Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
8. okt 2008

🙂
nelly cau 🙂
ono je to individualne, ze kolkokrat sa tam musi ist vratane transferu. Asi to bude podobne vsade - my sme boli zaital 3x, teraz v piatok ideme 4-tykrat. A to je prvy mesiac za nami. Predpokladam, ze ak to pojde napr. teraz tym smerov, ze IVF a vsetky tie injekcie, tak myslim, ze to sleduju ako rastu vajicka pri stimulke a sliznica a to tam prist musis - len neviem kolko krat.... Co sa tyka prace, tak sme to riesili takto: prvykrat 1/2 dna dovolenky, teraz som mala odbery krvi, to sme stihali rano o 7-mej, robime az od 8:30, takze nikto nic nevedel. a teraz v piatok si dam priepustku a poviem, ze som bola u lekara. Aj tak tu kolegyne vedia, ze "nieco mi je" a vobec sa nad tym necuduju, ze preco idem k dokimu... A potom mi to bude jedno. Tiez som sa bala, ze co povedia v robote, ked na to pridu..., za prve - nemaju preco na to prist, za druhe - vsak to je moja vysostne sukromna zalezitost preco a kedy idem k dokimu... a v Heliku sa da aj poobede myslim. Tak sa bude dat aj v BA urcite 😉
Chces ist?

lenocka3
8. okt 2008

a vidim ze si z okolia Trnavy a do BA je to dost... ale my tiez robime v inom meste, ako je Helik a da sa to zvladnut. nic neboj.
Ozaj - nevies, co je to ektropium? uz som sa pytala v inej teme a nevedia. Nasla som na webe, ze cosi s krckom maternice atd a ze zeny mavaju problem s vytokom /taky nemam/. Ja mam problem so spinenim po MS - sa mi zda, ze aj ty a neviem, ci to nebude tym krckom 😨 😨 alebo cim to moze byt.... ved uvidim v piatok, co mi dokina povie

nelly3
8. okt 2008

lenocka neviem co to je, ale ja som strasne zvedava preco mam to spinenie, uz ma to fakt nebavi 😠 dufam, ze po utz sa dozviem viac. strasne sa to vsetko vlecie, vysetrenia a tak. ☹

lenocka3
8. okt 2008

ani nevies ako ta chapem 🙂
ja fakt neviem, uz po tolkych pozretiach, ze preco tak spinim. je to na nervy... obavam sa ale, ze ani na utz to nezistia..., ved uz som ich mala tolko a vzdy povedia, ze vseeetko je ok 😀 😀 haha, no jasne... doki mi furt tvrdil, ze nespinim z maternice a raz povedal, ze mi krvaca branka - ja neviem aka branka.. ci myslel ten krcok a preto napisal ektropium... aj ta doki vcera hovorila... ale ked spinim po ms, tak je to jednoducho cokoladovy vytok a vyzera, ze idu este kusky vlasocnic - ako slaby menzes... a trva do 15DC. Vynimocne tento mesiac do 13DC, ale vcera este trosisisisisicinku videla. Ked som citala na webe, tak ektropium je nieco ako ranka, ktora krvaca pri kontakte - napr pri styku, alebo niecom. Ale ja vtedy nekrvacam, nic.. absolutne.... Len po tych kramoch akokeby som sa nemohla docistit alebo co, pritom sliznicu podla utz mam normalnej velkosti... Navyse nechapem, jak mozem 10 dni spinit z "branky" /ak je to ten krcok/... sak to neni maternica... ani loziska endo tam nemam, tak fakt neviem 😖

lenocka3
8. okt 2008

PS: ked si predstavim kolko penazi som vrazila do intimiek kazdy mesiac 😀 😀 to by som mala pomaly na IVF 😀

lenocka3
9. okt 2008

😢 kde ste?

scarlette
9. okt 2008

ja som doma v kresle 😉

janis24
9. okt 2008

ajojte, aj ja som tu nachvilku 😉

scarlette
9. okt 2008

jani ahoj, tak ako nervozita?

