Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

matkamatko
27. nov 2008

scar práveže som mala len nejaké malé ložiská a endo I.stupen, ale už po dvoch cykloch sa mi začína skracovať cyklus takže nabieham do starých kolají a o bolestiach vám nemusím rozprávať.... 😒

zajacik...
27. nov 2008

matkamatko a do ktoreho CAR chodis? ja si myslim ze pri IVF urcite nieje problem ked sa predtym neabsolvuje horm. liecba - ako som uz uviedla, podla mojho dokiho je zbytocna... a v poistovni ti ziadost schvalia, akurat musis mat za sebou vysetrenia - horm. profil, SPG partnera a potvrdenie o endometrioze - lekarsku spravu z laparky...

matkamatko
27. nov 2008

všetky papiere mám a chystám sa do ferticenta, zatial som v liečbe len u dr. u nás v nemocke...

zajacik...
27. nov 2008

Babulky z tejto temy, sem-tam som si vas citala, ale len velmi malicko a nemam prehlad - kolke z vas uz su tehulky (resp. mamicky) a ako otehotneli? A su aj take ktorym nevyslo ani IVF? Vsetkym vam (nam) drzim palce, aby sme sa coskoro stali mamickami 😵

zajacik...
27. nov 2008

matkamatko Ferticent je dobry a co sa tyka CAR v SR, tak je to cenova bomba 😀 Su totiz najlacnejsi 🙂

matkamatko
27. nov 2008

no ved to tu čítam, že su baby spokojné tak to pôjdeme aj my vyskúšať, nechce sa mi moc čakať aby sa mi tie ložiská nenarobili zas, lebo všetko ostatné máme OK, manžel mal robený SPG 2x a vzdy bol OK, aj moja krv a HP je OK, takže len ta endo nás asi brzdí, tak hádam nám pomôžu a na laparku už 2x moc nemusím

zajacik...
27. nov 2008

Aj my mame vsetko ostatne v poriadku... tak snad to vyjde 🙂

matkamatko
27. nov 2008

ja v to pevne verím a dúfam aj ked viem, že sú tu aj kočky ktorým nepomohlo ani to... ☹

scarlette
27. nov 2008

zajacik dovolim si s tebou nesuhlasit ohladom zbytocnosti hormonalnej liecby, liecba sa nevoli vtedy ak mas niektory z nizsich stupnov endo,ale ak ma kocka endo napr 4teho stupna ako niektore z nas tak ta liecba je nevyhnutna, a to aj kvoli tomu aby sa precistila maternica a aby vobec nejaka sanca otehotnenia bola

zajacik...
27. nov 2008

Scarlette ja som neprezentovala svoj nazor co sa tyka horm. liecby, to bol nazor mojho doktora v CAR, takze nesuhlasis snim 🙂 Ale je pravda, ze mozno to myslel konkretne na moj pripad, ze u mna bola zbytocna, ja mam endometriozu 2. stupna - jedna cysta na vajecniku (uz odstranena) a male loziska na pobrusnici.

scarlette
27. nov 2008

zajacik oki taknesuhlasim s nim ale naozaj je ta liecba podmienena stavom endo, neda sa to zovseobecnit, a gratulujem ze ju mas iba 2heho stupna a verim ze coskoro budes tehu 🙂

zajacik...
27. nov 2008

Scarlette dakujem 🙂 Inak ja pokym som nesla na laparku, tak som ani netusila ze nieco take ako endometrioza existuje 😕 Davnejsie som citala, ake vam sposobuje problemy - ja som zase problemy nemala ziadne, az na boletive kramy, ale aj to nie vzdy... a po tabletke sa to dalo vzdy vydrzat... aj tu horm. liecbu som zvladla celkom v pohode... len to babulko nie a nie prist... no uvidime ako bude po IVF. Mozem sa ta opytat co vsetko si absolvovala ty? Myslim co sa tyka otehotnenia...

katrin21
27. nov 2008

zajko: ani ja som nemala ziadne problemy az kym mi nepovedal doky ze mam cystu... nic mi nerobila... tiezmam 2 stupen : cysta + male loz. v malej panve. odstranené.

