Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

korusa
16. jan 2009

dobre ranko,

ahoj leni, no ja sa momentalne vytesujem, ze 7 DPO nespinim, tak dufam, ze to vydrzi az do kramov 🙂

Ale vcera sme boli na navsteve, a zase niekto nieco zadrel a normalne mi to stale vrta hlavou - najprv len ako sa citim a potom, ze by som mala zmenit lekara, pretoze do nemocky kde chodim robia vela potratov a ze su tam mäsiari 😔 Osoba, kt. mi to vravela v tej nemocke vôbec nebola, môjho lekara vôbec nepozna - ale uz sudi - ale uz sa ma vypytovala, ci beriem nejake tbl alebo co - proste nejak to vyslo z toho, ze vôbec nic nerobim zato, aby som bola tehu. Bola som z toho dost smutna - pretoze viem, ze môj doki je tam najlepsi a pri poslednej laparke sa hral s mojou cystou az 2 hodiny, len aby mi nemusel vybrat cely vajecnik, uz som mala totiz taku cystu akokeby som bola v 3 mesiaci ☹ 😠 . Som z toho uplne mimo - ona asi nevie, ake to je v kuse len po doktoroch chodit a aj tak nic nepomaha.... Ale je proti IVF - tak potom co mam robit? Mna to tiez trapi, ze sa nam nedari.... och som z toho uplne mimo - ja sa vytesujem aj malinkym uspechom a teraz som dostala toto.... prepacte, musela som sa vyrozpravat, momentalne sa nemam komu, esteze ste tu 😅
Leni tesim sa z tvojho nespinenia - viem ake to je 😉
Monicka, za chvilu budes mat 1 trimester za sebou a uz bude dobre 😉
Janis - aj mne povedal doki, ze 1 den cyklu mam zacat ratat az ked sa rozbehne krvacanie.
Asi sa vrhnem do prace, nech stale nerozmyslam....

korusa
16. jan 2009

janis - neboj to sa rozbehne - aj ja mavam krce a hnedy vytok - kym sa to nechce rozbehnut - skus nejake lahke cviky na brucho - aby sa to uvolnilo a daj si vecer cervene vinko - alebo nejaky konacik - mne to pomaha - aby krce povolili a pekne sa kramosky rozbehli. skus.

lenocka3
16. jan 2009

jani caf - no, hadam sa nejak rozbehne.... ja stale nic. Rano som sa zobudila na krce, ale tie nastastie teraz ustali a nic.... akurat ma hlava boli 😀, mam nejaky vytok, dufam, ze to je nejaky predkramovy... 😝
korus - dokonale si viem predstavit, ako ti to padlo vhod u tej "osoby"... preto nikomu nehovorim, ze chcem bejby... Ozaj - na to spinenie mi zabral ten duphaston - ten si niekedy neskusala?

monika3
autor
16. jan 2009

ahojte 🙂 🙂
ach Korus uplne Ta chapem...pocuvat taketo reci od ludi kt. o tom nemaju ani paru cim prechadzame to nikdy nepochopia, myslia si ze preto nic nerobime a cakame so zalozenymi rukami a vobec tomu nerozumeju ako to je ... tie reci ci chodim niekde po lekaroch a tak dokola a pritom som u nich stale 😒 pomoze jedine ignoracia ale aj tvrdu povahu to chce aby sa to dalo prejst bez povsimnutia...

lenulik 🙂 Janis 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 zjatra je vikend 🙂

pink_lady
16. jan 2009

ahojte kocky 🙂
korusa take osoby najviac "milujem" 😠 viem si predstavit, ako si sa asi citila ☹ ale toto je najlepsie pustit jednym uchom dnu a druhym von 😉
lenocka a neskusis testnut? 😉
janis, no, nic v zlom, ale uprimne ...😅 som straaaasne rada ze tento tvoj dnesny stav nemusim absolvovat 😎 a pevne verim ze najblizsich par mesiacov ani nebudem 🙂 ale vazne chudatko mojo zelam ti nech ti to cim skor sa spusti a povedz tej hnusnej mrsine nech sa viac neukazuje 😠 😀 vsak bez kraaamov to je taaaake super 😀

my sa chystame dnes k dr, trosku skor, ako sme sa dohodli, pretoze nejako si to moje srcco rozbehlo - tep mam strasne vysoky a ked teraz nemozem ani beta-blokatory brat co mam predpisane, tak asi budem musiet zbehnut aj na kardio ...a tiez byvam hrooozne unavena tak sa nenahnevam ak by ma chcel aj vypisat 😅 😲

lenocka3
16. jan 2009

ahoj Monicka 🙂 ano - dnes je velmi pozitivny den - den pred vikendom 😀 dufam, ze pekne domka oddychujes s babatkom 😵 😵
pinky caf - no veru testnut vobec. Inokedy by som testovala ako sialena, ale sialene krce nepustia.... 😅 nazvem to radsej, ze kontrakcie 😀 cim dalej tym viac sa stupnuju 😒 az do "porodu" 😀

pink_lady
16. jan 2009

lenoc tak potom sup sup rychlo porod 😀

korusa
16. jan 2009

dakujem babule 😔 ja tu tvrdu povahu nemam a neviem sa vyzbrojit proti takymto reciam - hlavne, ked to clovek necaka, tak ho to zasiahne ako bomba 😔

