Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

monika3
autor
21. aug 2008

jej aj ja prajem vsetko vsetko naj k meninam Janis - vela vela zdravicka, lebo ak je zdravie tak je potom uz vsetko 😉
ja som aj zabudla ze ty mas este velky den pred sebou a na saty sa tesime 😉

Lenocka tak aj vy asi oslavujete Janku ako citam 🙂

monika3
autor
21. aug 2008

inak ostatne "buduce tehule" asi dovolenkuju- ale je im dobre 🙂 🙂 🙂

to len my tu udrziavame pracovnu moralku😀 😀 😀 😀 😀

janis24
21. aug 2008

dakujem monik 😉 , no Janiek je vela, aj moja mamina je... Uz v rodine stacilo 😀
hej velky den pred sebou a pomaaalicky zacinaju stresiky, este ani obrucky nemame, vidim ze posledna chvila to isti, vlastne vsetko je u mna tak, ale ja prave vzdy ked hori termin som neuveritelne vykonna... 😅 😀 Tak sa spolieham, ze potom mi to zacne aj palit... 😉

libeth
21. aug 2008

ahojte kocky,
tak vcera osm mala umorny den, nielen ze som si musela poprat a nakupit... este aj kamoska chcela pomoct s videom a ja blbaaaaaa som sa nechala nahovorit a robila som nakoniec do pol 2.30 rana. Uff, idem sa pobalit, normalne som rada, ze neuvidim ziaden pocitac, bo je mi z toho uz na ...

ale budem na vas vsetky mysliet 😵 a posielat vam slniecko a teplucko od mora 😀 😎

vcera som zacala spinit, trochu, no a aj dnes rano... tak neviem. 😕 Trosku som sklamana z toho, snad nic zle to nieje.

Jani, tebe dnes prajem k meninkam vsetko vsetko vsetucko najlepsie, vela vela zdravicka a pohody ale hlavne ten malicky zazrak po ktorom tuzis, aby uz coskoro vyplnil tvoju naruc 😵 Posielam Cmuk 😉

monika3
autor
21. aug 2008

ano to poznam....na poslednu chvilu je vzdy clovek velmi aktivny a potom plati len - vcera bolo neskoro

my ked sme sa brali, tak na ziadne dlhocizne pripravy nebol ani cas, rozhodli sme sa, no a do 2-3 mesiacov bola svadba 😉
ked clovek nieco chce tak to chce hned, a to pozname ze nie vzdy vsetko tak funguje a daleko nemusime sachadzat.... 🙂 🙂 🙂

monika3
autor
21. aug 2008

Vikos cau...rovnako sme poslali prispevok 😉

budeme aj my na Teba mysliet ako je Vam dobre

To si nevsimaj ze mas niake vykyvy,viem ze to trapi ale uzi si dovolenku ako sa da...a pocitac pekne schovaj a relaxuj 🙂 🙂

lenand
21. aug 2008

čavte kočky ozvem sa až 31 .8 pa pa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

miminap
21. aug 2008

ahojte kocky. tak som spat doma. belgicko je naaaaaaaaaaaadherneeeeeeee.. viete aky poriadok tam maju vsade? ale prisla som domou a som sa potesila najma jednej veci: slniecku, tam bolo uz take zubate, stale mi bola zima. no mali sme ako subor obrovsky uspech, ked sme odchadzali z parkoviska po rozluckovej party, normalne si domaci, hostia, organizatori a rodiny, kde sme vsetci byvali posadali na cestu pred autobus, aby sme nemohli vyjst, potom nas vsetkych povytahovali zasa von a posadali si na nase miesta, ze idu oni. no namojpravdu, lucili sa s nami hodinu.
tak ma caka na chodbe kopa nevytriedeneho pradla na pranie, v byte je neporiadok a mne sa nic nechce, totiz, boli sme rano s manzelo v ruzomberku na odber krvi na testovanie na aids, hepatitidu a syfilis. som sa bala, ze moj manzel odpadne, ale zvladol to 😀 hned na to som sla k svojej gynekologicke na cytologicky ster z krcka maternice a taka som bola spokojna, ze to vsetko mam za sebou, ze som prisla domov, zbalila plavky a sla do aquacity sa opalovat. prisla som pred chvilou, len som narychlo uvarila veceru a nejdem uz asi robit nic.
baby, 27.8. zacinam brat PROVERU. nemozem ani uverit, ze to cele zacina.. 🙂 v idealnom pripade, ak krok za krokom pojde dobre, som v oktobri tehula. paaaaaaaaaaanabekaaaaaaaaaaaaa 😎

uf, babule, idem aspon pracku zapnut a precitat, ci ste tu za ten cas popisali.

