Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

dahra
24. feb 2009

Nuz, Tittika, budeme musiet vsetky zabojovat. V danej situacii asi treba stale hladat rozne riesenia. Absolutne netusim, ako to vonku bezi s centrami CAR, tiez ci ste tam dlhodobo, ci sa planujete vratit a tak. Ty sama najlepsie vies.
Ale nezavidim ti situaciu, ked niet vela moznosti a vsetko je o cakani, ako to prirodzene pojde.
Ja som skor typ, čo planuje a maloco necha volne plynut. (Nemusi kazdy suhlasit 😝 a okrem toho planovanie vobec nie je sexi, ako vravi moj manzel 😒).Vobec nie som trpezliva (co je niekedy aj na skodu), aby som dokazala cakat, vzdy hladam čo najviac ciest, ktoré mozu viest k cielu - toho sa uz potom drzim zubami-nechtami. Ciel vzdy pred sebou a potom sa hory a udolia prejdu lahsie. Inak, endo je skrt cez plany - takze sa ucim akurat zit neplanovane.

Drzim ti palce a prajem vela stastia a sily!

Co sa tyka tych stupnov endo, ja som to mala tiez len v sprave z operacie : endometrioza gr.IV.
Vysledky z histologie informovali len o endo.

katrin21
24. feb 2009

janemari: ja som nespinila, ale mala som dllllllhe kramy... a take dost krvave.... namiesto tyzdna, asi tri tyzdne... nastastie boli len raz, kym zabrali injekcie a potom uz nie

janemari
24. feb 2009

Tak ktrin21 aj ja som mala este po prvej injekcii kramy 16 dni.Islo ma s toho porazit.To spinenie som mala dnes rano.Ale uz je to prec.

zajacik...
24. feb 2009

Janemari ja som mala len normalne kramy po 1. injekcii a potom uz nic...

Dahra ved ta endometrioza gr. IV znamena 4. stupen, nie?

mirip
24. feb 2009

ja som mala normálne krámy počas celých 6tich injekciách a dokonca sa mi tak upravil že 4dni a dosť a presne 28dnový, som si mohla hodinky nastaviť

janemari
24. feb 2009

Ja som mala kramy len po prvej injekcii potom uz nie.Som zvedava ako to bude po liecbe,ci sa mi nejako upravia.Ja som mala hned kramy na druhy den po LSK,presne na termin.Boli kratke a bezbolestne.Ale tie po prvej injekcii dost bolestive a silne ako pred LSK.Dufam,ze aj ked budu silne bolesti vymiznu. 🙂

janemari
24. feb 2009

mirip a ty ako?Relaxujes a oddychujes?Ako sa citis?

mirip
24. feb 2009

nijako janemari, snažím sa chodím do roboty a čakám na Pn či bude alebo nie.........

janemari
24. feb 2009

Tak to je fajn ze pokracujes v zivote dalej a nemyslis/netrapis sa tym co bude. 🙂

mirip
24. feb 2009

trápim ale snažím sa na to nemyslieť a dúfať že bude všetko ako má byť teda vporiadku

zajacik...
24. feb 2009

Mirip drzkaj sa 😉

Janemari ja som mala tie prve kramy po 1. injekcii uplne bezbolestne, a po liecbe niekedy uplne bez bolesti, a inokedy na tabletkach 😝 A cyklus total rozhadzany - od 23-30 dni 😖

janemari
24. feb 2009

Ja viem,ze sa neda na to nemysliet.Bude to tak ako to ma byt,a ja verim,ze je vsetko v poriadku.

mirip
24. feb 2009

ja som až taký problém z bolesťami nemala nikdy som ani pred LSK nemusela brať tabletky pre bolesti pri menzese, vždy boli ale také normálne

janemari
24. feb 2009

Tak to ti zavidimJa som mala ku koncu take bolesti,ze som chodil stvornosky a bol problem prejst do WC.lebo cestou ma skolili krce.Dokonca so aj zvracala a vzdy som schudla 2-3kg.A intenzita bola nenormalna.

zajacik...
24. feb 2009

No ja som tiez nemala az take bolesti ako pise Janemari, zvracala som len raz... ako silne krce som mavala, a ked sa uz nedali vydrzat, tak som si dala tabletku, ale chodit som mohla vzdy aj po dvoch (po stvornozky nie)... A intenzitu kramov nemam velmi silnu, by som povedala ze take stredne kramy 😕

janemari
24. feb 2009

Na mne sa asi vyblaznili vsetky symptomy endo.A teraz neviem ci boli horsie tie bolesti ked mi uz ani taletky nezaberli,alebo behanie na wc a kvanta vloziek.Dufam,ze teraz to uz bude lepsie.

dahra
24. feb 2009

Zajacik - ano, je to "stvorka".

