Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
28. okt 2008

ranecko kocky 🙂
jejeje, vcera sme tu boli viacere adeptky na fernet 😀 😀
ja som este do vecera zehlila, tak ma nejaka depka az tak moc nechytala... 😀
Dnes mi manzel opravi to akvarko, co som v nedelu rozbila ☹, aby nase rybicky nemuseli byt v hrnci 😀 😀
tu zamkovu uz tiez opravil 😎 a ze musel uz dvakrat malovat steny to sa vam ani priznavat nejdem..... 😀 😀
dnes ma brucho neboli z clostilu, nastastie 🙂 mrcha skoncila. cakam na spinenie 🙂 ale nemuselo by prist, vobec by som sa nenahnevala 😵

lenocka3
28. okt 2008

ozaj kocky,
viete co mam po tom clostile??? navaly tepla... skoro som sa vam zabudla pochvalit a skoro som zabudla ake je to mat navaly.
Ked to zhrniem, je to tak za jednu injekciu Zoladexu 😀 😀

janis24
28. okt 2008

ahoj lenoc 😉 No teeeda, tie navaly by sa teraz hodili, taku mam zimu v kancli ze az 😀 Mne je z tej stimulky dako tazko vzdycky rano, o bolesti vajecnikov ani nehovorim, ale da sa to vydrzat...
S tym fernetom ani nehovor, tiez som mala vcera chut si dat stamprlu, ale nechcem teraz riskovat. Musim si pomaaalicky zvykat na odriekanie, lebo dalsich devat mesiacov budem muset abstinovat 😉 😀 Ale urobim to straaasne rada, ked to vyjde... 😵

pink_lady
28. okt 2008

janis urcite to reraz vyjde 😉 😵

leni rybicky v hrnci? 😀 to som sa zasmiala poriadne aj ked no chudatka rybicky ☹ takto im rozbijas domcek 😠 😀

pink_lady
28. okt 2008

inak ta fotka je pre tazsiu identifikaciu 😀

lenocka3
28. okt 2008

jani - jasne, ze vyjde 🙂
pinky... to nie naschval, ja som totizto hrdina a myslela som si, ze to obrovkse akvarko v pohode vycistim aj bez manzela 😠 no, toz, a teraz su rybicky v hrnci 😀 😀

janis24
28. okt 2008

aspon sa rybicky nenudia, postarala si sa im o zabavu a zmenu tradicneho obydlia 😀

lenocka3
28. okt 2008

ti poviem, do hrnca dostali aj kamene, rastlinku, drievko 😀 😀 a pokrievku navrch, lebo oni hnusoby strasne vyskakuju, minule som ich nahanala po kuchynskej linke 😀
PS: sushi neoblubujem 😀

pink_lady
28. okt 2008

no ale nie ze omylom hrncu na sporaku podkuris 😀 ryubacia polievka 🙄

janis24
28. okt 2008

halaaaaszleee ci ako sa to pise, csillka by nam mala poradit 😀

lenocka3
28. okt 2008

tak vy sa mi smejete na mojich rybkach bezdomovcoch? ze chudiatka spavaju v "plechovej bude"? 😠 😀 este, ze manzel je sikovnejsi ako ja a vsetko po mne opravi 😀 😀 😀
idem papaaaaaaaat, som hladnaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

scarlette
28. okt 2008

ahojte
co to tu pocujem? ze sushi?
by sm si dala ale idem na neho az okolo piatej 🙂

nelly3
28. okt 2008

ahojte 🙂 ja som domka, zobrala som si dovolenku lebo mam nadchu a zel sa mi dycha a chuchmem, ale zajtra sa uz chystam do prace. baby ja stale myslim na tu operaciu, mna asi porazi, tak sa bojim ked viem co ma zase caka ☹ najlepsie by bolo keby som otehotnela a bolo by po probleme no nie 😉 no len to nie je asi mozne alebo co. ozaj da sa v nemocnici zajednat aj nejaka nadstandartna izba ako na porodnickom oddeleni?

