Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

janis24
4. apr 2008

dobre si myslis libi 😉 😀

libeth
4. apr 2008

janis, no len aby to nebolo po prechode... 😒

😀 asi mi sibe z toho

janis24
4. apr 2008

no po prechode urcite, na to jedine sa mozes spolahnut 😉 😀 😀 😀 Fakt to treba brat s humorom... 🙂

tittika
6. apr 2008

ahojte, uz ste po liecbe endo alebo sa akurat liecite?mna to pravdepodobne teraz caka 6 mesiacov,dnes dosla mrcha 1x po laparke ☹ co je lepsie uzivat antikoncepciu alebo ked daju do prechodu?alebo je to jedno?

mirip
6. apr 2008

ahoj tittika, neiktoré sme tu po liečbe napr. ja , lenočka 3 atď. a niektoré už končia pomaly 6mesačnú liečbu ako napr. janis. No kedže behám aj do snažiliek viem ako si na tomty, neviem čo by som ti poradila, lebo napr. mne doky hned po laparo a zistení endo nedal možnosť ako tebe že ak sa do dvoch mesiacov nezadarí tak liečba. Nemám síce endo toho ťažšieho formátu lebo u mna zvažoval najskôr 3mesačnú liečbu a potom zvolil pre istotu 6mesiacov. A na výber ako tebe mne nedal ani žiadnu možnosť iba mi povedal že môžem začať s liečbou hned alebo pár mesiacov počkať že je to len na mne. Tak ja som šla hned, v júli mi robil laparo, potom som mala počkať kým príde prvý MS po laparo a hned začal pichať injekcie, tie by ťa mali na pol roka "vyradiť" ako ženu nemal by byť MS a endo preliečiť ale nie je to dané že budeš ako v prechode, napr. ja som mala MS stále a doky mi na to povedal len /budem sa opakovať 😒 každý organizmus reaguje na liečbu inak/ a kedže som mala MS mi povedal že môžem počas liečby aj otehotnieť, čo sa ale nestali ale jedna baba čo tam v nemocke bvola so mnou na rizikovom povedala že otehotnela počas liečby po 3injekcii kedže mala normálne MS otehotnela a už má aj na svete dvojičky. Takže všeličo je možné, ja som neotehotnela ale sa mi upravil MS tak že chodí presne v 28dnových cykloch. Takže neviem ti poradiť , ale ja byť na tvojom mieste tak ten pol roka pretrpím a idem hned na liečbu, lebo čím skôr sa začne tým skôr je po nej. Pol roka je dlhá doba ale prežiť sa to dá a šanca potom po liečbe otehotnieť je väčšia ako takto 😉

tittika
6. apr 2008

dakujem miri 😉

libeth
7. apr 2008

ahojte kocky, rajem Vam krasny pondelok. 😵
Dakujem, za palceky, skusku som spravila za A, takze supis 😀

vikend som mala trosku depkovy, lebo to spinenie zosilnelo, a kedze to bolo pocas predpokladanej ovu, tak mi to bolo proste luto, som cakala ze tie kvapky zaberu aj na toto, ale no nic to. Muzik mi to vysvetlil 😅 a tak teda cakame dalej. Raz ta moja ovu musi prist. No nie? Ono sa pekne povie, ze nemysliet nato, ale bola som kupovat kamoske veci pre malu, a tie vecicky, no bolo mi to luto ☹ tak rada by som kupila aj sebe...

miri, a ty ako? Mrcha prisla, alebo meska? 😀 😵

monika3
autor
7. apr 2008

caute..... 🙂

mne dnes rano sibkalo, povedala som si ze treba zmenit foto za niaku uz letnu atmosku ale este na tom niako popracujem a mozno hodim neskor uplne inu 😀

Libi to mi je velmi luto ze si na tom takto, myslela som ze tie kvapky zaberu ☹ Ale to tak ma byt?

