Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

libeth
22. máj 2008

dobre ranko vam prajem, mna caka dnes velmo dlhy den, a zivam o 106...
a prave dopijam ten pakost, a vobec nieje taky zly myslim, ze praslicka salchemilkou su horsie.

lenocka, podla mna by si ten pakost mala skusit 😉 zastavuje krvacanie...

janis24
22. máj 2008

caute kocky 😉
monik vstaaaavaj!!!!!!! 😀 😀 😀 Ja uz popijam kaficko...
libi no o tom dlhom dni mi hovor, vidim to tak do siestej v robote a potom sme s drahym objednani na faru dohodnut presny cas obradu a tak. A ja vooobec neviem kedy si to dame 😨

monika3
autor
22. máj 2008

Janis uz som prebudenaaaaaaaa....esteze si ma zobudila 😀

A Libi tebe dobre popijanie pakostoveho cajika 😉

libeth
22. máj 2008

tak cajik som uspesen vypila, dal sa v pohode 😉
este si davam kaficko 😅 a nejaky citronovy cajik a potom pojdem ranajkovat, som fakt hladnaaaaaaaaaaaa.

janis, my sme mali o 16-tej 😎

korusa
22. máj 2008

dobre ranko babulky,
no vcera mi MK uplne blbol, vobec mi nepridaval prispevky, a asi je aj lepsie, vcera som bola aj tak negativne naladena, tak to bolo asi znamenie, aby som vas nenakazila tou hnusnou naladou ☹ 😉 Inak Libi neuveris, ze vcera som citala tiez o tej bylinke a isla som ju hned zhanat, ale najprv som isla do lekarne, a ked som sa lekárnicky spytala, ze ci nahodou nedrzia pakost smradlavy, tak na mna oci vypulila - divne sa zatvarila a potom,ze asi to je ludovy nazov, pretoze o tom vobec nepocula a za mnou bola taka pani a ona, ze nie, to je pravy nazov, ze pakost a ta lekarnicka do vybuchu, ze ona najprv pocula pako smradlavy 😀 No tak si mohla najprv pomysliet, ze chcem si kupit v lekarni paka a este k tomu smradlaveho 😀 ale nakoniec som ho nezohnala, este pojdem dnes do cajovne, tam to mozno najdem a ty si ho kde kupovala? A no co vsetko je dobry? Ja som len citala, ze napomaha oplodneniu... Ale zase som vo faze, ze vyskusam hocico - od 15DC totiz zase spinim. ☹ Baby ja tomu fakt nechapem, ale ako citam tak problemy so spinenim mame skoro vsetky, a lekari ako naschval to vobec nechcu riesit, ja som napr. kvoli tomu isla prvy krat k dokimu ked som mala 16 rokov, ze mam nepravidelne krvacanie - spinenie v strede cyklu a on mi dal tbl, ze Norethisteron, vzdy to zastavilo spinenie a bolo fajn, az potom neskor mi hovorila moja krsna, kt. je sestricka,ze je to dobre hormonalne svinstvo - potom to nejak prestalo, aj bez tbl, ani neviem ako, uz si to nepamatam, vtedy som mala ine starosti a nejak som chodila na gyndu, len ked som sa chcela uliat zo školy. A potom som spravila asi hroznu chybu - zacala som uzivat Antikoncepciu, a ked som ju prestala uzivat, problem so spinenim bol spat. Vtedy mi nasadili Duphaston - na spinenie pomohol, ale na oplodnenie nie - potom dosli na tu endo a odvtedy mi spinenie vobec neriesia, a uz ma to dost hneva, idem sa asi objednat k dokimu a ked to nebude riesit, tak ho vymenim, alebo hned pojdem do centra, nech ma poriadne vysetria. Tak a je rozhodnute. Baby potom mi to pripomente, ked mi bude zase dobre, aby som k tomu dokimu urcite isla, lebo potom si to vzdy rozmyslim, lebo sa tam bojim ist, co uz so mnou, ked som take zajko bojko 😝 😅

