Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
15. dec 2008

dobre ranko kocky 🙂
Katrin - brucho boli aj po laparke - ver mi - ak ti pri nej robili "len prefuky", tak boli ten hrudnik 🙂 ale ak niekomu vyberali tymto sposobom cystu, pripadne vypalovali, ci vyrezavali loziska - tak brusko boli 🙂 kazda laparka je ina 🙂 ale nie je to nic oproti laparotomii 😒 😒 😅 😅

kocky kdeze ste? uz od soboty mam celkom dost bolestive krce v podbrusku 😒 tak sa zvycajne hlasi mrcha, len ma prekvapuje, ze krce su dost silne... A: nespinim 😵 /zatial/. Podla vypoctov /😀/ som mala uz od soboty spinit 😀 - co je uzasne 😵 😵 dufam, ze ani po mrche nebudem 🙂 Zboznujem Duphaston 🙂

katrin21
15. dec 2008

coze??? no tolko to hadam trvat nebude, pise v letaciku ze do dvoch mesiacov,... a ja som aj po porode dostala normalne po mesiaci menzse, co niekotré aj cele mesiace nemaju ( aj segra min pol roka....) tak sa spolieham, ze moje telo sa spamata..... najsradsej by som si nedala pichnut uz ani tu tretiu injekciu.....

nelly : medovnicky mi ani nespominaj... ja som sa vcera nanervacila... skusala som jeden recept od takej starej babky, a sa to lepilo jak besne, vobec nenarastli,a nebyt toho, ze mala ich chela zdobit, tak skoncia v kosi..... a este aj poleva sa mi podarila nejaka riedka.. no proste otrasne.... inak som umyla okna, podlahy, varila, prala.... proste nezahalala som... len tie medovnicky.... skoro ma trafil šľak....!
aj ja uz idem do prace len do strvrtku....

nelly3
15. dec 2008

presne tak, laparka je nic proti laparotomii ☹ tie bolesti no hruza, ale co vsetko nepretrpime vsak 🙂

lenocka3
15. dec 2008

katrin - no, vzdy je obnovenie indivindi - ja som po prvych inejkciach dostala po 28-dnoch, pri druhych po 65 dnoch - som spominala vsetkych svatych 😀 😀
baby - ja neviem piect 😀 😀 kebyze som mala piect, tak skor vybuchne kuchyna ako nieco upeciem 😀

katrin21
15. dec 2008

lenocka: mne nerobili prefuky, mala som cystu 4x4cm vo vajecniku a loziska v malej panve...

katrin21
15. dec 2008

lenocka: ja peciem rada... velmi, ale tento recept som si okamzite preciarkla !!! min rok som mala taky fajny z inetrnetu... tak uz budem robit len ten.. ja si skor netrufnem robit asi medvedie dlabky, lebo tie nie vzdy idu vyklopit a je to piplacka... to necham na maminu, ak ich bude robit....

janis24
15. dec 2008

ahojte kocky 😉
najskor zdravim rikusku, super ze si sa ukazala, vidim, ze sa tiez k nam pridas od noveho roka a budeme intenzivne vsetky pracovat na mimi 🙂
katrin tie bolesti sa nedaju porovnavat, ja som na bolesti zvyknuta kedze som "rodila" pravidelne pri kazdej mrche a ja zase vravim, ze taky porod alebo cisarak bude pre mna vyslovene nuda... Ale po laparke som tiez mala bolesti, v podstate som sa cely den nemohla hybat, bolo to vsetko vnutri strasne citlive, lebo mi brali dve velke cysty, robili prefuky a snazili sa cistit aspon to co sa dalo...