pink_lady
28. okt 2008

nelly mala si pekne prist do roboty, vyhnala by som ti take myslienky z hlavy 😀

janis24
28. okt 2008

ahojte 😉
nelly mala by sa dat zajednat, teda aspon u nas ano, ale uz si napamatam kolko som platila, tusim 150 Sk na den 😉

lenocka3
28. okt 2008

to sa kde da? v ZA nie ani v MT som o takmom nepocula... aj ja chcem taku izbu 😲
A nelly - neboj, daju ti diazepam alebo inu naladovku 😀 nemysli na to, lebo do januara aj osedivies 🙂 a neboj, ked do januara nebudeme obe tehu, tak sa budeme obe spolu lezat v nemocnici a budeme sa povzbudzovat 😅

nelly3
28. okt 2008

musim sa popytat, snad v ba sa bude dat nieco take zajednat, to by som bola rada 🙂 mna ked operovali predtym, tak mi nedavali ziadnu naladovku,len vecer pred operaciou rohypnol na lepsi spanok, ale aj tak som nemohla spat 😵

janis24
28. okt 2008

babule toto uz by mala byt samozrejmost v kazdej nemocnici, len sa treba spytat, kazde oddelenie by malo mat min. dve izby nadstandard, t.j. len 2 postele a vlastna kupelka, prip. spojena s druhym nadstandardom...Plus televizor a kvazi lepsie zariadenie.
Ja osobne si uz ani neviem predstavit, ze by som lezala po laparke na izbe s dalsimi piatimi neznamymi zenami, to by som nezvladla... 😅
Ale veru bodaj by sa vam podarilo aj bez laparky, mate este tak tri pokusy, tak sup do toho 😉 😀

pink_lady
28. okt 2008

ale tu nadstandardnu izbu si treba dost dopredu zajednavat - (teda janis teba sa to asi netyka ked mas v nemocke maminu 😉 😀 ale my bezny smrtelnici 🙂) no u nas v tn viem ze ta nadstandardna izba mala z nadstandardneho akurat tak nazov 😀 a dost sa za nu cvaka 😲

lenocka3
28. okt 2008

ja si uz ani nepamatam kolko nas bolo na izbe...
jaj vlastne pamatam, prvykrat na JIS-ke netusim, kedze som mala prave na robote vracanie az do rana a videla som rozmazane a potom ma dali ku starej babke, co strasne chrapala. A druhykrat tam boli take dve panie a ked som sa zobudila, tak uz tam nebol nikto, obe medzitym prepustili 🙂
inak... pri tom prvom raze som zistila, preco 55 rocni chlapi hladaju 20-tky.... ta pani tak hrozne chrapala, ze ja som skoro kazdu noc plakala 😀 ze co som komu urobila, ze musim tak trpiet, ze ma vsetko boli a este aj ona v noci chrape tak, ze som nespala tyzden, co som tam bola 😀 😀 😀

takze nadstandard si pytat na buduce, co? 😵 😅

janis24
28. okt 2008

jasne pink 😉 Mas pravdu, pre mna ten nadstandard znamena len tolko, ze mam aspon ake take sukromie a tie peniaze mi za to stoja. Na ostatnom vybaveni mi nezalezi. Aj tak mam pocit, ze taketo by mali byt vsetky izby, lebo inak clovek v nemocnici straca akukolvek dostojnost 😠

lenocka3
28. okt 2008

tak k tomu sa pridavam jani... najlepsie mi bolo, ked som bola sama... ked si predstavim, ako ma po lsk davali nahu na postel, z brucha hadicky, tak ma prikryli paplonom a to bolo vsetko a tie ostatne dve to museli asi vidiet... sice, bolo mi to vtedy srdecne jedno ale aj tak... a ked som bola na JIS-ke a bolo ich tam 6 a mna zobrali z postele ani vlozku ani nic a krvacala som im tam na zem... to bolo uzasne

janis24
28. okt 2008

presne, za toto by som zabijala 😠
A u nas v nemocke su prave vsetky izby po sest az osem posteli, a vacsinou je to tam plne na gynde, preto som povedala, ze ma tam nedostanu, pokial nebude volny nadstandard, odkladam laparku, dost ze som mala strach zo samotnej operacie, nieto sa este stresovat takymito vecami...

