Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

ellianka
11. jún 2008

yasminx, aj ja si to myslím
nooooo neviem ja som mala vždy krvavé cysty a to boli teda riadne bolesti...tak verím, že vodová zmizne rovnako potichúčky ako prišla 😵

pink_lady
11. jún 2008

no elli o krvavych sa nevyjadrujem radsej 😀 😠 to bol iny tanec veru 😀

yasminx
11. jún 2008

veď uvidím aký to bude mať priebeh u mňa 😉

ellianka
11. jún 2008

pink, to teda bol 🤐 ani sa mi na to nechce myslieť a mám strach, že sa to asi teraz vráti

monika3
autor
11. jún 2008

Veru Eli ani mne sa nechche na taketo veci mysliet... 😖 Bude dobre a basta 😉

ellianka
11. jún 2008

moni 🙂 máš pravdu, hneď som to vypudila z mysle

yasminx
11. jún 2008

ellianka - už mi odpísali na ten Femigard 😀 že moju objednávku neobdržali a že im mám napísať adresu kam mi to pošlú. Tak som to spravila. 😀 Tak počítam, že to príde na budúci týždeň..a hneď sa k Tebe pridám 😉

janis24
11. jún 2008

je dobre natrafit na takeho doktora, ktory ti vyvrati tento mylny dojem z obtazovania, ale smutne je, ze vacsina je takych, ktori ta v nom len utvrdia, preto neni dobre sa uplne spoliehat na ich reakcie (to hovori ta, ktora ma v rodine 2 doktorky, ale nastastie su to vynimky 😉 ). tiez som mala stokrat chut zabehnut za vsetkymi tymi, ktori mi vraveli, ze si bolesti len vymyslam a lutujem, ze som to neurobila, ked sa vo mne este drzal ten hnev... 😠 Lebo kto ini dokaze lekarom, ze sa mylia, ked nie my? Ked uz mame dokaz...Ak by toto vsetci pacienti dosledne dodrziavali, dnesny pristup lekarov by bol urcite iny...

ellianka
11. jún 2008

janis, plne s tebou súhlasím, ten prístup lekárov môžeme zmeniť jedine my...je to povolanie ako každé iné, koľko ľudí sa ide sťažovať keď sa im po týždni od kúpy rozpadnú topánky a niektorí predavačke aj slušne vynadajú (hoci to nie je jej chyba) ale tam kde ide oveľa viac sme akýsi zakríknutí...možno som použila príklad až príliš pritiahnutý za uši...ale je to tak, o svoje zdravie musíme bojovať my, nik iný to za nás neurobí.
priznám sa, že v poslednej dobe rada sledujem seriály z medicínskeho prostredia, kde všetci s veľkým úsilím bojujú s každou jednou chorobou, napr. klinika Grace, dr.House...a nejak sa snažím obalamutiť sama seba, že tak sa to deje aj v skutočnosti 😅 kiežby to tak bolo 😀

petkapo
11. jún 2008

Tak uz som spat 🙂 Predstavte si, ze doktorka ma privitala s tym, ze co tam chcem, ze mi kazala cakat dva tyzdne. Ze mi pichne injekciu od bolesti a predpise algifen kvapky. Tak som sa jej opytala, ze ci mam dva tyzdne cakat na vyvolavacku a ona sa vydesila, ze COOO? Ja som vam ju este nepichla?? Joj, lebo do karty som napisala uz minule, ze som vam ju pichla... Tak to ano, to musime hned pichnut...

Nemam slov ☹ ☹ ☹

ellianka
11. jún 2008

petka 😨 😨 😨 no nemám slov...ešte šťastie, že si tam išla. chúďatko moje, dúfam, že tá vyvolávačka poriadne zaberie a konečne pocítiš úľavu.
čo to je za doktorku 😠 petka, neskúsiš porozmýšlať o zmene dokiho? možno by to bolo v tejto chvíli celkom dobré riešenie.

yasminx
11. jún 2008

petkapo - oh môj Bože 😅 TO ČO!!! To musí byť riadne uderená sestrička 😠 Takže Ti tú injekciu teraz pichla? Ako sa cítiš?

yasminx
11. jún 2008

myslela som uderená doktorka 😠

petkapo
11. jún 2008

Yasminx - to bola doktorka, nie sestricka 😒

Eli - uvazujem o zmene doktorky, ale tu v PO niet velmi z coho vyberat 😒 Nechcem samozrejme nikomu krivdit.....

Citim sa dost nafigu. Sestricka sa ma aj pytala, ci je tam niekto so mnou a ja hrdinka, ze nie, naco??? Ale teraz sa mi tooooooci hlava 🙂 Je to ale celkom prijemny pocit 😎 😀

Uvidim kedy sa mrcha uraci. Dostala som hned dve ampulky, nie jednu, tak snad sa poponahla 😕

ellianka
11. jún 2008

yasminx, možno aj sestrička 😀 😉

ellianka
11. jún 2008

petka, držím palec nech tie dva ampulky čo najskôr zaberú 😵 a opatrne aby si tam niekde neodpadla

petkapo
11. jún 2008

Sestricka bola strasne zlata, ona je taky milacik 🙂 Este mi pri odchode povedala, ze ked pride mrcha, aby som sa potom nezabudla aj milovat s muzikom, lebo ze tam mali pripady, ked sa zena sustredila len na riesenie neplodnosti a akosi pozabudla, ze sa musia robit aj ine veci ako kyvat na bociana a potom sa im tam stazovali ze nie a nie otehotniet a nakoniec vysvitlo, ze tie pekne veci na ''S'' nerobili uz daaaaaaaaaavno 😀 😀 😀 Dobre, nie?

