Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

monika3
autor
20. aug 2008

Tak som zvedava Janis na Tvoje infosky - ako tam pochodite,

ja som teda tiez zvazovala zmenu centra tak pred rokom ale viem ze som urobila dobre ked som ostala kde som
a aj moj manzelik hovoril ze to nema vyznam menit 🙂

lenocka3
20. aug 2008

viem babule, mate pravdu 🙂 hlavne bez stresov.
aj ja mam vseobecku, tak uvidime 😉
ja sa len bojim, ze ked tam uz budeme, ze mi povedia, ze endo by bola najmensi problem 😅 boze, nech nemam nic ine, ked to clovek cita o vsetkych hetero a homozygotoch a mutaciach a prolaktinoch 😕 sak mi staci endo 😅

janis24
20. aug 2008

leni 😀 😀 Chapem ta, a teraz neviem, ci je to vyhoda alebo nevyhoda, ale v pripade endo sa tato povazuje za hlavnu pricinu neplodnosti a dalsie vysetrenia sa potom redukuju. Dalej sa to skuma az v pripade, ze nevyjde prve IVF... Ale vlastne ani sama neviem, ci by som to vsetko chcela podstupovat hned na zaciatku, predsa len pary, ktore nevedia pricinu, maju ten zaciatok troska zlozitejsi... 😅

lenocka3
20. aug 2008

jani 😀 som rada, ze v mojich obavach nie som sama 😀 Ja rozmyslam nad tym, ze ked tam uz budeme, tak nech urobia vsetko pre to, aby to vyslo na prvykrat /co myslim, ze urobia/, mam na mysli, nech skontroluju aj vsetko ostatne... od horm profilu, cez to, ci nemam saktosalpingy - Monicka - to sa da zistit len pri LSK ci aj inac? 😅 , cez protilatky na vsetko a tak. 😕 inak som celkom nenarocna, co? 😉

monika3
autor
20. aug 2008

no Lenocka najlepsie zistenie je vzdy laparoskopia - ale aj na uzg to moze byt vidno

ja myslim ze ked pojdete do Car tak ti ju mozno aj navrhnu...
ozis a podla ultrazvuku mas vsetko OK? teda ci bolo vidno niake cysty ...a tak...

janis24
20. aug 2008

mne bol vidiet ten saktosalp. aj na sone, teda doki tam napisal, ze predpokladany, ale to uz bolo davno, vtedy po nejakom zapale...
a nezabudni si tam vziat vsetky pooperacne spravy a tak...
HP robia vzdy, myslim, ze len genetika sa v takychto pripadoch vynechava, na tu sa tusim chodi az do Prahy, co som citala...

scarlette
20. aug 2008

lenocka presne to s tym stresom zazivam aj ja, je pravda ze uz chodim do prace kludnejsia a nenahanam sa tak ale obcas ma este dobre vytocia...
inak horsich veci ako endo som sa bala aj ja, nastastie vsetko dopadlo ok, dokonca aj hormonalny profil mesiac po poslednej injekcii vysiel dobre.

ellianka
20. aug 2008

ahojte kočky 🙂
nestíham cválať na koníkovi a tak vám chcem len popriať príjemný týždeň plný slnka a ešte krajší víkend 😵
myslím na vás
páčko 🙂

lenand
21. aug 2008

dobre ranko 🙂
včera sme mali perný den a večer ani nehovorím bola som s oliverkom u svokry a oliverko sa napichol na plot a poranil si krk ale naštastie ho zachytilo trošku tričko tak to neholo prerazené ale len tak viac škrabnuté tak sme išli na chirurgiu tam mu to vyčistili a netrebalo ani zašivat tak super takže dovolenka nam začina dobre svokra ma taky špicaty plot a už tam oliver asi nanho nepolezie 🙂

lenocka3
21. aug 2008

caute kocky 🙂
Leni - chvalabohu, ze sa mu nic nestalo 🙂 ma tu oblial pot, ked to citam.

Moni, Jani - ja som podla ultrazvuku vzdy bola uplne v poriadku. Len raz mi nasli endo-cystu, a to pred tou prvou operaciou. Nasledne roky som vzdy chodila pravidelne na uzv, vychadzalo to vdzy raz za pol roka, vzdy k inemu lekarovi, lebo moja nemala uzv. Kazdy jeden napisal do spravy, ze vajecniky su v poriadku, kadzy mesiac pekne videlo folikul, ktory dozrieval, dal sa pekne zmerat, ked bola ovulacia. Po cyste ziadne stopy. Preto som bola uplne kludna. Dokonca som ani nevedela,ze nejake endo loziska existuju. Ja len ze su cysty... Aj pred LSK min rok pri predoperacnom sone doki vypisal, ze vsetko je v brusku v poriadku, nikde ani naznak chorobnej zmeny. Keby mi nezistil tie loziska v posve pri prehliadke, tak by som stale bola v tom, ze je to ok /a keby som nekrvacala cez kramy z konecnika 😖 /... az pri lsk zistili, ze mam loziska v posve, v rekto-vag septe, a medzi maternicou a mocovym mechurom a zopar na crevach. V sprave napisane - ze to je taky vysev... najvacsie loziska maju velkost sosovice, vajcovody nepostihnute, maternica tiez nie, jazva po prvej operacii v poriadku, vajecniky v poriadku. Akurat, ze ten lavy vajcovod poprirastany, co mi dorobili pri prvej operacii... a rozsiahle zrasty sposobene operaciou.. az na crevach ☹ Takze som na tom asi ako MIRI - ze endo okrem jedneho vajecnika, kde robili reseckiu a inac je funkcny moc reprodukcne organy nepostihla - ale skor vsetko okolo, a potom tie zrasty... Ked nad tym uvazujem, tak asi mi navrhnu LSK na rozrusenie zrastov - co by som uvitala, bo to celkom aj zneprijemnuje zivot. A ziadne podozrenie na saktosalp. I ked som citala, ze niekedy to zistia az pri LSK.

