Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
27. okt 2008

no ja zase napr. nechápem prečo mi dal doky robiť aj protilátky na spermie či netvorím,keby hej tak môžem otehotnieť len cez IUI alebo IVF a nie normálne, no nechápem ale nevadí, hádam mi sestričky zajtra budú chcieť povedať aspon priebežné výsledky z krvi čo už prišli 😒 ☹ ☹

janis24
27. okt 2008

Ani ty si nevybuchla ako lenocka? 😉 😀

pink_lady
27. okt 2008

baby ste zlate normalne sa mi trosku ulavilo 🙂

nelly3
27. okt 2008

a aky je rozdiel medzi onkomarkery a tumormarkery? prave som sa docitala, ze ked si zvysene onkomarkery tak sa moze jednat o nejaky zapal alebo aj o rakovinu, ale na 100% to urci az histologia

nelly3
27. okt 2008

baby vy ste ich mali zvysene niektora? lebo mne to este nezistovali a teraz sa zacinam aj toho bat ☹

pink_lady
27. okt 2008

nelly kluuuuuuuud 😠 😀 vazne myslim ze kazda z nas mala zvysene onkomarkery (= tumormarkery), ja som ich mala zvysene tiez, je to znak endometriozy 😉 ) A rakovinu si vyhod z hlavy aj ked keby si precitas moje prispevky s pred roka, ked som sem prisla tak by si videla ako som chaosila s rakovinou 😀 😀 😀

janis24
27. okt 2008

mne tusim hentu CA 125 ani nerobili... Teda neviem ci je to to iste ako onkomarker alebo len nejaka cast z toho... Inak vsetky preventivky aj co sa tyka onko nalezov som mala v norme, aspon co mi doki vravel...

miminap
27. okt 2008

ja neviem. posledne dni stale viac premyslam nad takymi "nadnormalnymi" vecami.. nejak si naprogramovat podvedomie alebo co.. stale nad tym dumem, lebo ja uz neviem. vsetci tvrdia, ze choroby su sposobene len a len a len psychikou. co mame baby spolocne? aky spolocny problem nas trapi, ze mame endo? ja som si objednala nejaku knihu teraz o hormonoch, este mi neprisl, ale v tej sa tiez spomina, ze endo a ine choroby su sposobene istym zivotnym postojom. CO TO JE, co z nas robi obete tej hnusoby? a preco je dosledok taky tragicky, ze nam berie prapodstatu nasej existencie: materstvo?

mirip
27. okt 2008

super že ste ešte tu 😎 žeby to bolo tou zmenou času? skôr tma a veget? ja akurát tlačím velmi "dietny" velký penový zákusok čo mi muž kúpil asi si myslí že ma je stále "málo" ked mi kupuje sladké 😀 😀 😀

pink_lady
27. okt 2008

jj to ca 125 je ten onkomarker este sa robi ca 19 ale to je daky rektalny. 125-ka je gynekologicka.

jeziis ja tu reveeem 😢 😠 som uplne mimo z toho 😔

nelly3
27. okt 2008

mne manzel stale hovori, ze preco si vyrabam taketo choroby a tak 🙂 clovek si moze za to sam a ako pises ty miminap je to sposobene psychikou. ale ved ja si nic nevyrabam alebo ma to ma na nieco upozornit alebo co?

pink_lady
27. okt 2008

no aj ja som citala ze endo je sposobena oslabenou imunitou a imunitu ovokyvnuje posychika, ze dolezita je zmena zivotneho postoja ...a este baby - no podrzte sa 😀 ze tie ktore hovoria ze maju bolesti pri menzese alebo dak ze v skutocnosti si vymyslaju, ze bolesti nemaju, a nemaju az take pokrocile stadium endo a ze tie co uz maju pokrocilu endo, III a IV stupen ze tie bolesti nemajiu ziadne,r esp. sa nestazuju 😕 takze ak sa budeme riadit tymto tak asi by sme mohli zalozit Ustav liecenia endo-psycho 😀

pink_lady
27. okt 2008

ovplyvnuje nie ovokynuje 😀

nelly3
27. okt 2008

pinky neplac

janis24
27. okt 2008

pink len sa vyplac, nedus to v sebe, prospeje ti ked to das zo seba von, asi sa toho dost nakopilo v poslednej dobe 😅 😔

mirip
27. okt 2008

nič si z toho nerob pinky tie preklepy sú aj moja "záluba" minule som namiesto že som sa obžrala napísala že som sa obsrala 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pink_lady
27. okt 2008