scarlette
21. aug 2008

ahojte kocky, ja som dnes mala volno ale robotz bolo kopec, kym nemame vsetko dokoncene stale je co robit,
Janis gratulujem

inak baby, myslim ze asi coskoro dostanem mrchu, mam dva mesiace po poslednej injekcii a citim v brusku take napinanie ako pred MS uz niekolko dni ☹ sa jej az bojim ked si spomeniem ake som mavala bolesti pred operaciou 😠

suzy23
21. aug 2008

ahojte vsetky buduce tehulky s endo! vyzera to tak, ze aj ja mam tu hnusnu endometriozu ... ☹ uz odratavam dni do operacie, som z toho strasne nervozna, najviac sa bojim, ze mi po operacii povedia, ze nikdy nebudem mat vlastne babatko. bola niektora z vas na laparke v nr? mna caka asi laparotomia. kolko dni ste boli dokopy v nemocnici? a co ste mohli po operacii jest? ja si chcem so sebou vziat detsku vyzivu, marina keksy, bebe a pod. aj ked neviem ci mi to dovolia jest. do nemocnice si mam vziat aj vlozky, ako dlho sa po operacii krvaca?
dakujem vam za info a drzim vam vsetkym palceky!!!

scarlette
22. aug 2008

ahoj suzy,
ja som mala tiez laparotomiu ale v BA, v nemocke som bola tyzden a nastastie som skoro vobec nekrvacala, bolo to len par kvapiek, papkanie je ti myslim zbytocne hlavne prve tri dni po OP, vtedy mas taku speci dietku aby sa nastartovalo travenie, inak bola som po tom 6 tyzdnov doma na PN, a neboj dietatko mat budes, netreba hned mysliet na najhorsie 😉
je tu dost dievcat ktore su uz "v TOM" 😉

scarlette
22. aug 2008

Inak dobre ranko, dnes som tu prvaaaa 😀

janis24
22. aug 2008

krasne ranko, libi, lenand, majte sa krasne na dovci, relaxujte a milujte sa 😉 😀 😀 😀
scar, ono to mozno este chvilku potrva, kym mrcha pride, tie tlaky su normalne, neboj, bude to dobre, mysli na to, ze zacinas s IVF a zachvilu si aj ty V TOM 😉 😀 😀

suzy, vitaj, to, ze nikdy nebudes mat vlastne babo, ti urcite nikto nepovie, ak by si aj endo mala, je velmi vela rieseni tohto problemu a ciest, ako splodit babatko, takze mysli pozitivne a riesit to budes, az ked budes po laparke vediet, ako si na tom, teraz je zbytocne to rozoberat a trapit sa tym 😉 Mimochodom, preco ti idu hned robit laparotomiu, mas velku cystu alebo...? Ake mas tazkosti, hod sem aj ty svoje tazkosti... 😅 🙂

scarlette
22. aug 2008

ahoj janis, no dufam ze budes mat pravdu, inak ty uz mas podane ziadosti vo ferticente?

janis24
22. aug 2008

nie, idem teraz v pondelok 😉 Drahy sa vobec netesi, este si nejak psychicky nezvykol na ten SPG, ale ked bude mat po tom, bude spokojnejsi 😉

scarlette
22. aug 2008

janis hej ako kazdy chlap 😀

janis24
22. aug 2008

ale uplne najhorsia je ta nutnost abstinencie pred tym 😀 😀

nelly3
22. aug 2008

ahojte 🙂
suzy aj ja som bola na laparotomii, v pondelok ma operovali a v sobotu som isla domov. ja som vobec nekrvacala, mne ale brali aj slepak a mala som vela zrastov tak preto som mala laparotomiu. zatial babo ziadne, ale nadej zomiera posledna 🙂
baby tak vy budete o chvilku tehulky, tesim, tesim, dufam, ze aj ja coskoro 😉

janis24
22. aug 2008

ahoj nelly 😉 urcite, neboj, potom dame kocikovu party 😀

matkamatko
22. aug 2008

Ahojte kočky, prepáčte že som vám tu takto vpálila, ale chcela by som sa vás spýtať, aké ste mali problémy - teda čo nasvedčovalo tomu že máte endometriozu, alebo či vam to nahodne zistili laparkou? dakujem vam za vase odpovede. a pekný den a všetkým skoré tehulkovanie 😉

nelly3
22. aug 2008

mne to zistili na utz, bolievalo ma casto brucho a mavala som krce, chodila som k lekarke, ale najskor mi nic nezistili az potom ked mi urobili vaginalny utz.

