Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

pink_lady
27. nov 2008

😔

lenocka3
27. nov 2008

a ja na to nemyslim....
cely mesiac sa drzim, ze v akej ja som pohode, ale ked pridu kramy, tak ma ide slahnut a ked skoncia, tak zas je to ok a myslim si, ze dalsi mesiac to bude lepsie 😉
...

scarlette
27. nov 2008

lenocka spravna davka optimizmu 😉

nelly3
27. nov 2008

ahojte 🙂
ja mam tiez v sprve z nemocky napisane ze stupen IV ☹ a myslim ze najhorsi je V 😖 , co uz, ja som mala vela zrastov a ani neviem kde som mala loziska 🙂 no musim sa popytat.
no je nas malo co otehotneli, ale verim tomu, ze raz budeme vsetky tehulky 😎

scarlette
27. nov 2008

nely ja viem len o styroch stupnoch

janis24
27. nov 2008

nelly asi ta ani ja nepotesin, ale su len styri stupne ☹ Neboj ja mam tiez 3-4 v sprave...

lenocka3
27. nov 2008

no baby, ja mam asi 10-ty stupen podla tych sprav 😀 😀
ale co, vsak pokial mame maternicu a par vajicok naskrabame, sanca tu je 😉

katrin21
27. nov 2008

na ceskom konikovi dost bab otehotnelo s endo... tu ani nie... tak neviem, ci maju inu liecbu ci co....

katrin21
27. nov 2008

a niekde som citala, ze sanca je 50%... tak to nie je uplne nic... 😉
a moj doky povedal, ze po tej liecbe injekciami sa dost casto podari otehotniet.... 🙂, ak sa to stihne, kym sa nevrati endo... 🙂)

janis24
27. nov 2008

katrin ono je vsetko mozne, niektore maju endo a cely zivot o tom nevedia...Ta pravdepodobnost je velmi individualna u kazdej z nas...
Ale nebudte zas az take pesimisticke, spomente si na vejinku, cikytu, sue, babulinu a mirip sa to koniec koncov tiez podarilo, len to nedopadlo najlepsie 😔
Takze hore hlavy a hor sa do boja! 😀

janis24
27. nov 2008

katrin ina liecba neexistuje, najvacsi problem je v tom, ze o endo sa skoro nic nevie, u kazdej z nas moze sposobovat uplne odlisne komplikacie a preto je tazke zistit, ako na nu...

janis24
27. nov 2008

jeeezis a zabudla som lenandku, lenand sorac 😉
Baby mali by sme prekutrat staru temu a pospominat na vsetky tehulky, nech nam to troska zdvihne naladu 😉

lenocka3
27. nov 2008

jani - ja som to uz parkrat pre inspiraciu urobila 😅 😅 a stale sem-tam mrknem do albumov, ze ako vyzera brusko a ako pozitivny test, nech mam aku-taku predstavu

nelly3
27. nov 2008

baby ste ma moc nepotesili 😠 takze mam najtazsi stupen endo ☹ teda mala som, mozno je to teraz len III. 😀 srandujem. ja si mylsim, ze najlepsie po operacii je hned skusat a otehotniet lebo po tej liecbe hormonalnej sa zatial nikomu nepodarilo, aspon o tom neviem, takze ja po operacii nechcem ziadnu liecbu, ale hned budeme skusat a ked sa nezadari tak UO to isti snad, ale radsej by som prirodzene ved asi kazda z nas 🙂

scarlette
27. nov 2008

nely ale ta hormonalna liecba dava nadej ak mas loziska aj v maternici ako napriklad u mna, teraz ju mam cistu a tak sa ma kde baby uchytit

janis24
27. nov 2008

lenand sa to podarilo po liecbe, ona ani nedostala mrchu 😉
Ja viem ze tie nazory na liecbu su rozne, ja osobne som rada, ze som ju podstupila, ale ani nie tak kvoli zvyseniu pravdepodobnosti otehotnenia, ale najma kvoli bolestiam a celkovo psychike, proste som mala 8 mesiacov oddych od endo a od vsetkych problemov a to bolo super 😉

nelly3
27. nov 2008

no ale ked ta operuju tak sa ti snazia ich poodstranovat, sice na 100% ich urcite neodstrania, ale ja uz chcem byt na jar tehulka, takze ziadna hormonalna liecba nepripada do uvahy 🙂

nelly3
27. nov 2008

lenand otehotnela hned po laparke sa mi zda, ona teraz pri druhom tehu nemala liecbu alebo sa mylim? ked tu bude sa jej opytame. janis jedina vyhoda bola tiez, ze som nemala ziadne bolesti od injakcii 🙂

janis24
27. nov 2008

jej to pomohlo tusim pri prvom tt s oliverkom 😉
ja som tiez myslela, ze mi tie loziska mohli odstranit, ale zistila som, ze pri tej spusti co mi tam nasli by sa to vobec neoplatilo, oni odstranuju len male a dostupne loziska a aj to trva dost dlho, cize by sa to malo robit pri osobitnej laparke, mam pocit, ze ked idu odstranovat cystu, uz na ostatne neni cas, inak by to bolo riziko dlhodobej narkozy... Ale to su moje domnienky, skus sa spytat nelly... 😉

