Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

bleelka
16. mar 2009

ahoj zajaciiiiik, ty aj zijes? 😉 uz som sa zacinala bat, ze si sa na nas vykaslala 😉
dakujem velmi pekne, no este nie je moc k comu, doki babo nevidel, iba gestacny vak, tak ma mrle zeru, neviem vydrzat do stvrtka ci tam babo je 😒 snad ano po tom vsetkom...
a ty ako? mrcha nikde? poriadne ta natahuje, co? netestovala si pre istotu? kiez by sa uz aj vam coskoro pritrafilo, moc moc ti to prajem 😵 a posielam specialne tebe tehu virusiky T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T
tak uz nech ta co najskor vidim v Uspesnych tehu s endo 😉

evina0
16. mar 2009

janemari pevne verim ze liecba pomoze a nebude len strata casu 😕 😕 ja mam zatial len prvu a ja beriem Zoladex ..ked som dnes stravila na nete a citala kto a ako otehotnej po takejto liecbe tak statistika je rozna moze sa zadarit v kratkej dobe a nemusi sa zadarit alebo vela zien slo na um ele no ja verit ze nakolko ma toto vsetko uz velmi potrapilo PanBozko sa uz nadomou zmiluje a dopraje mi po liecbe vytuzene dietatko 😵

zajacik...
17. mar 2009

Bleelka dakujem krasne, si zlata. No tak ti budem drzat palce, aby na buducom UZV si uz videla babatko aj srdiecko 😵 Ja zijem, ale nejak niesom vo svojej kozi, premaha ma nejaka smutna nalada alebo co... mrcha ma stale natahuje, ale dobre mi je aj bez nej... teraz v sobotu som este skusila posledny testik, ale bola iba jedna ciarka, ved ako inak... takze tehulka niesom 🤐

Janemari super uz len 2 injekcie a idete na to 😉 Ja momentalne ani nema chut snazilkovat 😒

Evina ja som tiez brala decapeptyl. A inak po prvej injekcii ti este mozu prist kramy, niekto ich ma dokonca pocas celej liecby, ale to asi nieje dobre... a co si pisala v poslednom prispevku, tak ja som tiez erila ze po liecbe to pojde ako po masle a tehulka budem raz-dva, ale kedze sa ani po liecbe nedarilo, tak sme isli na umele, no ale nevyslo ani to... viem ze by ti viac nadeje dodal nejaky pozitivny pribeh so stastnym koncom, ale ja som ti len chcela napisat, ze ani na to umele sa netreba velmi spoliehat, lebo ani to nie vzdy vyjde...

katrin21
17. mar 2009

bleeka: teda tebe sa rychlo podarilo otehotniet! nechce sa mi listovat v minulosti, ale viem, ze ty si nemala liecbu, ale aky stuoen endo si mala ( cystu a loziska?) uz si fakt nepamatam... ako casto ste sa snazili?

dahra
17. mar 2009

Zajacik,
to moj manzel po vysledkoch SPG prestal mat chut, uplne chapem, teraz je to take neprirodzene.
Inak, my celkovo sme ako taki sedemdesiatnici 🙂. Vacsinou makam do 20.00. Niekedy potom rano vstavam uz o 5.00. Doma som cez obed, on je v praci. Takze nam zostavaju vikendy alebo ked "musime" cez tyzden, tak je to riadna drina. Je to potom uz len ako mechanicka "vyrobna" a urcite to vztahu a postoju k sexu nedoda.

elis77
17. mar 2009

Ahojte 🙂
Pred 2 mesiacmi mi zistili endometriózu IV.stupňa, iné ako IVF neprichádza do úvahy i keď... zázraky sa snáď ešte dejú
Neviete mi poradiť či je cičenie podľa Mojžišovej vhodné a pomocné aj v mojom prípade? Alebo mohla by pomôcť aj bio lampa? Ďakujem za každé info...

katrin21
17. mar 2009

inak, baby.. napadlo ma... kedze pijavice vytahuju zlu krv a pod... nepomohli by na endo, keby sa prikladali na brucho????? podla mna hej ! neviete niktora nieco o tom??

