Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janis24
11. mar 2008

ranko zelam, monik ja som schvalne cakala aby som nebola prva 😉 😀 😀 😀
Baby mna chytila vcera taka depka ako uz davno nie...A nikto tu nebol!!!! 😲 ☹ Tak som sa musela vyplakat sama 😢

libeth
11. mar 2008

janis ☹ to vazne? Ale uz je lepsie, ze? No ja sa ucim na skusku z mentalnej retardacie, a ked to citam, a to je nielen opis postihnutych ale aj cely vyvin od pocatia... tiez mi je smutno, ze furt nic. No a potom stucham do muzika... nech ma uchlacholi. 😔

janis24
11. mar 2008

cauky libi, no tak tieto skusky mam tiez za sebou, ontogenet. psych. a pod... 😉
vcera sa to zacalo tym, ze mamina mi vravela o jednom pripade ktory sa vyskytol v nemocnici, prisla mlada holka s obrovskym nadorom na vajecniku a metastazami v celom bruchu, dost zly stav, ale co je horsie, na preventivke bola pred tromi mesiacmi a "vraj" vsetko v pohode...(toto sa muselo vyvijat minimalne rok) No a potom sa spolahni na doktora!!! 😠 Ja som potom zacala premyslat nad tym, ze aku mam istotu, ze ma liecia spravne, napriklad preco mi tie loziska pocas druhej laparky nevypalili laserom, ako sa to obycajne robi??? A preco mi nespravili prefuky? Mne moze napr. ta liecba pomoct, ale mam v podstate uplne zamedzenu sancu snazit sa prirodzene...
Nejako to na mna dolahlo, to sa mi casto nestava 😒

libeth
11. mar 2008

janis, je tazke nato nemysliet, ked taketo pripady su vsade okolo. A potom clovek zacne hned rozmyslat nad sebou. Ja tiez neviem co mi robili, a povedali mi nieco ine ako bolo na sprave z histologie, ktoru som dostala az po roku ked sme isli na IVF. Az vtedy som sa dozvedela, ze tam nemam nic. No a potom idem k doki a ta povie, ze ved tam nejake vajecniky su... tak ja tiez neviem. Ale rozhodne sa nemienim tym viac zaoberat. 🤐 Ja verim, ze to dieta mat budem, cakam. Ale uvedomujem si aj to, ze zit sa da zivot aj bez mimi, len si to nechcem pripustit. A ver, ze toto kazdodenne myslenie nan nepomaha ani mne.
A tie prefuky ked ti nerobili, mozno si ich nepotrebovala. Musis si vraviet tak. Mimi pride, najprv dokoncis liecbu, pockas na mrchu a potom pride. Len treba verit. 😉

Korusa tu uz dlho nebola, co je snou? 😕

lenocka3
11. mar 2008

babenky ahojte 🙂
citam vas citam, a tiez mam take hlupe pocity ☹ inak, doktori su fakt sila. Neviem, ci som to uz nespominala..., ale ked mi konecne jeden doki prisiel na cystu, tak som mala ist po mrsine na kontrolne sono, ci rastie, ci co.. a tam bola taka mlada lekarka a ked tam zrazu zacala diktovat sestricke do spravy, ze lave ovarium tumor, neohranicene tvary, maligny, rozmer taky a taky.... za maternicou utvar, neohranicene tvary, maligny, rozmer cca taky a taky, tam a tam dalsi utvar, neohranicene tvary, maligny. A potom sa prisiel pozriet dalsi lekar /Monika, to ten "nas" 😉/, ze coze je to za dvadsatrocnu, ktorej ostava tak malo casu... a mne uz slzy tiekli, ze ja mam rakovinu /za zavesom cakalo 10 bab s velkym bruskom na sono/. A on ze tie maligne neohranicene utvary su crevne klucky...... no co vam poviem? 😠 ja som myslela, ze ju s tym sonom basim po hlave a kopnem do zadku 🤐 😠. Skoro som tam infarkt dostala...
Baby a co ten Femigard? neskusali ste?
Libi - no mas pravdu, ta kapsicka pastierska je iny humus 😖 😖 😖

petkapo
11. mar 2008

Ahojte dievcata 🙂

Prisla som sa trosku s vami potesit. Vcera som mala debatu so svokrou, stazovala som sa, ako uz nevykryvam liecbu, ze mi z toho sibe, potim sa ako prasa, nespim, som nervozna.... A ona, ze to mam preto, lebo ked som bola ''mlada'' tak som dieta nechcela, brala som HAK a tak a ze teraz to je taky akoze trest - ze ked chcem tak nejde. No ako keby mi po papuli dala 😖