janis24
9. okt 2008

ani sa nepytaj, uz bolo par hyster. zachvatov 😅 ale len takych malickych, v kuse sa nieco se.ie 😀 Teraz len cakam, kedy dovezu nejake veci, aby sme sa uz konecne mohli pohnut... jaaaj keby som tak mohla natiahnut cas, aspon jeden den!!! 😅 😉

scarlette
9. okt 2008

vies to by si mala jedno ci den navyse alebo nie... u nas sa to nastastie zaobislo bez vacsich stresov, len som sa dva dni pred svadbou chytila so svokrou 😀 aspon bola yabava

janis24
9. okt 2008

Ja mam velmi malo casu, spoliehala som sa na par ludi, ktori slubili ze vybavia to a to a teraz sa podozvedam, ze nic vybavene nie je. Moja chyba. doveruj, ale preveruj 😉 Ja mam svokru nastastie daleko, ale po telefone kontroluje, tak vyberame slova radsej 😀

miminap
9. okt 2008

ahojte babule. Janis, prajem Ti, aby si vsetko postihala. svadba je krasny okamih v zivote, naozaj.
babule.. prisla som vas pozriet, aby som vam povedala.. 😢 😢 😢 ze dnes sme testovali, test negativny a prave sa mi rozbieha mrcha. babatky nevydrzali u mna.. takze tak. zatial neviem, ci mam silu na dalsie IVF, je mi tak, ze nevladzem ani len plakat. drzim vam vsetkm prsteky, aby ste mali stastnejsi osud a uspesne snazenie..
papa

scarlette
9. okt 2008

mimi hlavu hore, viem ze to boli ale vacsinou sa kockam zadaril az druhy transfer 😉

scarlette
9. okt 2008

jani drzim palce aby bola svadbicka aj zabava a vsetko super 🙂

lenocka3
9. okt 2008

ahojte este ste tu...?
mimi - velmi ma to mrzi.... tazko hladat slova utechy v tejto chvili.... 😔 drzkaj sa, poplac si.... urcite to pomoze...

jani - a tebe tiez neviem, co by som povedala 😀 ja ked si spomeniem... stvrtok pred svadbou, rano saty, vyzdoba na auto, solarko, kozmeticka, manikerka, zakusky, vysluzky, hlavicka v smutku, nervicky v kybliku 😀 ale ako rada na to teraz spominam 😀... a do toho som zacala pistat, ze ked mne nechuti to predjedlo co budeme mat ale ja chcem ineeeeeeee 😀 a nepaci sa mi farba vyzdoby, ona vyzerala inaaaaaaac 😀 a brectan chcem takto a nie tak, ako chce svokraaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀
scar - ty ako? kedy to ides do tej nemocky?..

Zajtra rano ani do roboty nejdem, pojdeme do Heliku pre ORTIEL.... dnes som zacala uzivat ten duphaston, ze ak motyka vystrelila... Som velmi zvedava, co nam povedia. Prve nadsenie z dvoch zrelych folikov, vysokej sliznice a dobreho SPG uz opadlo... uz ma napada, len nech ma neposlu na prefuky, lebo nikde nepojdem a co sa nimi budem zdrzovat..., alebo ze HP bude blby a povedia, ze mi ani nemaju dat ake injekcie na stimulku, alebo ja neviem co.. uz som citala aj o tom, ze ked je zvyseny prolaktin, tak robia CT-cko hlavy, lebo je to zvycajne nadorom na mozgu - obycajne nezhubnym.... a rozmyslam nad sprostostami, ani muza nemam doma. Som taka nervozna, ze cakam kedy pride a nech mi nieco asi uleje, lebo ani nezaspim... ☹

scarlette
9. okt 2008

ja som tu a citam co si popisala 😉

scarlette
9. okt 2008

lenoc mi sme vsetko riesili v piatok od rana,,, ked sme dovieyli do hotela prvu varku kolacov tak sme spravili vyzdobu, sme potom aj vsetko alko nealko doniesli ach jaaaaj ale fantastiky bolo 😀
na prijem idem v utorok a v stredu ma robia, neviem ako dlho tam budem ale ak nepojdem vo stvrtok domov poprosim muza nech mi prinesie notebook do nemocky... aspon by som mohla s kludnym svedomim zavislacit na nete 😉

scarlette
9. okt 2008

co to citam co tato napada?
zachovaj si chladnu hlavu lebo takto daleko nezajdes,,, ja som do caru chodila vzdy az veeeelmi triezvo a odtial uplne nadsene 😉 aj ked sa vyskytli pb ale nadej je vzdy tak nevymyslaj ok?

