Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

pink_lady
30. jún 2008

Petka po - trosku optimizmu, ved spermijky prezivaju aj 72 hodin v tele zeny 😵 😵 😵

janis24
30. jún 2008

no som asi nejaky 75. den, este to neni az tak vela... Joooj ked ja som tiez z tych, ktori idu k dokimu az ked uz neni ineho vychodiska... 😅 Ale BT mam teraz uz tyzden hore, tak predpokladam, ze do tyzdna by sa mohla dostavit, nalady nemam ani nic podobne, len sa fyzicky necitim najlepsie...

petka normalne som sa rozveselila pri predstave, ako si pytas na pol hodku priepustku, bezis za manzelom, zavrete sa v kancliku, "hupsnes" nanho, potom vyjdes akoby nic a vsetko ide dalej akoby sa nechumelilo a ty si spokojna, ze si neprepasla sancu 😉 😀 😀 😀

yasminx
30. jún 2008

petkapo - teraz nie...musím sa dať ešte do poriadku a potom 😵 ešte ma čakajú nejaké testíky a potom sa z doktorom podebatím, či to moje HPV bude problém pre krpčeka alebo nie. A podľa toho sa zariadím 😉
Ale už by som bola rada keby mi to bruško ráááástlo 😀

libeth
30. jún 2008

jani, tak to fakt este nieje vela, ty sama musis citit, ci ist na tu vyvolavacku ci nie...
inak ja mam take brucho stale velke, lusia si myslia, ze som tehu, stale mi nanho pozeraju 😕 take mi je to blbe, a este mam aj dnes take obtiahnute saty a uf, stahujem ho stahujem... ale nepomaha 😅

janis24
30. jún 2008

noo o tom stahovani mi hovor, ja casto ani nedycham 😀 😀 Kolkokrat som si vravela, ze od toho napinania svalov tym stahovanim by som uz mala mat na bruchu tehlicky 😀 😀 😀

pink_lady
30. jún 2008

ja uz som na stahovanie rezignovala 😀 😀 😀

libeth
30. jún 2008

😀 ja to riesim sirsimi trickami, ale my mame ist dnes gratulovat sefovi a jak sa snazim tak sa snazim, bambero je tam furt 😀

libeth
30. jún 2008

a zenu ma taku vychrtlinu, tak nech sa kukne aj na poriadne faldy, no nie? 😉 😀

janis24
30. jún 2008

libi 😀 😀 😀

pink_lady
30. jún 2008

😀 😀 😀 😀

mne moj skolitel raz povedal, ze lepsia je zena ktoru je aj za co chytit a nie taka ze co ked ju clovek chyti tak hned narazi na kost 😀 😀 😀

lenand
30. jún 2008

čavte kočky tak stehy su už vonku trošku ma to pobolieva pri pupku ale inač pohoda teraz popijam kavičku a budem trošku odychovat
ste zlaté že ste namna mysleli možno aj preto to tak dobre dopadlo 😉 🙂

pink_lady
30. jún 2008

mne sa chce spaaat 😔 😔 😔

pink_lady
30. jún 2008

😀 😀

libeth
30. jún 2008

lenand, kavicka dopita? Ja mam prave na stole 😅 ale cakam kym vychladne, nech som krajsia 😀
najedla som sa a brucho vacsie, ked mi este dnes ponuknu kolac, tak prasknem 😀

pink, veru, stale prsi a isla by som si lazkat, 😔 teraz by sa dobre spalo 😎

ellianka
30. jún 2008

príjemný pondelok 🙂 žienky

janis24
30. jún 2008

ahoj elli, ako? 😉
Libi ja tiez pijem zasadne studene kafe, ale nie so zamerom skraslenia sa, ale preto ze teple ho uz nokdy nestihnem... 😀 😀

mirip
30. jún 2008

Ahojte žienky, prišla som vás pozdraviť ako sa máte? Stále sa tu míname, ja som v pohode stále mám duphaston a čakám ako dopadne tento cyklus uvidíme o týždeň

ellianka
30. jún 2008

janis 🙂 ujde to
ahoj mirip 😉

lenand
30. jún 2008

od piatku mam mrchu ale dnes uplne silno krvacam to sa ešte asi aj čisti po operacii nesom zvyknutá tak dlho a ktomu aby to štvrtý den bolo také silné tak uvidim ako to bude pokračovat 😒
asi sa schyluje k budke lebo akosi je dusno idem zachvilku pre oliverka do školky tak dufam že nezmokneme 😒

