Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

zajacik...
27. mar 2009

Dahra takze bolo veselo 😀 😀 😀

katrin21
27. mar 2009

dahra: mala som fofry v praci... aorganizovala som ( moderovala, catering zabezpecovala, ozvucenie, salu, prezentacie a pod) uplne vsetko, pre 700 ludi.. ufff

a nove mam asi toto.. kupila som tie ovulacne testy.. 5ks stoji 120 sk, co sa mi zda vela... tak som skusila vcera prvý.... bola len taka veeeeelmi slaba druha ciarky, takze nic, rozmyslam, ze dneska netestnem, kedze ich je len 5, a testnem az zajtra, a v nedelu vecera atd.... ale asi si radsej kupim taky ten mikroskop- papradovac, lebo ved na hentom by som skrachovala.... a cez net som neni schopna to objednat,. neviem ako na to ,a ani tak skvele po anglicky( aj ked viem dost dobre,,, ale predsa)... no a dnes ideme na to.. dnes som 14den cyklu... takze do pondelka, resp. nedele vecer fičíme..... a ked s abude dat , tak chceme byt spolu aj pondelok, alebo utrorok, uvidime co test....
inak sa citim dobre...

este som chcela, ze ja som prvy mesiac necitila po injekciach hned navaly a vsetko.. az na zaciatku toho druheho a dalej... bleeee, uz by som to nechcela..... zle som znasala tie navaly, nepavost a uz aj tak som dost nervozna, vtedy by som aj hrýzla vsetkých naokolo ako pes🙂

dahra
27. mar 2009

Ahoj, Katrin,
tak si bola riadne "busy". Take stresy, to by nebolo pre mna. To musis byt organizacny typ, aby si to zvladala.

Ten mikroskop - lady Q - som si objednala vlani, dosiel mi asi par dni pred tym, ako mi nasli cystu a zacal kolotoc vsetkych veci okolo. Zbytocne som za to vyvalila prachy 😠 , ani raz som to neskusala zatial a nablizsie asi tiez nebudem. Kupila som si to, lebo moja kolegyna vdaka tomu otehotnela. Takmer rok sa snazili, teraz vo februari porodila prve babatko ako 36-rocna. Viem, ze si ovulku sledovala na tom a vravela, ze to funguje.

janemari
27. mar 2009

Ahojte dievcata ak vam mozen poradit ten mikroskop su zbytocne vyhodene peniaze,lebo je to hlupost ako krem proti celulitide.

dahra
27. mar 2009

Janemari,
kolegyni fungoval, ale podmienkou je, aby zena bola zdravotne ok. Tak je to vo vsetkom totiz. Napriklad mamkina sestra si pred 17 rokmi nechala vypocitat syna. Vyslo im to na prvykrat a narodil sa im syn. To je ta Jonasova metoda - mnohe baby v tej teme pisu, ze je to vymysel a ze to nefunguje.
Sice da sa na vec pozriet z ineho uhla - ked sme zdravotne ok, tak ci onak to dieta lahsie splodime.

janemari
27. mar 2009

dahra dve lekarky mi povedali ze je to hlupost.Ale je na tebe ako sa rozhodnes.No a ozaj praca,tu vypoved mi stiahli.Takze som zamestnana.

dahra
28. mar 2009

Janemari,
takze to je dobre, ze mas pracu. Gratulujem.

janemari
28. mar 2009

Ahoj dahra ako sa dari?

dahra
28. mar 2009

Cavik, Janemari,
dnes tak oddychovo, doobedu som bola este v praci. Teraz poobede sme boli s manzelikom trochu von, on v plavarni a ja v baumaxe 😀. Travila som hodku medzi kvetmi,to by som vydrzala hodiny 😅 a nakoniec som neoodolala, kupila som si mini-fialku. Co ty?