lenocka3
21. aug 2008

Baby - a co mam hovorit v robote, ked budem stale prec? 😅 Vy mate nieco nachystane? Ked ja by som aj babam povedala, ale ked oni by ma lutovali 😔 to by mi na mojom optimizme nepridalo 😔

lenocka3
21. aug 2008

🙂 temu, co hovorit v praci som uz nasla 🙂

Len ma trapi este jedna vec... ked pridem do Heliosu, nebudu nado mnou krutit hlavami ako ostatni lekari? 😕 😕 to by som asi nezvladla 😒

monika3
autor
21. aug 2008

Ahoj Lenocka tak je dobre ze ziadne podozrenie na saktosalp.

A ja v praci a doma v rodine nic nehovorim. Tak sme obidvaja o 100% kludnejsi...ziadne otazky , telefonaty co a ako....no pohoda 😉 Veru to je to posladne aby ma niekto chcel lutovat...a to optimizmus odobera totalne 😕

Teraz na IVF si mienim zobrat dovolenku

a to krutie hlavou To ti neviem, ja dufam ze uz to neuvidim tiez, som odoperovana podla ich predstav tak ziaden blby tik hlavou nechcem ani vidiet 😀 😀 😀

lenocka3
21. aug 2008

😀 😀 😀 no ved este to by im chybalo, to by si tie hlavy mohli rovno odkrutit 😀
moni - dovolenku? na ako dlho? .. ta moja zostavajuca dovolenka ☹ je asi 8 dni vseho vsudy... ja neviem - to sa mam dat na PN?
v rodine nepovieme nikomu nic. Ani v robote, len zhruba vedia kolegyne-kamosky, ze som nie celkom v poriadku a ked poviem, ze idem na gyndu...jeeee, a co ti je a zle sa citis? a boooze, to je hrozne ako tam chodis casto a uz by ste chceli babatko? a neboj - to pojde same, treba pockat 🙄 🙄 🙄 zdvihnem obocie a pozeram na ne, ci im nesibe 🙄 vsak normalne- na prehliadku idem, musim chodit castejsie, aby som vedela, ze mi nic nie je.
Ani najlepsim kamaratom radsej nic nepovieme. Oni by tiez skor lutovali, ako podrzali... ked vidim ako sa to rodi jedno cez druhe 😔

monika3
autor
21. aug 2008

odkrutit hlavy - to ma pobabilo leni 😀 😀 😀

u nas aj tak vedia vsetci ze mame problemy, tak uz sa ani nevypytuju. Tiez zastavam ten nazor ze najlepsie fakt nikomu nic nepovedat......ludia budu spekulovat a zavidiet este aj to co nemas...nie mlcat ako sa da, a aj keby som to povedala tak sa informacie vzdy poprekrucaju a siria uple inac ako je vlastne pravda.

aj v nemocnke uplna pohoda, prisiel manzelik kazdy den ...a to mi uplne stacilo... keby sa tam dovalili nasi... a tie reci co teraz bude s tebou ...oni nemozu spat zo strachu...atd. mam svoju rodinu rada ale toto dakujem neprosim... 🤐

lenocka3
21. aug 2008

no ved prave. Mne tiez staci, ked prideme ku mame a mam kramy... boze, ty si biela ako krieda - zase ta tak boli brucho? Ved uz som pisala, ze sa ma snazila prehovorit ist k liecitelovi. Ked vidim ako by mi rada pomohla... chudiatko moje - tiez si robi dost starosti, nechcem, aby si robila este vacsie... Prinajhorsom poviem, ked uz nebude ine vychodisko, ze chodim po vysetreniach kvoli tym zrastom, ze mi to dost blizi na tych crevach... to bude oficialna verzia 😉 /ani klamat moc nebudem/, ze uvazujem, ze si ich dam odstranit a treba na to veeela odbornikov a preto som tolko u lekarov 🙂 to bude take prijatelne, ze? 😀 to nikoho nebude znepokojovat. Aj tak su teraz vsetci v tom, ze babo budeme planovat buduci rok..., tak povieme, ze prislo skorsie 🙂 😀 ja som ale vymyselnik 😀

lenocka3
21. aug 2008

inak, ako som si povedala, ze IVF je najlepsie a najschodnejsie riesenie a prijala som tu myslienku ako uplne normalnu, ze tym vlastne robim pre seba ovela viac, ako len cakat a skusat, tak som taaaaaaaak uvolnila - hlavne na psychike mi to pridalo. 😵 😵 😵 Aj keby to naaaahodou 😉 nevyslo, tak ma to urcite posunie opat dalej 😉

monika3
autor
21. aug 2008

Leni ved este zvazis co im povies...... uvidis ako pochodite v CAR teda co Vam navrhnu 😉

