Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

ellianka
4. nov 2008

ahoj nelly 🙂 tá tvoja cysta má teda poriadny krycí manéver

nelly3
4. nov 2008

to asi ano, ved aj na nu pride rad, pojde von ci chce alebo nechce 😀

mirip
4. nov 2008

hej elli chytila ale dúfam že len na tri mesiace a potom pojde do riti 🤐 na 9mesiacov, ou soory za výraz 😅

mirip
4. nov 2008

akurát sme s mužom skonštatovali, teda bývame s mojimi rodičmi vo velkom poschodovom dome a sú na dvochodku obaja čiže stále jeden alebo obaja doma a sme sa tak odhliadnuc od toho že nemôžeme snažiť ale vždy aj predtým že vždy ked som mala menzes sme šli na návšetvu k svokrovcom alebo naši išli na nejakú akciu a sme boli sami doma ale kedže bol menzes nič sme robiť nemohli a aj teraz mám menzes snažiť aj tak nemôžeme a naši idú na dva dni na akciu mimo, no nie je to naprd 😠 😀 inak aj ked doma sú my sme si u seba a oni u seba a nijako nás neobmedzujú to sme sa ale zhodli že tie krámy si to vždy tak "super" načasujú že už sa na tom možeme len smiať 😀

ellianka
4. nov 2008

miri, to máte teda veselo. tak nech MS skoro skončí, aby ste si mohi snažilkovanie do sýtosti užiť aspoň počas víkendu 😉
my sme sa po 6rokoch rozhodli znova používať ochranu 😝 manželovi sa do toho moc nechce ale riziko mimomaternicového tehu pri nefunkčných vajcovodoch je značne vysoké a takú udalosť by sme veru veľmi ťažko niesli ☹ tak som sa dnes po dlhom čase pekne v drogérii červeňala 😀 😀 😀

nelly 😉 jasné, nech sa tá mrška nerozťahuje treba ju pekne vyšupnúť von

mirip
4. nov 2008

😀 😀 😀 dobrééééééééééé mne chodí muž do lekárne kupovať 😀 😀 na uzv no ked mi robí doky UZV tak nepýta ale ked robí a je tam aj sestrička čo sedí na UZV tak pýta bud 10Sk alebo prezervatív 😀

si papatám ako mi jedna baba naradila že treba a ked osm šla prvýkrát na UZV som sa dokyho pýtala či netreba a červená ako rak a on sčernevel tiež a odpovedal že nie že potebuje tam na lehátku len mna aby mrkol na maternicu 😀 😀 😀

ellianka
4. nov 2008

no miri 😀 😀 😀 tá ponuka pri uzv vyznela dosť dobre...chudák doky 😀
ja som zatiaľ na uzv nikdy nič nenosila ale viem si živo predstaviť tú situáciu 😝 😀
niekedy mi je to divné ale aj keď som už ležala nespočetnekrát na nespočetných kozách 😀 stále sa hanbím a čím ďalej je to skôr horšie ako lepšie...kto vie čím to je 😅

nelly3
4. nov 2008

ani ja nemam skusenost, ze by so doky pytal prezervativ alebo peniazky 🙂 no my uz dlho nepouzivame prezervativ a moj manzelik si ani nevie predstavit, ze by to musel pouzivat, ale raz bude musiet 😀

lenocka3
4. nov 2008

caute kocky 🙂
miri - story s kondomom poznam - mozem prispiet 😀 😀 ale vacsinou ich nepytaju.
eli - noo, ako pekne si to povedala - nespocetnekrat na nespocetnych kozach... dodam: pri nespocetne vela lekaroch 😀 ani nehovor. Ked idem na nejaku tu kozu, tak vzdy rozmyslam: boze, dalsia koza do zbierky, tu som este nebola 😀
a my sprcku nepouzivame uz tiez dlho.... a ozaj - ked som jedla ten Klimonorm, tak sme museli, lebo ten by ublizil plodu - tak sme boli ako dvaja hrdinovia - v najvacsom nakupnom centre..., v potravinach...., kde bolo 1000. Cervenala sa vtedy predavacka 😀 😀 😀 a potom sme sa aspon zasmiali, lebo sme to nevedeli uz ani otvorit 😀

lenocka3
4. nov 2008

dala som si ibalgin jeden od bolesti.... kamoska sa stazovala, aku mala bolestivu ovu pri clostile. Ja som myslela, ze nevie co je bolest, lebo nema endo 😅 😅 😅 a ona si fakt nevymyslala 😕 😕

nelly3
4. nov 2008

lenocka ☹ a ten clostile beries naco vlastne?