Mna operovali klasicky (laparotomia). Povodne som sla na LPS, ale priamo v nemocnici rozhodli inak, lebo ta cysta bola prilis velka.

Inak, ja som symptomy nemala ziadne. Mna nic nebolelo. Jedna tabletka proti bolesti v prvy den zabrala a potom to bolo OK. Jedine co ma trapilo bola intenzita, ale ako reumaticka mam dost oslabenu imunitu a niekedy anemiu, tak sa silne krvacanie pripisovalo tomu.

Janemari - s takymi hroznymi bolestami zapasi moja sestra.

miminap
24. feb 2009

ahojte dievky. ako sa dari? prisla som mrknut, akurat sa chystam urobit domaci rozpocet. lebo netusim, kde tie peniaze miznu. sak nic nekupujeme. nechapem..
no. ja mam endo 4. stupna. inak, prestava posobit lucrin, takze uz druhu noc som skoro cely cas spala. len nad ranom este taky slaby naval pride, ale inak spim konecne hlboko. stastna som, ze aspon to. ale MS nikde zatial.. neviem kedy to pride. aj sa tesim aj nie. lebo hned po MS dalsia operacia. boze..ale mam nejake nove bylinky z brazilie a ciny, tak pijem poctivo..
miri, pohoda? citis nieco?

dahra
24. feb 2009

Ahoj,Miminap,

akoze dalsia operacia? To znie desivo. To si si ista ci predpokladas? Ako hodnotis Lucrin? Malo vyznam ho brat?
Privela otazok, ja viem, prepac, ale maloco o vas tu zatial viem. Dost ma to zaujima. Dik.

miminap
24. feb 2009

inak, miri, ja nechcem byt nejaka drza, ani ti pripominat, co ta asi zarmucuje, ale ja som nie celkom pochopila, v com bol problem u teba, ze babatko nemohlo byt donosene. nechapem. ja som myslela, ze uz si za vodou, ked uz sa ti podarilo tak pekne pokracovat aj napriek endo.

katrin21
25. feb 2009

janemari: to ta operovali dva dni pred kramami??? to je divne, mne prizvukovali v nemocke, ze LSK sa ma robit len v ptvej polovici cyklu.. preto mi to aj rychlo vybavovali, lebo inak by so musela dalsi mesiac cakat.... takze kramy som dostala za dva tyzdne po operacii.....

zajacik...
25. feb 2009

Katrin aj mne robili laparku v druhej polke cyklu, nemusi sa robit len v prvej...

janemari
25. feb 2009

Ahoj katrin21,no operacia vychadzala na 2 dni pred operaciou,ale nastihli ma odoperova v ten den az na druhy a na dalsi den som uz mala kramy ale trvali asi 3-4 dni,to si uz velmi nepamätam.Operovat mozu kedykolvek len nie pocas MS.Vsetko bolo v pohode a poriadku.Dokonca by som povedala,ze mi to prislo aj vhod lebo som sa hned aj precistila.

katrin21
25. feb 2009

nosak jasne, ze sa moze, ale ze je to nevhodne.... neviem si uz spomenut na ten dovod, ale davalo to zmysel.. proste primar prizvukoval, ze sa to nema... cyklus prechadzal roznymi fazami a preto sa ma operovat radsej v tej prvej....

janemari
25. feb 2009

Uz to teraz neporiesim,mam po tom a dufam,ze uz nepojdem na dalsiu.

zajacik...
25. feb 2009

Katrin ono vacsinou to robia v prvej faze, lebo vtedy je predpoklad ze este niesi tehotna, v druhej polke uz mozes byt tehotna a nemusi sa o tom vediet, kedze je to este skoro... no ale myslim si ze to by bol ozaj zakon schvalnosti, alebo ako by som to nazvala, keby sme otehotneli prave v tom mesiaci, kedy by bola laparka... 😅

katrin21
25. feb 2009

zajacik: nie z toho dovodu... pre nieco ine... kvole faze , sliznici maternice, lutalnej faze cyklu, alebo co.,.. boze, fakt si to nepamatam....

janemari
25. feb 2009

Snazilky kde ste kto?Zajtra drzime palceky mirip. 😉

bleelka
25. feb 2009

ahojte babulky, aj mna chceli a operovali par dni po ms, ovulku ak vobec bola som mala v nemocke, den pred operaciou som mala na zdravom vajecniku 14mm folikul...

janemari
25. feb 2009

A ako si teraz na to bleelka,si v lieceni,alebo sa snazite?