Ano duphaston som brala - ale nezabral, takze asi nic - teraz uzivam bylinky a neviem, nejak citim, ze to uz bude dobre - zeby siesty zmysel? Tak dufam, ze ma neklame. 😅

leni a kolko dni mas po Duphastone? Pretoze mne kramy vzdy dosli na druhy den po vysadeni.Ale ked uz citis krce, tak to asi bude ono, ze ? A tie brusne tance nepomahaju? Skus nejaky maly cvik na brusko - napr. "omi" - alebo inak povedane mesacny kruzok - uz ste sa ho ucili? Som znalkyna vsak - ja tiez chodim na brusne a minule mi mali dojst kramy a mala som strasne krce a isla som na kurz a na konci kurzu som si vsimla - ze krce nie su a ze sa kramy uz normalne spustili a bezbolestne - tak vyskusaj 😉

lenocka3
16. jan 2009

pinky - no veru 😀 by sa uz sikol 😀
super korus 🙂
no, mam stvrty den po duphiku, mne sa vzdy spustia do troch dni a teraz sa im nechce. Tie krce su ale menej caste ako zvycajne - nie kazdu pol hodinu, ale kazdu hodinu a pol 😀 😀
brusne tance - bola som sama zaciatocnicka, tak som skocila rovno k pokrocilym 😀 ale uz mi to celkom ide, sice sem tam vyzeram ako postreleny vrabec, ale inac v pohode 😀 aj manzovi doma vrtim zadkom 😀
vcera mi znama zavalila, ze ci uz mam dieta - ze nie, ze tak nech si kupim 🤐 sa divam, no fajn. Dalsie mi hovoria, ze ty sa mas, ty nemas deti, tak to sa len tak blahosklonne pozriem, ze vy truby.... 😅 😵 /to si len pomyslim/ 😀 a tak......
a ake to mas bylinky?

janis24
16. jan 2009

lenoc ze postreleny vrabec 😀 😀 😀 😀
monik, koruska ahoooj, pinky 😉
pink no dik teda, ze si ma nechala ranajkovat ibace samu samucicku 😝 Ale nie, ja to strasne zelam kazdej jednej z vas, verim tomu, ze aj mna to zar postretne, ze sa aspon devat mesiacov nebudem muset tou svinou mrchou zaoberat 😉

monika3
autor
16. jan 2009

Jejda Korus ty uz musis byt riadne pokrocila v tancoch, ze ? tusim pred necelym rokom si takto zacala 😉

Lenocka no ked si medzi pokrocilymi tak to nebudes len taky postreleny vrabec 😀

Janis jasne ze Ta to postretne celych 9 mesiacov bez...... i ked ja stale beham s intimkami 😀 ale to neva 😉 je to tak ako to ma byt 🙂

Pinky dobre vybav 🙂

korusa
16. jan 2009

moni az taka pokrocila nie som, dobre si pamätas, v marci bude rok co chodim - ale v lete som nechodila - takze som teraz zacala treti kurz - a teraz budeme mat vystupenie, tak odusu uz cvicime choreografiu 😅 Je to fajn - takto sa aspon raz tyzdenne hybem a este ma to aj bavi 🙂

leni ja som po kazdom kurze na zaciatku ukazovla muzickovi ze aha toto sme sa ucili a toto sme sa ucili - ale potom som uz prestala, lebo ho to nejak moc nezaujimalo. Ale teraz ked som si uz kupila kostym a ked som mu zatancovala uz v nom, tak to uz sa mal na to iny nazor 😅 vsak v teplackoch to tak dobre urcite nevyzera ako v trblietavom - peniazkami a koralkami obsitom kostymceku 😝 Jaj tie bylinky - mam ich od takej pani z Trnavy - to libi mi dala kontakt. Momentalne to vsak troska flakam - su to take cinske bylinky ale nemas ich zalievat ale normalne tak jest - rozzut - no chuti to vselijak a minule som mala take aj s morskymi riasami ci co to bolo, tak to vyzeralo dost divne 😝

