Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janemari
20. feb 2009

tak budem na teba mysliet.momentalne mam nutenu dovolenku tak budem mat cas drzat palceky aj tabe aj scarr.Este raz prepac,dufam,ze sa nehnevas. 😒

mirip
21. feb 2009

nie nehnevám, ale nechcem to zakrýknuť 😉

janemari
21. feb 2009

Tak to som rada,ze sa nehnevas.Ani ja to nechcem zakriknut.Bola to len spontanna radost.Dufam,ze sa citis vporiadku a pohode.Pekne oddychuj,nenamahaj sa a nerozculuj.Peknu sobotu. 🙂

mirip
21. feb 2009

aj tebe janemari pekný víkend 😉

scarlette
21. feb 2009

ahojte kocky,
zajacik netestovala som a ani moc neplanujem, krvicku mam 2.marca ak by som testla tak den dva predtym...
miri 😉

miminap
22. feb 2009

ahojte kocky. miri, nejak som nepostrehla, kedy si pisala, ze si tehu, asi som uz vazne prepracovna, ale kazdopadne, budem na teba mysliet a drzat palce.
a to tu som uz hadam jedina, s janemarie, co sa ani snazit nemozeme teraz. no..to je vyhliadka. ale zelam vam to vstkym..

janemari
22. feb 2009

caute babule,ja som tu len tak narychlo lebo oslavujeme.
miminap:ty sa nemozes snazit,teraz v rychlosti.Ja sa vecer este ozvem. 🙂

janemari
22. feb 2009

Caute babule,tak uz som tu zase. 🙂 Kde ste vsetky?

miminap:precitala som si spätne tvoj problem.Neboj sa vsetko bude dobre.Aj ked zostaneme na tejto stranke
len dve,urcite casom pribudnu aj ine babenky.A mirip so scarr nam budu prikladom,ze sa da nad touto
zakernou chorobou vyhrat.A my vyhrame,niektora skor a niektora neskor. 😉

scarlette
22. feb 2009

ahojte kocky, mini nevesaj hlavku, raz vyhrame vsetky a potom spravime velky zur 😉

janemari
22. feb 2009

miminap budeme bojovat spolu.ok?Od kedy sa mozete snazit o mimino?Verim v to,ze buduci rok uz budeme v inej teme a budeme si pozerat fotky nasich deticiek 🙂

janemari
23. feb 2009

🙂 caute snazilky a "asi"tehu,nejako sa tu nic nedeje.Zelam vam pekny biely pondelok.Kedze kde nic tu nic idem poodhazova sneh aby sme celkom nezapadli.

dahra
23. feb 2009

Ahojte, nejakych par dni vas uz tu citam, tak mozno sem-tam aj ja niecim prispejem. To, ze mam endo viem cca tak mesiac. Dva roky sa snazime s manzelom o baby, v decembri som sa konecne vybrala k novej gynoske a prask...cysta (8x4cm). 14.1.mi s nou vybrali cely lavy vajecnik a vajcovod. Bola prirastena aj o maternicu zvonku.
Lekar mi hned po operacii povedal, ze pravy mam ok a ze sa treba hned snazit mat dieta. Tak som sa ihned objednala do CAR-u, ale medzitym dosli vysledky z histologie a vraj endo gr.IV. Naordinovali mi Lucrin. Lenze ja som hned po operacii 15.1.dostala MS a druha mala dojst 11.2. Medzitym som si nacitala kadeco o liekoch a "liecbe". Mozno nespravne, ale dla situacie som sa rozhodla nebrat injekcie - od detstva mam reumatoidnu polyartritidu a momentalne celkom v norme (neberiem lieky), trosku nabeh na osteoporozu a beriem vitaminy, takze Lucrin by dost pravdepodobne vyvolal zapaly klbov a vsetko by sa to natahovalo a komplikovalo....Neviem.. V piatok som bola v CAR - zacinam s vysetreniami, zajtra mam odber krvi, ultrazvuk. V piatok uz aj na pravom vajecniku videli 6mm cystu - este v januari tam nebola. Som zvedava, ako to bude so mnou pokracovat. 😒

janemari
23. feb 2009

Ahoj dahra,nezufaj.Mozno si len mala anovul.cyklus a cysta sama zmizne.Neviem ci endo môze zmiznut aj bez pomoci liekov-liecby.Urcite pojdes po ms zase na sono a budes vidiet,ci cysta zmyzla ,alebo nie.Moja mama ma psoriaticku artritidu od mlada a ako vidis som na svete. 🙂

dahra
23. feb 2009

Ahoj, janemari - lekar na mna natocil monitor, ukazal mi take dve machulky na nom a povedal: toto je endo cysta a toto je vajicko co prave dozrieva. (Dnes sa mame snazit 🙂, ale aky ma spermiogram manzel tiez este netusim, bo mu odber robili minuly piatok)
S reumou som kamoska 🙂, od detstva je súcast mojho zivota, takze to som pisala len na margo Lucrinu. Viem, ze je kopa reumaticiek, co maju deti. Skor ta endo je daka nevyspytatelna. Keby mi o nej nepovedali, ani neviem, ze ju mam.

