Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
5. nov 2008

hej ale je divná taká ako bývala predtým ale mne sa zdá divná lebo je traká istá ako bývala ale baby hovorili že prvý menzes je silnejší a moj nebol

mirip
5. nov 2008

ja to mám klasika tri dni riadny švrtý taký útlm len občas špinenie a piaty deň trochu náznak že silnejší ako štvrtý ale to sô len dozvuky a šiesty už nič a teraz je práve ten štvrtý deň

nelly3
5. nov 2008

ahojte 🙂
ja som bola na krvicku a v pondelok mam volat ohladom vysledkov. pink a ty si uz volala?

nelly3
5. nov 2008

kde ste vsetky 😵

pink_lady
5. nov 2008

nelly - ee - ja asi az po novom roku zavolam 😀 😕 😕 😕 😀 😀 😀

pink_lady
5. nov 2008

nelly ja sedim este v praci 😝 😖 😀

nelly3
5. nov 2008

to fakt? ja po 15 hod. uz ficim domov 😀
a ty si volas tiez tu krv alebo aj nieco ine?
😨

pink_lady
5. nov 2008

no ja mam zavolat krv tie onkomarkery a stery ale ja sa bojim tam zavolat 😕 minule vianoce som mala vdaka tomu fest posr... a tak nechcem opakovat historiu 😀

ty sa mas s tym odchodom domov 😠 😀 ...ale dnes hlavne preto ze zajtra chcem zdrhnut skor 🤐

nelly3
5. nov 2008

aha, no ja som zvedava takze si v pondelok volam a ty si mala nejake zle vysledky tych onkomarkelov?

mirip
5. nov 2008

aj ja som tuuuuuuuuuu, kukuk 😀

pink_lady
5. nov 2008

miri kuuuuk 😉 😵 😀

ano pred rokom mi s tym doki pokazil dovolenku, ked mi volal - mala som ich zvysene, to mi kazal prist ale isla som samozrejme az ked som mala riadne bolesti cca o 2 mesiace, vtedy mi bral znova krv a ze sup do nemocnice /ale v nemocnici som osalila dr ze ma nic neboli/ 😀 - no ale k pointe- onko som mala este vyssie 😖

nelly3
5. nov 2008

a ake by mali byt v norme aby som vedela ked budem volat?

mirip
5. nov 2008

aj man čakajú výsledky z krvi 😒 sa bojím čo mi doky povie 😒

pink_lady
5. nov 2008

do 37 😉 (tie jednotky za tym odo mna nechci 😀 )

nelly3
5. nov 2008

aha takze do 37 a aj budu zvysene tak je zle ☹

pink_lady
5. nov 2008

nelly poznas dr. Peciho? 🙂

pink_lady
5. nov 2008

toho som strasne rozosmiala, ked mi povedal /raz som bola u neho/ ze mam tumor, a ze zvysene tumormarkey a ja taka vzstrasena - to teraz zomriem? 😕 😕 😕 😀 😀 😀

pink_lady
5. nov 2008

a on ze keby je to rakovina tak tie onkomarkery su aspon 500 alebo 1000 😎 A ze pokial mas okolo 100 tak to je endometriozou 🙂 ale moze ist ajo obycajne napatie v brusnej dutine - napr. po hnacke, atd,,,

nelly3
5. nov 2008

nie nepoznam, on je odkial?

pink_lady
5. nov 2008

z Trnavy, na poliklinike robi, na 2.posch 🙂

nelly3
5. nov 2008

aha ja chodim do blavy

pink_lady
5. nov 2008

jj spomenula som si 🙂

pink_lady
5. nov 2008

miri kde si sa stratila? 😕

pink_lady
5. nov 2008

no babulky sprintujem ja na vlak papaaa 😵

mirip
5. nov 2008

tu som ale ked kecáte, no neviem čo by som prispela...

