Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenusska
25. aug 2008

Ahojte 🙂 ...Tak ja som tu na fore prvý krat..Ani neviem co mam pisat,lebo som so vstkho straaasne zmetna..Skusim v skratke..s manzelom sa asi 2 mesiace snazime otehotniet,predtým som ani nevedela ze mam MS ziadne bolesti.Od kedy chceme mimino tak posledne 2 MS som myslla ze neprezijem,strasna bolest.Tak som isla k lekarke lebo mam vrodenu Trombofiliu ci to nije nieco s tým spojene.Poslala ma na ultrazvuk s podozrenim na endometriozu a dala mi antibiotika,tam ma hned objednali na laparku..Bola som s toho kus v soku tak som si vybavila rste jeden ultrazvuk,kde som bola dnes a tam mi lekar povedal,ze on by to zatial neriesil ze mam pockat a snazit sa otehotniet,ze to je naj liek..a dokonca ze si mam urobit test lebo sa mu tam daco javilo....Ja som uplne mimo a neviem o dalej..LAPARKA ALEBO CAKAT ? ☹ ....Juj velmi v skratke to nebolo..Poradite mi o je najlepsie?

lenusska
25. aug 2008

Prepacte za preklepy..mame blbu klavesnicu 🙂 ...vynechava pismenka a ja nekontrolujem 😎

janis24
26. aug 2008

krasne ranko! 🙂
lenusska ahoj, tazko je ti radit v takomto pripade, tu asi najvacsiu rolu zohrava ta bolest, cize skus pockat este apson do ms, ci tie lieky pomozu alebo nie a potom to bude na tebe, ci si este schopna a ochotna tie bolesti vydrzat a dalej sa snazit o miminko, alebo chces vediet na com si a podstupis tu laparku...Je to tazke ja viem, ale ty sama sa vies rozhodnut najlepsie, co ti vyhovuje viac...
A ty si brala pred tym snazenim antikoncepciu a az ked si vysadila, si dostala bolesti? Podla mna ti doki dal malo info, ved tam moze byt kludne ina pricina, nielen endo, ale neviem... 😅

babulky, nebojte, este nie som vydata 😀 😀 Vcera sme boli v tom Ferticente, mam z toho strasne dobry pocit, a tiez aj drahy, vsetko islo uplne hladko, doki bol skvely, vsetko nam povysvetloval, bola tam aj v cakarni velmi prijemna atmoska, prostredie, proste vsetko...Tak ta jedna cysta sa nastastie vstrebala, cize nebola endo a druha ma zatial len 20mm, ale doki vravel, ze vajecniky vyzeraju byt aj tak v poriadku a dokonca mal pocit, ze na jednom mi prave dozrieva folikul, bola som 10. DC a to beriem antikoncepciu! 😨 😀 Ale to bude tym, ze som ju zacala brat az na 5. DC...Nehovoriac o tom, ze drahy ma SPG uplne v norme, az 70% dobrych spermii, a v iscare nam povedali, ze je zly a ze si musime doplatit ICSI...Ach jaj...
Okrem toho financne to vychadza omnoho lacnejsie ako v iscare, tam by sme platili urcite nad 20 tis, a tuto sa neplati skoro za nic, len za zmrazovanie, za lieky sa len doplacaju 3 tis a este v pripade, ze by sme chceli tu najnovsiu metodu IVFka, tak este dalsie 3 tis., tak dokopy nas jeden cyklus vyjde do desat tisic, som nanho iba pozerala, ze som prijemne prekvapena a on nam na rovinu povedal, ze ich cielom je mat co najviac tehotnych, lebo potom prilakaju viac rakuskych pacientiek a tie su zdrojom ich prijmu... 😉

scarlette
26. aug 2008

janis super ako ste dopadli a gratulujem,
my to skusime teraz s tym iscarom a ak to nevyjde tiez zvazujem ferticent tak uvidime, lekara tam mame fajn len ta ochechula na recepcii ma vytaca len ked ju vidim 😠

janis24
26. aug 2008

scar, ahoj, no s tou recepcnou mas pravdu 😀 Ja som bola s Durechovou tiez spokojna v podstate, len ma odradili tie financie, zdalo sa mi, ze to je ich priorita a nie pomahat zenam... A to nie je o doktoroch samych o sebe, ale o organizacii a systeme v celom centre...

lenocka3
26. aug 2008

kocky caute 🙂
Jani - aka najnovsia metoda IVF? co to je?
baby, konecne konecne konecne mam od rana normalnu mrchu. Spinim 5 dni pred mrsinou. Mrsina bude 5 dni. 10 dni po nej bude spinenie. Kocky, ked som si to zratala, tento mesiac som mala 8 dni bez vloziek a intimiek.
Je mi uz do placu. Kde su tie casy, ked som mala kramy 5 dni a ziadne spinenie som nepoznala 😢 😢 😢 Ja som si dnes rano, ked som opat nasla krv aj odtial, odkial nema byt povedala, ze si po babatku radsej necham vybrat vajecniky ☹ 😢 😢 podotykam, ze som hore od siestej a mam v sebe dva ibace 400-tovky a davam tomu pol hodinu a bez dalsieho nevydrzim sediet na stolicke 😔 😔
nech uz je 16-teho 😵
A kocky... ked pojde drahy na spg - on sa neboji, ale vidim to na nom, ze je na rozpakoch /kvoli mne je hrdina 😀 /, ako to vlastne vyzera? To je nejaka miestnost, kde nebude nikde nic a mozem ist s nim? 😅 😅

scarlette
26. aug 2008

leni vraj su tam original casaky a videjka a tak... co som videla chlapi tam chodili samy 😉

inak to spinenie ti nezavidim, co ti na to vlastne hovori lekar?