scarlette
27. nov 2008

zajacik skusala som pol roka otehotniet, potom sa mi rapidne zhorsili krvne vysledky, okrem klasickych gyn vysetreni som absolvovala CT aj kolonoskopiu - nic prijemne, potom operacia pri ktorej endo cysta praskla a roztrhala vajecnik aj vajcovod na jednej strane, popri tom odstranena mala cysta na druhom vajecniku, mam velke zrasty v brusnej dutine z dovodu endo, 4ty stupen, potom pol roka hormonalna liecba, a sup na IVF, komplikovany odber 2 vajok, zisteny pb s krckom maternine, absolvovana hysteroskopia a kyret a teraz sa pripravujem na ket...
a to je asi vsetko 😅

inak posledne ms pred operaciou som mala strasne bolestive, dva dni na maximalnych mnozstvach liekov

zajacik...
27. nov 2008

Katrin a v akom stadiu snazilkovania teraz si?

zajacik...
27. nov 2008

Joj Scarlett, mas teda za sebou toho pozehnane... tak pevne verim, ze KETko bude uspesne a ty sa budes radovat zo svojho dietatka 🙂 Ja fakt "nastastie" problemy s endo nemam - aj tu cystu co som mala, tak mala len 2,5 cm a za cely rok odkedy ju doki na UZV nasiel az po laparku sa nezvacsovala, chvalabohu. Drzkajte sa tu vsetky a nech sa vam dari, niekedy vas zase pridem mrknut 😉

pink_lady
27. nov 2008

baby a podla coho sa urcuje ten stupen endo? ked ja to nemam nikde napisane 😀 iba kde vsade endo loziska a cysta a tie zrasty 😅

matkamatko
27. nov 2008

Kočky tak dakujem za rady, takže ste sa zhodli v tom, že pri endo I.stupna by liecba nemusala byt až taká nutná..

Scar držím ti palce, máš toho hodne za sebou.... 😒

matkamatko
27. nov 2008

pinky ja to mám v prepustacej správe

pink_lady
27. nov 2008

matka - no musim poriadne pozriet tie svoje prepustacie spravy ci tam nenajdem dake cislo 😀 ty si mala ako velku cystu? 😎

scarlette
27. nov 2008

pink mne to povedala lekarka ked videla vysledky

matkamatko
27. nov 2008

ja som nemala ziadnu cystu len ložiská tak ja neviem aký je v tom rozdiel 😒

katrin21
27. nov 2008

zajko: ja teraz beriem tie injekcie, ale moc sa mi nechce, radsej by sme sa uz snazili... ale asi 3-4 mesiace si ich necham... v utorok idem na druhu...
ani ja som nikde nemala napisany stupne endo, ale spytala som sa dokiho a povedal, ze to je tak 2st. ked je cysta a malinke loz. v malej panve.... tak neviem.....

a sorry, ale co to je KET ??

katrin21
27. nov 2008

moja cysta mala do 4cm....

lenocka3
27. nov 2008

ahojte 🙂
zajacik - no ked pozries aj spatne, tak nas tu ani tehotnych, ani s dietatom vela nie je ... myslim, ze dve, ci tri? 😅
ale vsetky o to usilujeme 😵
a tiez neviem, podla coho sa stupen urcuje, tiez ho nikde nemam....

lenocka3
27. nov 2008

KET - kryoembryotransfer 🙂 to ked to nevyjde pri prvom vklade babatka pri IVF, tak su zamrazene a potom sa rozmrazia 🙂 a transferuju do teplucka 🙂

pink_lady
27. nov 2008

leni vitaj 😀

aaa mozno dobre ked to nevieme mozno by sme sa len zbytocne deptali nie? 😅

janis24
27. nov 2008

fuha babule ale vam to pismenkovanie ide 😀

janis24
27. nov 2008

ja by som to tiez radsej nevedela, ale je to jedno, lebo podla problemov, ktore s endo mam, by som si to lahko vedela domysliet 😅

scarlette
27. nov 2008

leni, jani ahojte
pink ako ktora, ja to beriem tak ze aspon viem na com som