Inak tie detske vecicky som prozerala minuly tyzden u nasich aj ja, mam tam po ssestrinych detoch odlozenu veeeeeeeeeelku kopu veciciek....uz sa len caka kedy si ich niekto aj oblecie.... 🙂

janis24
7. apr 2008

ajooojte, libi gratulujem ku skuske 😉 To spinenie ma mrzi, ale na to fakt zabera asi maloco... 😅 A na druhej strane, kedze dost zanedbavas aj svojho dokiho, nic by sa nestalo, keby si tam zasla a popri inych veciach by ste mohli poriesit aj spinenie... Co ty na to? 😉 🙂

Babulky este sa vam musim pochvalit s niecim, taaakze v sobotu sme oslavovali s celou rodinkou a cakalo ma take mierne prekvapenie od draheho, dostala som nadhernu kyticu 25 ruzi a k tomu zasnubny prsten!!!!! Takze uz mame tu svadbu aj oficialne potvrdenu 😉 😀 😀 😀

libeth
7. apr 2008

monika, skvela fotka 😵
aj ja mam vecicky doma odlozene, ale len malicko. Ale mam tam jedny dupacky, pre dievcatko, a su krasne. Mozno raz?

janis, ja viem 😔 co sa tyka dokiho.

Ale hlavne Gratulujem, to muselo byt nadherne, juj, a kedy mate termin?

monika3
autor
7. apr 2008

joj Libi som zabudla.....gratulem ku skuske aj ja 😉

A Janis k zasnubnemu prstienku 😉 Kytica ruzi bola urcite nadherana a kedyze nastane velky svadobny boom? 😅

korusa
7. apr 2008

ahojte babule,

janis gratulujem, to muselo byt krasne prekvapko 🙂 🙂 🙂
Libi aj tebe gratulujem k skuske, si sikulka. A to spinenie, je mi luto, viem presne ako sa citis, prezivam to aj ja. este stale. Ale uz som rozhodnuta, dalsi cyklus idem k dokimu a neodidem, kym mi s tym nieco uz nespravi.
Tie decke vecicky, su fakt take krasne, vzdy ked som v obchode, tak sa zatulam na detske odd. teraz mam vyhovorku, ze idem kupit krsniatku, ale to sa z nich sama vytesujem a som si ista baby, ze uz za chvilinku budeme kupovat pre vlastne deticky. Fakt mam taky pocit, ze sa to uz musi zlomit, baby boom prichadza.
A co nasa lenocka, nejak sa neukazuje, sme zvedave na teplotku, tak nas nenatahuj 🙂

janis24
7. apr 2008

dakujeeem, no presne este nemame, ale chceli by sme niekdy koncom septebra alebo zac. oktobra, este sa musime dohodnut 🙂

Babulky aj ja mam kopec krasnych veciciek, este po mne aj po sestre...A tie malilinke chutne topanocky, vzdy ked sa na ne pozriem, neviem ci mam plakat alebo sa smiat... 😅

monika3
autor
7. apr 2008

Libi urcite to "mozno raz " bude 😉 Ja tiez ked som videla tie pekne vecicky hned som si ich chcela zobrat aj domov ale asi ma to viac deptalo 😠

Ja fakt verim ze o rok to vsetko pouzijem, uz aj od kamosky mam slubeny taky prebalovaci pult...no vybava by bola len to niekde viazne 🙄

Ja proste pocitam s tym ze v priebehu dalsieho roka budem uz mat doma vlastne alebo uz aj to niake osvojene babo 🙂

libeth
7. apr 2008

dakujem babulky, ste zlate 😵

presne tak, treba verit, ze to pride.

Korus, Monika, a vam co vravel doki, ze z coho to spinenie moze byt?

janis24
7. apr 2008

ahoj korus, dakujem a ja ti tiez gratulujem k raznemu rozhodnutiu co sa tyka dokiho, urcite neolutujes... 😉

monika3
autor
7. apr 2008

Korus cauky 😉

Libi ja som to terajsiemu gyndosovi ani nehovorila, nema to podla vyznam...
a v Car som to povedala ked som bola po operacii, tak mi dal duphaston, ktory mi nepomohol a potom som brala antikoncepciu a po nej mi odstavili MS na mesiac a isla som hned na IVF.
Mne je to zbytocne hovorit lebo hned to konci aj tak stale pri IVF.