libeth
30. jún 2008

ahoj eli, miri 😉

stale prsi, a ja som sa dnes riadila podla Ilka, a mam saty a je mi zima, ked prechladnem, slahne ma. 😅

mirip
30. jún 2008

ja som chcela ísť domov z roboty na bicykli že pršať nebude a prd, som musela nechať cajgel v robote a ísť domov busom 😒

miminap
30. jún 2008

ahojte baby, znova nakuknem, ze ako sa vam dari. tak som sa pousmiala nad tym stahovanim brusiek.. baby, budte rady, ze mozete a mate co. ja som po tej operacii natiahla dom atake gate, co som uz chcela zahodit, ze do nich nikdy nevojdem 😒 poviem Vam, nie je to vzdy vyhra o par kil prist. a brucho by som aj stahovala, ale este ma pobolieva, takze nemvooozem 😢 prave sa chystam zavolat panovi docentovi, mam par otazok, co sa mi nazbieralo v hlave pocas poslednych dvoch dni, tak sa s nim chcem poradit. dam vam vedoet, ake rady som dostala 😀 zatial vam prajem prijemne uprsane popoludnie. to by chcelo slofika, nie? 😉 pa.drzte sa.

ellianka
30. jún 2008

libi 😉
žienky, ja tiež krvácam veľmi intenzívne už od štvrtku a dnes sa k tomu pridružili aj bolesti asi som ich uriekla 😠 a to počasie mi ešte viac znižuje tlak a tak sa cítim ako "mechom udretá" 😒 v piatok mám konzultáciu v car, papierik s otázkami nachystaný, tak dúfam, že sa to niekam úspešne pohne.

ludkala
30. jún 2008

Ahojte, žienky!
Dnes som tu prvý raz a dúfam, že mi poradíte... Minulý utorok som bola na laparo a zistili mi endometriózu, tri 1 až 2mm ložiská. Vraj to spôsobuje moju sterilitu, plus mám ešte zvýšený prolaktín. Za mojím gynekológom som ešte nebola. ( to viete koniec roka v škole - treba byť v robote, čo tam vlastné zdravie! 😒 ) Chcela by som sa spýtať, aké mám možnosti otehotnieť s endometriózou? Navrhne insemináciu alebo umelé? Alebo najprv liečiť? Ten doktor z laparoskopie mi povedal, že najlepší liek na endo je tehotenstvo. Tak som z toho jeleň? Pomôžete mi sa v tom vyznať? Dííííííííííííííííííííííííííííík! 😀

mirip
30. jún 2008

ano je to najlepší liek na endo, vieš pri laparo ti viditelné ližiská odstránili a nateraz si ok a možeš aj hned otehotnieť, potom zvykne doky navrhnúť liečbu ktorá zvyčajne trvá pol roka, vtedy MS mať nevudeš /ale nie je to pravidlo MS aj može byť/ tak počas liečby sa ti maternica dá doporiadku a potom sa možeš snažiť dalej....... a najlepší liek na endo je naozaj tehotenstvo

ludkala
30. jún 2008

Ale on mi nepovedal jasne, že mi tie ložiská odstránil. Hoci je pravda, že som tri dni dosť krvácala, aj také zhluky krvné. Môže to byť od toho? No to si ma povzbudila! Tak ja idem s mužíčkom na to! A pri endo mám niečo s maternicou? Povedal mi, že ja mám všetko v poriadku, až na tie ložiská. Ako sa to týky maternice? Ako to vlastne celé súvisí so sterilitou? To som sa nikde nedočítala.

mirip
30. jún 2008

nemáš nič to má len maternica problémy, ono pri MS sa olupuje sliznica maternice a odchádza zo spodu s krvou von, ked je endo táto sliznica sa oluluje a odchádza nie všetka von ale ide vajcovodmi časť hore a usádza sa v brušnej dutine /tvorí sa ložisko/ a može aj upchať vajcovody atd. skrátka neliečená sposobuje sterilitu

ludkala
30. jún 2008

Ďakujem Mirip, tak dajako som si to aj ja vysvetlila. Uvidíme, čo povie môj doki. Chodím k Hredzákovi, KE. Poznáte ho niekto? Ešte sa chcem spýtať, absolvovali ste insemináciu, alebo umelé? Podarilo sa niekomu takto otehotnieť? Ja poznám samé neúspešné. ☹

mirip
30. jún 2008

sue 13 prvýkrát s endo na umelom a zadarilo sa, ja som na umelé nešla ani mi ho doky medoporučil kedže možem otehotnieť aj prirodzene zatial žial neúspešne

ludkala
30. jún 2008

A ako dlho skúšate?