Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenand
19. jan 2009

lenocka čo to tu čitam super až sa mi očka rozsvietili to je naj spravička tak tento rok začina pekne 😵 a s tím alkoholom sa pridavam k vam s pink len u mna to nebolo na silvestra ale u nas na rock feste ešte v lete a to som tiež netušila že som tehu a trošku som to prehnala ale zatial je babetko v poriadku tak sa nebojte aj vaše budu určite v poriadku 🙂

pink_lady
19. jan 2009

mna uz prepadavju take navaly hladu 😕 😀
inak som zistila ze ked si dam pred spanim aspon pohar mlieka tak rano sa zobudim uplne super 😎 ked si nedam nic tak rano mi je tak vseliako veru 😅 😀

lenand
19. jan 2009

pink mne tiež pomahal pohar granka

slnieckova
19. jan 2009

dakujem baby 🙂 tak ten femina mi zabera 😀 ale pocas tych najvacsich bolesti tak na cca 3 hodinky, potom si davam dalsi 😅 , ale je teda pravda, ze zaberie a ulavi sa mi po nom 🙂

este mam otazocku... da sa endometrioza zistit aj "obycajnym" vysetrenim? Lekar mi raz robil aj vnutorny utz... videl by nieco, alebo nie? Nepovedal mi nic...

lenocka3
19. jan 2009

nie - nemusel by vidiet absolutne nic. Jedine, keby si mala cystu, aj to sa neda s presnostou urcit, ci je endometriozna. Ak mas ale loziska napr. velkosti sosovice ako ja, tak ich mozes mat aj milion a na sone nic nezisti 🙂
a baby, na mna este nic neprislo, len hrozny smad. vypila by som vsetko, bojim sa, aby som nesla roztopit sneh okolo firmy 😀, teda nie ze by sme tu vodu nemali, ale len hnusnu chlorovu a zabudla som si kupit 🙂

slnieckova
19. jan 2009

a este jednu otazocku mam 😅 brali ste HAK? Ako to bolo s bolestami vtedy? Pretrvavali, ci sa zmiernili/neboli?

lenocka3
19. jan 2009

no - ja som nebrala, ale moja segra brala a tiez ma endometriozu. Ked mala HAK ani nevedela, ze ma mrchu. Hned ako ju vysadila za dva mesiace uz lezala na operacke, kde jej vyberali cystu velku ako slepacie vajce... ☹ mala hrozne bolesti, potom bola pol roka na hormonoch, a po nich jej staci 1x ibalgin 400 za cele kramy. Nechapem to, ale velmi jej to prajem, uz to u nej trva 4 roky 🙂

pink_lady
19. jan 2009

lenoc lenoc 😀 tiez denne vypijem milion litrov vodz asi 😀 ale to preto lebo telo sa viac odvodnuje 😅 no a potom si to pýta späť

...uff ako sa ten cas vlecie ☹ nech uz je aspon 17.00 😅 😔

slnieckova
19. jan 2009

ok, este raz dakujem 🙂 "zdoverim" sa svojej gynekologicke 😀 len som bola zvedava na vase skusenosti... tak snad ma to obide 😔

lenocka3
19. jan 2009

aha - to ja ze som nieco zjedla, ked ma tak susi... a to ma od minuleho tyzdna tak, a to som este nic netusila. Len mi bolo divne, ako zrazu sama od seba dodrziavam pitny rezim 😀 😀
pinky - nech uz je 15:00, nech volam do Heliku 😵 😵
ozaj - kolko HCG mam mat?

lenocka3
19. jan 2009

maaaaaaaaaaam:

3. tt (1. týden po početí) 5-50 U/l
4. tt (2. týden po poč.) 50-500 U/l
5. tt (3. týden po poč.) 100-5.000 U/l
6.tt (4. týden po poč.) 500-10.000 U/l
7.tt (5. týden po poč.) 1.000-50.000 U/l
8.tt (6. týden po poč.) 10.000-100.000 U/l
9.+ 10.tt (7.+ 8. týden po poč.) 15.000-200.000 U/l

som zvedava, kolko mi povedia

lenand
19. jan 2009

pink a ty kedy ideš k dokymu

lenocka mna tiež stale smedi a v kuse nečo pijem a potom beham čurat ostošest ale nevadí to petrí k tomu