katrin21
5. nov 2008

no ... uz som tu aj ja, ale zas vy ste tu neni.. sa miname 😀
No tak to ste ma dorazili, ze vam zas vykricali, ze co ste si to dali pichnut, tych antagonistov - gonado..neviem co.... Dnes som mala v cene tej " prednasky" horslivej aj to, ze to nie su hormony, ale nieco co ovplyvnuje hypofyzu, ktora potom hormonalne ovplyvnuje vajecniky.,. no neviem, mne praveze povedal, ze lekari to nechcu davat preto, lebo je to drahe a poistovne im potom pindaju.. 1 ta injekcia totiz stoji vyse 6000,- sk... takze siu najdu milion zdovodneni, preco to netreba, ale ze jemu na mne zalezi a ze chce, aby som este mala dati... Inak, ono Bojnicka nemocnica uz davno nie je taka hrozna, jak sa hovori.. po tom , co pred rokmi zacali vsetky mamicky utekat do Handlovej rodit a pod. sa vzpamatali( aspon na gyn-por. odd.) a snazia sa.. zlepsili starostlivost, moznosti porodu a pod... ja som tam teraz lezala po oper. a nemozem kriveho slova povedat, sestricky uplne dokonale zlate, vysmiate, " kamosky" a celkovo , aj lekari a lekarky... Durcenka je inak dobry odbornik, ved je aj primarom, len on je odjakziva taky ukricany a niekedy tvrdy... ale odbornik je dobry... Tak sa mu snazim verit...
Ja sa skor cudujem, ako vy bezne chodite na tie onkomarkery a moj obv. gynekolog hovori, ze z toho to tazko urcit, ci mate endo, lebo to moze byt zvysene z viacerych dovodov.... Ono asi fakt plati, sto ludi sto chuti...
A este.... na stranke indonal.sk som sa pytala doktorky, ze ci mozem injekcie a indonal kombinovat. Vcera mi odpovedala, ze mi to priam odporuca, lebo to zmierni vedlajsie ucinky, a ze to utecie ako voda a mozme sa snazilkovat.....

miminap
5. nov 2008

ahojte dievky.
chcela som prispiet na temu indonal. totiz, raz som pisala rovno lekarke, co ten indonal kdesi na stranke propaguje, ze mam endo a ze ci ten indonal aj na to je dobry. a ona mi povedala, ze skusit mozem, ale v podstate, ze mi to nepomoze, lebo cokoladove cysty sa proste nikdy nedokazu vstrebat, lebo ta tekutina sa proste musi odsat. povedala, ze mooooooooze monoze pomoct, ak mi vyberu cystu a HNED zacnem brat,ked je vsetko vycistene, ale akonahle je tam cysta, vraj uz nepomoze indonal.. tak neviem. ja som si ho vtedy kvoli tomu nekupila... 😒 panabeka, kto ma z tej endo sa vysomarit. kazdy inac hovori. ja som zvedava, co mi v piatok doki v ISCARE povie, ze co zas najde. ale taky mam vytok, ze ma asi rovno posle zase na operaciu. ta stimulka mi veru nepomohla... 😢

lenocka3
6. nov 2008

bre ranko kocky 😉
no, veru, s tou endo je to tazko.
ja som dnes zase na ibalgine..... ta ovu po clostile je hrozna. Vcera mali prasknut foliky a ja mam pocit, ze skor narastli, nie praskli, lebo mi ide pravy bok odtrhnut. Uz som si myslela, ci ma predsa len slepak neboli 😕 Ale ibac zabral....
cysta ma strasne picha.... nepamatam este taketo pichanie pri cyste.... bojim sa aby mi nepraskla a nerobili zase laparotomiu....a je mi hrozne. Zajtra beriem dovcu, lebo uz nevladzem ani nad robotou rozmyslat 🙄
uz asi tri tyzdne sa o mna pokusa hrozna depka, a aj ked sa snazim mysliet pozitivne, tak mam pocit, ze sa mi nic nedari.. dufam, ze neskoncim na nejakych antidepresivach 😖
/a zas az taka labilna nie som 😵 /

pink_lady
6. nov 2008

ahojte 🙂
leni hlavne sa neboj, ukludni sa a podla moznosti bud v klude 😉 ziadna dalsia laparotomia nebude, jasne? 😠 😀 😀 😀 😀 😀

lenocka3
6. nov 2008

ahoj pinky 🙂 ked ja neviem. Mozno by som ju aj potrebovala 😒 citim sa tak biedne.... tolke zrasty a cysta a ja skusam otehotniet pomocou casovaneho styku... si to mala vcera vidiet.... ma ani kexikovat nebavi... vobec nemam na to chut. Fakt sa neviem dockat januara, nech ma poslu na tu sprostu laparku a zistia ci mam aspon ten jeden vajcovod vobec priechodny 😒 taka som nastvana sama na seba, ze som sa nechala ukecat nasimi uzasnymi vysledkami z CAR-ka, ktore boli evidentne na dve veci, kedze som v zivote aj tak tehotna nebola 😔