Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

mirip
13. mar 2009

ahoj folík narastie za deň 1 až 1,5mm a dozretý je vtedy ked mám 18mm ale kedy praskne ja neviem to je už na prírode že kolko má ked praskne 😵

tittika
13. mar 2009

ahojte 😵

kuk moj album.... 😉

katrin21
13. mar 2009

jeeeej, gratulujem, a to prirodzene??? poved podrobnosti !!

katrin21
13. mar 2009

titika, kde si kupila tie ovu testy? si aj ja idem kupit.. to maju normane v lekarni? zhodovali sa ti z meraniami teploty? lebo ja tym grafom nerozumiem, som to studovala aj na stranke, co mi baby odporucili, ale nechapem... takze by so radsej skusila tie testy.... ako sa to pouziva? a ceny?

katrin21
13. mar 2009

mirip .? a ako to vies , ze je dozrety??? teda doky ako to vie?

tittika
13. mar 2009

katrin dakujem,ano prirodzene 🙂 testy som kupovala na ebay-i nepamatam sa kolko stali ale strasne malinko a ano zhodovalo sa mi to s meranim teploty
testik sa pouziva tak isto ako tehotensky,ja som ich mala dost takze niekedy som spravila rano aj vecer,

ked som mala poslednu ovulku tak sme objednali dalsie ovu testy lebo sa mi akurat minuly a tie sa stratili niekde a nedosli 😕 aj sme reklamovali, vratia nam peniazky 😅
malo tam byt 100 testov-lubovolny mix tehu a ovu a este sme si objednali taky test pre priatela na spermicky a mne na FSH vsetko to spolu aj s postovnym bolo necelych 40 euro
toto:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem...

katrin21
13. mar 2009

no ale ja to cez e bay asi neviem.. jednak az atk super po anglicky neviem, a v zivote som tam nekupovala nic... a lekarnach to nemaju u nas??

tittika
13. mar 2009

ale maju 😉 ale neviem kolko stoja a ze vraj aj v DM su

katrin21
13. mar 2009

hej? tak to zajtra omrknem v TT...

mirip
13. mar 2009

doky ked mne robil folikulometriu tak mi to povedal že folík je dozretý ked už má 18mm ale to je na prírode kedy praskne niekomu až ked má 20mm inému ked je vačší......to ovplyvniť nevedia, vlastne vedia, ja ked som mala folík 18mm som dostala vyvolávačku uvulky a oulka prišla do 36hodín a teda ešte tak o 1 alebo 1,5mm za ten deň a pol narástol 😀

zajacik...
13. mar 2009

Tittika gratulujem 🙂
Ahojte ostatne babulky 😉

katrin21
13. mar 2009

mna trochu zarazilo, ze mi doky nenavrhol zatial nic, ani meranie folikov , ani nic.... ze nech normalne skusama ze ci bude z toho folika nie, to nevie.... a hovorila som mu, ze chcem hned otehotniet.... ale co ked nebudem mat ovu?? asi si kupim aspon tie testy....

janemari
13. mar 2009

katrin21 ja som si testy kupovala v lekarni a vzdy mali viacej druhov.Mam s nimi dobre skusenosti. 🙂

bleelka
13. mar 2009

tittikaaaaaaaa, blahozelaaaaaaaam, no vidis, dobre sme ta oprskali 😵

janemari
13. mar 2009

No casto sem v poslednej dobe nechodim,ale ako vidim dalsia od nas odchadza.Tittika gratulujem aj ja. 😉

dahra
14. mar 2009

Ahojte,
Tittika - tiez sa pripajam a gratulujem!

Dnes je krasny den, apon u nas, tak skoda ho nevyuziť. Vratila som sa z prace, najedla sa a "hajde" von. Chladno je sice, ale taaaak slnecno po tych mnohych uprsanych dnoch.

janemari
15. mar 2009

Kde ste sa vsetky podeli? 😉

bleelka
15. mar 2009

janemari, to je dobry signal, ze tato tema upada, len tak dalej a cakame vas v uspesnych tehulkach s endo 😵 vela zdraru a uspesneho snazenia 😵 krasnu nocku 😉

janemari
15. mar 2009

No je to dobry znak a mam smolu este sa snazit nemozme ☹ .Dobru nocku.

katrin21
16. mar 2009

ahojte baby!!

Tak to ma podrzte ! Ja som v sobotu dostala kramy, a pritom mi doky v utorok hovoril, ze kramy tak za dva tyzdne... a ze tam je folikul , ci co... Talk rozmyslam, kedze to videl na to operovanom vajecniku, ze hadam to nebola uz nejaka 1cm velka cysta !! ze vraj sliznica rastie , ale nie este dost.. ha ha.. a kramy som potom preco dostala??? no super. Ale aspon si uz budem vediet nejako odsledovat cyklus a kedze som dostala v sobotu, ak by som mala normalne ako predtym 28 dnovy cyklus, tak mi pldne dni vyjdu na vikend, co by bolo super !! Vcera som krvacala jak z prasata 😀 , ale to je dobre, aspon ma nebolelo brucho( to ma boli vzdy 1 den, nez sa to rozbehne...) Tak ja uz fakt neviem, co si mam o tych doktoroch mysliet....