jezis baby ja som taka rada ze ste 🙂 😵 teda nie ze by som vam priala endo alebo co ale proste nepochopi to niekto co to nikdy nezazil 😎

nelly3
27. okt 2008

baby idem sa rozptylit, idem kuk panelak 🙂 zatim pa

mirip
27. okt 2008

možno preto pinky že máme to tak podobne problémy, problémy a problémy a chodíme na gyndu všetky takmer ako na hodiny klavíra.................a sa aj podporíme, teda aspon myslím že hej

janis24
27. okt 2008

uf babule keby som vam mala ako "odbornik" na vsetky tieto domnienky zodpovedat, asi pisem do polnoci, ak nie dlhsie...
Ale z vlastnej skusenosti som zistila, ze nie vsetko sa da ovplyvnit do takej miery, do akej by sme si zelali. S niektorymi vecami je treba sa jednoducho vyrovnat a netreba hladat pricinu, pretoze je to o to viac vycerpavajuce...
Psychika a sposob zivota hra neskutocne dolezitu rolu, ale nie jedinu... Mozno fakt to co sa deje, sa ma diat z uplne inej priciny, mozno ju raz pochopime, mozno nie...

miminap
27. okt 2008

tiez cakam na okamih, kedy si poviem: ahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. tak uz vieeeeeeeeeeeeem, ze preco! ale teraz nerozumiem vonkoncom nicomu. nicomu..

janis24
27. okt 2008

mimi ani sa nesnaz, zbytocne sa tym unavujes, raz to pride samo a vtedy to spoznas. teraz je dolezite stanovit si urcite ciastkove ciele a postupne sa k nim dopracovavat, zamestnavat si mysel tym, co mame a z coho sa este dokazeme tesit a vazit si to. treba si proste najst iny zmysel zivota a nebyt upnute len na jednu jedinu vec a povazovat to za najvacsie nestastie, lebo to nie je... Su omnoho horsie veci...

miminap
27. okt 2008

vies co.. vela som o tom citala. a mozem ti len dat za pravdu. problem je, ze vzdy, ked sa tesim, ze mam trochu kludu stane sa nieco nepredvidane, co ma vrati "na zem"..

mirip
27. okt 2008

ja to mám podobne mimi 😔

scarlette
27. okt 2008

nely mrzi ma ako si dopadla, ja som mala cystu tiez iba 4*3 a skusali najprv lsk ale pre velke zrasty to skoncilo laparotomiou...
co sa tyka necitlivosti lekarov tak nastastie neviem o com pisete, ja mam lekarku taku 35rocnu kocku a ta je velmi jemna, pri nej ma vysetrenie nebolelo, len ked natrafila na cystu pri vysetrovani pred operaciou...
mne ked zistili cystu tak mi robili onkomarkery aj 125 aj 19 a kedze sa ich hodnota zvysila postupne az na dvojnasobok normy urychlilo to rozhodnutie na operaciou...

dalej tema bolesti pri endo 3 a 4ho stupna, no myslim si ze baby s tymto stupnom endo si uz na to relativne tak zvykli ze to neberu ako nic vynimocne ale ako normalnu bolest pri ms... ako aj ja a potom ked som lekarke povedala ake mam bolesti tak sa cudovala ze vsak to nieje normalne... pre mna uz bolo ked som sa s tym naucila zit

aaaaa neviem ci som vam este nieco chcela napisat 😅

pink_lady
27. okt 2008

no ja som si radsej hrkla fernetu 😀

mirip
27. okt 2008

aj ja by som si dala ale nemôžem 😔

janis24
27. okt 2008

napodobne, preto sa vzdy tesim potichucky a s vedomim, ze sa to moze kedykolvek obratit, jednoducho treba byt pripraveny... Ale napriek tomu sa nebojim naplno si vychutnat tie chvile stastia aj ked kratkodobeho, lebo to ma posuva dopredu 😉

pink_lady
28. okt 2008

holky ranko sa praje 😎 😀

tak mne moc spanok nepomohol :D este som sa uplne nespamatala z toho vcerajsieho "hororu" 😀 Ale idem sa zahrabat do roboty teda nie ze by sa mi chcelo ale asi ma to tu nepocka 😀 😖

janis24
28. okt 2008

ranecko, jeeej a mas aj novu fotecku, no tak to musi byt symbol noveho zaciatku 😉