Katrin, ako pokracujete?
Zajacik, vy mate nieco nove? Nechavate teraz veci plynut prirodzene?

janemari
28. mar 2009

Ahoj dahra,ja dost unavene.Do vcera rana som mala piatu nocnu,rano som bola na nakup a do postele som sa dostala okolo9.00 a vstavala som o 11.00 aby som uvarila obed.Pobede som trochu pospala.A potom skoro do rana do 2.00 tu na koniku,takze som nevyspataaa. 😲

dahra
28. mar 2009

Tak to si teraz zmorena poriadne. Robis denne a aj nocne?

janemari
28. mar 2009

Dahra robim tyzden rano,tyzden noc a tyzden pobede.

dahra
29. mar 2009

Ahojte,
dnes som sa zamyslela nad tou liecbou injekciami Lucrin.Kazda dalsia injekcia sa picha na 28. den nezavisle od prichodu MS. Viem, ze ste tu niektore pisali, ze ste mali MS aj pocas liecby, teda aspon zo zaciatku. Ak MS dostanem nabuduce zasa na nejaky 22. den, tak aj tak si mam dat pichnut Lucrin na 28., ze?

janemari
29. mar 2009

Dahra no ja mam decapeptyl a ms som mala len po prvej injekcii potom uz nie.A to mi doky povedala ze to je v poriadku.Ale mozes sa spytat ked ti budu pichat druhu,ale nemysim,ze by to mal byt problem.Ja idem na predpisanie 5 injekcie tento tyzden a potom na dalsi pichnut.Juj ako sa tesim,ze sami to uz krati. 🙂

dahra
29. mar 2009

Janemari,
ten decaceptyl ti pichaju tiez na 28.den od poslednej? Je to rovnaky system? Tebe sa to fakt uz krasne krati.

janemari
29. mar 2009

Je dahra ty mas fotku.Ano picha sa to na 28 den cyklu.Teraz sa tesim,ze sa liecba konci a potom budem cakat na nabehnutie cyklu.

dahra
30. mar 2009

Ahojte,
dnes je tu nejako mlkvo. Ja som tu teraz tiez len na skok. Dnes mam rusny den.
Nikto nema ziadne novinky? Buduci utorok operuju moju sestru. Ak sa potvrdi endo (co by sa teda naozaj nemusela), myslim, ze jej tiez odporucia liecbu, taksa budeme spolu liecit, a potom spolu snazit 🙂.
Janemari,
poslednu injekciu mas teda niekedy v maji. Vraj ma cyklus nabehnut do 90 dni. V lete by to malo byt OK.

katrin21
30. mar 2009

ahojte baby!
vy ste niektorá pisali altee?? lebo mi napisala take IP, ze nech si nechavam svoje nazory pre seba, ze strasim baby a pod somariny... ked som napisala o tom l co som videla v telke o tom IVF..... ale jakym vychcaným sposobom mi napisala... ach jaj.... ja si za tym stojim, poucovala ma tam, ze endo cysta nie je nezelane bujnenie .. ha ha.... OK, je vraj onkologicka, ale ja to tiez nemam vycucane z prsta , ale od lekarov... ved co su loziska endo? ved to bujnie, rastie, robi neplechu.... a cysta ( endo) je vlastne nezhubny nador( podla lekarov) .... nuz co uz, vselijaké sme... urcite vsak nebudem ticho, ked sa nieco nove dozviem.... niebola to ani komercne tv, kde to hovorili.... ja uz fakt niekedy nechapem... styl a sposob chovania niektorých ludi... ako pise, cez tri dediny.. aké lsti vyuziva , aby sa dozvedela co potrebuje..... nuz co...

inak.. ja som si kupila tie ovu testy, ale vo strvtok som tam mala taku jemnu, ale veeeelmi bledu ciarku, v piatok asi po 4 minutach taku celkom vyraznejsiu, ale nie uplne ako ta druha... v sobotu som netestovala, a v nedelu vcera uz druha nebola.... takze som mala asi ovu v piatok , alebo sobotu????? sexikovali sme aj dvakrát denne, tak hadam to vyjde, sobota bol presne 14-15 den cyklu.... ako vám tie testy ukazovali ovu??

katrin21
30. mar 2009

dahra: jonas funguje... moj ex manža bol vyrataný ( zomrel svokre úprvý syn a chceli druheho- chlapca, a vysiel im len jeden den v roku ! ostatne by boli baby.... tak svokor utekal zo slizobky a bol syn ) a aj segra si dala vyratat syna..a vyslo to. ale musi to byt original Jonas.... a jasne , ze zdravie je dolezite...

dahra
30. mar 2009

Ahoj, Katrin,
drzim palce, aby vam to vyslo. Ja som nikdy nesledovala ovulku, tak ti neviem poradit.
Kedy presne si dobrala injekcie? Je toto prvy mesiac, co sa od liecby snazite?