Tie pribehy o doktoroch co tu pisete...to je riadna sila. Ani nejdem pridavat dalsie.... Radsej mysliet POZITIVNE!

Ja mam buduci tyzden vysledky z cytologie + chlamydie + kontrolne sono, tak som zvedava...ale dufam, ze vsetko bude OK!

janis24
11. mar 2008

veru lenocka aj si ju mala niekde nakopnut 😠 😀
ja som teraz citala cosi o pupalkovom oleji, to som pocula prvy raz... 😨 Mali ste to?

lenocka3
11. mar 2008

Ja som mala pupalku... dva mesiace som ju brala... mohla som jedavat radsej lentilky, aspon u mna to malo taky efekt... absolutne ziadny, ale citala som, ze niektorym to pomohlo....
petka - no, najlepsie svokre ani nic nehovorit....

lenocka3
11. mar 2008

😀 babyyy, ja som prave zdvihla telefon firemny a skoro som povedala, ze Endometrioza prosim 😀 😀 😀 .... firma nasa zacina na E... ma tam aj ostatne pismenka 😀 😀 az ma seklo 😀 ze EEE... 😀 😀

monika3
autor
11. mar 2008

lenocka ten femigard som brala presne 1 mesiac, mne bolo z neho tatal blblo, hlava ma bolela a v obchodakoch mi bolo na odpadnutie.....ale to bola reakcia u mna. Treba ho skusit, myslim ze si skor vychvaluju baby co nemaju MS a pomohlo im to...

Kocky na historky u doktoroch sa radsej tiez nepripajam....pokazim si svoju pozitivnu energiu a to my tu nechcemeeeeeeeeee

lenocka3
11. mar 2008

moni aha ... tak to mas efekt ako ja u pupalky.... tak nic. asi dopijem len tu alchemilku, co mam doma...

monika3
autor
11. mar 2008

lenocka ale ak to chces brat tak to treba skusit..... ja mam polku flase doma este otvorenu aj by som ti ju dala ale neviem uz ju asi vyhodim, vies ak je tak dlho otvorene.... 😒

lenocka3
11. mar 2008

😉 dakujem Monicka, si zlata 🙂 idem podopijat este doma vsetky caje co mam, nech ich tiez len nevyhadzujem 🙂 ale urcite skusim ten femigard 🙂, len este neviem, ze kedy 🙂
baby, mna zase prepadol vlci hlad. Akosi sa mi nedari stale schudnut... co by som sice aj chcela, vcera som o desiatej vecer sprasila fasirky so zemiakmi a sampinonovym privarkom... 😅 az ma drahy zahriakol, nech to do seba tak nepcham, ze mi to nikto nezje. Vysluzil si tym velmi skaredy pohlad... 😕
Idem papaaat 🙂 😵

janis24
11. mar 2008

jaaaj lenocka ale mi robis chute!! 😀 Ja som takaa hladnaaa, nic nestiham, teraz som si umyla jedno jabko...Ja fakt neviem z coho tak priberam... ☹ Ved sladkosti som jedla aj predtym, a nebolo to take hrozne... 😉

lenocka3
11. mar 2008

no janiska - to je tak 🙂 ja som sama na seba pysna, ze pred svadbou som vladala doslova hladovat, aj tak som z toho pribrala 5 kil... co ti poviem? metabolizmus pracuje uplne inac, inde sa uklada tuk atd atd... hormony... vidim teraz svoju maminu... zistili jej myom v maternici, tak jej dali HAK /chudiatko moje male..., nikdy v zivote to nebrala, len teraz na stare kolena/ a po prvom mesiaci si mala vidiet, ako ucinkuju hormony 😀 😀 teraz je taka gulicka malicka 😀

libeth
11. mar 2008

😀 ja mam yajtra dovolenku 😀 😵

janis24
11. mar 2008

jaaaj, ty sa ale mas libethka 😉 aspon sa mozes trocha doliecit este... 🙂
Aj ja by som potrebovala, nejaka som mimo, moja segra teraz dva dni maturuje, tak som nervozna aj za nu 😅 😀 Sa vobec neviem sustredit akosi...