zajacik...
23. feb 2009

Mirip aj ja som nejako nepostrehla ze si tehulka. Tak zatial negratulujem, ale silno drzim palce aby vo stvrtok krasne bilo srdiecko 😵
Scarlette uz sa ti to krati, uz "len" tyzden 😉 Ako sa citis?
Janemari vsetko naj... k narodeninam 🙂
Dahra drzim palce neh vam v CAR pomozu 🙂
Ahojte vsetky 😵

scarlette
23. feb 2009

zajacik citim sa dobre stale tak isto ale v poslednej dobe mam pocit ye som v kuse hladna...
ahoj Dahra, ja som bola pred rokom na tom podobne ako ty, avsak rozhodla som sa podstupit tu hormonalnu liecbu, brala som diphereline a musim povedat ye po liecbe lekar loziska nevidel nastastie, tiez ma endo 4stupna a prave cakam na vysledok ci ivf bolo uspesne, este tyzden... tebe prajem aby to co najskor vyslo a daj vediet co vam odporucia v care...

dahra
23. feb 2009

Ahoj,Zajacik, dakujem.
Ahoj, Scarlette, drzim palce, nech ste uspesni! Dam vediet priebezne, ked bude nieco nove.

tittika
23. feb 2009

Ahojte

Dahra ja som mala (teda dufam) stupen 1,po laparke a prefuku sme sa snazili 2 mesiace,potom 6 mesacna liecba antikoncepciou,teraz som 3 cykly po liecbe a este stale nic 😒 keby sme teraz boli na slovensku uz aj by som isla do car na IVF alebo mozno najprv IUI a necakala mesiace ci sa podari prirodzene....ale mi nic ine neostava ako dufat ze co ked nahodou teraz sa podari ale akosi som stratila nadej 😔 aj ovu mi neak rapluje a to som nemala s tym problemy pred liecbou 😢 http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=3211994

zajacik...
23. feb 2009

Tittika hlavku hore, nadej nikdy nezomiera... ved kolkym babulkam s endometriozou sa v poslednej dobe podarilo otehulkovat prirodzene, tak treba verit ze to vyjde 😉 Ja viem ze sa to lahko hovori, niekedy aj na mna dolahne pocit, ze neotehotniem snad nikdy, ale vzdy to prejde a je zas dobre a ja verim ze pride rad nakazdu z nas 😵

janemari
23. feb 2009

Ahoj zajacik,dakujem za blahozelanie.
Babenky hlavu hore raz sa nam to podari.A ked je niektorej blbo a je bez nadeji najde povzbudenie na teto strane nie?

tittika
23. feb 2009

ups to co som to tam dala 😀 toto som chcela 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/1d6e16

lenocka3
23. feb 2009

Ale kocky, hlavky hore 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
😵 😵 😵 😵 😵
Vsetko dobre dopadne 🙂

tittika
23. feb 2009

😝 😝 😝 dikes lenocka 😀

janemari
23. feb 2009

🙂 🙂 😝 😝 😵 😵 😉 😉 a uz ziaden pesimizmus.Ktore dieta by chcelo taky pesimisticku mamu? 😀

zajacik...
23. feb 2009

Lenocka chytam virusikyyy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

janemari
23. feb 2009

Jeee keby som aj ja tak mohla jeden virusiiiiiik. 🙂

bleelka
23. feb 2009

cafte babule, to vam vsetkym povedali aky stupen endo mate? Mne vobec, len vysledok histologie, ze endometricka cysta... to je vsetko 😔

zajacik...
23. feb 2009

Bleelka ja som to mala napisane v sprave z laparky, skus pozriet ci to tam nemas 😕

katrin21
24. feb 2009

bleeka: ani ja som to tam nemala.. asni vhistologii.. vsetko som pozerala a hladala a nic.. potom som sa mojho obvodneho pytala a po vedal, ze cysta amale loziska v malej panve su tak 2stupen....

janemari
24. feb 2009

Ahojte.
bleelka:ani ja to nemam napisane kolky mam stupen.Bolo mi len ppovedane,ze to bolo v rozsiahlom a pokrocilom
stadiu,doslova,ze som to tam mala zabetonovane.Ovu som mala,ale kedze vajickovody boli obalene endo
a boli nehybne tak vajicko nemalo ako prejst do maternice.
Chcem sa vas opytat,nemali ste mierne krvacanie pocas liecby po LSK?