dahra
17. mar 2009

Ahoj Elis,
mne tiez v januari zistili endo IV, v CAR-e neboli takí pesimisti, keď som tam šla, ale vďaka manželovým výsledkom iež odporúčajú IVF. Myslím, ze mnohé baby tu otehotneli prirodzene, je to individuálne, lebo aj tazka endo je niekedy mensim problemom pre otehotnenie ako jej lahsie stupne. Bola si uz v CAR-e?
To cvicenie nepoznam, neviem posúdit. Biolampu som pouzívala, kym som byvala u mamky. Bola fakt dobrá na vsetko - klby, herpesy, jacmen na oku, atd. Myslim, ze by mohla byt OK. Ked som bola vo februari doma u nasich, tak som si svietila na pooperacny rez. Cez vikend idem znova domov, tak budem ficat 😉 Musim si nasetrit a kupim si ju aj pre seba, bo mi niekedy tu chyba.

zajacik...
17. mar 2009

Katrin biolampa myslim neuskodi, niekto tu aj pisal ze ju uziva, len neviem kto. A co sa pijavic tyka, podla mna by na endo nezaucinkovali, lebo to by sme potrebovali aby nam krv odsali z brucha, a pijavice sa pouzivaju na povrchove poranenia, nie? Aspon si myslim.

Elis je pravda ze zazraky sa deju, pokial ta cas nesuri tak mozes nieco vyskusat, ale ak uz mas casu pomenej, tak by si mohla skusit to IVF, nieje to nic hrozne... pripadne IVF soft, co je este menej zatazujuce na organizmus, Scarlette po nom otehotnela 🙂

elis77
17. mar 2009

Ahojky Dahra,
mne pri LPS nerozrušovali zrasty, vraj tam už mám zrastené a zjazvené všetko so všetkým 😖
a vraj prílišná aktivita v tomto smere môže mať horšie následky ako keď to nechajú v takom stave ako to je. Nenavrhli mi ani hormon.liečbu, že tá je úspešná pri ľahších stupňoch.
Chodím do GF v BA, tak uvidím čo tam vyhútajú...
Ty máš navrhnutú liečbu? Alebo idete rovno na IVF?

dahra
17. mar 2009

Katrin,
ohladom tych pijavic mam tiez rovnaky nazor ako Zajacik. Pijavice sa prikladaju na povrch rany. My to mame vo vnutr predsa. Ale mohla by to byt zaujimava predstava, ako pijavica odsava endocystu. 😝 Len ako by prezila dnu...

katrin21
17. mar 2009

ja viem... lne si pamatam, ako raz ukazovali v TV, ze liecili s pijavicami aj take hlbsie veci... ako vnutorne krcove zily, alebo podliatiny ( zrazenu krv po operacii) a nebolo to uplne na povrchu koze....... tak neviem.,......

dahra
17. mar 2009

Katrin,
ale pijavice musia zostat navrchu, aby dychali. Pri tych veciach, co spominas, urcite bolo vidno ako tie pijavice lezali na cloveku. Vo vnutri by to, zial, nebolo mozne. Mozno tak nanajvys pocas operacie, kym je clovek otvoreny, ale to by urcite nerobili, aby sa zachovalo sterilne prostredie.
Sme zacali ale temu .... 🙂

dahra
17. mar 2009

Ten napad s pijavicami ma svoju logiku, som nad tym rozmyslala cestou do/z prace. 😎

janemari
17. mar 2009

Ahojte snazilky. 🙂

dahra
17. mar 2009

Ahoj, Janemari,
co robkas? Tie injekcie zvladas v pohode? Inak v nedelu som dorazila to puzzle (1500). Ku koncu to vzdy ide ako po masle. Trochu som sa odreagovala aspon. Rozmyslam, ze nacnem nove - mam 3 do zasoby 🙂.

janemari
17. mar 2009

Ahoj dahra.

No som na nete a pozeram popritom TV.A liecba da sa.Mam navali a trochu nespavost a vycerpanost.Ale uz to nejako doklepem.Len dufam,ze mrcha potom dorazi hned.

dahra
17. mar 2009

Ahoj Elis,
navrhli mi liecbu,ale takym sposobom: mate endometriozu a musite brat polrocnu liecbu Lucrinom. Mne pri klasickej operacii zobrali s cystou aj jeden vajecnik. Kym som cakala na MS, som sa objednala do CAR-u a potom som stresovala ci ist na injekciu aebo nie. Bolo to tyzden pred navstevou centra. Sama som sa rozhodla po vsetkom, co som si nastudovala a pytala sa - nesla som na injekciu - ale mam ich doma. V CAR-e mi rozhodnutie odobrili, ale stale mam pochybnosti, hlavne ked uz v druhom vajecniku zacina rast nova cysta. Pojdeme na IVF podla poslednych slov lekara, manzel berie vitaminy teraz na zlepsenie spermii. Stretnutie mame 8.4., takze ucim sa trpezlivosti a cakaniu. Je to niekedy tazke, ked mi v hlave viri vela otazok.
Zaujimave, ze tebe povedali, ze to nie je az take uspesne pri tazsich formach. 😕 To som sa docitala na nete, dokonca, ze ovarialna endo a cysty su voci liecbe imunne. Nazory sa vsak roznia.
Kedy ste zacali chodit do centra? Ako ti na endo prisli? Teraz pri laparke?

