Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
2. mar 2009

u mojho dokyho otehotnela baba pri braní zoladexu......

ked máš pri decapeptyle normálny menzes prečo nie

zajacik...
2. mar 2009

Scarlette to je nadherne hcg, vyzera to na dvojciatka, nie? 😵

scarlette
2. mar 2009

miri drzim palceky na 11teho ja sa idem objednat na utz na 17teho 😵 😵 😵
zajacik nooo vyzera to tak ze sa chytili obe 😵 😵

zajacik...
2. mar 2009

Scar kamoska mala 1445 a caka dvojciatka, takze silno drzim palce aby si mala v brusku dve bublinky a nech to obe vydrzia az do novembra 🙂

janemari
2. mar 2009

mirip no nemam menzes,ale tento posledny mesiac som mal bolesti vajecnikov ako pri ovu a suchost pominula a objavilo sa vlhko a dokonca aj hlien.Pytam sa lebo par dni som taka slaba,unavena a je mi na vracanie.Kupila som si dnes test,tak asi zajtra skusim.

tittika
2. mar 2009

malo nas snaziliek a buducich snaziliek, babule odcupitali jedna za druhou 😵 to je dobre znamenie 😉

janemari
2. mar 2009

A asi pred tyzdnom som mala slabe spinenie.

tittika
2. mar 2009

janemari a BT si nemerala?

janemari
2. mar 2009

Nie nemerala.Robim na smeny tak som si teplotu nemeriavala a teraz som vyse tyzdna doma,ale kedze mam liecbu tak som nemerala.Inak ani poriadne neviem ako sa to robi?

zajacik...
2. mar 2009

Janemari tak zajtra drzim palce 🙂

zajacik...
2. mar 2009

Janemari to by bola sila keby si otehulkovala pocas liecby 😅 No ale fakt je aj pre mna velmi pozitivne, ked vidim ako babulky z tejto temy pekne odchadzaju s bruskami do druhej temy 🙂 Ked som si tuto temu davnejsie obcas citala, tak som si len povzdychla, ze zase nikto neotehulkoval, pripadalo mi to take deprimujuce, a teraz jedna za druhou 😵

janemari
2. mar 2009

No pravdupovediac neverim tomu,ze som tehotna.Ale nedam za to nic ked si urobim test.Mozno je to len jarna unava.

janemari
2. mar 2009

A je naozaj pozitivne ked tolko endo snaziliek otehulkovalo.Mozno prave hospodarska kriza bude dobre vplyvat na otehulkovanie.Kde nie su peniaze budu deti. 😀

zajacik...
2. mar 2009

😀 😀 😀

janemari
2. mar 2009

Ako sa inak mate a co porabate?

zajacik...
2. mar 2009

Ja idem prave zehlit, tak sa mi chce ze az 😝

tittika
2. mar 2009

ja mam uz vyzehlene 😵 idem kukat panelak 😀 este ze ho davaju online 😅 kukam z belgicka 😀

janemari
2. mar 2009

Aj mne treba zehlit,len sa mi nechce,ale najneskor zajtra budem musiet. 😒

bleelka
2. mar 2009

scar gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
janemari, to by bol krasny zazrak 😉
baby fakt to tu vsetko otehotnieva, je to moc pozitivne, snad coskoro tato tema zanikne a stretneme sa vsetky v uspesnych tehulkach s endo 😵

janemari
2. mar 2009

Ak sa tam nestretneme aj vsetky naraz,urcite jedna po druhej odtialto odideme.Urcite tato tema nezanikne lebo tato choroba napada cim viac zien,bohuzial.

dankamajo
2. mar 2009

Ahojte kocky.
Scar aj ja gratulujem a dufam, ze vsetko pojde bezproblemovo hladko 😵 😵 😵
No ja som mala konecne dnes stretnutie s konzultantom o liecbe mojej endo tu v UK. Po mesiaci depresii, stresov a zufalstva (lebo som nevedela presne na com som), som bola za 5 minut u lekara odbavena. Ziadne velke vysvetlovacky. Povedal, ze mam len velmi miernu endo medzi mechurom a maternicou a ze mam dva moznosti - antikoncepcia, alebo snazit sa o tehu. A ze vraj, ked mam bolesti (lebo tie stale silneju - aj teraz to picha ako svina), mam si dat daco proti bolesti - to je tu odpovedou na vsetko. Teraz zacinam byt v pomykove. Ako si mam uzivat snazilkovania, ked ma to boli aj pri tom? Doktor len povedal, ze ved som povedala ze bolest pri tom je len 3 z 10. Na to sa ma totiz este pytal pred laparoskopiou a zaskocil ma svojim systemom hodnotenia bolesti, tak som zo seba vytrepala prve, co ma napadlo... Ved ako mam vediet, aka je najsilnejsia bolest na svete, aby som mohla povedat ze to je 10 z 10???? 😖 😖 😖 Tak som teraz dost z toho sklamana a aj ked sme sa dohodli, ze zacneme so snazilkovanim, neviem, ci by to bolo pre nas najvhodnejsie riesenie... 😖 😖 😖 Hovorite, ze by mali bolesti potom pocas tehu zmiernit? A ako rychlo moze endo rast, ked sa s nou nic nebude robit? A preco ma tieto otazky napadaju az teraz a nie hned u lekara??? 😅 😅 😅 😀 😀 😀