Ja sa uz nesnazim nic vymyslat, jednoducho nepoviem a je to vybavco 😉
Robime to co je pre nas spravne a nikoho k tomu nepotrebujeme...

monika3
autor
21. aug 2008

co sa ma stat sa stane a aj ták to neovplyvnim....

Necham sa prekvapit 😉

a psychika je dolezita, treba byt vzdy v pohode... byt pripraveny aj na dobre ale aj zle zpravy. Ved tie zle nas vlastne posuvaju aj vpred 😉

lenocka3
21. aug 2008

ano moni 🙂
bola som sa napapat 🙂 fu... takto ja veru neschudnem, uz chodim aj behavat...ale akosi sa ma kilecka drzia - vysvetlujem si to tym, ze uz nemam 20 😀 😀 😀

janis24
21. aug 2008

cafte babule, jak ste sa rozdebatovali 😉 Ja som po trojhodinovej porade, tak si uzivam chvilkovy pokoj... 😖
Ja inak vobec neriesim, kto si co v robote bude mysliet, ked sa niekto spyta, poviem na rovinu, mame tu viac menej otvorene vztahy (teda minimalne z mojej strany), sefke to musim povedat, lebo budem casto cestovat do BA a asi sa hodim aj na PNku po transfere chvilu a keby som si mala nieco vymyslat, tak mi to zbytocne uberie energiu...Verim, ze sa nebudu zbytocne vypytovat, maju vsetci dost svojich starosti 😉

lenocka3
21. aug 2008

ahoj jani 🙂 ved aj my mame otvorene vztahy... kazdy vie o kazdom pomaly vsetko... len ked mne to je take divne im povedat o tomto... staci ze vedia, ze mi nieco je a ked vidim tie pohlady lutostive. Ma to nebavi. Oni by boli kocky urcite zlate, ale ja nechcem aby ma utesovali a drzali palce a presviedcali ma, ze to urcite vyjde, ked ja viem, ze vyjst nemusi... 😉

monika3
autor
21. aug 2008

tak uz som aj ja napapana 😉

caf janis 😉
ja viem ze keby som to povedala tak urcite by mi to vsetci velmi priali ale ja nechcem o tom stale rozpravat s niekym...potrebujem mat vtedy aj niake ine myslienky v hlave aby z toho clovek nezblbol, i ked povedzme si to - nie je to vobec lahke na to nemysliet 😉

no ved pockajte ja sa niekam zapatrosim a dufam ze oznamim potom len tu dobru spravu 😉 😀

janis24
21. aug 2008

jasne, staci ze sa mame navzajom a budeme sa informovat aspon na konikovi, ok?
Ved ani ja nemienim omielat cely pribeh kazdemu, sak by ich to ani nebavilo... Ale zas na druhej strane, dobry sposob, ako cloveka odstrasit, co poviete? 😀 😀 Proste ked budem mat naladu, tak poviem, ked sa na to nebudem citit, tak sa omluvim, ze sorry, nemam naladu, snad nabuduce... 😅
leni my mame skoro rovnaky pocet prispevkov, teraz som si to vsimla, musim ta dobehnut 😀 😀

janis24
21. aug 2008

uz dobieham 😉 😀

monika3
autor
21. aug 2008

jasne tu na MK sme tom vsetky rovnako a mat aj takuto podporu je super 🙂 🙂 🙂 kde by sme sa inde mohli takto vykecat 😀

no a ja mam vyse 1000 prispevkov- ani neviem kde sa to tak rychlo nabralo 😉

lenocka3
21. aug 2008

presne tak moni 🙂
jani - ozaj - vsak vseeeetko naj - mas meniny dnes 🙂 nech je ivf uz tu a so stastnym koncom 😵

janis24
21. aug 2008

jeeej dakujem, dneska idem pre tie saty, tak dufam, ze mi to nepokazi meninovu naladu 😅 😵

lenocka3
21. aug 2008

jeeeee Jani - to je super 😀 prave dnes dostala moja sestra tiez Janka meninovy darcek - doporucenku od policajtov 😀 - tak si z nej robim srandu. dufam, ze ti tie saty padnu podla predstav 🙂 😵 daj potom foto do albumiku

janis24
21. aug 2008

jasne dam, segru pozdravuj 😉 😀 Sikulka...