miminap
4. nov 2008

ahojte kocky.
janis..mrzi ma to. zda sa, ze nam tie stimulky nejako nevychadzaju. ale tak som remyslala, ze to urcite bude endo na vine. ani nase spermie a vajicka nie su vraj komatibilne. podla mna to suvisi s nasimi protilatkami. tie sa uz brania proti vsetkemu, ani nase vajicka sa prirodzene neoplodnili same. preto nam tri posli zbytocne.. :o( a tri, ktore sme dava na icsi sa oplodnili, ale len dve spravne. ja si myslim, ze nam to kazi ta hnusoba endo.
lenocka, ja som mala pri stimulke hrozne bolesti, takze verim, ze potrebujes ibac, mna bolelo vsetko od chrbta, cez krize, panvu az po kolena. to bolo otrasne..
ahojte ostatne.. dlho som tu nebola. citam vas kazdy den.. len nemam cez den pristup na net a po veceroch som taka.. nanic.. baby, dnes som bola na manikuru. a kocka usmiata, ze juuuuuuuuuujjj som tehotnaaaaaa. isla som sa v depke objednak ku kadernicke a hadajte co, kadernicka moja tehotna. ja uz si myslim, ze zivot je skodoradostny.. fakt..

mirip
4. nov 2008

nelly clostyl sa berie na stimuláciu ovulky a berie sa od 5do 10dna cyklu ráno a večer a potom taký 11 až 12den cyklu sa ide na folikulometriu sa odmeria velkosť folíku a doky povie kedy asi bude ovulka alebo jednoducho pichne vyvolávačkku ovulky a do 38hodín je ovulka

lenocka3
5. nov 2008

bre ranko kocky 🙂
miri - no, mas pravdu 🙂 ja ho beriem od 3 dc do 7 dc 2x1, aby zacalo dozrievat viac folikov naraz, cize vacsia sanca na tehu. Keby z tych troch co mam aspon jedno vyslo.... ☹ Ale ked citam o nekompatibilite..., tak neviem....mozno je to aj nas pripad.... naviac fakt sa neviem dockat januara, aby mi pozreli tie vajcovody 😔

pink_lady
5. nov 2008

ahojte 😅

janis ako sa citis? trosicku lepsie? ☹ mne sa o tebe normalne snivalo 🙂 ze si pisala, ze zavolali ti z centra, ze to bol omyl ze vsetky vajka sa oplodnili, ze si pomylili vzorky 😵 Inak mne sa sny zvyknu plnit, takze viem ze raz sa to urcite podari 🙂 Nech si veda a endo hovoria co chcu 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

leni, miri, nelly, mimi, libi, elli....🙂

pink_lady
5. nov 2008

ale no baby kde ste ☹ ☹ ☹ ☹

lenocka3
5. nov 2008

tu som 😉

lenocka3
5. nov 2008

cau pinky 🙂
mne sa dnes tak nic nechce 😀 tajne snivam o tom, ze dnes otehotniem a pojdem sa "vyvylovat na matersku" 😀 😀
a ked je vonku tak krasne.... hriech sediet v praci

lenocka3
5. nov 2008

"vyvalovat"... ani pisat sa mi nechce 😀

lenocka3
5. nov 2008

a ozaj - ked hovoris o tych snoch - dnes sa mi snivalo, ze som bola v noci cez zimu, ked bol napadany sneh niekde na nejakej ulici pri nejakej zahrade a nahanal ma vlk. Tak som sa snazila preskrabrat cez plot, len sa mi to moc nedarilo. Potom som sa z nicoho nic nasla v kuchyni a varila som udene maso v hrnci 😅
Som rada, ze moje sny sa az tak neplnia 😀 😀
aj ty mas niekedy take sny? ze nieco sa ti sniva ako pribeh a potom zrazu stojis pri sporaku a varis 😀

lenocka3
5. nov 2008

No kde si pinky? 😀 😀
nevadi, si tu popisem a porozpravam sa sama so sebou. 😉

pink_lady
5. nov 2008

jej konecne tu ktosi je 😅

ja som najskor precitala vlak a tak rozmyslala som asi 5 min ze ako ta mohol vlak nahanat po ulici 😀 a az potom mi to zaplo 😀 😀 😀 😀 juj ale to udene masko by som si dala 😝

ja take zvraty nemavam vo snoch --- 😅 ale ked som bola mala sa mi velmi casto vracal taky sen, ze som isla po schodoch v nasom dome a zrazu som za sebou citila teplo - cierneho "bubaka" - ktory ma zrazu pohlitil a zavrel do pivnice 😀 😀 😀 😀 😕 ...to ma teraz tak napadlo 😀

mirip
5. nov 2008

Ahojte ste ešte tu?????????????????

