Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

miminap
19. okt 2008

ahojte baby. asi tu uz nik nie je, ale prisla som vas pocitat. dnes v noci mi prisiel manzelik zo sluzobky a dnes ma zobral na skalnate pleso na horsky cajik a prechadzku. hore bolo naaaaaaaaadherne. ale ja uz si nic poriadne neuzivam, lebo stale ma boli brusko. najhorsie na tom je, ze ma picha lava strana, kde vlastne vraj uz nemam ani vajecnik a ani vajcovod.. ja to nechapem. no... kazdopadne, mala by som tento tyzden zavolat do CAR-ka, ze kedy ma pozru, len mrsina nie a nie skoncit.. to tie hormony asi este besneju. tolko ibikov, co som pojedla tento raz.. tfuj.. az sa hanbim.. a ani nezaberali poriadne... och joj. no nic, ideme si lahnut. prajem vam peknucky tyzden. nas caka navsteva anglickej kralovnej, noteda 😲

scarlette
20. okt 2008

dobre ranko kocky 😀

janis24
20. okt 2008

Aj ja zelam dobre ranko 😉
Uf a zase novy tyzden 😅 Ako ste si oddychli?
Ja netrpezlivo cakam mrchu odo dneska, uz mierne krciky aj boli, ale len troska, neviem ci si mam dat ibac preventivne, hoci som nemala velke bolesti minule, stale ma to nuti k opatrnosti...

scarlette
20. okt 2008

ahoj jani, u mna trochu pracovne sme hrabali listie na zahrade a vecer dokonca opekalic 😉 bolo krasne pocasie

to ti nezavidim, ak to zvladas bez tak si mozno moc analgetika nedavaj, vsak vies pecen... ale zalezi od tvojej citlivosti na bolest

janis24
20. okt 2008

my sme zase zberali jablka, tak ma boli chrbat...

No, moj prah citlivosti je veeelmi vysoky po tych rokoch. Len sa bojim, aby sa to zrazu neprevalilo a potom uz bude neskoro, doki mi viac razy vravel, ze pri mojich bolestiach mam nasadit analgetika min. dva dni pred, aby to malo aky taky ucinok...
Bola som v piatok na krvnych testoch co chceli do CARka, tak som si popri tom dala spravit aj pecenovky, tak som zvedava, ci sa to nejak prejavi... 😅

scarlette
20. okt 2008

v tom pripade si radsej jeden daj

nelly3
20. okt 2008

ahojte 🙂
zase pondelok 😠
ako sa mate?

nelly3
20. okt 2008

aj ja si davam tabletku ked uz zacinam mat male bolesti, tiez mi to lekar tak povedal.

scarlette
20. okt 2008

ahoj nely, ja som si davala ked uz som citila ze sa to len stupnuje,

lenocka3
20. okt 2008

dobre ranko kocky 🙂
Jani 😀 tak ja som zberala jablka a mrsinu cakam od zajtra 😀 .... kolko nahod 🙂
aj ja uz mam krciky od min tyzdna - vcera boli kazde 2 hodiny ale teda riadne 😲 ...fuha, uz aj manzel si vsimol, ze ma sem-tam skruti... a na oboch stranach. Dnes mi samozrejme nic nie je a ani zajtra nebude, z coho vyplyva, ze moje telo si vybera ticho dva dni pred "burkou".. cize kramy nedostanem zajtra ale pozajtra 😀 tak a mam vypocitane.
a ja nedavam ibac pri takychto krcoch dopredu... to az pri mrsine, vtedy nastupi taky silny krc a viem, ze ten uz nepolavi, ten len boli toho 1,5 dna v kuse.. 😒
a inac sa dufam mate dobre ako ja 🙂

scarlette
20. okt 2008

babulky zatial sa majte, idem sa dat dokopz a idem do ba si kuknut topanky co mam vyhliadnute, zatial cauteeeeee 🙂

ellianka
20. okt 2008

ahojte kočky 🙂
ja som dostala MS presne na hodinu 😉 a ani chýru ani slychu po bolestiach, nemôžem tomu uveriť 😨 😅
rozmýšlam, či to nemohli ovplyvniť antibiotiká ale nech to ovplyvnilo čo chcelo, vzdávam tomu vďaku 🙂 😀

janis24
20. okt 2008

elli, lenoc, nelly 😉
elli to je super, to mas podobne ako ja, ja tiez neviem co pomohlo, ale pre istotu teraz robim vsetko ako minuly mesiac a uvidime... 😉

ellianka
20. okt 2008

janis 😵
no ja by som nerada bola ďalej chorá, takže ďalšie antibiotiká blee 😝 ale tiež je pravda, že som mala podstatne zvýšený príjem tekutín...všetko je možné. o dva týždne idem k dokimu, tak som zvedavá, čo zistí na sone...v kútiku duše stále dúfam, že raz povie "zázračne ste sa zbavili enda" 😅 😀 🙂

janis24
20. okt 2008

elli no bodaj by 😉 Ja sa radsej az na taketo zazraky upinat nebudem 😀
Ja mam tekutin dost stale, vzhladom na to, ze som zavisla od caju 😉 Ja myslim, ze mi pomohla ta antika, lenze tu pocas IVF uzivat nemozem (pochopitelne🙂 ), takze mi ostava len dufat, ze nasledujuca mrcha uz nedojde vobec 😵