lenocka3
26. aug 2008

lekar ani nic.... ze mam endo a spinim - a?, ze to nema cim upravit... preto som sa rozhodla pre Helios. Vlastne - on ma tam odporucil uz pred par mesiacmi...
moj to sam nezvladne - ja tam chcem ist s nim 😀

lenusska
26. aug 2008

Ahojte.
zrnik1 - ja som brala antikoncepiu ale uz davno asi 4 roky dozadu...musela som ju vysadit koli krvi-mame vrodenu trombofiliu-hustu krv....ja som uplne mimo neviem sa rozhodnut... ☹

scarlette
26. aug 2008

lenocka nooo skus sa tam spytat mozno to umoznuju 😀

janis24
26. aug 2008

lenoc no ja si to fakt neviem predstavit, ze by som sla s nim 😀 😀 😀 To sa tam tak vobec nepraktizuje, ty si aj tak pocas toho u dokiho, spisujes papiere, anamnezu a tak, teda aspon ja mam taku skusenost po dva razy...Neboj on to zvladne, alebo mu moze pomoct sestricka 😀 😀 😀 Moj tam bol vcera asi pol minuty, ta abstinencia v kombinacii s casakmi spravi svoje 😉 😀 A potom mi povedal, ze nebooooj, este som si pre teba nieco nechal 😀 😀 Ja som sa len obzerala, ci nas niekto nepocul, lebo by si pomyslel 😀 😀
no tu novu metodu neviem vysvetlit presne, je to na ich stranke a zatial to ma len FC, proste pri vkladani embrya ti este nieco vstreknu do krcka maternice,aby lepsie rastlo endometrium a maternica sa krasne vystlala a tiez to redukuje nejake antiposobiace latky a vraj to uz v rakusku vyrazne zlepsilo uspesnost IVF, u nas sa este neviem, lebo s tym len zacinaju... 😉

scarlette
26. aug 2008

inak babule, pani v poistovni mi poskytla info ze ziadost je schvalena a vcera mi ju posielali 😀

janis24
26. aug 2008

scar super, to ako uz ju poslali do CARka hej? No parada, takze ked dojde mrcha zacinas stimulku vsak? Jeeeej, tesim sa 🙂 😵
Ty si tusim este nemala mrchu po liecbe vsak? No dufam, ze ta, co dostanes teraz, bude prva a posledna 😵

lenocka3
26. aug 2008

jeee, scar - ty sa maaaaaas 😵

jani - 😀 😀 😀 😀 ja mu dam sestriciek 😀 😀 😀 😀 no vsak - chcem mat nad nim dohlad - co ked tam nebudem a on tam bude saaam, mozno to bude pre neho traumatizujuci zazitok a uzenie si nechutenstvo k plodeniu deti 😀 😀, tak aby som tomu predisla 😀
jani - a ozaj, ako mu ten spg dopadol? dobre? Dufam, ze ano 😉 Hadam aj mojmu dobre dopadne 😉 A vlastne, ked poistovna schvali ziadost, tak sa caka na mrchu a hned v prvy den zacina stimulka?

scarlette
26. aug 2008

dakujem babule, ano cakam na prvu mrchanu a mam uz tyzden pocit ze by mala prist, mam take tlaky v podbrusku ale este chvala bohu nic,
pri mojej poistovni ide schvalenie mne domov doporucene tak potom s tym nabehnem do caru ... a tym padom ked pride mrcha budem mat doma pripravene lieky a zacneme... ale ak by motyka vystrelila a zadarilo sa prirodzene taaaaak 🙂 si pripadam ze s muzom uz sexujeme ako kraliky 😅 😀

lenocka3
26. aug 2008

scar - ani mi o sexe teraz nehovor... prave zase rodim trojicky 😀 a vzdy pri mrsine nechapem, ze ako ja vobec mozem viest sexualny zivot, ked to teraz taaaaaaaaaak boli 🙂 😠 😠 😠 uz mam v sebe styri ibace... za chvilu pojde dalsi, lebo ma tu vystiera 😠 😠
a prave som sa s muzom dohodla, ze my ideme na prvykrat na dvojicky 😵 to je moj sen 😵 😵 kocky, ze nam vyjde? 😵