nelly3
27. nov 2008

jasne janis, vsetko sa popytam 🙂

nelly3
27. nov 2008

ma napadli, ze tu uz davno nebola ellianka 😵

figurka.m
27. nov 2008

Ahojte, dievcata, len tak som nakukla a vidim,ze ste spominali, ze je vas tu malo s dietatkom, alebo tehotnych, tak chcem trosku zlepsit statistiku 😉 mne diagnostikovali endometriozu asi pred 7 rokmi po 8 rokoch snazenia, 2 stupen loziska na vajecnikoch, mocovom mechuri, pobrusnici, nasledoval umely prechod so Zoladexom- 6 davok, moje prekvapenie bolo obrovske, ked po nabehnuti mrchy a folikulometrii som ostala hned tehu 😀 mam zlateho skoro 6 rocneho syna 🙂 chceli sme druhe zase to neslo, zase laparka, umely prechod, potom aj Clostilbegyt, Estrofem, Pregnyl ale nic, chodili sme na IUI do Heliosu a tam sa to nakoniec na 3 pokus podarilo, ale neskoncilo sa to dobre, ale to je iny pribeh, teraz sa znova snazime, zatial prirodzene neskor sa uvidi, asi IVF, mam uz totiz 36 rokov, takze toho casu je menej 😒 Chcela som vam tymto len trochu zdvihnut naladu, ze to ide, ale vyzaduje to viac casu 🙄 Drzim vam vsetkym palceky, viem dobre ake je to tazke a zdlhave, ale verim, ze vam to vsetkym vyjde a dockate sa svojho babatka 🙂

matkamatko
27. nov 2008

janis s tou dlžkou operácie máš asi pravdu, lebo ja som mala len malé ložiska a na operačku ma zobrali o 8.30 a prebrala som sa až o 12.30 a asi som bola dlhšie na operačke, lebo mi hned dávali 2 infulzky a druhej kočke čo tam bola so mnou len 1 a ta sa prebrala po asi 1,5 hodke

lenand
28. nov 2008

ahoj janis maš pravdu pri oliverkovy som otehotnela hned po liečbe pichali mi zoladex a už som nedostala mrchu
a traz som bola na prefuk mne endo upchava hlavne vaječníky ja mam ložiska hlavne tam a jeden sa podarilo prefuknut a podarilo sa mi ostat aj tehu už druhy krat doky povedal že mne pomahajú jedine laparky
a musim sa aj pochvalit genetické testy vyšli dobre tak by babetko malo byt v poriadku tak sa tešime 😵 😵 😵
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
dnes som doma tak ešte nakuknem 😵

lenocka3
28. nov 2008

krasne slnecne piatko rano zelam!!! 😵
Leni - T-cka su vsetky moje, mnam-ham, dakujem 🙂
kdeze ste vsetky?

pink_lady
28. nov 2008

ahojte dievčatá 😵

ako? dnes je piatok takze jupiiii 😀

lenand vdaka za T-cka, uchmatla som si par riadkov 😅 😀
matka - drzim dnes palce 😉

figurka super ze sa to podarilo - a ked sa podarilo jeden krat, podari sa aj druhy 😵

nelly, janis, libi, leni,... 😉

pink_lady
28. nov 2008

ha lenocka ja som prisla skor 😀 😀 ja som spapala 3 riadky pokial si ti prisla 😀 ale nieeee 😀 😀

lenocka3
28. nov 2008

😀 pinky 😀 no dobre - ale len tri riadky!!! 😀
dnes sa mi nic nechce..., asi pojdem niekam do obchodu popozerat vianocny tovar 😀, to budem produktivnejsia ako som teraz 🙂

katrin21
28. nov 2008

no tak ja som si dnes bola dat predpisat druhu injekciu a idem na nu v stredu.. pytala som sa dokyho, co si mysli o to, ze mi primar v nemoc. pichol ten Dipehreline uprostred cyklu a nie na druhy den... cudoval sa, hovoril, ze on o tom nevedel, lebo ho nepichal a pouzival vzdy skor Zoladex, alebo lucrin... ale ze uz sa s tym teraz nesmie prestat, takze uz to nechame tak, aj ked to " pan primar" dovrzal... este stale mam taký staby krvavý vytok... uz 12 dni teda vlastne sa tahaju kramy....ach jaj....
no a k tej liecbe... ja neviem, mne zas doktor povedal, ze casto sa po tel liecbe otehotnie.... a ja to aj tak budem brat len 3 mesiace, nie 6.... a zatial mi je dobre, ani navaly nemam.... len mi je obcas moc teplo, tak viac vetram , ale je to v pohode....

pink_lady
28. nov 2008

leni no dobre 😔 a kedy ides pozerat? pridam sa k tebe lebo mne sa tiez nic nechce 😀 😀