Ano, mamkina sestra by tiez povedala, ze Jonas funguje. Podarilo sa na prvykrat, co sa v tom mesiaci snazili. Tiez chceli chlapca a maju ho.

katrin21
31. mar 2009

no ano, je to prvy mesiac po prvých kramoch po liecbe. Vcera som este pre istotu urobila test a bol len s 1 ciarkou.... takze ovu uz asi bola... a skusala som aj ten krcek obcas a predtym sa mi zdal maksi, takze uvidime... aj ked tie testy mozu vyjst vraj pozitivne, aj ked neprebehla ovu.... lebo vraj niekedy praskne to zlte teliesko, alebo folikul aj ked v nom nie je vajicko... tak uz fakt neviem... ani to ci tí je pravda.. ale asi hej.

Tak len cakam, dufam ,ze nedostanem, lebo podla vsetkeho sme fakt trafili tie spravne dni.. uz zalezi len on toho ,co na to moje telo 🙂

zajacik...
31. mar 2009

Caute babulky 🙂
Janemari gratulujem k tomu ze ostavas zamestnana 😉 A parada ako rychlo ti ubieha liecba 😵
Dahra momentalne snazilkovanie vypustam z hlavy a snazim sa to neriesit... mam pocit ze som pre babiku urobila co som mohla a kedze to nevyslo, necham to na prirodu... aspon zatial, lebo na dalsie IVF sa v najblizsej dobe nechystam...
Katrin aj mne minule pisala altea, ale celkom v pohode, ze ked som pisala o tom onkomarkeri CA125 ze je pri endo zvyseny ale nema to nic spolocne s rakovinou, tak mi odpisala ze to nieje pravda, lebo to CA125 je zvysene aj pri rakovine, takze aspon som sa poucila 🙂

hanka1987
31. mar 2009

Ahojte.dúfam,že sa k vám môžem pripojiť 😉
Takže mne tiež diagnostikovali endo.,takto pred rokom som bola na laparke a mala som 8 cm na ľavom vaječníku a množstvo ložísk v celej brušnej dutine 😖 Potom som pol roka dostávala Lucrin a po prvej injekcii som ešte dostala mrchu ale potom už boli len tie hnusné návaly tepla,nespavosť...však to poznáte.Poslednú injekciu som dostala v novembri,1.mrcha prišla až po vyvolávačke v januári. Zatiaľ sa stále snažíme,meriame BT,pomáhame si ovu testami a mikroskopom...Snažíme sa 1 rok a 8 mesiacov.

janemari
31. mar 2009

Ahojte,no co sa tyka tych onkomarkerov moze to byt pri rakovine,nadore,endometrioze ale aj pri zapale niektoreho z organov.Preto sa vykonava LSK aby sa tieto veci potvrdili,alebo vyvratili.Aj ja som isla na LSK s tym ze mam rak.alebo nador.Naoniec sa potvrdila endo.

hanka1987 vitaj medzi nami. 🙂

dahra
31. mar 2009

Ahoj, Hanka,
vitaj. Vravis rok a 8 mesiacov, teda ste zacali niekedy v lete 2007. Ja som sa vydavala 2.juna 2007 a vlastne odvtedy sa aj my snazime.
Teraz v januari mi odstranili tiez 8cm endo cystu aj s lavym vajecnikom, ale klasickou operaciou - rezom, odvtedy viem, ze existuje choroba s menom "endometrioza". O nijakych loziskach nebola zmienka, tak verim, ze ich nemam.