monika3
autor
11. mar 2008

Libi si uzi peknu dovolenku.... 🙂

No Lenocka neviem ako na koho ucinkuju hormony ale ja obvykle po hormonoch este viac schudnem lebo mi je z nich blbo a vobec mi nechuti potom jest...
Ked som bola po prvej operaci a brala hormony tak doktorka len konstatovala , "ja som myslela ze nam aspon priberiete" no tak uz ostava len jedina moznost ako sa zaoblit....priberat aj spolu s mimi v brusku 🙂 🙂

libeth
11. mar 2008

jaaaaj, no uzijem len do obeda, mam skusku, tak preto. 😅 Ale aspon sa nebudem musiet nahanat a pekne si rano pohajam. 😀

monika3
autor
11. mar 2008

Tak budem na teba rano mysliet ako este hajas a na skusku drzim palce 😉

libeth
11. mar 2008

dakujem monika, aj ja budem este snivat a obracat sa na druhy bok 😀 😀 😎

lenocka3
11. mar 2008

teda libi - sa mas, pekne si oddychni 🙂 a poobracaj sa 🙂, ale uz pomaly zacina jar, tak nie, ze zaspis na tri mesiace 🙂 ako nejaky medvedik 😅 😀
Moni - to fakt ti tak robia vsetky hormony? no ale ked budes cakat babatko, tak zle-nezle, chuti-nechuti, musis jest...., nie aby sa nam narodilo chudiatko male s podvahou 🙂

mirip
11. mar 2008

Ahojte dievčatá, je tu niekto? 🙂

lenocka3
11. mar 2008

cau Mirip, akosi neskoro sa hlasis 😀 kdeze si bola cely den? Baby su uz asi vsetky doma, len ja este cumakujem do tej bedne 😉 idem domov tak za pol hodku 🙂 Co mas nove?

mirip
11. mar 2008

Lenočka ja chodím do roboty, a kedže som učiteľka, nemôžem len tak ísť na internet, že detičky počkajte p.uč. ide na internet 😀

mirip
11. mar 2008

Inak nové nemám nič, MS skončil a ja sa ,,veselo napchávam" 😀 😀 😀 dvakrát denne clostilbelgytom+1Xdenne anopyrin+1Xdenne kyselina listová a v pondelok ma čaká sono kde mi môj feši doky bude taký ,,oný" 😀 😀 😀 😀 pchať do.......... a robiť kukuč na obrazovku ako je na tom folík a vajíčko, ó aké vzrúšo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

janis24
12. mar 2008

som prvaaa!!! 😀 😀 😀 Ranecko, u nas je krasny den, leje ako z krhly, milujem toto depresivne pocasie 😉 😀 😀 😀

lenand
12. mar 2008

ahoj janis u nas svieti slniecko ako pokracuje liecba citala som tu o neakych cajikoch tak som si aj ja kupila a teraz jeden popijam

janis24
12. mar 2008

cau lenand, no buduci tyzden idem na piatu inj., a co sa tyka cajikov, tak ja si teraz kupujem skor tie na chudnutie
😉 😀 😀 😀 Cez vikend idem na nakupy, lebo uz sa do nicoho nezmestim 😅

monika3
autor
12. mar 2008

ahojte 😉
tak u nas v Ba prsi.....

janis super uz len dve injekcie...

Lenock ja neviem teda ale na mna tie hormony nie dobre vplyvaju a to asi na nikoho. Ked som HAK pre IVF tak ani neviem ako som to zvladla ju dobrat, strasne mi bolo z nej blbo, asi mi nesadla 😒