lenoc parada ze nespinis, ale ja som to tusim od teba prebrala, mala som strasne divnu mrchu, najskor som dva dni silno spinila, potom dva dni aj trocha krvi a teraz zasa len spinenie na piaty a siesty den. Nechapem to, ja som to nemavala takto... 😨
nelly gratulujem k jedlym medovnickom 😀 😀

uf babule vcera sme si spravili necakany vylet do Rakuska, ze ideme si konecne zalyzovat, ja sa dnes neviem hybat, citim kazdy sval na celom tele, este aj palce ma bolia, ale chrbat to schytal najviac, ale tak mi treba, ked sa neviem setrit... 😀

katrin21
15. dec 2008

janis: ja kym som nemala KIku, tak som mavala take bolesti pri kramoch ( a to som nemala asi endo...) ze som sa po stvornosky pohybovala a blivala.... 1-2 dni ! ani ibuprofen mi aboslutne, ale absolutne nezaberal.. hrozne to byvalo, vazne,.. pomohla mi tochu antikoncepcia.... po nej uz aspon ibik zaberal tak , ze som mohla ist do roboty, ale zle mi bolo aj tak dost... ale inak som sa dosova skrabavala po stene.... ale k rodeniu b ysoom to neprirovnavala...este si nerodila.....
nechcem nic hovorit, ale tie kontrakcie su strasne !!!!! aj ked som sla nakoniec na cisarsky... takze zazila som si aj to aj to.... a naozaj, aj te najhorsie kramove bolesti su oproti porodným nic.... a to som mavala mrchu fakt hroznu !!!! neprajem nikomu....

lenocka3
15. dec 2008

cau jani 😀 no pekne, len aby si vladala potom vianocovat po takych vyletoch 😀
ta tvoja mrcha je fakt ze cudna... a mala si moc bolesti?
ja stale rozmyslam nad tym a zhanam info o myome... zacinam sa vcelku bat, lebo citam, ze ked je moc velky zoberu maternicu - aj mojej mame hrozilo a tete aj zobrali /lenze to mala 50 rokov/..., ze sposobuje potraty a podobne... dufam, ze stihnem otehotniet skorsie, ako myom "zabije" moju maternicu... ono sa to neda nejako vyplavit same od seba? neviete?... resp. je mozne, ze sam zmizne?
😲 😕

katrin21
15. dec 2008

lenocka: no ja posznam x báb, co otehotneli s mymomom a pri cisarsom im ho hned odoperovali....... ulne v pohode... jedna z nich dokonca bola tehotna z tretieho IVF.. a aj s myomom.. v pohode

janis24
15. dec 2008

lenocka bolesti sa dali zniest aj tento raz, takze toto bolo v poho, akurat ze som z toho nejaka zaskocena, ale co uz...
O tom myome toho vela neviem, takze ta nebudem zavadzat zbytocne, asi by bolo fakt najlepsie, keby si skocila za tym dokim, naco sa stresovat, ked si ani nemozes byt ista, ze tam nejaky myom vobec mas... 😅 Bodaj by si nemala!

katrin ja si z toho porodu v podstate robim srandu, co ine mi ostava, bat sa toho predcasne neoplati, az ked to pride. Mne tiez teraz pomohla antikoncepcia nastastie a urcite aj liecba. Ale moja mamina to myslim ze objektivne posudila, lebo ona ma videla pri tych bolestiach, a plakavala so mnou, bala sa, ze mam akutny zapal pobrusnice, kazdy mesiac tri dni a noci v kuse. A ona mi povedala, ze toto nemala ani pri porode, cize zase je to asi individualne, kto ten porod ako vnima. A urcite tam hra rolu aj psychika, lebo vies, ze ten porod raz skonci a skonci sa nadherne s uzlickom v naruci a to ta pohana dopredu. Ale s hentymi bolestami nemas ziadne pozitivne vyhliadky, vies ze ta to caka kazdy mesiac a depta ta to, nevies, ci to niekedy skonci, mala som to takto 5 rokov. Som si povedala, ze uz nikdy viac 😉

