Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

marina22
2. júl 2009

janemari aj dahra, dik ze ste sa ozvali. endo mi diagnostikovali pri operacii cysty, kde mi zobrali aj jeden vajecnik. dokonca v zaznamoch ani nemam ze s loziskami endo nieco robili, len zistili, ze tam je. dalej som brala HAK, tie polrocne injekcie mi doktor sem-tam spomenul s tym, ze naozaj by ste chceli byt v prechode? cize vlastne neodporucal. alebo to je drahe a nechcel na mne minat. co uz teraz. spolahneme sa na doktora a niekedy to nevyjde. chystam sa do blavy, KE je od Nitry dost daleko, ale porozmyslam nad tym a poradim sa s manzelom. a ked vyberu vsetky zenske organy, aj tak treba brat hormony, aspon tak mi povedali. tak uvidim, ale este raz dikes

dahra
2. júl 2009

Marina,
nie ze bz sme chceli, my sme 🙂 Ja mam za sebou uz 4 injekcie, da sa to prezit. Janemari uz skoncila liecbu.
Mamine vybrali vsetky organy v 36-tich, ale hormony brala len dva roky. Zacali sa jej robit cysty a hrce na prsnikoch. Teraz ma 56 rokov, ale prezila si svoje. Podla mna, si este mlada na taky zakrok a tie injekcie nie su zla volba. Ja mam 31, ale budem bojovat tak dlho, ako sa len bude dat, aby som sa vyhla takemu drastickemu rieseniu. Tiez mam len jeden vajecnik a snazime sa otehotniet.

dahra
2. júl 2009

Marina,
este som zabudla, neviem, odkial si, ale vyberat vsetko bola stara skola. V KE sa snazia zachovat co najviac a co najdlhsie. Viem, co hovorim. Moja mamka mala z toho vykyvy nalad. Bola som mala, ale pamatam si, ze casto plakala, bola nervozna, velmi citlivo na vsetko reagovala. Ochablo jej telo, co vnimam aj ja, ked beriem tieto lieky. Je to vsak len na pol roka. Sexualna chut klesa, neviem ci ti to hormony nahradia. Zena pribera, fakt to nie je take lahke. ☹
Na tvojom mieste by som zabojovala, dala si vybrat cystu a absolovala liecbu. 😔 Sestre zachranili cely vajecnik, ako som hore pisala. Tiez mala 10 cm cystu.

zvedavamt
21. mar 2012

@dahra
Všimla som si, že ste tu spominali pijavice. Tak aby som to uviedla na pravu mieru.
Pijavice lekárske sa v tehotenstve ani počas kojenia vôbec nepoužívajú.
Z dôvodu silného prekrvenia celého tela a nadmerného posilnenia imunitného systému.
Tehotná žena by mohla potratit a kojaca matka nepotrebuje látky z pijavice preniesť na dieťa mliečkom, lebo by ovplyvnila prirodzený vývoj jeho imunity.
Pijavica netahá z tela zlú krv,ako sa hovorievalo, práve naopak, lieči, tým, čo do tela vypúšťa - viac ako 150 účinných látok.
Ale pokial má žena problém s otehotnením, s menštruáciou, PMS, trombózou, krčovými žilami, migrénou, cystami aj endometriozou a inými gynekologickými vecami, tak je táto liečba velmi účinná.
Však už z histórie vieme, že aj Kleopatra otehotnela len vdaka liečbe pijavicami.
🙂