉

lenocka3
4. sep 2008

no ved som sa prave chcela spytat... cosi sa mi mari, ze to ma platnost 3 ale neviem ci mesiace, ci tyzdne... tie 3 mesiace by bolo lepsie - to by som zacala uz teraz 😀 😀

scarlette
4. sep 2008

lenoc ani ja neviem aky je rozdiel v tych protokoloch len viem ze su taketo, pri kratkom zacinas so stimulkou 2alebo3 DC, pri dlhom zacinas este pred cyklom...

inak to interne je vtipne, kedze som papier dostala vcea a som 4DC tak moc nemozem odovzdat lebo by tam bola krv, takze ked skonci mrcha tak mi doplnia vysledky...
inak mne kazali spravit iba interne predoperacna vysetrenie, ziadne dalsie ako anesteziolog - nic ake

pink_lady
4. sep 2008

ahojte
u nas je tak dusno ze sa mi nechce ani rozmyslat ani nic robit 😖 🙄
baby ked vas tak citam, ja len dufam, ze ja na IVF nebudem musiet ist - etse mam v zovej pamati tych milion internych predpoperacnych na ktorych ma strasili ze sa nepreberiem a furt mi to odkladali 😠takze dufam ze to uz nebduem musiet absolvovat 😀

janis24
4. sep 2008

ahoj pink 😉 No mas pravdu s tym dusnom, nevyzera to tak, ale akurat som bola v nemocke a vratila som sa riadne spotena... 😖
Aj ja dufam, ze tam nebudes musiet ist, ale aj tak, tieto anestezy nejsu zivot ohrozujuce, to je nieco ine... Ale aj tak dufam, ze sa ti zadari prirodzene 😵 Ja uz som si na myslienku IVF zvykla ako na prirodzenu sucast, nepride mi to ako nieco neradicne 🙂

lenocka3
4. sep 2008

🙂 aj ja som si na tu myslienku velmi rychlo zvykla 🙂 a ako som sa branila zubami nechtami 😉 uz som mohla byt davno tehu - tak mi treba 😅

janis24
4. sep 2008

leni viem 😉 Ale niekedy je treba prejst si aj tymto stadiom, predstav si, ze by si do toho sla len preto, ze ta presvedcilo okolie, asi by to nemalo vyznam. Takze uzi si ten pocit chcenia a uvidis, ze to bude mat vytuzeny nasledok... 😵

pink_lady
4. sep 2008

baby mi budeme tehu tak - ci onak, ja verim ze to bude a ze to bude coskoro 😵 jednoducho to prist musi 😅

pink_lady
4. sep 2008

ze mi 😀 😀 (my)

ellianka
4. sep 2008

ahojte 🙂
lenočka, v helíku robia len dlhý protokol. platnosť predoperačných vyšetrení je mesiac, neboj všetko stihneš v pohodičke, sestričky z helíka ťa na všetko v čas upozornia a celý priebeh protokolu si predbežne dátumovo spolu vypočítate. ani sa nenazdáš a už budeš mať bobíka alebo bobíkov v brušku 😵 🙂
ja som sa po konzultácii s dokim rozhodla predsa len podstúpiť tú polročnú hormonálnu liečbu a potom hneď hupneme na ivf 😉 takže budúci rok nás to kočíkové turné neminie 🙂

nelly3
4. sep 2008

ahojte 😉
neviete ako dopadla mirip? inac aj ja sa pohravam s myslienkou umeleho oplodnenia, ale stale verim, ze sa to podari prirodzene 🙂 co noveho? nejako sa to tu rozbehlo 🙂 cakame len same pozitivne spravicky 😵

scarlette
4. sep 2008

nely neviem, zial vobec sa neozvala ☹
dufam ze je vsetko ok