Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
31. júl 2008

ozaj ponky ty si bola na tej dovolenke v Taliansku ako si spomínala? Ako bolo?
My ideme dnes do cestovky, sa teším jak malé baby...... 😀 mne by nevadilo hocičo len aby to bolo k moru aj busom aj autom, to je jedno 😀 😀 😀 to len mangela mám tak "náročného" že busom a autom nie, len letecky, mali sme zlú jednu cestu busom k moru a odvtedy povedal že k moru busom alebo autom nikdy... 😀 😀 mne je to jedno, len nech trochu vypadneme s každodenného stereotypu 😀 😀 😀 😀 ok popoludní nakuknem zatial papa

jani - ty kamna dovolenku? my asi grécku, sa uvidí 😎

janis24
31. júl 2008

ano 😉 ideme v sobotu rano, nemam este vyprate, ozehlene, nic, a to este chceme ist v piatok do kina, v amfiku davaju bathoricku, tak som to chcela vidiet... 🙂
to je fajn, ze sa mozes hybat, len radsej nerob prudke pohyby 😅 😀 U mna to tak byva, ze chvilu je pokoj, ja sa potom prestanem kontrolovat od radosti a zacnem si moc vyskakovat a potom to pride, to sa mi stavalo hlavne ked boli velke tie cysty, ze sa proste nejako pretocili ci co a vtedy som myslela ze vyplujem vnutornosti...

janis24
31. júl 2008

my sme tento rok verni slovensku mirip 😉

pink_lady
31. júl 2008

mirip nakoniec sme boli na slovensku na sirave 😉

janis to stiiihas 😀 😀

lenocka3
31. júl 2008

caute kocky 🙂
pekny den prajem 🙂
aj my ideme toho roku len tu do Tatier a tesim sa ako malaaaa.... Aj ked prave zase rodim maternicu aj s prislusenstvom 😢 ☹ a k tomu sedim v robote ☹...
Dufam, ze aj na buduci mesiac sa mi cyklus posunie, lebo takto by to vychadzalo, ze cez cele Tatry budem chodit bez chleba, len s paklom vloziek a ibalginov v ruksaku 🙂 😅

janis24
31. júl 2008

ahoj lenoc 😉 No veru neriskovala by som to, my ficime na norethisterone prave, tak sa k nam mozes pridat 😉

mirip
31. júl 2008

ahojte som tuuuuuuuuuuuuuuu, aj ja chcem vidieť bathory, ale u nás to teraz v júli vobec nedávajú ani v kine ani na amfiku 😠 😠
no slovensko je tiež pekná volba, my sme boli vlani v Tatrách bolo pekne ale nebola to dobrá dovolenka 😒
muž má totiž firemný mobil a musí ho aj na dovolenke mať pri sebe, ked sme mimo SR tak je len moj 😀 som sebecká ja viem 😀 😀 😀 ale ked sme na slovensku oni vedia kde je, aj na tel. majú džípíeská a ho za tých 5 dní čo sme boli mimo, otravovali každý deň aj 10X 😠 preto chceme radšej mimo.......teda ja chcem, nech má od toho prekliateho vybavovania cez tel.pokoj aspon pár dní,,,,,,,,,,

miminap
31. júl 2008

ahojte babule. prisla som sa s vami poradit- ked som bola teraz na kontrolu, tak mi lekar vravel, ze mam folikul na pravom vajecniku. to je ale ten ciastocne operovany, ktory uz nema vajcovod. lenze podla mikroskopu som mala vcera ovulku. ale neviem, aky ma zmysle sa snazit-ako sa to vajicko dostane von?ako sa k nemu dostane spermia? sestricka mi raz vravela, aby som nezufala, ze vajcovod je schopny nasat aj oplodnene vajicko z opacneho vajecnika. ale ja si to neviem predstavit, poculi ste o tom nieco? ako sa to stane vobec? nechapem.. hmm..ak viete, poradte..

mirip
31. júl 2008

ahoj miminap , no v tom ti neporadím....som to počula prvýkrát 😒

miminap
31. júl 2008

ja fakt neviem.. zda sa mi to ako nemozne, ale ona sa tvarila, ze pohooooooooda. neviem, mam jej zavolat a opytat sa?

mirip
31. júl 2008

myslím že sestrička sa robí múdrejšia ako doktor, mám kamošku kotrá ma tiež jeden vajcovod mimo a takže jej doky povedal že može otehotnieť len z jednej strany, takže ked jej robil každý mesiac folikulometriu tak presne jej povedal kedy sa má snažiť a kedy ovulka je ale je to zbytočné lebo sa vajúčko k maternici nedostane, tak neviem čo na to povedať, neviem či je to pravda...........ja si myslím že nie, ale to je len moj názor

lenand
1. aug 2008

dobre ranko včera sme boli na kupalisku oliverko sa vyšantil aj s kamošom a nezabudol ani plavat minuleho roku sa naučil v kolese a teraz pekne plaval 🙂

janis24
1. aug 2008

ahojte 😉
jeej lenand to je super ze oli uz plava, je dobre ked sa tieto zakladne sporty ucia deti este ako male, ja som vedela plavat aj lyzovat uz v troch rokoch a som za to rodicom vdacna... 🙂

