Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
27. dec 2008

a inka ortuťové teplomery už ani v nemockách ani v lekárňach už nebudú od nového roku k dispozícii 😀

bleelka
27. dec 2008

no asi sa priklonim aj k takymto extremom 😉 nechcem si tam moc smatrat kvoli pripadnej infekcii, ale co clovek neurobi pre babo, ze? 😉

mirip
27. dec 2008

umyť ruky poriadne a šup ho dnu 😅

bleelka
27. dec 2008

to fakt? to je skoda, podla mna su ortutove fajn 🙂

mirip
27. dec 2008

ale v európskej únii sú zakázané kvoli nebezpečnej ortuti, takže šup ho na digitálne 😀

mirip
27. dec 2008

a kto na tom zarobí? zase si niekto nabalí vrecká ked ortuťový stojí tak 30-50sk a digitálny od 200 hore

katrin21
27. dec 2008

bleeeka:
nezda sa mi vobec rozumne, ze ste skusali len par dni po operacii sex... ved sa ti mohli povolit stichy na vajecniku a mohla si zacxat ktvacat.. mne lekari kazali pockat do prvej mrchy... a s tym vajecnikom je to rozne.,... ale urcite cysta na jednom nemusi branit avulke na druhom.. aj ja som mala pred operciou ovulku na druhom , zdravom vajecniku... a doky povedal, ze aj kedby som o jeden prisla, tak druhy preberie jeho funkciu., takze tak... ale mozes mat kludne aj viackrat ovu s jedneho a tak rozne...

ja som uz tez rozmyslala nad meranim teploty, ale neviem cely tan system.. kedy je plodnost, ci ked to stupa , alebo az po tom.... nechce sa mi citat celu diskusiu k tej teme... a ani nie som dost " poriadna" aby som to denne robila... 😝
A tiez som citala o nejakom lieku volne predajnom, co zlepsuje ovulaciu.. neviete aky to je??

bleelka
27. dec 2008

katrin, mne pravze lekari povedali, ze ked ma pustia, hned sa mozme snazit, nik ma nevaroval, az moj gyndos ked mi vyberal stehy, ze po opercii pauza aspon 2 tyzdne, tak si vyber... 😒 ked som pozerala videa z laparoskopie, ziadne stehy na vajecnik nedavali, oni to zatavia tymi pristrojmi a ziadne stehy tam nedavaju pokial viem...
bazalku si skus merat, na to si zvyknes, v den ked ti mierne poklesne je ovulka, na dalsi den sa zas zvysi a taka zostane az do dalsieho cyklu. na nete je o tom kopec info, tak mozes posurfovat. o tom lieku na zlepsenie ovulky som nepocula, ale rada sa tiez nieco dozviem... ono to u mna vyera asi tak, ze november ked sme sa nesnazili kvoli predoperacnemu RTG a december ked bola operacia som mala ovulku ak som teda mala, na zdravom vajecniku, a tie predosle 2 cykly nebola ziadna lebo mala byt na tom cystovom, alebo jeden cyklus z toho. Tak uvidime ako to bude poracovat po operacii... ako dlho trva operovanemu vajecniku zotavenie?

pink_lady
27. dec 2008

bleelka, podla mna ak si sa na PS citila hned po laparke je to v pohode, nie kazdemu to tam vo vnutri zosivaju 🙂 keby si si /aj katrin/ precita prispevky v teme endometrioza tak zisti ze tu niektore holky otehotneli prave hned po laparke, este v dany cyklus 😉 ...ja som bola ubolena po lapar takze ja som mala prvy PS asi az po 2 mesiacoch 😀 /ale to aj preto lebo mesiac po lapar som bola opat v nemocnici 😔 / ...

bleelka ak ma pocit ze mi zacala prebiehat ovu aj na operovanom neklame tak moj sa zotavil po cca pol az 3/4 roku ale ja som taka spomalena takze mnou sa moc neriad ... 😀 😀 😀 😀

bleelka
28. dec 2008

fuha, tak to teda dost dlho trva kym sa zotavi... ja som si akurat vcera pozerala zaznamy a posledne mesiace ma v strede cyklu pobolieval len ten zdravy vajecnik, takze asi prevzal ulohu toho druheho uplne... ale asi neovuloval aj ten zdravy ked sa nam 3-krat nepodarilo a znizenie teploty nebolo... ja uz neviem... snad nie je chyba v nas oboch... 😖

scarlette
28. dec 2008

bleelka co sa tyka takeho skoreho sexu tak to nie je pb ak sa na to citis... mne lekarka po laparotomii povedala ze ked si to telo zaziada tak mozeme... vydrzala som sotva mesiac... a bolo to uzasne a konecne bezbolestne... endo sposobuje aj bolesti pri styku..
ovulacia prebieha aj na jednom vajecniku kazdy mesiac ak ma ten druhy pb alebo ho niekto nema.. ten zdravy vajecnik prebera ulohy toho druheho... 🙂

bleelka
28. dec 2008

scarelette, tak potom nerozumiem preco som neotehotnela, ak ta cysta na ovulaciu druheho nemala vplyv... ja uz neviem co si mam o tom mysliet a comu verit, jeden povie to, druhy ono a treti zas nieco ine... uz som z toho mierne zufala...