petkapo
11. jún 2008

Dik Eli 🙂

yasminx
11. jún 2008

ellianka - z toho čo popísala petkapo usudzujem, že aj sestrička a aj doktorka sú pekne povysávané 😀 😉

petkapo - určite sa Ti čoskoro ulaví 😵

pink_lady
11. jún 2008

petkapo - ufff tak ja by som menila doktora v sekunde 😕 😕 😕 ale dufam ze sa ti coskoro ulavi 😔 😔

monika3
autor
11. jún 2008

Baby aj Vam sa tak chce dnes robit ako mne? Ja za chvilu padam..
tak sa majte

Petko nech bolesti prejdu a MS nech pride ked ju prave zrovna teraz treba 😉

ellianka
11. jún 2008

moni, tak príjemný zvyšok dníčka 😉

ellianka
11. jún 2008

petka, tak to je fajn, že aspoň sestrička je zlatá 🙂 ja som mala podobný problém so zubárom 😝 nebudem to tu rozvádzať...ale sestričku mal uplne bombovú, myslím, že väčšina ľudí, tam chodila práve kvôli nej.

petkapo
11. jún 2008

Ja uz mam na dnes v praci dost....

Pekny zvysok dna dievcata 🙂

miminap
11. jún 2008

ahojte babule. musim si trosku zvyknut, ze to tu zije cely den 24 hodin v kuse.. ja som od rana do vecera v praci a pristup na fora mame blokovane 😠 to aby sa ludia neflakali. to je chore. ked sa chcem flakat, tak si mozem cely den citat noviny na nete a ani nemusim pohnut prestom.. no ale neva.. bankove pravidla su bankove pravidla. takze v praci som od rana do vecera, lebo sa snazim to svojmu sefkovi ulahcit, aby po mne nedokoncoval veci, kym budem v nemocnici a marod. a vecer ked pridem domov, tak na PC uz ani nepozeram, lebo cely den do tej bednicky cumim... a vecer som uz zrela len na postel. tak trochu som prisla pozistovat, co je nove a pozdravit vsetky spolubojovnicky. ja uz mam 5DC a trpim tak, ako som este nikdy netrpela. chodim si po svete z teplotami, lebo zjavne moje ubohe telo bojuje so zapalmi v panve.. a hltam ibalgin.. boze, uz aby bol buduci tyzden vikend po laparke, ze sa do mna pozru a pomozu mi, lebo to uz mi az dych vyraza ta bolest. dnes som isa k svojej krasne pani doktorke jej vysvetlit, ze tie bolesti, co mam, vobec nie su z JEDLA 😖 ako mi tvrdila, ale ze tie cysty pana doktora v Iscare az vratili do kresla! aôe.. no jasne, nebola tam. tak som sa aspon so setrickou (bola velmi ochotba) dohodla, ze mi zajtra vezme krv na predoperacne vysetrenia na internom a ze mi pozrie aj prolaktín.. tak uz je laparka pomaly v dohladne. boze, nech uz je po.. aj sa bojim, aj sa tesim, ze sa to pohne, lebo fakt uz nevladzem.. neviem ani, ako dlho ma nechaju v nemocnici, boli ste niektora operovana doc. Tomasom? v ruzomberku alebo BB? poviete, ake mate skusenosti? dakujeeeeeeeeeeemmm.. a zelam vela sil, moje mileeeeeee.. 🤐

mirip
11. jún 2008

Ahoj nie ja som nebola operovaná ani v roužomberku ani v BB ani tým docentom ale držím ti palce aby to všetko dobre dopadlo 😉

yasminx
11. jún 2008

miminap - nemusíš sa báť laparoskopie. Pri laparoskopii väčšinou ostáva pacientka v nemocnici 3 dni. Prvý deň Ťa príjmu, druhý deň mrknú do bruška a na tretí deň púšťajú domov. Pri laparoskopii bude doktor vedieť ako sa vecí majú a podľa toho sa bude postupovať. Nebojkaj, všetko bude ok...určite Ti pomôžu a budeš mať po bolestiach 😉

lenand
11. jún 2008

ja idem tiez na laparku ale u nas tak ti tiez neporadim 😉

miminap
11. jún 2008

mirip, vdka za podporu. 😵 neviem, na co samam nachystat..tak vyzvedam..

mirip
11. jún 2008

neboj nemusíš sa báť miminap, je to jednoduchý zákrok aj ked ťa chystajú ako na vážnu operáciu klystír atď. s tým že 3dni yasminx nesúhlasím, dni sa rátajú od operácie, čiže deň operácie je deň 0 a potom 1.2...atď. a to ako dlho ťa tam držia teraz závisí aj od poisťovne, čo viem tak unionka tá drží najmenej a všeobecná vajdlhšie, to vieš aby to preplatila, ja som bola vo všeobecnej a po laparo ma púšťali na 5deň po laparke samozrejme som mohla ísť domov aj na reverz ale kto by riskoval, že