Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

scarlette
23. sep 2008

babulky tqakze po menzese ma caka hysteroskopia, su dve alternativi ze co to v tom krcku maternice mam, takze na to kuknu a uvidi sa, nastastie menzes cakam tento vikend ak teda bude pravidelny ako bol kedysi

pink_lady
23. sep 2008

uf scar tak sa drz drzim vsetky palce nech to je to vsetko ok 😉

scarlette
23. sep 2008

pink dik ale momentalne mi to je uz asi vsetko jedno... bud to vyjde alebo nie

mirip
24. sep 2008

Dobré ráno všetkým, som tu len na skok pozdraviť vás, ale vidím že je tu nejako mrtvo,tak nič padám do roboty, pekný deň 😔

lenand
24. sep 2008

čavte kočky tak som tu trošku nebola je mi strašne zle tak ani pc nezapinam teraz som už na pnke tak ležim doma a odychujem tak aspon zopar vyrusikou pre radost 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

scarlette
24. sep 2008

miri pekne papkaj 😉

pink_lady
24. sep 2008

ahojte
tak ja usudzujem ze toto je najhorsia mrcha aku som kedy mala ☹ a uz sa tusim desim tej dalsej 😢
lenand dakujeme za tehu virusiky - ale dnes mi nejak ani len tie nechutia ☹
scar a ty ako?
miri setri sa 😉

scarlette
24. sep 2008

pink pozri par prispevkov vyssi 😉

pink_lady
24. sep 2008

scar ved ja viem :( len som myslela ze ako sa citis ale asi je to v tejto situacii hlupa otazka 😔 nemboj bude dobre, urcite 😉

scarlette
24. sep 2008

pink neuveris ale v pohode... nemam dovod sa trapit,,, nie je to nieco za co si mozem sama a ani za to nemoze nik iny... proste sa moje telo tak zabava na moj ucet 😉

pink_lady
24. sep 2008

tak to mas dobry postoj 🙂 😉

mirip
24. sep 2008

ahojte scar, ešte nemusím papať tehu vírusy, zatial mám len problémy ktoré sa dúfam čoskoro vyriešia a bude to dobré( 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
pinky vykonám, som prišla akurát z roboty a ťahám čiaru do sprchy a do postele, čafte 😔

scarlette
24. sep 2008

miri ja som myslela kvoli tomu aby to to co treba posilnilo, tak sup a vsetky zliz 😎

lenocka3
25. sep 2008

bre ranko kocky 😉
pinky pridavam sa ku "pekneeej" mrche - dufam, ze tebe je uz dnes lepsie, ja ficim na ibacoch a dnes teda mam original mrchovsku naladu.... harpya som dnes 😀 😀 😀 a nic sa mi nechce, chcem byt doma v postielke a lezkat 😵 😵 😵
miri - co sa deje? dufam, ze nic vazne a budete v poriadku 😵

scarlette
25. sep 2008

inak pink a lenocka, ja sa k vam asi coskoro pridam... uz par dni citim tlaky v podbrusku tak cakam mrchu kedy sa jej uraci...
inak som sa tento tyzden dozvedela ze u mna lekari diagnostikovali ten najvyssi stupen endo... doteraz som to nevedela... 😠

janis24
25. sep 2008

ahojte 😉
scar to nic, ja mam tiez stvorku, ale aj tak neviem podla coho to posudzuju, keby to bolo podla bolesti, tak s nimi suhlasim 😀 😀 Ale takto sa mi ani nezda, ze by to bolo nejake extra hrozne, asi mam dost vela tych lozisk. Ty mas co? Pochval sa 😅 😀
lenoc tak aj ty zle mrchujes? Ci to len ta tvoja momentalna nalada ta nuti pesimisticky myslet, hm? Tes sa do Heliku, ci uz si bola? Uz ani nestiham sledovat...

scarlette
25. sep 2008

janis no ja mam asi lozisk dost a s tym suvisiace zrasty... lebo vlastne to lozisko kazdy mesiac kramuje s tebou a ta vylucena krvicka ti pozlepuje vsetko co jej pride do cesty...
inak ako pokracujes ty? myslism ze si sla do fertecentu nie???

lenocka3
25. sep 2008

caute kocky 🙂 aaale, uz je to v pohode, dala som dve ruzove... nemam nastastie silne kramuse, tak hadam rychlo odidu, do Heliosu idem zajtra na krv 🙂 😵
a scar - ja ani neviem, aky mam stupen... nikde to nemam napisane, ani zmienku. Kazdopadne mi staci, ze ju mam vsade, kde moze byt - okrem pluc... minule som citala, ze ked zacnete pri menstruacii vykasliavat krv, navstivte lekara... no som mala dost. A na ceskej endo som nasla kocku, ktora tiez kazdy mesiac vdaka endo krvaca aj z konecnika, takze sme aspon dve, lebo ja som si myslela, ze som jedina na svete ... A doki mi povedal, ze som jeho najtazsi pripad endo, vsetky ostatne co ma dostali endo az po detoch... a sice - este ma moju segru bez deti... no co, aspon na tie dasie bude nachystany...

scarlette
25. sep 2008

inak baby som citala ze zeny co maju endo maju povacsinou slabu imunitu alebo mali poruchu na 11tom chromozoooome... som ostala kukat ako puk, to si mam dat robit genetiku aby som vedela ci to moja cdcera nezdedi???
to chcem mat potom chalanov, nechcem aby dcera musela trpiet tak ako my kazdy mesiac a riesit ci vobec bude mat dieta a ci nie,,,

monika3
autor
25. sep 2008

Caute buduce tehule 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Janis, Pinky, Lenocka, Eli, Lenand, Miri,Libi, Nelly a aj tie co som nevymenovala 🙂

ako mavate?
Janis u Teba uz je asi svadba na spadnutie tak nech vsetko dobre dopadne s jednym velkym ANO 🙂

Scar citam ze mas odlozeny ET ak som dobre pochopila, tak urcite bude vtedy kedy ma byt...
a take dievcatko, niaku paradnicu by som prijala aj ja, ale tiez ma napadla ta myslienka ze co ak bude mat to co ja....? ale viem ze je to uplne zbytocne sa tym zaoberat... uplne moze byt vsetko inac i napriek genetickemu vysledku...

