Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

pink_lady
10. okt 2008

ahojte 🙂
babulky no konecne sa k vam dostavam 🙂
trosku mi trvalo kym som vas precitala . chvilami som sa rehotala 😀 ale aj slzicka vypadla 😢
mimi je mi to luto ale neboj sa ono to raz urcite vyjde 😉
janis - k zajtrajsku prajem vseetko len to najlepsie a do dalsieho zivota kooopu laaasky 😵 😵 😵 a styri kopy deti 😀
libi no ti chlapy maju v kostiach vselico 😀 😀 😀 a s tou motykou no ...vies ono to neni take jednoznacne, ked motyka streli a trafi ta do hlavy tak to neni az taka sranda 😀 samozrejme zartujem 😔 ono ... 😔 clovek stale dufa veri a .... 😢
scar - v stredu ta idu robit? No ja idem v stredu na jedno neprijemne vysetrenie 😕 tak dufam ze ked sme boli naraz v januari v nemocnici nebudeme aj teraz 😀 😀 😀 teda sice som minule pisala ze by som si aj isla oddychnut 😀 tak ale teraz si to nemmozem dovolit.
nelly - kolegyna 😉 😀
elli, lenocka, mirip,...🙂 😵

mirip
10. okt 2008

tak úplne nie myslím tak doslovne nie, ale ked mi povedal že bude druhé a som tam začala už revať že no to sa ešte načakáme ked sme na prvé čakali tri roky dalšie tri roky povedal že bude skor, ovela skor.......len teraz aby prišli výsledky s histologie dobré...teda myslím tak dobré že to baby malo problémy a preto sa prestalo vyvíjať a nie je chyba v nás 😔 inak bol zlatý som na nom videla že bol sklamaný aj doky lebo aj ked som šla na sálu a kozu so mnou debatoval ale robil všetko preto aby sa nám nestretli pohlady.........bolo mu to tiže blbé, najhoršie je že aj on povedal že sa to stáva velmi často v poslednej dobe a majú toho každý deň a je smutné že len bielym....inak mal pravdu sme tam boli tri dve sme mali missed a biele baby a jedna cigánka, šlapka si šla vzjať ale živé, je to všetko také nespravodlivé, niektoré baby ani nevedia ako otehotnejú stačí že sa na ne chlap pozrie a už sú v tom.......a vobec si to nevážia a my čo máme problémy máme stále smolu a aj to trochu šťastia máme vymodlené 😕

nelly3
12. okt 2008

halo, halo 🙂
janis: ako dopadla svadba? dufam, ze budu aj nejake fotky 😎
miminap: to je mi luto ☹ , ale hlavu hore, dalsie sa urcite podari
lenocka: super, ze je vsetko o.k. , nevychadzaj z postele teraz 🙂
scarlete: drzkaj sa
pink: co noveho?
no a mne prisla vcera mrcha 😠 tak utz bude az po nej a nech uz so mnou nieco robia, lebo takto budem tehu v 50-tke 🙂 poobede idem cvicit do fitu s manzelikom, celkom nas to bavi a citime sa lepsie. 😵

mirip
12. okt 2008

ahoj nelly 😕

ellianka
13. okt 2008

ahojte kočky 🙂
zas tak smutne visíme až na druhej stane dolu...šup do predu 🙂
janis, oficiálne ťa vítam v klube vydatých a spokojných žien 😉 😵

scarlette
13. okt 2008

caute kocky co mate nove?
Janis ako svadbicka? a navsteva v CARe?

kocky sa trosku polepsite zajtra tu chcem byt cely den tak nech si nepisem sama so sebou 😀

rikuska21
13. okt 2008

Ahojte vsetky,

som tu nova 😀 , ale doteraz som bola pasivnou citatelkou. Nakolko mi zistili endometriozu pred 3 tyzdnami a A mutaciu krvy MTHFR677C-7, tak som sa rozhodla ze sa pridam.

Mate u velmi pevne puta a vela info so m sa docitala prave tu.