Mesiac po operacii sme sli do centra asist. reprodukcie, kde povedali, ze snaha o dieta je lepsia ako liecba. Tak od operacie som uz mala 3x MS, no kedze v centre na utz videli novu cystu, ktora uz rastie aj na druhom vajecniku, rozhodla som sa zacat brat injekcie Lucrin - minuly tyzden som dostala prvu. Manzel mal zle vysledky spermiogramu a v centre proces umeleho oplodnenia trva dlsie, tak vyuzivam cas. Nechcem, aby mi ta cysta tak rychlo rastla. ideme tam znova az buduci tyzden, tak som zvedava ako ma doktor "pochvali". 🙂

hanka1987
31. mar 2009

janemari,ďakujem 🙂
No ja som tiež mala pred operáciou zvyšený onkomarker125, no a aj po kontrolnom odbere po polročnej liečbe bol tiež zvýšený (to mi lekári odôvodnili tým,že to môže byť...)

janemari
31. mar 2009

Hanka ani nestras ja koncim pomaly liecbu a dufam,ze uz bude vsetko v poriadku.Kolko si mala Ca125 prd operaciou a potom po liecbe?

hanka1987
31. mar 2009

ahoj dahra.
No mi sme tiež začali v lete 2007 a brali sme sa 25.augusta 2007. No tá potvora vie potrápiť. To ma mrzí,že ti zobrali aj vaječník...Mne našťastie ostal a aj tie ďalšie ložiská čo som mala mi odstránili...
No mne tu liečbu nasadili hneď,zrejme preto,aby si boli istý,aby sa vysušilo aj to,čo tam ešte náhodou ostalo s tým menších ložísk...Po injekcie som chodila do nemocnice a v januári som prešla k obvodnej gynekologičke s tým,že primár nariadil folikulometriu,spermiogram, horm.profil....UZV mi robila asi 3x od januára a to ani nevedela povedať či bola alebo nebola ovu, o spermiograme len povedala toľko,že ešte netreba a z hormonálneho profilu mi vyskočili nízke hodnoty LH a FSH hormónu a nič mi na to nedala a dokonca ani nespravila opakovaný odber.Tak som dnes volala do nemocnice,spolupracujú s Gin-fivom a majú tam vyškolenú doktorku..Primár mi totižto povedal,že keď nebudem spokojná mám sa ozvať a že ma ona zoberie k sebe...Mám volať o 12,tak uvidíme...
Mne dali ultimátum pol roka na otehotnenie...a potom neviem,zrejme sa rozbehne kolotoč IVF.
Teraz som mala poslednú mrchu 20.3.odvtedy ma bolia kríže a opäť podbruško...

Dúfam,že budúci týždeň prinesieš dobré správy 😉

hanka1987
31. mar 2009

janemari,ja si tú hodnotu presne nepamätám 😝 ale bola nižšia ako pred operáciou...neviem zdá sa mi,že to bolo možno o nejakých 10-20 jednotiek...keď mi vraveli výsledky,povedali,že to môže byť aj z rozkladajúceho sa tkaniva,ktoré ešte ostalo po endo...no a teraz sa bojím,či sa to nevrátilo...
Ale nechcem strašiť 😉 Ja len vravím svoje skúsenosti 😒

dahra
31. mar 2009

Zajacik,
ja som nasla na nete takuto tabulku. CA 125 oznacuje ovarialny karcinom. Su tam rozne a aj spravne hodnoty.
http://www.edusan.sk/pacient/vysetrenia/tabulky...

Ako je to teraz s endo u teba - chodievas na nejake kontroly, je to ustalene? Pytam sa, lebo momentalne beriem liecbu a mam aspon dobry pocit 😒 , ze proti endo nieco robim. Potom, ak pojdeme na IVF, tiez budem mat ten pocit, ze nieco robim. Ale bojim sa toho, co bude, ked to nevyjde.

Urcite hlavou proti muru nepojdem ani ja, hoci som dost tvrdohlava. (Myslim tym, ze za kazdu cenu nebudem o dieta zapasit, beztak na to potrebujem manzela 😀 a este nepresli ani tri mesiace ako toto zacalo a dvakrat stastny nie je, ze sa vlacime po centrach - on chce deti, ale veci chce prirodzene. Chape, ze tomu musime pomoct, ale aspon o tom doma tolko nehovorim, teda iba jeho recou - podstatne veci bez "citoveho zafarbenia" 😀. Zeny sa potrebuju vyrozpravat a chlapi si to dajako riesia v sebe vnutorne.)

Podla vsetkeho endo je dost nevyspytatelna, niekedy utichne na nejaky cas, u niekoho to pokracuje v rovnakom tempe. Ak aj nebudem mat deti, chcela by som si ten moj jediny 🙂 vajecnik co najdlhsie uchovat, ked uz aj v nom je cysticka.