ellianka
10. okt 2008

ahojte žienky 🙂 musela som hľadať aby som vás našla a tak vás hodím aspoň o kus dopredu
ako zvyčajne vás nestíham čítať a tak som dosť mimo obrazu, dúfam ale, že to slnko čo tu vykúka posledné dni, vám všetkým vyčarí peknú jesennú atmosféru a pohodu 😵
janis, nezabudla som a vlastne ty si dôvodom mojej dnešnej návštevy 🙂 želám vám obom nádherný zajtrajší deň a nádhernejší každý ďalší v spoločnom živote 😵 😉 😵

miminap 😔 ☹ 😔 je mi to ľúto, viem čo prežívaš

lenočka, takže dva krásne folíky 🙂 no to tu bude ktosi čoskoro rozsievať vírusky 😵

libeth
10. okt 2008

ahojte dievcence 🙂 mam obed, tak som sem zavitala 😉

janis, zajtra mas velky ded, hlasia krasne pocasie, tak verim, ze bude teplucko a nafotite krasne jesenne svadobne fotecky 😉 krasne si svadbu uzi a vychutnaj, budes nato spominat cely zivot 😀 😵 juj, hned by som sa znovu vydavala... prajem vam obom vela stastia na spolocnej ceste 😵 a este krajsi zaciatok, lebo som si precitala, ze po svadbe zacinas so stimulkou 😵 drzim palce vsetky co mam 😵 😵 😵

scar, verim ze vsetko dobre dopadne, a uz coskoro snehuliacikov budes citit aj brusku 😵 budem nateba mysliet.

elli, ahojcek 😵

lenocka,prosim ta to co ta to tam napada???? neboj, vysledky budu dobre a tie foliky co si mala, vau, totakto 2 naraz, no nemam slov, ved ty si plodna ako jablon 😵 😉

mininap, mrzi ma to velmi 😔 je to velmi tazke, verim vsak, ze ten dalsi uz bude ten pravy 🙂

lenocka3
10. okt 2008

kocky ahojte 🙂

lenocka3
10. okt 2008

joj babulky, tak rada vas vidim 🙂
takze Helik: manzelov spg vyhlasili za konecne super spg po velmi dlhom case, mal 106 mil sper, a vsetky tie percenta okolo toho boli vysoko nad normu - teda tie dobre. 😵 tak som bola na toho mojho ploditela veeelmi pysna 🙂, aj p. doktorka bola vysmiata 😀
ja: hormonalny profil uplne uzasny, ukazkovy, nic nevybocuje z noriem, ovulacia krasna, hlien pusta spermie do maternice, az na to, ze mi vysli chlamydie hranicne. Ze maju byt 50 neviem coho a ja mam 52..., udajne to znamena, ze kedysi velmi davno som prekonala chlamydiovu infekciu, ktora ale bola preliecena ATB - najlepsie je, ze neviem o tom, ze by som mala niekedy problem, ktory by mohla sposobit takato infekcia, nikto ma netestoval, ATB som uzivala za poslednych 8 rokov 2 x.... neviem, co si mam o tom mysliet..../teda asi aj viem, ale to je uz teraz asi jedno.../. No a doki bola rada, ze fungujem prirodzene uplne super a mam teraz douzivat ten duphaston kym nepride MS, ak pride MS tak mi dala clostilbegyt + na 11 DC UZV + Pregnyl, potom zase duphaston - cize planovany styk. Ze na IVF sme obaja moc v poriadku a takto skusit dva tri cykly a ked to nepomoze /lebo sa bojim tych mojich vajickovodov/, tak ma posle na laparku na zistenie priechodnosti. Ze keby mi to robili RTG-ckom, tak pri tych zrastoch co mam fixovanu maternicu by som to nevydrzala...

lenocka3
10. okt 2008

no, takze ja vlastne ani problem nemam 😀 😀 😀 😠 😠 😠 tak kde su tie moje dvojicky? 😢 😢 😔

libeth
10. okt 2008

lenocka, ale ved to znie super, som velmi rada, ze mas take skvele vysledky 😵 a co ty vies, mozno tie dvojicky prave natom pracuju 😀 aby sa pekne delili .... to by bolo super, keby ti to takto pekne vyslo, vau 😵 😵 uz by sa mi zislo aj trosku optimizmu, ze sa to da aj bez IVFka.
Ja som mala asi ovu velmi skoro v tento cyklus takze som ju samozrejme nestihla a min. mesiac ked som mala ovu ukazkovu, tak som ju tiez nestihla 😀 ono v podstate ja som nanu tolko cakala az sme sa nestretli, no som ja normalna? Takze cakam teda na dalsiu v novembri a teda rok 2008 mne nepriniesol zazrak. Zacinam byt coraz viac presvedcena o tom, ze bud nato nieje vhodna doba alebo to proste nejde a marne cakam kym ta moja motyka vystreli. No a ona striela a striela a ja vzdy mimo 😀