Snazime sa o babatko uz 5 rokov a nic. Bola som vo Ferticentre a idem v piatok aj do gyn fivu. A vsteko mam z konika 😲 😀 .

Vsetkym co ste uz tehule ale aj mamnky tak vam blahozelam.

S nad s endometriozou budem bojovat s avmi lahsie.

vdaka

mirip
13. okt 2008

ahoj rikuska o takomto čase tu bývam často len ja a sama ale kedže čítaš o nás tak ma poznáš, vitaj 🙂

rikuska21
13. okt 2008

No musim sa priznam,
Mam sice prehlad, ale musim sa priznat, viac som bola zemarena na info. 😖

Som teraz PN a zacinam sa zzivat s novymi diagnozami.

Ak sa smiem spytat, ty mas endomet. liecenu?

Mne lekar nepovedal k tomu nic, len ma objednal na inseminaciu.

dak

mirip
13. okt 2008

hej liečbu som skončila v januári

rikuska21
13. okt 2008

je vacsia pravdepodobnost otehotnenia ak je endo leicena? mam pocit, ze to trva pol roka a je to zaberak pre organizmus, same hormony, Ale ako vidim tak to bolo uspesne preliecene.

mirip
13. okt 2008

ja som po liečbe otehotnela do pol roka, ona sa prelieči a nikto nevie čím to je ale niekedy sa po liečbe neobjaví už vobec a niekedy sa vráti...prečo je to tak to nevedia ani doktori len Pánbožko vie prečo je to niekedy tak a inokedy tak

rikuska21
13. okt 2008

Mne lekar povedal ze je to tazka cesta to liecenie ze nech najprv skusim ine moznosti.
Ale mne samej sa to moc nepozdava. Ja mam tie loziska na maternici a vajcovodoch a mozno by som bola ochotna podstupit aj liecbu, len som zmetena preco mi to nenavrhli.?

mirip
13. okt 2008

NEVIEM JA SOM MALA LOžISKá VRAJ ULOžENé NA MOčOVOM MECHúRI A MOč. CESTáCH a vaječníky a vajcovody vporiadku všetko priechodné a aj tak máme problémy, síce som otehotnela ale už dva týždne som mimo, lebo to bol missed abortion v treťom mesiaci a ešte neviem čo bude dalej, doky mi povedal síce že sa podarí aj druhýkrát ked sa podarilo prvý ale kedy a či je všetko ok ešte neviem, možno po kontrole budem vedieť čo teda ako pokračovať dalej, teraz máme dokonca absťák a až po prvom menzese sa može najskor, takže snaženie je pre mna teraz pasé

mirip
13. okt 2008

ono to závisí aj od stupňa endometriozy, sú 4stupne a oni to majú tak odstupňované ak je možné otehotnieť prirodzene tak povedia aby si skúšala ale ak sa dá len s pomocou tak treba podstúpiť aj to, ved sa oplatí či nie? máme tu jednu tehulku takú už sem často nechodí ale je to sue13 otehotnela po umelom a je ok tak treba skúsiť všetko čo doky radí, ved na konci čaká baby no nie 😉

rikuska21
13. okt 2008

To mi je fakt velmi luto,
treba asi verit. ze ti doktori robia zazraky a ono sa to podari aj druhy krat. Ja som uz raz tehotna bola ale pred 13 rokmi. No vtedy som nemala choru stitnu zlazu, endomet, a tu chorobu rkvi ktora tiez zabranuje otehotneniu.