katrin21
15. dec 2008

no hej, ot je jedine plus ze vies, ze to skonci... aj ked zase po cisarskom nie tak rychlo, ale da sa....
kazdopadne, su take zeny, " pozehnaneô ktore to male len tak " vyprdnu" ani nevedia ako, ale to u nas v rodine rozhodne neplati... aj tak vacsina zien porod prirovnava k janhorsej bolesti a ja sa priklanam.... ale jasne, kazdy to vnima inak.... kazdopadne, LSK je velmi malo invazivna operacia a preto aj rekonvalescencia je kratka a ako som uz hovoria, po dvoch tyzdnoch som bola na plese a trsala o stošesť.... a mozno aj preto, ze som sa snazila hned rozhybat a behat po operacii, lebo to je najkepsie, aj preto, aby neboli zrasty... najhorsie je len lezat..... ja som sa druhy den vybrala do bufetu v nemocnici, a nebyt toho otrasneho pichania pod klucnymi kostami a pod rebrami, tak som v poho... takto mi to vyrazalo dych a musela som si sadnut... ale brucho som mala citlive len pupok... a aj tak som uz na treti den spala na bolu - bruchu s podlozenou nohou .( moja oblubena poloha.,.. vlastne bol pupok vo vzduchu, tak sa dalo---. horsie pre mna bolo vyberanie stichov z pupka... to som jajčala ako mala.... som si robila prcu, ale fakt ma t strasne bolelo, mala som stichy moc stuahnute e nedali sa dat pod ne noznicky ani pean... tak to natahovali... no uzasne..... brrrr

janis24
15. dec 2008

nooo a mna este k tomu zasivali zaziva, ked mi vytahovali dren, to si mala videt ten krvak, krv striekala vsade a ja som skoro odpadla 😀 Ale bolesti som mala len ten prvy den, na treti som sla domov a od nudy som zacala vysavat a za dva tyzdne som sla lyzovat, takze tiez nejsom z tych, ktore by vylihovali, ale je to vsetko o prahu bolesti, chapem, ze vela bab to moze znasat omnoho horsie...

katrin21
15. dec 2008

no... aj kamoska mala dren.. a ona mala chuda tu smolu, ze jej sa to zapalilo a krvacala dovnutra.. preto mala ten dren... a ju to strasne bolelo, z kym jej ho nevytiahli, ale hovorila, ze to tam bola jedina smoliarky, vacisna bab uz vecer behala OK....

katrin21
15. dec 2008

jezis tie moje preklepy... pisem jak magor... 😝

lenocka3
15. dec 2008

dren - to myslite hadicku v bruchu? 😅

janis24
15. dec 2008

hej leni, tu hnusnu hadicku... 😝 😀

scarlette
15. dec 2008

ahojte, ste toho popisali kym som vstala 😀
co sa tyka toho drenu najhorsie pre mna bolo ked mi tu hadicku vytahovali... ja som ju po laparotomii mala premotanu az ku konecniku v brusku a myslela som ze doktorku uskrtim nastastie bola taka ze ked som povedala tak prestala a potom sa ma pytala ci uz moze...

katrin21
15. dec 2008

no ja som ziadnu dren nemala, ani ziadna po LSk na oddeleni, to davaju, len ked je nejaká komplikácia ( krvacania) a pod, aby to malo kade odchadzat... tu moju kamosku to bolelo celý čas , co to mala... este , ze som to nemala... brrr

pink_lady
15. dec 2008

ahojte kocky 😵

len tak na frisko som vas precitala snazite sa ostosest clovek len odbehne a uz sa nevie docitat 😀 😀 😀 Ale super, aspon tu neni mrtvo 😅

nelly gratulujem k medovnickom 😅 mala by si doniest ochutnat 😔 😀 ja som tiez cez vikend kuzlila v kuchyni a vysledok bol resp. je celkom chutny 😀

katrin...brucho po laparke moze boliet lebo je laparka a laparka - mne napr vyberali cystu, cistili loziska a latali pobrusnicu a nemozem povedat ze by to nebolelo 😀 😀 hlavne na treti den, ked odozneli vsetky analgetika a dosiel doktor tak som mu nevedela ani odpovedat od bolesti 😀 ale holka co jej len cez pupok urobili kuk -kuk do bruska tak na dalsi den uz utekala domov 😉