Fakt pinky, tak drzim palce, nech ti uz aj doki potvrdi tt 🙂

monika3
autor
16. jan 2009

jej kocky nasla som nas az na konci druhej str. tak nas trochu potisnem dopredu 🙂

korus pamatam, to si bola este veru zaciatocnik ale uz vystupujes tak to si riadne pokrocila 😉 a tu bylinkarku poznam- aj my sme k nej chodili..tie byliny vyzerali veru cudne ale bola som velmi spokojna 😉 a tusim je aj Libi spokojna 🙂

pekny vikend vam prajem 🙂

libeth
16. jan 2009

ahojte babulky, pekny vecer prajem 😀 😵

monik, a ty co tu robis? 😀 a sla som rovno domov 😉 uz si vegetim na gauci 😎

libeth
16. jan 2009

korusik, lenocka, tie brusne tance musia byt skvele, aj som sa chcela prihlasit, ale akosi som sa tam nedokopala. Skoda, pretoze, mne sa paci aj ta hudba a ked potrebujem "dobit baterky", tak to u nas casto hra... 😅

mne este mrha nedorazila, si dava na cas... ale ked mieni prist, tak dufam, ze to stihne cez vikend, som jak balon... mam pocit, ze uz kazdu chvilu sa rozletim 😀

pink, a aj citis daku zmenu? Alebo len nevolnosti sa stupnuju? 🙂

janis, neboj, postretne to aj teba, a tak teda dufam aj mna / nas vsetky 😵 ale teba asi skorej, kedze marec uz je cokoro, ze ? 😉 😵 😵

nelly3
16. jan 2009

ahojte 🙂
no ta antikoncepcia cerazette nic moc, som si ju predvcerom nasadila a od vcera mam na tej strane kde mam cystu bolesti 😠 tak ju aj dneska hned po dvoch dnoch vysadim, dufam, ze to nebude mat nejaky zly vplyv ked ju po 2 dnoch aj vysadim. aj tak nechapem naco mi ju daval lekar, ked aj tak to nic neriesi, len by sa mal spomalit rast cysty, ktora mi aj tak malinko rastie, aspon doteraz tak rastla a z tabletiek aj tak nezmyzne 😠 som z toho nestastna, idem si hladat noveho gynekologa a fakt dufammmmm, ze mi uz pomoze.
pinky tak ako si dopadla?
korusa a u ktorej bylinkarky si bola v TT? ci nahodou nepoznam lebo ja som z TT 😉

lenand
16. jan 2009

čavte tak ja mam dnes za sebou dalšiu poradnu všetko je v poriadku tak som rada 🙂

pink ako si pochodila u dokyho stale na teba myslím 🙂

libeth
16. jan 2009

ahojky lenand, tie tt ti krasne pribudaju, a je skvele, ze maly je v poriadku 😵 a uz ste boli aj na tom 3D utz, ze by si hodila daku roztomilu fotecku 😉

pink_lady
16. jan 2009

ahojte tak, u dokiho som sa nevybavila - lebo ho zastupoval take mlade ucho, niekedy v piatky sa striedaju 😲 ale v pondelok uz isto...

libi, nevolnosti sa ani nestupnuju,zatial je to v pohode, iba so mnou hadzu hormony viac ako v puberte 😔 😀 a - 😅 musim si davat o cislo vacsiu porprdu 😅

lenand
16. jan 2009

libeth ja nejdem na 3d ultrazvuk pred vianocami som bola pri mojom doktorovy a bol zomnou aj mužik tak mi skoro 45minut robil sono a všetko nam ukazoval tak sa na 3d ani nechystam sfotl nam aj dokaz že to bude chlapec ale nedala som ešte do albumu tak cez tyžden skusim dat

pink tak v pondelok čakame dobre správičky a zle ti vobec nemusi byt a s tou podprsenkou to je pravda a čo ešte pri kojení len keby sato potom nevratilo do normalu 😉

bleelka
16. jan 2009

nelly ak mas endo cystu, ta musi von laparoskopicky, ziadna liecba nepomoze, bohuzial...
baby je tu nejaka co otehotnela aj ked mala endo cystu? ja potrebujem vediet ci ta je pricinou, ze sa otehotniet nedari alebo po jej odstraneni sa problem vyriesi hoci zene este ostanu nejake endo loziska v pobrusnici... mate skusenosti? alebo treba dalej patrat? neviem ci mi doki urobi HP po 1 neuspesom pokuse od operacie...

jespera
16. jan 2009

Ahojte kocky,
pozdravujem vas aj ja. Moj pribeh je ze sa asi 2,5 roka pokusam otehotniet, na laparoskopii som bola v jeseni. Zistili endomet. I.stupna, 3 - 4/1mm loziska. Spermiogram - super. Podstupila som uz aj IUI - a nic. Lekar v centre povedal - ze nedomet. je indikator k tomu aby sa oplodnenie nepodarilo. Takze v marci idem na IVF.
ak ste tu niektora s podobnym problem - rada sa podelim o info.