katrin21
5. nov 2008

ahojte baby!
lenocka: som sa normalne pobavila, na rom sne o vlku... mozno to udene maso , co si varila bolo z neho 😀 😀

Inak, ja som dnes sla na stehy po laparke, rozhodnuta, ze Dipherelin na zastavenie cinnosti vajecnikov si nedam pichat.. doktor na mna spustil ( Ďurčenka v Bojniciach, kto zazil - pochopi a vie si zivo predstavit), ze aka som nezodpovedna, ze keby som bola jeho dcera , tak ma prehne cez koleno a nacape mi, ze aka som mudra z internetu..a ze ak si ich nedam, tak na 99% sa mi endo vrati a budem mat blesti a pod... a neotehotniem ( lebo ja som mu povedala, ze si dam len indonal a kedze som mala len 1 cystu vo vajecniku ., budem radesj hned skusat otehotniet).. vysmial ma, ze tento stat tak vyzera ako vyzera, lebo vsetci sa chcu do vsetkeho rozumiet, a ze on mi nebudeo vareni prednasat, ked varit nevie, tak nech ja ho nepresviecam o endo, ked nie som lekarka a ze aj tak, co mal spoliuziakov na VS ked studuoval ( uz ma asi 48r), tak len dvom okrem seba by dal diplom zasluzene... no a este toho narozpraval dost, asi 20min... hovorim, ze som ho nechcela nahnevat , ale je to moje rozhodnutie a on ze neni nahnevany , ale nestastny, lebo ma odoperoval promtne rychlo, vie ze chcem deti a ja sama si chcem teraz tomu zabranit a riskovtat. A ze ci som ucitelka ,alebo co... a ze teraz aj keby som chcela , tak mi to uz nepichne...--- no proste kovbojka.. podla mna ho poculi az na chodbe....
Vysledok? Bavila som sa este z jednou DR. tam, co mi vyberala stihy, povedala je svoj nazor , ze co si mysli ona... ona ze by bola za tie injekcie... do toho prisiel zas Durčenka a pokracoval... a ja ze: " no dobre, tak mi to teda pichnite!" a on ze nie, ze nutit ma nebude.. a je ze teda dobre, pichnite... no takze uz to mam v sebe ... a este ma pochvalil, ze som sa rozumne rozhodla... dobre ze m nevybozkaval... he he... tak ja uz som fakt magor... keby clovek vedel, co ma robit... co je spravne... ale budem brat aj ten indonal.. neuskodi. 🙂)

mirip
5. nov 2008

a si učitelka? 😀

pink_lady
5. nov 2008

ty brdo katrin to co je za doktora? 😕 😕 😕 To, popravde, Bojnicka nemocnica ma "velmi "dobre" meno" - asi bz ma tam ani mrtvu nedostali 😀 😀

zuzana.dry
5. nov 2008

Ahoj Katrin...reagujem na tvoj dnesny zazitok...bola som v podobnej situacii ako ty....dokonca mi jeden mudry primar v KE uz aj pichol Decapeptyl a potom mi traja ini doktori potvrdili, ze Endometrioza sa dnes uz takto nelieci a ze o tom uz existuju studie a odporucali ma na IVF...a aj tam mam len 40% uspesnost...a sa mi to aj potvrdzuje, kedze som po ET, 1. KET a je to negativne... ☹

pink_lady
5. nov 2008

mirip a ty ako? mrcha uz odchadza? 😉

pink_lady
5. nov 2008

zuzana - mas pravdu 😉 ani moj dr tuto liecbu uz nepouziva a neodoporuca ju vlastne ziadny z nasej FN 😅

zuzana.dry
5. nov 2008

Ano...a este som aj ja dostala krik od inych lekarov, ze preco som si to dala pichnut....ze to mi ochabi cinnost vajecnikov...ako keby som ja bola studovany doktor... 😒