Libi moja najblizsia cesta pojde si dat urobit hormonalny profil - ozaj a to sa robi 3 ci 4 den MS? ja mam momentalne totalne okno 😲

Janis pekny termin na svadbu 😉

janis24
7. apr 2008

monik mne povedal doki, ze prvy az stvrty, ale najlepsie je taky druhy, vtedy je to uz naplno rozbehnute...

libeth
7. apr 2008

monika, ano mne mali robit na 3, ale nakoniec robili na 4dc.

prave som hladala nieco na nete ohladne ovulacneho krvacania, pretoze u mna to bolo na 11-14dc, takze dufam, ze sa jednalo o to 😕

monika3
autor
7. apr 2008

dakujem Vam - takze 3 alebo 4 den 😉

Libi ak si to mala iba v tych dnoch a potom uz nie tak to mohlo byt ovulacne...... 😎

FAkt a kde je nasa buduca tehula Lenocka...dufam ze sa v BA nestratila 😀

korusa
7. apr 2008

Tak skoro sa robi ten profil, no tak aby som tam dosla este skor, aby mi hned mohol vziat krv, aha aha, no tak sa budem musiet skor rozhybat. Inak mne povedal doky, ze to je funkcna porucha vajecnikov, ziadny iny nalez nenasvedcuje inemu problemu, po vynechani MS prist na kontrolu, lenze MS nevynechalo, nasla sa cysta, nasledovala OP a tak dalej a tak dokola, takze asi tak, tak som nechcela ani ist zase, ze zase mi nic nepovie, len aby som dosla po vynechanej MS. Co som sledovala jedna babenka na MK mavala tiez spinenie asi dva tri dni po ovulke a potom jej na to dali Utrogestan, ci ako sa to volalo a odvtedy spinenie nema, tak si to idem prestudovat na co to je, podla mna to tiez bude asi nespravnou hladinou progesteronu - takze zase mi blbnu hormony, super. A uz som myslela, ze vykyvy hormonov a pubertu mam uz za sebou, ale poviem vam, ze tento tyzden som bola naladova, ze az, muzika som normalne lutovala, aj som si myslela, ze mi urcite dorazi madam, pretoze som mala stale krce ako pri MS, bolestive prsia, chute na vsetko, ale nic sa nekonalo, no jo, tak som zvedava ci dorazia uz v stredu, alebo az piatok, to bude dlhy tyzden. No dobre idem makat, pa a praci cest.

lenocka3
7. apr 2008

cauteeee babule!!!
nestratila som sa v BA 🙂 nastastie 🙂
teplota bola vcera 37,4 stale. Dnes neviem, som nemerala, lebo som letela s autom na STK a emisnu... 😕 a som zabudla 😅 No, mam dostat teraz vo stvrtok. Bolia ma prsia ako kona... asi mi odpadnu... 😅 a nic ine. Uvidim, co urobi teplotka.... ale neboli ma vobec brusko, cudne, pravda? ... Ale podla vsetkych tych priznakov, co som citala..., tak asi nic nebude 😖 fnuk. Dufam, ze ale stihnem skocit na gyndu skor ako dostanem...

lenocka3
7. apr 2008

a gratulujem LIBI ku skuske a JANISKE k prstienku a kyticke 😵 😵 😵

lenocka3
7. apr 2008

kdeze ste kocky? papkate obedik? 😵 aj aj pojdem 😵

monika3
autor
7. apr 2008

Lenocka ahooj, to je dobre ze si sa nestratila v nasej velkej "dedine" 😀 😀 😀

ja mam prave po obede 😉

Ta teplota Leni nech Ti len drzi....je to zatial na dobrej ceste 😉

lenocka3
7. apr 2008

jeee 😵 to by som bola rada..., ale co ja viem..., prave ma tak riadne spichalo v pravom vajecniku..., az moc 😠 a brusko nemam ani napuchnute ani nafuknute ani nic...
a ja idem prave na obed, tu strasne prsi a boli ma hlavicka makovicka

monika3
autor
7. apr 2008

to spichnutie vo vajecnikoch - to je neprijemne 😒

Juj Leni nech ti len ziadna MS nechodi a ani Korus a budeme sa vsetci vytesovat 🙂

u nas uz neprsi 🙂 🙂 🙂

libeth
7. apr 2008

no veru 😀 a baby booom moze zacat 😀

ozaj a mirip co? Ta uz ju ma, alebo nema, ci co? 😕 No snad sa ozve a da nam vediet 😉

monika3
autor
7. apr 2008

ano Libi uz chceme niekomu blahozelat....uz necakame na dalsi mesiac 😉

janis24
7. apr 2008

baby mne sa chce dnes taaak spat, to pocasie je hrozne... 😖 U nas este stale prsi...