Pekny vecer.

tittika
17. jan 2009

ahojte
v utorok idem ku gyn,liecbu som skoncila pred 2 mesiacmi,zatial nic neuzivam okrem cal.babyplanu a kys.listovej, co by som mala este uzivat? spomina sa tu duphaston alebo co este??? normalne idem donutit doktorku aby mi nieco dala 😀

jaspera,ja som tiez ten isty pripad ako ty az na to ze sme mali IUI tesne pred laparkou,ked budeme na slovensku rada by som este jedno podstupila pred IVF,ja som vtedy uzivala len ten jeden cyklus clostilbegyt aj som mala peknu urodicku a nepodarilo sa 😖 ,odvtedy som bola liecena 6 mesiacov ale len antikoncepciou

lenocka3
17. jan 2009

bre ranko kocky 🙂
bleelka - aj ja mam loziska a vybratu cystu a netehotniem 🙂 doki v carku chcu skusit IUI tento mesiac, aj ked vobec tomu neverim, budem verit az IVF-ku. Niektorym na to, aby neotehotneli staci jedno endo-lozisko velkosti spendlikovej hlavicky..., takze to uz radsej neriesim
jesper - no, si nas super nasla - sme tu vsetky s podobnym alebo s rovnakym problemom 🙂 a mas to este fajn, ze endo je I. stupna 🙂 nic neboj, ivf vyjde 🙂 uz sme tu skoro tri, co pevne veria v marec 😵 😵 😵
titi - duphik beriem pri planovanom styku aj clostil, picham pregnyl. A nic... duphik mi ale paradne zabral na spinenie mimo cyklu, kedy moj obvodny gyndos len mykal plecami, ze co chcem, vsak mam endo... debo. pritom duphik ti ma v pohode aj obvodak predpisat... no comment.

kocky, este stale nemam kramy.... v noci som sa budila na bolest prs 😀 vsak viete, ze ja som hore obdarena, ale toto... uf, dava mi to zabrat. dufam, ze sa mi nestane to , co pred pol rokom, ze dostanem az 56DC, bo ma slak trafi, ivf by mi potom hadam vyslo za pol roka 😀 tehu nepredpokladam ziadne - nic ine mi nie je, teda len krce v brusku ako na mrchu. Ale klasicke endo-krce, nie, ze by ma bolela maternica, ze v nej nieco rastie, tak neviem. 😕

pink_lady
17. jan 2009

lenoc nic v zlom 😀 ale aj sa som "nepredpokladala ziadne tehu" 😀 prsia ma boleli; brucho len tak trochu nie ako inokedy, ako keby som mala na bruchu svalovku...ale myslim ze ty vies co a ako 😉

bleelka - mne nechali nejake loziska na pobrusnici a vidis vyzera to ze ... 😵

uz sa nemozem dockat pondelka co mi povie doki 🙂

mirip
17. jan 2009

pinky nič nové to som hovorila aj ja že to nie sú normálne menštr. bolesti pri teho ked ide menzes idú rče a ked je tehot. tak ako svalovica 😉

lenocka3
17. jan 2009

no ved prave 😀 pri tehu by som cakala "svalovicu", nie fajne krce 😖 😖 dnes sa nejak umudrili, skoro sa krce neozvali, cize by to vychadzalo na dva dni ticha pred burkou 😀 ratam tak zajtra/pozajtra.

mirip
17. jan 2009

neboj lenoč možno si to menzes rozmyslí a nepríde 9krát

lenocka3
17. jan 2009

😀 mam pocit, ze to by som sa asi musela inac volat, ani neprisiel 😀 😀
ale aj tak diky miri, si zlata 🙂 uz mam upratane, navarene, idem citat knihu. Nejako sa nudim, muz niekam vybehol, a vonku je tak krasne. Len sa mi nechce ist do tej kosy vonku 😉 tak cafte a vikendujte 😀

monika3
autor
17. jan 2009

jej Libi ty si tu v piatok bola ...keby som to vedela,..... ja hned ako som napisla som vypla aj svoj notebook niak sa miname...

inak vitam nove snazilky a na to ci cysta vadi pri otehotneni tazko povedat, ja ju mam tiez a zadarilo sa iked ivf 😉

lenocka si sikovna gazdinka ...len pekne oddychuj, a aj moj manzel vybehol na nakupy 😉