tittika
2. mar 2009

a kolke maju tiez tuto diagnozu a nepisu do tejto temy........som si to uz neraz vsimla napriklad v albumoch ked maju popisane cim vsetkym presli.... 😖 a su tehu 😎

dahra
2. mar 2009

Caute,

😖 veru asi nezanikne. Sem-tam si vas citam. Nemam vela co povedat, lebo malo o tom viem a hlavne kratko a vidim, ze ste zabehany kolektiv 🙂.
Ale tiez sa snazime, nesla som na liecbu. V piatok idem po tretíkrát do CAR-u na druhe krvne testy. Prvý bol pohovor.

Tiez sa pripájam a prajem všetko najnajnajlepsie, Scarlette.

zajacik...
2. mar 2009

Dankamajo, no endometrioza je zacarovany kruh. Kedze kazdym menzesom sa moze zhorsovat, je pre nu najlepsie otehotniet, alebo sa dat na umely prechod... ale zase ako otehotniet, ked to nejde... od toho umeleho prechodu sa v dnesnej dobe vraj upusta. A ak mas len miernu endometriozu, mozno by ti pomohli tabletky Duphaston, tie su aj na liecbu endometriozy, a zaroven sa uzivaju na podporu otehotnenia. Alebo vyskusat nejake bylinne preparaty, nejake kvapky, ajked neviem ci by to pomohlo... a mozno skusit navstivit centrum a za pomoci umeleho oplodnenia by to vyslo... tu je tazko povedat, ale myslim ze ked sa mate snazilkovat a mas pri tom bolesti, tak aby si si este viac neublizila... a antikoncepcia su zase len hormony, a este pri nich nemozes otehotniet, tak neviem, vyber si... 🤐

Dahra ahoj 😉 No neviem ci sme tu zabehany kolektiv, ani by som nepovedala... babulky co tuto temu zalozili uz tehulkuju a my co si tu teraz piseme, tak sme tu len kratko. Uz je tu len zopar dievcat z povodnej zostavy, ale kludne sa pridaj 🙂

dankamajo
2. mar 2009

Dakujem zajacik, si zlata a ... rychla 😅 😅 😅 Je to na nic, ze sme v Anglicku a tuto na pacienta kaslu, hned ho len odbiju, tak ako mna. Lieky na podporenie otehotnenia ani nespominali. A kedze mam pracu, neda sa mi chodit pravidelne na slovensko na kontroly a podobne veci. 😖

dahra
2. mar 2009

Dankamajo,

ze ako rycho moze rast? Začiatkom januara som mala velku cystu na lavom vajecniku a 14.1. mi s nou vybrali aj ten.
Vraveli pravy vajecnik ok. 20.2. som bola v CAR-e prvykrat na utz od operacie a uz mi bolo povedane, ze v pravom je cysta 6mm. Takze 2 mesiace z nicoho na toto. Na otazku ako toto porastie rychlo, mi lekar povedal, mozno za rok na 5cm alebo 5 rokov zostane tejto velkosti.

zajacik...
2. mar 2009

Tak skus nech ti predpisu ten duphaston, uskodit by nemal, ajked zase su to hormony...

janemari
2. mar 2009

Vitam nove babulky.Dankamajo uplne ta chapem co prezivas,ja som bola na tom tak isto.Doktorka mi pri bolestiach povedala,ze si mam dat za poharik.Ale ked mi nezaberali ani dve 400 ibalginy a nestihala som kupovat vlozky som si povedala dost.Zmenila som doktorka a mam za sebou LSK polovicu liecby.Tak sa nevzdavaj a skus hladat ineho lekara.

scarlette
2. mar 2009

babulky este raz vsetkym dakujem a nezufajte....
vidim ze otazky tu uz boli zodpovedane, este jedna moja skusenost na zaciatku zistenia endo mi bola na tri mesiace v kuse nasadena antikoncepcia, potom sme sa rozhodli ze skusime baby, ked to neslo vysetrenia a nakoniec kvoli endo cyste operacia, tiez som prisla o vajecnik aj vajcovod, a museli ma normalne rezat, z velmi pokrocilej endo 4teho stupne som mala obrovske zrasty v brusku a tak aj ked skusili laparku tak nic nevideli a museli rezat, pri tom zistili malu cystu aj na druhom vajecniku, ten mi zachranili, potom pol rocna liecba a ivf a slo to...
ano pri miernejsich stupnoch endo sa liecba od hormonalnej liecby upusta avsak zalezi kde je endo rozsirena....

drzim palce

dankamajo
2. mar 2009

babulky, velka vdaka 😵 😵 😵 😵 😵 som rada, ze vas mam 😎 😎 😎 😎 😎
keby tu bol smajlik posielajuci boztek, tak ho sem dam 😅 😅 😅