Lenocka ani ja neviem aky mam stupen Endo, a zajtra pekne odovzdaj krvicku 🙂

a Miri Ty sa dufam zacinas uz pomaly pekne zaoblovat... 😉 😉 😉

Ja som este nezacala so stimulkou ale aj to bude...nastastie take veci ako panikaranie uz mam za sebou.....
dovod na paniku nastane ak to nevyjde...co verime ze uz nehrozi 🙂 🙂
🙂 takze sme vo faze pozitivneho ocakavania 🙂

scarlette
25. sep 2008

monika tak drzim palceky aby to bolo co najskor ale hlavne vo vhodnom obdobi 🙂
kocky mne sa tak nechceeeeeee robit. ach jaj a neviem ako sa mam zabavit... 😅

janis24
25. sep 2008

monik ahooj, a dakujem 😉
suhlasim s tebou, co sa tyka tej genetiky, netreba sa tym zaoberat, hoci mam vyvestenych dvoch synov 😀 tak ak by to aj nahodou bola mala princeznicka, nebudem stresovat, ale budem pozorne sledovat aj malinke priznaky, aby sa nic nepodcenilo, lebo verim, ze ked sa to podchyti na zaciatku, da sa s tym robit ovela viac... 😉

scar ja pokracujem tak, ze sa idem objednat hned po svadbe v pondelok do FC, doki mi predpise injekcie a od mrchy huraaa na stimulku 🙂 😵

lenocka3
25. sep 2008

😀
scar - mas pravdu - ja stale hovorim, ze chcem doma len chlapov ☹ keby som sa mala pozerat na dievcatko ako sa trapi s endo... ved to je hruza... navyse, ked viem - ze stara mama podozrivo mala len na tu dobu dve deti a ms s velkymi bolestami...... 😒 😒 /sono nevidela asi nikdy v zivote/ a vsetky /styri/ zeny z tej strany endo mame..... ratam, ze aj moja dcera aj neter by ju urcite mali 😠 😠. Ale zase, je to z otcovej strany... a ked budem mat synov - tak aj ony mozu mat chybu na gene, ktory sa prejavi na ich dcerach 😕 😅 😨 som trosku dost dopredu, ze? 😀 😀😀 jaaaaaaaaj kocky, idem dat ruzovu, bo ma roztrhne....

scarlette
25. sep 2008

janis tak super, dufam ze uroda bude bohata 😀

lenocka tak az tak dopredu o prenose zleho genu som nerozmyslala 😅 inak ja si dnes do kabelky idem pribalit flasticku ruzovych pre istotu...

janis24
25. sep 2008

jaaaaj baby vy mate ale teda perspektivu do buducnosti 😨 To keby sme mali premyslat este aj nad chudatkami pravnucatkami ako sa budu trapit, tak sa zblaznime z toho 😅 😀 To sme potom teda asi krkavcie matky, resp. egoisticke, lebo chceme priviest na svet deti bez ohladu na to, co vsetko by po nas mohli zdedit... No hanbime sa! 😀
Tak ja sa k vam pridam s tou ruzovou asi, lebo taka bolest hlavy ma chytila, ze uz davno taku nepamatam, a neda sa mi vobec robit pri tom, takze si musim pomoct 😅

lenocka3
25. sep 2008

no pekne kocky 😀
ved my temu za chvilu premenujeme z endometriozy na IBALGIN 😀 😀 😀

scarlette
25. sep 2008

lenocka ale nieeee vsak len na ruzove lentilky 😀 😝

nelly3
25. sep 2008

ahojteeeee 🙂
no bola som vcera u dokyho a mam ist na sono ( on nema v ambulancii sono 😠 ) a vo februari ked som bola tak som tam mala nejaku endo cystu a tak uvidime ci tam je alebo nie, ja si myslim ze ano a potom mi bude robit folikumetriu ( zistovat ci mam ovulaciu a tak) a potom sa uvidi a asi ma posle do CARu. takze zachvilku tu budeme vsetky tehulky. a inac aj ja mam endometriozu stupen IV ☹ ale neva a verim, ze sa to urcite podari a aj vam vsetkym 🙂

lenocka3
25. sep 2008

ale kocky.. co mate vsetky s tymi stupnami IV? ved mam pocit, ze uz ine doktori ani nehovoria 😕
nelly - ty mas kde vsade endo?

.... to sa len cudujem, lebo ja fakt netusim, aky mam stupen, ale ked vas tak citam, tak ja mam asi 10-tku 😀 lebo ju mam fakt vsade... ved ma tym normalne strasite ☹
Ked mi doki pise do karty, tak vzdy pise:
N80.1 Endo vajecnika - mala som
N80.2 Endo vajickovodu - nemam
N80.3 Endo panv. peritonea - vyzera, ze mam /ak je to to, ze mam loziska medzi maternicou a mechurom/
N80.4 Endo rektovaginálneho septa a pošvy - mam obe 😒
N80.5 Endo creva - mam
a vsade mal loziska max velkosti sosovice, ziadnu cystu

- a to mam teda kolky stupen? 😢

lenocka3
25. sep 2008

10-tku isto 😀 😀