janis24
26. aug 2008

leni no vies da sa aj tak, ze ked to chlapovi nejde, sestricka stimuluje prostatu cez konecnik... Tak ho tym mozes postrasit a neboj, pojde mu to jedna radost 😀 😀 😀 Ale nie, srandujem, moj mal tiez depku prvy raz, ale treba mu vysvetlit, ze oni to tam tak nevnimaju, chlapi to tam robia aj tridsat krat denne, takze je to uplne prirodzena vec...
Ano spermiogram dobry, nerozumiem tomu, lebo prvy raz mal patologiu vyse 60% a teraz mal 70% spermii v norme, cize v podstate super vysledok...A keby ste vedeli, ako mu to dvihlo ego, normalne chodil hore nosom, ze aky je on chlapisko 😀 😀 😀 Lebo vtedy mu to dost podrylo sebavedomie, chudatko moje, tak aspon nejake dobre spravy...
scar kraliky su dobre 😀 😀 Veru veru snazilkujte, kde usetris tam 😉 😀

scarlette
26. aug 2008

lenocka istotne ze vyjde, kvalitna priprava je polovica uspechu 😉

lenocka3
26. aug 2008

😵
jani!!!! ty trdlo, vsak ja som bola na rozpakoch pri tej stimulacii prostaty, ze ci si robis srandu, alebo si sa divala na Road Trip 😀 😀 😀 😀
boooze, ved ja ti zhltnem vsetko aj s navijakom 😀 😀 😀 😀
vsak pockaj - to vratim 😀 😀 😀
scar - jasnacka 🙂

len nech uz mam "po porode" tento mesiac... piaty ibac je uz dost, co? Ani si ho dat nechcem, uz ma zaludok boli... A ked ma videla kolegyna, ako ich zase "zeriem", zvolala konzilium kolegyn, ze: "Baby, co ste starsie, co ideme poradit, aby ju tak brucho nebolelo?"... a potom ma vypocuvali, ze co som uz vsetko skusala 😠 a sklamane prisli na to, ze mi nepomozu. A chceli ma poslat domov. Ale ja som hrdina - ved za chvilu budem tehu a nic nebude boliet 😵 😵 😵 😵

scarlette
26. aug 2008

inak mas krce a tlaky v bruchu? mne lekarni a aj moja doktorka odporucili No-spu, a je to jedine co mi zabera

lenocka3
26. aug 2008

scar - co je No-spu? to som v zivote nepocula
mam hrozne tlaky... a krce priamo v maternici - asi ako sa sliznica odlupuje... sem tam dostanem krca do vajecnikov, ale tu maternicu idem porodit kazdy mesiac. naviac ma dost boli endo-lozisko v rektovag.septe...ledva sedim 😖

lenocka3
26. aug 2008

maaaaaaam: NO-SPA
Gynekologické choroby: nepravidelná bolestivá menštruácia, zápal paramaterničia, silné pôrodné bolesti, kŕče maternice, potrat.

janis24
26. aug 2008

no leni srandovala som len s tym strasenim draheho, ale tato metoda sa fakt pouziva v pripade, ze muzi maju problem s ejakulaciou, neni to vymysel z filmu, akurat sme sa vcera o tom bavili, ja som sa tiez smiala, ze co si vsetci vymyslaju, ze to je blbost, ale ono nie...Drahy to vraj aj cital kdesi v mamininych lekarskych knihach... 😉

Inak ja uz som tiez skusala vselico, aj ten panadol ultra rapid, ale absolutne nic nepomaha, proste ked sa raz to brucho rozhodne, ze ide mat zachvat bolesti, tak s tym nic nenarobim, ani ked sa nehybem, uz som to zistila... A to ma stve najviac, ked viem, ze si sama nedokazem pomoct, neznasam, ked nedokazem mat sutuaciu pod kontrolou a musim sa spoliehat len na stastie alebo nahodu alebo co to je... 😅

scarlette
26. aug 2008

lenocka to su take volnopredajne lieka, je to "no-spa" stoji to okolo 60sk

janis24
26. aug 2008

kolko to stoji?

lenocka3
26. aug 2008

tak toto si kupim - to je pre mna: silne porodne bolesti... ako vysite 😀
kocky - ked mi to pomoze - to potom pomoze vsetkym 😵 😵 a scar budeme nosit na rukach, ze na co prisla 😵

janis24
26. aug 2008

aha, no dobre teda, asi sa aj ja vyberiem do lekarne 😉 Lenoc drzim palce nech je to to prave co nam ma setkym pomoct 🙂

lenocka3
26. aug 2008

no, hadam vydrzim do poobedia.. uf, uz ma tu poty oblievaju, ibac nezabral 😖 dalsi si nedam, to by bolo aj na kona vela 😖 vecer pre no-spa a bude pokoj - duuuuuuufam 😉

scarlette
26. aug 2008

baby mne to odporucila kocka v lekarni ked som za nou dosla ze mam priserne krce a to sme boli na silvestra na lyzovacke pri kremnici 😉
ja som raz pouzila aj ten panadol femina, pri jednom cykle zabral tak ze reku skusim aj dalsi ale uz nezaberal 😠

lenocka3
26. aug 2008

scar - panadol femina ako som spominala, mi pomohol proti krcom ako pohar cistej vody ☹
mali by nam s endo vymysliet nieco, co by nezatazovalo pecen, a malo by ucinok 24 hodin.... 😅