dahra
17. mar 2009

Janemari,
teba nebolia klby, kosti alebo svaly z liecby? Mas uz 2 tretiny za sebou. To dobojujes. Budem ti drzat palce, aby potom mrcha skoro dosla na navstevu - a potom hlavne nech sa dlho nezdrzi a ide na par mesiacov tam, kde bude vitana.
Mne telka "hra" za chrbtom, tak mam trosku rozhlasovu hru - ordinaciu v ruzovej zahrade. Manzel sa vratil z futbalu, tak tu oddychuje na gauci.

janemari
17. mar 2009

Aj ja pozeram jednym okom ordinaciu.

janemari
17. mar 2009

No ja som si na liecbu zvykla a beriem uz ako sucast zivota a pravdupovediac vobec nemyslim na to ako sa budeme snazilkovat.Necham tomu volny priebeh,budem sice sledovat ovu ale nebudem sa do toho tlacit.Mam kamosku ktora otehotnela odva dni po mrche.A pritom ratala plodne,neplodne dni,merala teplotu a bol tam napor na nervy.Vykaslali sa na to a bac v maji bude rodit.

dahra
17. mar 2009

Ved to, ze casto je tam aj psychicky blok. Cim viac chcem, tym viac sa nedari a tym viac som vystresovana a to urcite nesprospieva. Ja som dost bola vnutorne rozladena predtym, teraz ma ta hrozna istota upokojuje. Akosi som sa zmierila s tym, ze ked baby bude, tak bude a ked nebude, tak nebude. Jasne, posnazime sa, ako sa bude dat. Mozno ta endo trochu rozptyluje moju pozornost.

janemari
17. mar 2009

Je to u teba asi dost cerstve,tak ta endo rozladuje.Ja som davno vedela,ze nieco nieje v poriadku a mne tvrdili ze vsetko je ok.Z toho som bola rozladena,ale teraz ked mam novu doktorku dala vsetko do poriadku a teraz to uz necham na nahodu.

evina0
17. mar 2009

janemari aj ja poznam to rozladenie s tohto vsetkeho.zacala som Zoladex brat len par dni dozadu ale pocitujem v sebe dost nervozitu no snazim sa ju drzat pod kontrolu a nikomu nic nedavat najavo.inak nic sa nezmenilo a len sem tam zacitim miesto kadial mi robili laparku ale to je v pohode.Ja verim ze po liecbe sa mi zivot vrati do spravnych kolaji a aj coskoro ostanem tehotna aj ked mi vrtaju aj ine myslienky no nepoddam sa im.Dala som sa na boj tak musim mat pevne nervy a polrok vydrzat a potom uz len cakat kedy dorazi mrcha..citala som hodne o endo a aj o Zoladexe a vraj mrcha po poslednej injekcii moze dojsz v case od 30 do 90 dni takze sa neham prekvapit kedy u mna dojde po liecbe.nad umelym ja zatial nerozmyslam vobec pretoze verim ze ostanem tehotna prirodzene.vymodlim si anjelika a spravim vsetko preto aby bol 😔 😔 Su dni kedy to na mna vsetko dolahne ked vidim ako zeny otehotneju a tvaria sa ze to dietatko ani nechcu vtedy sa mi tlacia slzy do oci,alebo ked ako napr moja svagrina ostala teraz tehotna a ani nevie ani ako a to ich svadba este len caka a su s bratom kratucko.trosku jej zavidim no s celeho srdiecka doprajem.
Kadza z nas co otehotnie a prejde si hotovym peklom si bude deturence strazit ako oko v hlave a mozno este viacej.Drzme si palceky a budme si oporou babulky .vsetkym prajem pevne nervy 😉

katrin21
18. mar 2009

dahra: si ma nepochopila... jasne , ze pijavice su apovrchu....ale hovorili tam, ze oni vedia tu krv proste vysat aj z hlbsich oblastí...... ale to je jedno... nechajme to tak 😉

katrin21
18. mar 2009

babulky, ja sa neviem doskat, kedy mi skonci mrcha.... buduci vikend budeme asi mat maratón... ( ale len teoreticky, lebo prakticky budeme mat dve baby doma, co su dost dobrá antikoncepcia.....) asi za zamkneme do kupelne, ke duz nic ine nepojde 😀

dahra
18. mar 2009

Katrin,
🙂 pochopila, len si to neviem predstavit, tak som sa k tomu tak postavila. Ono ako napad to nie je zly...

