Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
6. mar 2009

to už máme zajačik už od minulého týždňa... 😉 teraz dúfam že rastieme ako máme 😵

dahra
6. mar 2009

Zajacik,

sestru som nahnala uz na vysetrenie, doktorka sa dala "prehovorit" a odporucila ju na utz. Teraz v polke marca pojde. Citala som, ze dedicnost zohrava ulohu tu, hoci doktorka ju presviedcala, ze je to hlupost.

Inak v podstate endo je tu stale ☹ , len je prejavy niekedy utichnu a niekedy zosilneju. Teda tak tomu ja rozumiem.

zajacik...
6. mar 2009

Mirip tak sorry, urcite som ti aj gratulovala, ale kedze s atu stretame tak malo, tak nemam prehlad 😅 Tak len pekne rastite 🙂 A kedy si zmenis udaje v pase, aby ti tam krasne pribudali tt? 😵

mirip
6. mar 2009

ešte nie ešte je skoro ešte je len 8t.........teda až príliš skoro 😔

dahra
6. mar 2009

Mirip,

😵 jeeej, poradilo sa vam prirodzene? Tiez drzim palce nech ide vsetko, ako ma.

zajacik...
6. mar 2009

Dahra neviem ci je to dedicne... ja som pocula ze nie...

Mirip ved 8tt je uz krasne, uvidis ako ti bude pribudat 🙂 Drzkam palce aby si bezproblemovo tehulkovala az do 40tt 😵

dahra
6. mar 2009

Jaanulienka,

uz sa dlhsie pripravujete na IVF? Tu liecbu Lucrinom ti znova neodporucaju?

mirip
6. mar 2009

hej dahra podarilo, ja som mala ližiská vraj všetky na močových cestách a našťastie to vaječníky maternicu a vajcovody minulo..........podarilo sa ale už druhýkrát............prvýkrát to však v 3.mesiaci skončilo lebo navyše mi potom doky dal robiť vyšetrenia a sa prišlo na to že mám aj velkú zrážanlivosť krvi...........tak teraz riešime aj to riedim krv......tak v kútiku duše dúfame že tentokrát to skončí šťastne 🤐

mirip
6. mar 2009

to som čítala ja tak sa dedí z matky na dcéru a vždy z generácie na generáciu v horšom stuli teda ked sa matke objavila tak dcéra bude mať násobok problémov vnička dvojnásobok......je to hrozné 😖

zajacik...
6. mar 2009

Mirip to s tou dedicnostou vazne??? 😢 😢 😢

dahra
6. mar 2009

Mirip,

na mocovych cestach 😨 Ja mam tam bolesti uz dlhy cas, ale na urologii mi nic nezistili. Ty si mala bolesti? A ano, ake?
Drzim palce, nech drobcek pekne rastie.

Zajacik,
no veru, som to citala na jednej angl. stranke. Pisali, ze su ohrozene dcery a sestry postihnutej. Jej dvojca ma 50% pravdepodobnost. Viem, ze u dcery pisali - ak by som mala 5 dcer, tak jedna z nich to ma a ak by som mala 7 sestier, tak jedna z nich to ma na 100%. Musim tu stranku znova najst, to som asi niekedy v januari browsovala.

dahra
6. mar 2009

Vidim, ze aj Mirip to tak vie.
Kedysi sa vravelo, ze nie, ale asi najnovsie vyskumy to potvrdzuju.
Moja mamka mala tiez problemy s cystami, ked mala 33 rokov jej vybrali 5-litrovu!!! vodovu cystu a vajecnik a pol. V 37-ich jej vybrali aj maternicu so zvyskom vajecnika. Nikdy jej nediagnostikovali endo, ale mala problemy zenskeho razu.

mirip
6. mar 2009

nie nemala až takáé ako spomínali baby tu.....mala som také obyčajné ešte slabšie ako cez menzes ale bolo mi divné že boli už týždeň pred menzesom

mirip
6. mar 2009

inak mi nebolo nič akorát ešte nepravidelný menzes jeden mesiac okolo 28-29dnový a další 32-34dnový a tak sa to striedalo

jaanulienka
6. mar 2009

Dahra - momentalne cakam na schvalenie zmluvy a hned pojdem. Nechcem cakat. Ale ked to nevyjde pojdem asi na laparku. No neviem. Teraz lekar odporucil to IVF

dahra
6. mar 2009

Mirip - ani s mocovymi cestami si nemala nejake problemy? Palenie alebo bolesti pri cikani?