Preto som zvedava ci to lpreliecenie tebe doktor odporucilalebo preco si sa vlastne lioecila,

rikuska21
13. okt 2008

Vdaka za radu
asi budem musiet pohladat seriozneho gynekologa, ja ho totiz ani nemam 🙄

No idem si lahnut a snivat.
Tak zase niekedy a este raz vdaka

mirip
13. okt 2008

doky mi doporučil liečbu a že je to na mne kedy či o mesiac , dva, tri po laparoskopii a ja som začala hneď v júli som bola operovaná teda koncom a v auguste som začala s injekciami, pá a brú noc

a babenky drže mi prosím prsty zajtra idem k dokymu a bojím, bojím 😔 čo mi povie..

rikuska21
13. okt 2008

Ja ti ich drzat budem urcite, lebo som doma s anginou.
tak bru a pa

mirip
13. okt 2008

ozaj babenky čo keby sme si vytvorili tabulku budúcich tehuliek s endometriozy tak ako majú snažilky, teda prezývku, vek, stav, ako dlho sa snažíme aké vitamíny papkáme a kedy bol posledný menzes a kedy sme alebo dúfam objavíme na teste svoje // atď.? čo vy na to? ak súhlasíte tak vytvoríme, ja už tiež padám a zajtra na gyndu ☹ 😒

bejkam
13. okt 2008

Chcela by som vas len trosku povzbudit,Ja som mala endometriozu diagnostikovanu v Januari 2001.Nasledne na to liecbu zoladexom 6mesiacov do jula a v septembri som uz bola tehotna 😀 .No a teraz sa tesim z Vladka,ma uz 6 a pol.Doteraz som nemala ziadne problemy,az pred mesiacom zacalo byt cosi v neporiadku,ale este neviem presne ,ci je to opat endometrioza.tak sa drzte,nadej vam nik nemoze zobrat 😉

scarlette
13. okt 2008

miri zajtra sa drz a verim ze to nebude take zle 🙂

pink ty ides tiez zajtra na nejake neprijemne vysetrenie takze tiez vela zdaru,
ja si vas od zajtra budem teda citat a aj vam pisat z postele,
majte sa pekne bru nocku idem sa balit

papa

lenocka3
14. okt 2008

caute kocky 🙂
scar - drz sa!!! 😵 vsetko dobre dopadne 🙂
miri - drz sa gynde a neboj, hlavu hore. Potom prid povedat, co doki hovoril.
rikuska - endo na vajcovodoch? a mas ich priechodne? ... ked ti odporucili inseminaciu?

kocky - mohla som z duphastonu pribrat? ja mam take zravky, ze to nie je normalne.... 😀 niekde som tu citala na konovi, ze niekto aj pribral... ja uz nechcem pribrat 😀

scarlette
14. okt 2008

lenoc drzim sa ale postele 😀

janis24
14. okt 2008

Ahojteeee!!!!!! 😀 😀 😀

pink_lady
14. okt 2008

janis vitaj no pis prehanaj ako bolo? 😵

pink_lady
14. okt 2008

inak ahojte 😀 scar uz v nemocnici?

janis24
14. okt 2008

Konecne som sa sem dostala. Svadba.... No neda sa to vystizne opisat, lebo sme presli vsetkymi moznymi emociami a chvilami som mala pocit, ze chcem co naskor na vsetko zabudnut... ☹ Ale obrad bol nadherny, vsetci plakali a vraveli ze taku netradicnu svadbu davno nezazili, fotky mame tiez krasne, ked spravim albumik dam vediet 😉
Pocasie nam vyslo, aspon nieco 😉
Kazdopadne sme si povedali, ze uz sa nikdy viac nevezmeme, toto nam stacilo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Vcera sme boli v tom CARku, cysta nerastie, vsetko v poho, uz mam doma plnu krabicu liekov a injekcii, vysadim tabletky v stredu a tym padom pravdepodobne v sobotu zacinam stimulku, tesim sa 😉 Su tam strasne zlate sestricky, velmi dobre sa tam citime a to je urcite polovica uspechu 😵
A vy co nove babulky??? Ked budem mat troska casu, spatne vas pocitam, len neviem kedy... 😅

pink_lady
14. okt 2008

janis - tak to by bol ten najkrajsi svadobny dar, keby to teraz vyjde 😵 budem drzat palceky 😉

no, obedna pauza skoncila idem makat 😔

scarlette
14. okt 2008

jani super, tesim sa na albumik,

pink jasne uz som v nemockea vylihujem v postielke 😉