lenocka3
10. okt 2008

libi 😀 😀 😀

no, ani mne 2008 zatial nic nepriniesla.. okrem tej 2 cm cysty, ktoru doki skontroluje na buduci cyklus, ci rastie, ci co... mohla by byt vodova opica, ze? 🙂
Ale co, vies co? Normalne mame teraz tolko roboty, ze na babo az tak moc nemyslim/e. Len pekne papam, co doki naordinovala, do toho baby-plan calibrum a tak... uvidime.
juj ale ma picha ta lava strana 😠

lenocka3
10. okt 2008

a libi - po tom bylinkarovi ti bolo lepsie? no a ivf nechcete zatial, pravda? a ozaj - nevies, ako sa dari Moni? tiez tu dlho nebola, co viem urcite pochopit 🙂 ja len ci sa nezabudla pochvalit s nejakou dobrou spravou 🙂
...ked pre nas je dobra sprava aj to, ze mame nacas ovulaciu, ze?

libeth
10. okt 2008

leni,
mne stale muzik vravel, ze on veri, ze na dovolenke sa nam to podari, ze vraj to citi (v kostiach asi nie 😀 ) a dovolenka za nami... aj 2 cykly po dovolenke a nic, tak mi vravi, ze on VIE (netusim ako), ze oktober je nas 😀 a sa to podari, no oktober teda tiez nie, bo ovu uz bola 😀 tak sa ho musim spytat, ze co dalsie citi, ze kedy tentokrat? 😀 A mas pravdu, ja odkedy robim viacej, tak tiez nato nemyslim ako predtym, ono aj si zmyslim, aj zosmutniem, ale otvorim comp, vidim robotu a je to fuc 😎
Ja si musim ist listovku kupit aj E vit., vsetko mi doslo... este ze bola vyplata, takze na lekaren mam uz namierene 😀

mirip
10. okt 2008

ahojte ja len na sok zase som začala špiniť a bolí ma aj chrbát dnes no neviem len dúfam že to je ešte čistenie a nie endo 😢 😢 😢 😢 14ho idem pre výsledky z histologie a kontorlu a aj nám povie doky kedy možeme začať odznovu......tak dúfam že aspon výsledky s histologie nebudú nasvedčovať že je niečo v nás v mužovi a mne zle a že nám doky dovolí vzhladom na endometriozu ktorá je nevyspytatelná snažiť .....zvyknú doporučiť aspon tri menzesy ale ako som sa dozvedela že už doktori doporučia podla aktuálnej situácie pacientky a podla zdravotného stavu kedy sa može začať snažiť zase......pá 😔

lenocka3
10. okt 2008

🙂 libi - no veru, ked to manzel citi /nech uz kdekolvek 😀 😀/, tak treba dat aj na jeho slova 😵 alebo ciny 😵 😵 😵 o lekarni a vyplate mi nic nehovor.... mam pocit, ze len ja tam chodim pre vselijake "pripravky". Aj ked sa tie lekarne snazim obmienat a mame ich v meste veru dost..., aj tak sa na mna vsade usmievaju ako na staru znamu 😀 Inak - strasne mi robota pomaha...fakt, viem, ze do konca roka sa asi zjancim, ale aspon nebudem smutna cez dlhe zimne vecery, ked odpadnem do postele ako pridem domov 😎

miri - ahoj. Podla mna sa docistujes, na endo ani nemysli. Histologia tiez dobre dopadne a urcite sa budete moct coskoro snazit a vyjde to. Ono to naozaj aj lekari hovoria, ze teraz sa maternica "pohnoji" a potom sa lahsie otehotnie 🙂 sa mi zda, ze aj tebe to doki povedal, ci nie?

Baby, ideme dnes k mojej mame, posedime s kamaratmi, pochvalime sa, ze moje obavy /typu ako som si vcera zdiagnostikovala nezhubny nador na mozgu... 😕 / su fuc a ze sa konecne posuvame opat o krok blizsie k babatku a cim viac krokov, tym cesta kratsia 🙂 😵 😵 😵
Prajem krasny slnency vikend 😵