Jaanulienka - tak to ste dalej, ako my. Este nemame na co cakat, ale dnes nam v CAR-e povedali, ze nas to neminie, lebo prirodzene to nepojde.

jaanulienka
6. mar 2009

dahra - ja som bola po takej odpovedi uplne hotova ale teraz je to uz ok. Tak nech nam to vyjde na 1x

mirip
6. mar 2009

dahra nie nemala

dahra
6. mar 2009

Jaanulienka - budeme si drzat palce, bo ani u mna endo neutichla 😒. Ale skusime umele a ak nevyjde tak potom liecba.

janemari
6. mar 2009

Ahojte.Tak s tou dedicnostou neviem,lebo som jedina s celej rodiny ci uz z maminej alebo otcovej strany ktora ma zenske problemy.Ani jedna zena ich u nas nemala a rodili a rodia len taky fukot. 😒

zajacik...
6. mar 2009

Dahra never uplne tomu, ze prirodzene to u vas nepojde, pokial mas vajecniky, vajcovody a maternicu, tak sanca otehotniet prirodzene je tu vzdy, aj s endometriozou... ja stale verim ze sa nam to moze podarit aj prirodzene...

dahra
6. mar 2009

Neviem, Janemari, ale myslim, ze vzdy to niekde zacina. Neviem, preco to tak vela zien teraz ma. Niekedy iba oci otvaram, ze tolkooo alebo ze aj taaato?

mirip
6. mar 2009

správna reč zajacik 😉

dahra
6. mar 2009

Zajacik, uz nemam jeden vajecnik a manzel ma zly spermiogram. Doktor bol dnes viac negativny ako minule, ked vedel iba o mne, ze mam endo. Chcel skusat najprv planovane, ale povedal, ze to nema vyznam teraz stracat tym cas.

zajacik...
6. mar 2009

Dahra je pravda ze netreba stracat cas a spoliehat sa len na prirodzene pocatie, treba vyskusat aj umelko, ale ta prirodzena sanca je tu vzdy, musis verit aj tomu... ved Tehulky s endometriozou su toho dokazom, a kolko ich v poslednej dobe pribudlo 🙂

dahra
6. mar 2009

Tento mesiac nam presne povedal, kedy mam ovulku a naplanoval nam sexik. 😎 Moje telo bolo pripravene, aspon podla toho co videl - velkost folikulu, endometrium, tak to bolo vcelu ok. Len neviem ci mam prechodny vajcovod, to mi nezistovali pri operacii.
Doniesli sme kopec vitaminov 🙂 a ideme pomahat spermoskom. Buduci tyzden ideme na pohovor o dalsom postupe. Dnes som bola viac- menej len na krv.

janemari
6. mar 2009

Mysli si ze je endo teraz taka rozsirena,lebo mame oslabenu imunitu,organizmus je cista chemia.A tiez si myslim pokial su vajecniky,vajcovody a maternica prirodzene pocatie je mozne.

zajacik...
6. mar 2009

Janemari presne suhlasim s tym co si napisala, ze je to tou oslabenou imunitou a chemiou...

dahra
6. mar 2009

Ok - idem spat, zajtra doobedu zasa do prace 🙂 a dnes som skoro vstavala.
Prajem vam vsetkym dobru noc, dakujem za pripomienky a nazory - je kazdopadne dobre pocut viacero stran.
BOJ!

janemari
6. mar 2009

zajacik,ale tym chemikaliam sa bohuzial nevyhneme,su vo vsetkom.