lenocka3
22. máj 2008

Ahojte kocky, kazdej dobre ranko prajem 🙂
Korus - tak ideme k dokimu dve so spinenim - prave som to vcera spominala, ze to uz nie je mozne 🙂 A hovoris, ze ti ten Duphaston pomohol? .. a nechces ho znova? Ja som nad nim uvazovala, len aby ma doki nevyhodil z ordinacie, ze si sama nakazem, oc potrebujem... Tak ale som sa rozhodla, ze to len tak nenecham. Chceli sme ist k moru na dovcu na nejaky last minute, no ale neviem, ktory termin si vybrat, kedze jeden nevyhovuje, na dalsi mam kramy a na dalsi tyzdnove spinenie 😠 😠 😠 takze tak.
Baby, vcera nasla kolegyna pred firmou malu sykorku, a ja som nechcela, aby ju zozrali macky, tak som ju zobrala domov 🙂 😀 ze kvoli dostojnej smrti, a to male v teple len pisti, pyta si zrat a pit a potom spi. Tak jej pcham do zobacika a staram sa o sykorku - vola sa Risko 😀 😀 😀 Este aj na obed skocim domov nakrmit sykorku - no som ja normalna? Uz ma aj pierka, len este nelieta, tak ratam, ze za taky tyzden by mohla uz aj vyletiet, ze? 😕

janis24
22. máj 2008

korusik 😀 😀 😀 😀 😀 Tak ten "pako smradlavy" bol fakt dobry!!! Normalne som skoro padla zo stolicky jak som sa zacala smiat. Tak mozes byt kludna, mne si naladu rozhodne vylepsila dnes 😉
Ja som tiez raz uzivala ten noretisteron, ale kvoli tomu, ze som potrebovala oddialit ms kvoli dovolenke, ale mne doki vtedy tiez hovoril, ze je to svinstvo a ze by sa to nemalo uzivat dlho ani casto...

Baby aj vam je taka kosa? Mne strasna uz odvcera, ako sa zozimilo a u nas uz nekuria, no ja tu sedim v trenckote zababusena, ani teply caj nepomohol, asi si dam kolecko okolo skoly... 😉 😀

janis24
22. máj 2008

jeej lenocka ty mas take dobre srdiecko? To musi byt krasny pocit, ked pomozes takemu malemu stvoreniatku... 😵

monika3
autor
22. máj 2008

baby ja neviem preco sa nam tieto problemy nechcu zastavit...

Korus pripomenieme Ti to ze chces ist k dokimu....ale len v tom pripade ze Ta to neprejde 😉

Janis veru vonku je asi lepsie pocko ako v praci 🙂

lenocka3
22. máj 2008

jani - no chudiatko malunke, ked sme pren isli, tak sa snazilo schovat do takej diery v zamkovej dlazbe a cele sa triaslo.. no nemohla som ho tam nechat ☹ kolegovia-chlapi - klasika - nechat na prirodu, ale ja som naozaj nemala to srdce tam nechat to malucke vtacatko bezbranne. A este teraz, ked vidim, ze sa vobec neboji a pyta si tym zobacikom malym jest 😀 😀 jaaaaaj 😵 😵 😵 a ke je najedene ako to spinka 😵 😵

libeth
22. máj 2008

korus, dobreeeeeeeeeee, kolega sa namna divne pozrel, ked som sa zacala smiat 😀 ci som normolna 😅 😀 a dame na tebe pozor, ja musim zajtra zavolat k dokotorke a objednat sa na onkomarkery a vysetrenie... brrr

lenocka, to bol fakt pekny skutok 😵 a budes ju ucit aj lietat?

ja som si pichla noz kusok od nechtu, 😢 hnusne, som lajbava ked sa ponahlam...

janis, no daj kolecko 😀 alebo moj trik je, ze si pustim teplu vodu aku znesiem na zapestie, az kym necitim to teplo pri srdci 😉 a ak je to malo, tak az po lakte 😀