Evina, Janemari,
urcite sa vam podari otehotniet po liecbe. To telo bude na to tak nastavene. Myslim, ze je to lahsie ako bez liecby.
Asi aj vacsina bab, co otehotneli, boli po liecbe. Teraz mate "trapenie" s vedlajsimi ucinkami,ale oddychnete si od podvedomeho "snazilkovskeho stresu". Potom budete pripravenejsie a silnejsie.

Ja som chcela tento piatok ist este na kontrolne sono z vlastnej iniciativy. Ale nakoniec cestujem domov k nasim a uz to nestiham. Takze neuvidim, co sa s cystou deje - ci narastla. Mozno je to aj dobre. Doki vravel, ze ona moze byt roky rovnakej velkosti, ale tak trochu mu neverim, ma len chcel nechat v psychickej pohode. Buduci tyzden je uz zbytocne, to bude uz folikul prasknuty a nebude ju vidiet pre tu tekutinu.Takze zaciatkom aprila dojde dalsia mrcha, potom az uvidim, co sa v mojom tele za dva mesiace udialo, ked 8.aprila pojdeme do centra na hodnotiaci pohovor po vsetkyh vysetreniach, co sme absolvovali. Este takmer tri tyzdne cakania. Uf...

dahra
18. mar 2009

Baby,
moja sestra ide 7.4. na operaciu - lavy vajecnik 10cm cysta, pravy 4cm cysta - podozrenie na endo, teda endo 80%. Ak sa to potvrdi, sme dalsim dokazom, ze endo ma dedicne predispozicie. (Neviem, niektora tu predtym pisala, ze pozna rodinu, kde to maju viacere zeny.) Zial 😢. Nase dcery k tomu budu mat minimane sklony - laicky povedane. Mamka male v 80.rokoch problemy podobneho charakteru, vtedy sa o tom malo vedelo, vyzeralo to ako rakovina, tak jej pre istotu vsetko vybrali.Takze sme to "zdedili".
Je mi to luto, ze to pisem. Nie som pesimistka, ale geny su "svina". 😖
Zostava verit, ze ak budeme mat dcery a budu vyrastat, tak medicina uz bude mat lepsie poznatky. Vieme aspon, ze si treba na to davat pozor.

katrin21
18. mar 2009

dahra: su rodiny, kde mamy su zdrave a dcery to maju a naopak.... takze je to len vacsia pravdepodobnost.... ako vo vsetkom..... treba verit, ze to mat nebudu.... aj ja mam dceru. a sme tri sestry a nikto to nikdy u nas nemal... a ja doteraz tiez nie... takze tazko povedat, kto vie... to mas ako s rakovinou, mas predispoziciu, ked ju mas v rodine, ale mat ju naouazj nemusis.....

bleelka
18. mar 2009

katrin, my sme skusila prvy len taky pokus v auguste minuleho roka, potom september a oktober naplno, november nic kvoli rtg a v decembri operacia... s cystou som vraj otehotniet nemohla, lebo neprebiehala ovulka comu moc neverim, lebo podla mna zdravy vajecnik ovulovat mohol... no a v januari sa podarilo, ale babo odislo, meskala mi ms, ale na stvrty den som dostala silnu, mala som aj dva pozitivne testy, ale moc slabucke ciarky... no a februar sme zas naplno skusali a podarilo sa 😵 no zatial sa moc netesim, zajtra idem na uzv, tak drzte palce aby bolo babenko, lebo pred tyzdnom videl len gestacny vak, babo este nie, tak teraz este bojim bojim ci tam babo vobec je...
drzim palce kocky, urcite vam to vsetkym tiez vyjde, len sa nevzdavajte a bojujte a trochu polavte, berte to tak, ze ked to ma prist, tak to pride, nesilte to, lebo psychika robi tiez svoje... ono sa to lahko hovori, ale asi to ma nieco do seba... a hlavne dajte vysetrit aj partnera, lebo ono dost casto sa nepatra dalej ked sa zisti chyba u zeny a ono ta chyba nemusi znamenat, ze je vsetko stratene, takze aj polovicky poslite na check 😉
drzte sa a myslim na vas T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T