leni ty mas myom? 😀

scar co robi drobec uz sa zahryzol? 😵

janis a kde ste boli lyzovat v rakusku, hod tip, pls 😉 😵

pink_lady
15. dec 2008

jezis leni malo tam byt 😕 😕 😕 nie 😀

pink_lady
15. dec 2008

😔 😔 😔

katrin21
15. dec 2008

pink lady: mne tam dala sestricka dva cipky od bolesti na stolik.... tiez som mala cystu a loziska.... a ja som ich ani nezjedla..... ze a naco? ale asi fakt preto, ze tebe aj latali podrusnicu ( inak to preco???) ... a po to cisarskom sa mi to jednoducho nezdalo nic... mozno, keby som nebola na nom,tak sa mi to zda bolave... ale to je jedno, kazdopadne hlavne ze to pomoze

scarlette
15. dec 2008

pink neviem ale urcite v to dufam, ale stale citim take pichanie miestami v maternici tak dufam ze je to dobre 😉

pink_lady
15. dec 2008

katrin ono asi to zavisi od kazdej holky ako jej to tam v brusku vyzera a aj od celkoveho stavu organizmu... mne v bruchu toho dost zosivali, lebo pri odstraneni sa im odrthlo z pobrusnice tak tam mi davali cosi umele ako nahradu na viacerych miestach...a ked som na take pozasivane zvnutra brucho dostala na dalsi den po operacii hnusny zapal priedusiek a kaslala s takzm bruchom tak ti poviem ze naozaj to sranda nebola 😀
ale je pravda ze po porode to si vnimala uz inak, ale to je tiez individualne... 😉

pink_lady
15. dec 2008

scar vraj uhniezdovanie je take trosku pichanei v maternici, uz o tom tu holky pisali ktore to maju za sebou takze ............ 😵

scarlette
15. dec 2008

no pink na ten kasel si pamatam aj ja som ho mala... som nevedela ci skor ruku pred usta alebo si chytat brucho... mne vlastne zacali laparkou a potom museli rezat... ale aspon uz nemam taku bolestivu mrchu 😅 a dufam ze nebude najblizsi rok 🤐 😵

katrin21
15. dec 2008

mne po cisarskom v MT poslali na izbu takeho studenta, co si robil dotaznik do diplomovky.. a daval mi take otazky, ze aké mám ocistky, ci su silne... akej farby.., a podobne a mne to bolo strasne smiesne a nemohla som sa smiat.... to bolo kocurkovo..... a o kaslani ani nehovorim.. alebo ked som mala ist prvýkrát na velku a potlacit... nemozne....
To ti pink, asi robili plastiku s takou sietkou... to viem, co je.... no tak jasne, ked si to mala take, ze ta to muselo boliet.......

nelly3
15. dec 2008

pinky este jeden medovnicek mam v praci, ostatne sa uz zjedli co som doniesla do prace okostovat 😉 ja som mala tiez dren, az na treti den mi ju dali prec, mna to nejako moc nebolelo, ked mi ju vytahovali, len taky zly pocit som mala 😝. ja som tiez mala riadnu katastrofu vo vnutri, vselijake zrasty, loziska, maternicu mi nejako prichytavali ci co vznutra atd. ach joo. hlavne, ze teraz mi je celkom ok, ale po operacii, teda po injekciach potom so mavala tiez vselijake krce pri kramoch atd. a potom sa to nejako cajikmi, cvicenim atd upravilo.
janis ta antikoncepcia je dobra pri endometrioze? lebo ako som spominala aj mne lekar nasadil na 3 mesiace, len sa bojim, aby sa mi ta cysta nejako nezvacsovala ☹

pink_lady
15. dec 2008

nelly bezim k tebe 😀 😀

hlavne treba verit ze ta antika cystu nezvacsi ...jednoducho si to treba asi vsugerovat 😅 😀