janis24
22. aug 2008

matka priznaky je najlepsie precitat si na strankach o endo... U mna to boli hlavne ukrutne bolesti pocas ms, nasledne na sone mi nasli velke cysty na vajecnikoch a odvtedy sa predpokladalo, ze budu endometrioticke a laparka to potvrdila... Ale niektore baby nemaju vobec ziadne priznaky, jedine sa im nedari otehotniet a nevie sa pricina, potom sa robi diagnosticka laparka. A byvaju aj bolesti pri milovani, ale neviem ake su caste...

matkamatko
22. aug 2008

Kočky ďakujem... 🙂

scarlette
22. aug 2008

janis hej abstinencia je najhorsia, ked bol ten moj na spg tak mne sa konecne po injekciach vracala chut na sex a vydrz to tak dlho bez neho...

ludkala
22. aug 2008

Ahoj, matkamatko, ja mám endometriózu a vôbec som o tom netušila, nemám žiadne bolesti ani nič. Ale v poslednom čase, asi dva mesiace ma občas bolia kríže,ako by som mala dostať menšt. Išla som na laparku, lebo nemôžem otehotnieť a tam mi zistili 3 malé ložiská. Tak možno sa tie ložiská už zväčšujú, keď ma to začína pobolievať... Sama neviem

lenocka3
22. aug 2008

dobre ranko kocky 🙂
vitam "nove kusy" 😀 baby, nebojte, my to vsetko zvladneme 😉
priznaky som mala ako Jani - pri ms som od bolesti az vracala a odpadavala - hlavne prve dva dni. Ze bude problem mat babo, som zistila az neskorsie - kedze mi endo zistili v 20-tke - vtedy som na babo nemyslela. Teraz po rokoch a druhej liecbe je to relativne v pohode - ked si clovek zvykne /ak sa zvyknut da/. Bolesti sialene som mala ale pri cyste. Teraz su to "uz len loziska", bolesti su o dost mensie, ale aj tak nikam bez ibacu nechodim.
kocky - dnes som mala ist na ten cytoster a pre vypis z dokumentacie, nech som nachystana do Heliosu. A ja som zacala vcera vecer spinit... kramy mam dostat za styri dni. Tak mi nezostava nic ine, len pockat, kym zase skoncia 😒 aspon pridu nacas 😀 a do Tatier nepojdem az tak moc ubolena 🙂

nelly3
22. aug 2008

jasne, ze to zvladneme 🙂

ludkala
22. aug 2008

Fakt je, že počas menšt. sa bez ibáča tiež nevyberiem z domu. 🙂 Ale myslela som, že je to tak normálne... Baby, keď si čítam, čo všetko ste s tou endo prekonali, tak sa bojím. Čaká to aj mňa? Vytvárajú sa aj mne pomaličky potichúčky z tých ložísk cysty, čo ma budú trápiť?

janis24
22. aug 2008

ludkala cysty sa nevytvaraju z lozisk, to je dalsia forma endo, ked sa sliznica zacne prichytavat aj na vajecnikoch a vytvara cysty, ale to je v podstate jedno... A je ich vidiet normalne na sone, ak chces, bez dokimu a lahko to zistis, tieto cysty sa totiz sami nevstrebu tak ako ine, vodove, ale pretrvavaju aj po ms a zvacsuju sa...A ked sa nahodou pretocia okolo osi, idem vyplut vnutornosti od bolesti, ale inak v pohode 😅 😀
Kazdopadne sa toho neboj a nemysli na to, lebo si to privolas a to by nebolo dobre... 😉
Mas stastie, ze aj ked s ibacom, aspon sa z domu vyberies, ja na to ani nepomyslim, absolutna vyradenost z cinnosti a radsej sa nehybat 😉

janis24
22. aug 2008

jeej lenoc ahoj 😉 Super ze dovca bude bez bolesti, uz ti bude mrchy koncit vtedy vsak?