ellianka
20. okt 2008

je pravda, že mám dosť bujnú fantáziu 😀 ale niekedy mi to všetko pripadne ako v zlom sne a tak sa odreagúvam...veru, kiežby nasledujúca mrcha neprišla 😵 môj manžel stále verí, že sa nám možno zadarí prirodzene ale u nás hrozí riziko mimomaternicového 😖
čajíky milujem aj ja ale občas zabúdam v tom pracovnom zhone piť 😅 teraz som si to však vynahradila 🙂

janis24
20. okt 2008

tak to je dobre 😉 Odreagovat sa tiez treba, akymkolvek sposobom, len keby ma vzdycky tie hnusne bolesti nevratili do krutej reality 😖
Inak sa snazim brat to tak, ze na IVF idem kvoli zrastenym vajcovodom, ziadna endo tam nehra rolu, dufam ze ani ta cysta sa nejak moc nezvacsi pri stimulke 😅 😉
A ty mas este oba vajcovody aj vajecniky?

ellianka
20. okt 2008

ja mám zatiaľ všetko, hoci vajcovody sú zrastené, upchaté a ani pod prefukom nepustili 😒 no dohodla som sa s dokim na laparke a vraj sa ich pokúsi zrekonštruovať. práve preto som spomínala riziko mimomaternicového tehu.
jani, nechcem ťa strašiť ale moja cysta si stimulku poriadne užívala ☹ ale je to naozaj veľmi individuálne...hoci ako mi doki v carku hovoril, všetko sa dá riešiť a tak pri prípadnom tehotenstve by to nemal byť problém.
budem ti veľmi držať palce do ivf, aby bolo krásne úspešné a tehotenstvo vykántrilo všetko endo 😵 😵

pink_lady
20. okt 2008

caute 🙂
co nove? 🙂 nejak nestiham spatne citat 😔 😝
ja mam mrchu a je mi hrozne 😝 v noci som spala cca 2 hodiny takze som i super "vyspata"...Dufam ze milostpani skoro odide, nech mozem naklusat k dokinovi a dohodnut sa co a ako dalej 😝

janis24
20. okt 2008

dakujem elli, ja viem, ze to riziko je velke, ale som s tym vyrovnana, nejak sa toho nebojim, ved co uz... kazdopadne zatial ma len 2 cm, tak snad velmi nenarastie, doki v carku vravel, ze ked maju nad 3 cm, tak ani so stimulkou nezacinaju, ze to musi ist najskor von...

pink ☹ No teda, tak ty si to teda poriadne uzivas 😔 veru veru, rychlo utekaj dokimu a vyrieste to 😉

ellianka
20. okt 2008

žienky všimli ste si, že tu skoro všetky mrchujeme skoro v jendom týždni 😀
pink 😔 súcitím s tebou
janis 🙂

ellianka
20. okt 2008

ako si mi to tu mrzne a odoslalo mi samo od seba príspevok 😨 a to som ešte nestihla dopísať...
janis, vidíš a ja som šla do stimulky so 4cm 😖 a teraz ma tiež doki v carku presviedčal ísť hneď do ďalšej stimulky, hoci cysta po laparke nabrala druhý dych a zas mala čosi okolo 4cm...až môj gynekológ krútil hlavou...zas sme u toho krútenia hlavou 😀 😝

lenocka3
20. okt 2008

eli 😉
no - naozaj v jeden tyzden skoro vsetky 😀 zacina ma boliet lozisko v rektovag septe... boze kocky, neviem, co je horsie, ci cysta, ci toto... 😢 😢
a nemoze sa ist do stimulky ked je cysta nad 2 cm? ... ja mam 2 cm... resp. dufam este stale, ze nie je endo-cysta, ale len dokina zle videla 😒

ellianka
20. okt 2008

lenočka 🙂 dokina určite zle videla 😉
tak aj ty trpíš ☹ nech to je rýchlo za tebou a potom 9mesicov bez mrchy s príjemným vlnením a kopkaním v brušku 😵

lenocka3
20. okt 2008

😉
nemusim cakat do pozajtra... mrsina prave dorazila 😔 😠

pink_lady
20. okt 2008

lenoc no vitaj v klube : 😝 😀

...mne to dnes nejako nepali 😝 ako citam co pisete citam a potom zase citam a zas a zas akosi dnes je u mna vnimanie a sustredenie hlboko pod absolutnou nulou 😀 😀 😀 😀

janis24
20. okt 2008

mne uz sa tiez rozbiehaju mrchove pocity, dufam, ze zajtra, len potom mi vychadza kontrolne sono v carku na nedelu, no co uz... 😉
Lenoc pocuvaj ja uz pomaly prestavam rozumiet reci tvojho kmena (ze rektovag. septa), take odborne vyrazy pouzivas, ty uz by si sa fakt mohla specializovat na endo 😀 😀 😀

mirip
20. okt 2008

ja mám dnes zase depky, ked pozerám do kalendára ešte je preč len 20dní, ešte ma čaká 70 ☹

scarlette
20. okt 2008

miri hlavu hore 🙂 ja viem tazko sa hovori ale uy mas skoro stvrtinku za sebou

ellianka
20. okt 2008

lenocka, tak nech aspoň tá mrcha rýchlo odrazí 😉 mne tá moja už stráca dych
miri, ten čas tak strašne rýchlo letí, ani sa nenazdáš a bude tých 70dní fuč 😉
ahoj scar 🙂 dúfam, že príjemne oddychuješ