scarlette
28. dec 2008

bleelka tvoje telo ma more moznosti ako sa zachova... viem to ye ak nemas jeden vajecnik tak ten druhy preberie jeho ulohy... ale vsetko yavisi od tvojho tele

scarlette
28. dec 2008

a este otehotnenie nie je iba o oplodneni, ale aj o uchyteni vajicka v maternici alebo ci sa bude dalej normalne vyvijat, aka sa vzvoj zastavi z akehokolvek dovodu a odumrie v skorsom stadiu ani neyistits ze si bola tehu a len mas menzes obcas sa moze vyskytnut silnejsi

bleelka
28. dec 2008

no ano,to je pravda, len minuly rok ked som si merala bazalku, tak som mala znizenie v case ovulky, tento rok nie, tak som to pripisovala tej cyste, ale ked rastol folikul na zdravom vajecniku, tak by ta cysta nemala mat vplyv, no napriek tomu som zjavne nemala ovulku vobec, ked nebolo znizenie tej teploty...ale potom co sa stalo s tym folikulom??? zanikol alebo co? a este mam otazku, ked chcem zistit ako su na tom moje hormony, ci ich nemam v nerovnovahe, mozem o to vysetrenie poziadat gynekologa? ked mi to pred cca rokom zistovali kvoli akne, tak som mala hranicne, teda na najvyssej hranici,ale stale v norme, moze to mat vplyv na otehotnenie? dik za rady

scarlette
28. dec 2008

bleelka kludne moyes mat vytvoreny folikul ale je to len obal bez vajicka, aj to sa stava...gynekolog by ti mal spravit aj hormonalny profil z krvi, mne ho robili automatickz v CARku...urcite nerovnovaha moze mal vplyv na to ze sa nedari, skus sa na to popytat u lekara ci by ti spravil

zulka29
28. dec 2008

Ahoj Scar, tak zajtra mas krvicku? Držím palčeky 😉

nelly3
28. dec 2008

ahojte 🙂
co porabate? my sme sa prave vratili od nasich, zase som sa prezrala 😀 , po sviatkoch bude drasticka dieta 😀 bleelka no pri endo je vselico mozne aj nemozne takze to nikto nevie preco a zaco 😉 mne sa do rana snivalo, ze som mala brcuho a bol to super pocit, snad sa dockam.
scarlette zajtra ides na krvicku vsak, tak moc ti to zelam 🙂 ozaj ty chodis do iscaru a tam je to drahe ( co je dneska lacne ) a kolko ta to tam vyslo? lebo mozno aj ja budem musiet ist a to carko si budem ja vyberat alebo ma lekar odporuci? a co ked mam cystu? najskor asi bude musiet ist prec a az potom keby tak UO?

scarlette
28. dec 2008

zulka dikes, vsak minule som bola za tebou v kancli len si tam nebola 🙂
ale test bol vo stvrtok negativny tak uvidim, nastastie mrcha neprisla

nelly3
28. dec 2008

bleelka ten hormonalny profil ti urcite urobi gynekolog ked mu povies. 😉

zulka29
28. dec 2008

Vymaz test z hlavy, uvidis co krv, zajtra ťa tu vyšpehujem 😉
No nebola som v kancli, lebo som bola na laparkle 😖 . Bohužial sa potvrdilo čo som si myslela, už nemam ani jeden vajcovod 😔

scarlette
28. dec 2008

zulka ☹ to som nevedela a mrzi ma to,,,zase ten zapal? vsak ti zajtra mozem napisat sms ked budem vediet vysledok, rano idem na krv pobeham veci v ba a idem do apolla na sushi s manzelikom 😀

zulka29
28. dec 2008

ale na druhej strane som rada, že som bola, lebo ako hovoris, bol tam zase zapal a preto asi aj ten potrat...takze teraz pojdem už na tutovku 😀
jasne posli mi SMSku, ja to vidim na strasnu hruzu zajtra v robote, sa nezastavim do 7-mej zase 😖

scarlette
28. dec 2008

no uz by bolo na case keby to vyslo 🙂 uzijes si este lyzovacku a skusis to opat?

zulka29
28. dec 2008

neviem este, dr. hovoril, ze mozem zacat KET už po prvej MS, ale ta lyzovackama tiež láka...už ju máme zaplatenú, tak to nechám na osud, zajtra idem dr. na vyber stehov a ak mi da recept na lieky a povie ze mozem ist, tak asi nevydrzim do marca a pojdem. Ak nie, tak potom az po lyzovacke zacnem ladovat lieky.

scarlette
28. dec 2008

vsak uvidis ako budes chciet a rozhodnes sa v danom momente, osobne bz som tiez vahala tak ako ty, presne lyzovacka ci ivd???

zulka29
28. dec 2008

papa, idem sa odpojit a zajtra cakam na dobru spravicku 😉 😉

bleelka
28. dec 2008

babulky, dakujem za info a scarlette, tebe drzim palceky na zajtra 😉

scarlette
28. dec 2008

zulka tak pekny vecer a zajtra poobede ti pisem, a dakujem 🙂

blelka nemas za co a dakujem

babulka123
28. dec 2008

scarletka tfuj tfuj zajtra na test, budem kukat na vysledok a vies ako susi by si nemala, to tehule nemozu takze bacha.... drzim palce.. zulka... ahoooj zlatik myslim na teba co je s tebou ... drz sa...