pink_lady
19. jan 2009

lenand moj ordinuje od 16.00

lenand
19. jan 2009

ja som len netrpezliva

pink_lady
19. jan 2009

ved aj ja 😔 😕

lenocka3
19. jan 2009

ved aj ja :-d 😀
bola som vykupit potraviny ... voda voda voda, uz mam aj duphaston - mam rovno dve balenia. Tak som ho hned spapala. A spala by som. Ja som totiz od pol svtrtej na nohach, lebo som nemohla spat 🙂

lenand
19. jan 2009

ja som tiež brala duphaston 2krat dene a spat sa mi chce aj teraz vkuse som unavena ešte že davam oliverka do školky tak trošku vegetim

lenocka3
19. jan 2009

leni - aj si robila, ci si na rizikovom, ci mas dovcu? sorry, zevraj tehule zabudaju, ja zabudam uz rok 😀

lenand
19. jan 2009

ked som vracala tak som bola doma na marodke ale potom po 4 mesiaci som išla naspet do prace ale kedže pracujem v automobilovom priemysle tak aj na nas dopadla kríza tak v novembri sme chodili len 3 dni do tyždna do prace a v decembri sme boli tiež len 3 dni a od 12.12 sme boli doma platia nam 60percent a teraz som tiež doma tiež nas vyhnali na 60percent ale inač doky ma chcel nechat doma na marodke a vobec nechcel aby som chodila do roboty lale ja som aj tak viac doma ako v robote tak už to potom neriešil a od 16februara začinam čerpat dovolenku a 23.3 nastupujem na matersku 🙂

lenand
19. jan 2009

ja zabudam tiež tak to nevadi to robia tie narkozy ja už mam 3 za sebou a teraz mam ratat tiež že to može byt cisarsky tak čo už je tam vetšia pravdepodobnost vravel mi doky

lenocka3
19. jan 2009

to robia narkozy? 😀 ja ma uz dve, este jedna a zabudnem, kde byvam 😀

lenand
19. jan 2009

neboj moj mužik ma už 6za sebou a len očas zabudne 😀

lenocka3
19. jan 2009

😀
a ozaj - teraz som mala taky slabsi krc v brusku kramoskovy... to mozem mat? 😕

lenand
19. jan 2009

mna ešte aj teraz tak vie zaboliet v podbrušku a ked som bola tehu s oliverkom tak som hned na začiatku mala tiež bolesti a nechali si ma v nemocnici bola som tam len tyžden a potom som brala tiež dophaston a ešte magne b6 vraveli že sa to tam začina roztahovat a vtedy som bola 7mesiacou po laparke tak že aj preto ma to može ešte trošku pobolievat a aj teraz som mala podobne bolesti na začiatku ale už som nešla do nemocnice vravela som to aj dokymu a dal mi hned aj duphaston

lenand
19. jan 2009

ale pre istotu to potom spomen dokymu

lenocka3
19. jan 2009

jj pojdem ten buduci tyzden. Rozmyslam, ze sa to tam natahuje a ja ked mam maternicu prichytenu o creva, ze asi to boli. Doki hovoril, ze to problem nie je, ze mozem mat trochu bolesti...

pink_lady
19. jan 2009

inak ja mam krce posledne dni tiez , v sobotu som mala takz jeden strasny som sa uplne vylakala lebo to mi ako by celu maternicu stiahlo a uff mala som co robit aby mi aj slza nevyhrkla 😢 teraz je to len take trosku pobolievanie - krcik obcas ale to myslim je ok ked uz maternica dufam rastie 😵

lenand
19. jan 2009

lenocka ved to spomen dokymu že ta pobolieva a uvidíš a možno by bolo lepšie aby si zo začiatku bola doma a v klude s nožkami vyloženymi a odychovala

lenand
19. jan 2009

ja ked prudko vstanem tak niekedy až musim ostat v predlkone aby mi to prešlo ale podla vyšetreni a sona je všetko ok aj krčok je zavretý ako ma byt baby ale určite to povedzte dokymu

nelly3
19. jan 2009

lenocka gratulujemmmmm 🙂 taka som rada, fakt tie zazraky sa deju 😉 ty si kedy bola na operacii? a mas aj teraz cystu? brala si nieco teraz na podporu otehotnenia? nejake hormony?