minimap to s tym vajcovodom je sice pravda, ale nie vzdy to tak funguje...Niekedy dokaze akokeby pritiahnut vajicko aj z druheho vajcovodu, inokedy nie, mam pocit ale, ze ked je vajicko na vajecniku bez vajcovodu, zvysuje sa tak riziko mimomaternicoveho TT...Nie som si ista, niekde som to pocula, citala... 😅

amisa
1. aug 2008

Ahoj aj ja sa hlasim..tiez Endo. .. a snazilkovat budeme po septembri tohto roku.. je tu niekto podobnej diagnozy a terminu? 😉

lenand
1. aug 2008

tu sme všetky s endo teraz maš nasadenu liečbu čo berieš a vitaj medzi nami 🙂

amisa
1. aug 2008

hmm zatial som len na antikoncepcii a od septembra prestavam.. a potom sme sa dohodli s lekarom ze to skusime s manzelom len prirodzenou cestou bez liekov ak nedojde do nejakeho roka k prirodzenemu pocatiu tak dame liecbu.. ked som enbrala antikoncepciu skusali mi vselico na dosiahnutie prirodzeneho cyklu..ale nejak bez ucinku..mena liekov si uz ani nepametam

janis24
1. aug 2008

ahoj amisa, si aj po laparke? No tak dufam, ze vam to vyjde takto prirodzene 😉

mirip
1. aug 2008

Ahojte dievčatá, 😉

ellianka
1. aug 2008

krásne piatkové ránko žienky 🙂
konečne som absolvovala predoperačné vyšetrenia a predstavte si vyšli mi zlé pečeňové testy 🙄 doteraz som nikdy nemala žiadne problémy. keď sme to s doktorom rozobrali...vychádza to na ibu 😖 je pravda, že v poslednej dobe som sa niekedy bez neho ani nepohla ale pri tej mojej cyste sa tomu ani netreba čudovať...však to poznáte.
uf, akoby toho nebolo málo...

leni 🙂

ellianka
1. aug 2008

janis, mirip, amisa 🙂 😉
dnes som akási pomalá 😔

mirip
1. aug 2008

nič si z toho nerob, s krvi vyšli pečenové testy zlé aj mne, ked ma na anestez. vprivítala tým že , no ako tak pozerám, tak tu o chvílu budete so žlčníkom, lebo máte žlé peč. testy.............to ti mohlo vyskočiť aj ked si brala nejaké lieky

amisa
1. aug 2008

no nie.. niesom.. ja mam skor pocit ze v podstate ani gynekolog vlastne nevedia co mi je nahovno hormony,, vajicka aj rastu ale nedozrevaju..len sa zvetsuju a bohovsky to boli.. cyklus vlsatne ani nieje cyklom ja na rozdiel od vas krvacam casto a dlho.. tak niekedy som mala tak 5 dni do mesiaca co som nekrvacala a niekedy mesiac a nekedy tri mesiace.. toto sa mi deje ked vysadim tabletky.. uzevreli to diagnozou Endo.. a pravdepodobnost otehotnenie je 20-80% podla slov mojho gyn... takze ja si verim ze to sa nejakou nahodou podari len nech sa tych vajicok neuvolni naraz nejak vela..taky kocik pre trojicky by mohol byt problem 😎 😀

ellianka
1. aug 2008

mirip, ja si z toho nič nerobím len ma to vystrašilo...referenčné hodnoty sú 0,2 - 0,6 a ja mám 1,7 😒
internista mi povedal, že to teraz nevadí ale ak je tá hladina dlho, znamená, že sa vplyvom enzýmov z pečene naruší aj inaktivácia hormónov v krvi, oslabý imunitný systém, preťažia obličky...nechcem strašiť ale odporučil mi prečistiť si pečeň a testy treba opakovať, kým sa hladina nevráti do normálu

ellianka
1. aug 2008

čítam, že dnes by sa tu mala ukázať monik 🙂 😵 juuuuuuuj teším sa

mirip
1. aug 2008

aj ja som tuuuuuuuuuuuu 😀

monika3
autor
1. aug 2008

ahojte babulky....tak uz som v robotke.... 🙂 este trochu kaslem, lebo minuly tyzden ma niaka choroba napadla ale uz som skoro fit...tak niaka dovca mi prospeje 😉

Eli a ty ides na operaciu a kedy mam na Teba mysliet?

Ach baby som rada ze mam vsetko za sebou a uz som dufam definitivne zreparovana a nic mi uz nebude hrozit - beriem iba uz porodne bolesti 😀

amisa
1. aug 2008

elianka no v podstate zober to z lepsej stranky asi sa nieco nedobre deje a oni na to prisli celkom skro este ked si nemala priznaky 🙂

ellianka
1. aug 2008

ahoj moni 🙂 🙂 tak rada ťa čítam a zo srdca prajem kopec pôrodných bolestí 😵
laparo by malo byť 6.8.

mirip
1. aug 2008

elli tu ideš na prvú čo už druhú.....

ellianka
1. aug 2008

miriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ja viem 😀