dahra
16. mar 2009

Katrin,
ty si po injekcnej liecbe? Mne doktor videl na utz folikul (15mm) a videl aj endocystu (6mm). Myslim, ze to vedia rozoznat.

katrin21
16. mar 2009

hej, som po liecbe... ale az teraz som mala prve kramy, takze tam nema z coho byt hned cysta... jedine ak vodova, funkcna.. ale ta mi nevadi.. bohvie co tam videl.. ale hovoril, ze vsetko OK, akurat urcite neratal s tym , ze za 4 dni dostanem...

dahra
16. mar 2009

Katrin,
ja neviem, ale mozno po tej hormonalnej liecbe to telo chvilu nereaguje, ako by malo. Myslim aj tu sliznicu, lebo co pocuvam a citam, tak po injekciach do 3 mesiacov nabieha cyklus. Mam z toho osobne taky dojem, ze najskor je to "nenormalne"- nepredvidatelne, kedy pride prva. Asi zato ten doktor predpokladal, ze dostanes o dva tyzdne. Urcite aj podla tej sliznice. Ak by ti dalsia MS prisla nacas, tak uz sa to da sledovat ovela lepsie.

katrin21
16. mar 2009

no ved hej, aspon mozem dufat, ze uz bude normalny cyklus.. a mozno to tak rozbehlo aj to, ze som dost vela zacala pit zensky caj....v podstate som dostala mrchu 6 tyzdnov po teoretickom doucinkovaní poslednej injekcie.... takze sa mi asi telo celkom rycho prebralo, aj som to predpokladala, lebo aj po porode som normalne dostala kramy za 4 tyzdne po sestonedelí a tak..

dahra
16. mar 2009

Katrin,
myslim, ze je to vcelku rychlo. Vacsina zien pisala, ze MS dostali ku sklonku tretieho mesiaca. Nemam skusenosti s tym, ale kadeco citam, tak sa snazim pamatat si. 🙂
Idete sa snazit o drobca prirodzene alebo pojdete/chodite do CAR-u?

dahra
16. mar 2009

Ahojte,
mam "skvelu" spravu. ☹ Mojej sestre tiez dnes nasli cystu - 10cm. Mna operovali v januari (pred mojimi narodkami) a ju mozno teraz v marci - apríli (pred jej narodkami).
Som ju posielala na vysetrenie, lebo viem, ake problemy mala. Tvrdia, ze cysta je cira, takze pevne verim, ze nie endocysta. A v podstate sme akysi "dokaz", ze geny su "svina." Mamka prisla v 33-och o vajecnik a pol vdaka 5litrovej vodovej cyste a o tri roky neskor v 37-ich jej "vybrali vsetko" vdaka myomom. Takze je to aj o dedicnosti, hoci vela tu urcite zohrava dnesny stres a zivotny styl.

katrin21
16. mar 2009

dahra: prirodzene, mam uz jedno dieta a bola som aj druhykrat tehotna, ale vtedy som si dalsie nemohla dovolit, je to uz 6 rokov. Takze verim, ze otehotniem normalne... hadam..aj ked priatel povedal, ze by isiel aj do car.ka, ale mame kazdy dceru, takze zatial sa mi do toho vobec nechce.. a je to aj dost penazi...

no.. ked tak beriem do uvahy, ze poslednu injekciu som lala na Silvestra, tak je to 2 a pol mesiaca...ale odkedy nemala uz uicnkovat je to 6 tyzdnov..

zajacik...
16. mar 2009

Ahojte babulky.
Bleelka ja som len teraz postrehla ze si tehulka, tak gratulujem 😉

evina0
16. mar 2009

janemari stretli sme sa v inet teme..
Tak som v sobotu zacala tou hor.liecbou prvy krat mi pochli ten implantant ZOLADEx ..a takto to pojde polroka ..aku liecbu si ty mala?? desim sa toho ze vysadin zoladex a nebudem aj tak moct ostat tehotna.ale vraj endo neni vo velkom stadiu ale treba ju dolliecit nech mam pokoj.No v sobotu ked som po klaparke co mi vecsie lozisko odstranili tak som aj tak mala priserne krce no teraz ke to uz OK asi to bude tym zoladexm aj mrcha odsisla velmi rychlo,,teraz mi ine nic neostava ako verit ze skoncim liecbu a cup dup ostanem tehotna..
Mate ktosi skusenosti s ty Zoladexom?? mali ste to ktosi a ako prebiehalo ostatne po ukonceni liecby?? prosim napiste ak mate skusnosti som vdacna za kazdu skusenost .dakujem

janemari
16. mar 2009

Ahoj evina0,no ja mam tiez polrocnu liecbu,ale ja mam injekcie decapeptyl.Teraz vo stvrok som mala 4 injekciu,takze mam pred sebou este dve.Takze poslednu by som mala mat cca 5.5. a potom uz len cakat na cyklus a ovu. 🙂