korusa
22. máj 2008

ano leni vtedy mi to tusim pomohlo na to spinenie, ale stale som mala bolesti a potom som musela ist na op, tak som myslela, ze aj kvoli tym cystam som mala to spinenie a sranda je, ze vzdy po op mi potom to spinenie vymyzne, hm musim to spomenut dokimu, len nech tam zase nenajde cystu, pretoze potom zase to spinenie nebude riesit, och jo bojim bojim. A ty leni kedy ides k dokimu? Som zvedava co ti povie na ten Duphaston, ja som totiz ani nevedela, ze je na liecbu Endo.
Nam tu teraz pekne pripeka slniecko do kanclu, tak mi je teplucko, ale rano mi bola kosa, ale uz bude teplucko zajtra a pozajtra este lepsie, tak sa tesim 🙂
Leni a vies ze male vtacatko znamena plodnost a prirastok? Risko asi priletel, aby ti oznamil, ze za chvilku, uz budes krmit ine male stvorenie 🙂
Baby vcera som bola kuknut moju malu neterku - ma 2 tyzdne, ona je taka uzasna, uplne je nadherna, som sa nad nou rozplyvala a stale privoniavala, juj uz aby taky maly zazrak rastol aj v mojom brusku.
Tak ja idem makat, pekny dnik babenky, potom cez obed hadam este nakuknem 🙂

korusa
22. máj 2008

a ste zlate, ze na mna date pozor, este ze vas mam 😅

libeth
22. máj 2008

lenocka, vidis 😉 to je skvele, a velmi dobre znamenie 😵

korus, budes mat neboj 😵 vsetky budeme a uz coskoro 😵 😀

annnna
22. máj 2008

korusa, včera som kúpila ten pakost(v inej téme som to písala-téma o vit.a čajoch pakost) Tiež až v 8 lekárni. A tiež sa v tých prvých smiali, v jednej ho chceli objednať a v poslednej najprv vraveli,že nieje,ale potom ma zavolali,že majú! Nedaj sa a hladaj,alebo si ho objednaj cez internet. držím palce. pa!

korusa
22. máj 2008

Diky annnna, vsak ja sa nevzdam, len som vcera uz nemala cas, teda vravis, ze to mavaju aj v lekarnach, tak dobre tak budem skusat aj lekarni. A ty ho uz pijes dlho? A pomaha?

ellianka
22. máj 2008

ahojte babuľky 🙂
koruš 😀 😀 😀 si ma teda poriadne dostala s tým "pakom smradlavým" až som si musela ísť na chvíľu lahnúť lebo od smiechu ma až bruško rozbolelo 😀 😀 😀
lenočka 🙂 😵 určite je malému vtáčatku pri tebe dobre...my sme tiež raz opatrovali doma malého drozdíka
moni, môj doki stále dookola hovorieva, že všetky problémy prejdu po prvom dieťati...u pár mojích kamarátok to aj tak bolo...ale čo my? 😖 ostáva nám len to pozitívne myslenie 😅

lenocka3
22. máj 2008

no libi - veru neviem, ci budem ucit aj lietat 😵 😵 😵 ale ono sa snazi samo, ked som ho zobrala do ruky, tak sa zakvacilo tymi pazurikmi o prst a pekne roztiahlo kridelka. Ono vlastne vypadlo z hniezda, co mame na streche firmy, a je to asi 4 m vysoko, takze sme nemali sancu ho dostat spat, navyse bolo na tej dlazbe, takze cosi uletiet muselo, ked sa nezabilo 🙂
korus - no to je zaujimave, ze po op je vsetko ok... ja som pred prvou op ani po nej 4 roky toto nepoznala, az teraz posledny rok. A bolo aj pred op a je teraz aj po zoladexe, a cysty nemam ziadne teraz, "nastastie" len loziska velkosti sosovice... aj to doki hovoril, ze tie viditelne /o.i. mam endo posvy - cize tie su viditelne/ su momentalne biele, cize absolutne nefunkcne, zevraj to vyzera ako take malilinke bradavicky na kozi... 😕. Takze nemyslim, ze by za toto spinenie mohli cysty. dufam.