pink_lady
28. okt 2008

no, u nas to bolo lepsie 🙂 ja som bola skoro stale sama na velkej izbe a chvilami mi bolo uz aj smutno, na jednu noc som mala taku babku co to nebolo chrapanie ale zbijacka 😀 potom som si dala doniest stuple do usi, lebo mna budili aj kriky z porodnej saly a tak...a druhz krat ked som tam bola tak sme tam boli skoro len dve, raz za cas prisla na hodinku dve daka nova pacientka, alebo max., na noc.

lenocka3
28. okt 2008

krik z porodnej saly? 😲 😲 aau. ja som take nezazila, porodnica bola o dve poschodie vyssie, alebo o jedno nizsie........ bolo to hrozne? 😅

janis24
28. okt 2008

🙂 U nas je tiez gynekologia aj porodnictvo na jednej chodbe, stale sa tam ozyval plac babatiek, tak som sa tak zasnivala, ze keby to uz bolo moje 😵

lenocka3
28. okt 2008

😵 jani
no, ja sa totiz strasne bojim, ☹ jak ked si predstavim pekne mrchovske bolesti atd... porod? uf... fakt kladivom na mna... ja to inac nevidim nez na epidural. aj cisarsky nie je problem.... hocico vydrzim, len nech ma nenechaju rodit 12 hodin do bezvedomia bez nicoho.... a nech mi nedavaju klystir.
Klystir ste uz mali? Ja nie. Vzdy mi dali len cipky. Navyse po hroznom zazitku z kolonoskopie /tak urcite boli HSG, len z inej strany/ pevne verim, ze by som odpadla uz pri bolestiach, ktore by mi sposobila davka klystiru v mojich crevach, ktore su tak pekne zafixovane v zrastoch, ze krajsie sa uz ani neda.... 😢
boze nemozem takto nad tym uvazovat, lebo ani do Heliku od strachu z porodu nepojdem 😀 😀

scarlette
28. okt 2008

baby ked vas citam az mi zimomriavky behaju po chrbte... ze 5 posteli na izbe??? to som uz davno nevidela u nas na gynde su max 3, ja som teraz na posledy mala na izbe hlucho nemu a taku 35rocnu ale obe strasne chrapali... nastastie som vzdy vystihla chvilu ked nechrapali a prave vtedy som sla spat

u nas je porodnica nastastie o dve poschodia nizsie... osobne by ma to deprimovalo tak trochu pocut krik z porodnej saly...a minule som rozmyslala nad porodom a si hovorim ked som uz prezila bolesti pri mrche tak porod musi byt malina aj ked sa obcas doooost bojim a radsej by som rovno cisarak 😅

inak co mate nove???

lenocka3
29. okt 2008

caute kocky,
kdeze vsetky ste?

sa nudim v praci a ani vy tu nie ste... ☹

janis24
29. okt 2008

ahojcek, uz som tu, no babule preco by som nemala smolu, ked mozem, foliky uz su sice vacsie, ale nie take ake by mali byt, vsetko sa to predlzuje, musi mi predpisat dalsie injekcie, uz mam take modriny na zadku, ale sak to by bolo najmenej... 😔
Odber planoval povodne v pondelok, ale musi sa to odlozit, takze skor ako v stredu to asi nebude, ak bude vobec co odoberat ☹ Keby som aspon vedela, co mozem pre to urobit, nemam rada, ked sama nemozem veci nijako ovplyvnit a musim len cakat...