janis24
22. máj 2008

ahoj elli, len sa smej, tebe pozitivne naladenie rozhodne pomoze

tak baby ja si toho "paka" tiez zajdem asi kupit, uvidime co to je za zazrak... 😀

annna daj potom vediet, ci zabral, kazda skusenost sa hodi 😉

monika3
autor
22. máj 2008

jej tu sa zhana "pakost" vo velkom -parajem Vam vsetkym nech Vam pomoze

Eli ahojky 😉 jasne raz sa to vsetko upravi 😉

korusa
22. máj 2008

Tak to aj ja dufam, ze to spinenie nie je z cysty - ja mam taku teoriu, ze je to kvoli nejakej hormonalnej poruche - nedostatku nejakeho hormonu a tento nedostatok, mozno tiez napomaha vytvaraniu novych cyst - to je moja teoria, asi ju spomeniem dokimu a potom mi povie, ci si nechcem sama naordinovat lieky, ked som taka mudra - zevraj nemaju radi premudrelych pacientov, ale tak co uz, ked si musime vsetko nastudovat same...
Leni, tak podla mna ti vsetky cysty vyschli, a to je dobre nie?
elianka, tak dufam, ze si si neublizila tym "pakom" 😅 A neboj, aj nam prejdu vsetky problemy, a ty nam pojdes prikladom 🙂

libeth
22. máj 2008

ahoj eli, a inak citis nejake zmeny, alebo nieco? A spinenie uz prestalo?

a vraj toho Paka by mali pit obaja partnery 😀

lenocka3
22. máj 2008

No Korus - mohli teda vsetky loziska vyschnut - som zvedava do kedy, velke cysty som vobec nemala - teda mala, pred piatimi rokmi jednu, co praskla, vtedy ma operovali, a doki povedal, ze sa mi to zavlieklo vsade tym prasknutim... ale uz na to nemyslim 🙂 mi je smutno za mojim malym Riskom 😀 😀
a inak - mne sa zda, ze nazvo Pako sa uchytil 😀 obavam sa, ze uz nikdy sa neprestanem smiat, ked niekto povie "pakost smradlavy" a asi vsetky pouzijeme tvoju historku z lekarne na pobavenie znamych - ja teda urcite - dufam, ze sa nenahnevas, ze ti porusujem autorske prava 😀 😀 😀 pako smradlavy 😀 😀 😀
libi - obaja? a muzom to na co pomaha? 😵

monika3
autor
22. máj 2008

No Lenocka spolocne vecery travene pri salke s Pakom smradlavym, zaujaveeeee 😀 😀 😀

korusa
22. máj 2008

jasne ze mi to leni nevadi, kludne, som si ani nemyslele, ze vas to az tak pobavi 😀 😀
monik 😀
a ked sa nas niekto spyta no co vam pomohlo najvia k otehotneniu? no predsa pako smradlavy 😀

lenocka3
22. máj 2008

no veru ano 😀 😀 bez paka smradlaveho ani na krok 😀 😀 😀 boze Korus, ja by som v tej lekarni asi aj plakala od smiechu 😀 😀

annnna
22. máj 2008

ahojte! Ja pijem toho vašho "PAKA" len od včera,tak uvidím. Dnes čakám mrchu,o mesiac druhý pokus IVF-tak uvidím,či to pomohlo. a dám vedieť. Ja som to už dávnejšie počula o tom čaji aj o čilli papričkách. A ked som prišla na tému: vit.E,alch.čaj,p.smradlavý na otehotn. tak to len potvrdilo,že niečo na tom bude,pretože som si čítala z 13.nov.tatinocku v tej téme a zrejme jej pomohol. Ten čaj som kúpila aj kolegini a tak uvidíme.Tiež chodi do Helíku a má problémy už pár rokov. A mali by to piť obaja partnery-to je pravda!

ellianka
22. máj 2008

libi, špinenie pokračuje v etapách ale stále len slabúčko 😔
a zmeny necítim skoro žiadne len sem tam také kŕče
koruš 😀 neublížila, len mi ten "pako" poriadne zdvihol náladu 😉 musím si ho kúpiť aj ja

monika3
autor
22. máj 2008

Eli velmi Ti prajem aby t to vyslo tentokrat, to dava nadej aj nam ostatnym a hlavne mne ze sa ti to aj s tou cystou podari... 😉
Tesim sa na pozitivnu spravu v pondelok 😉

Annava tesime sa na tvoje skusenosti 🙂

ellianka
22. máj 2008

babenky, len tak som hodila do googlu "paka", aby som si prečítala čosi viac a našlo mi, že po česky sa to volá "kakost smrdutý" 😀