Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

ludkala
22. aug 2008

Takže to sú rôzne formy endo? A tie moje ložiská a tvoje cysty sú dve rôzne veci? Bože, načo také hnusoby vôbec sú? ☹ Asi aby same si vedeli vážiť, keď je nám dobre.... Ty nemáš ložiská? Robia sa ti rovno cysty?

lenocka3
22. aug 2008

ano jani - presne tak 🙂 😵
ludka 🙂 ono to je o tom istom ci loziska, ci cysty. U mna to zacalo jednou velkou cystou na vajcniku. Dospelo to az do stadia /kedze som sa bala ist na operaciu hned/, ze mi praskla - tak to bola riadna bolest - rovno z domu ma doviezli na operacny stol. Potom ma liecili Zoladexom a 5 rokov som mala relativne pokoj. Potom sa priznaky vratili a ja som myslela, ze mam opat cystu. Na sone ale nikto nic nevidel, tak som isla na laparku. Tam zistili loziska - mam ich dost - doki hovorili, ze to je vysev z tej krvi, ktora sa pred piatimi rokmi uvolnila z tej cysty. A bohvie, kolko mi rastli tie loziska. Je to potvora, takze sa jej nezbavime. Kazdopadne - aj loziska narobia galibu - ono si to tam v brusku cez kramy pokrvacava a krv samozrejme neodteka, tak sa este aj tvoria zrasty.
A lozisko nie je predstadiom cysty - niekto ma aj cystu aj loziska... u kazdeho je to inac. Obavam sa, ze nikto nevie, preco sa niekomu urobi cysta a niekomu loziska... vidis - ty si ani cystu nemala a mas loziska.

janis24
22. aug 2008

Hm, bodaj by, ale bohuzial, mam rozsiahle loziska v celej pobrusnici a niekedy si to vysvetlujem aj tak, ze asi sa ta endo uz nemala kde ukladat, tak svina napadla aj vajecniky... 😠
Ale niekto to ma aj tak, maternica aj cele brucho v poriadku, a len cysty sa robia...
No ja si tie bezbolestne dni vazim maximalne ako sa da, hoci sa po ms z toho dostavam este zopar dni, lebo brucho je citlive a je to aj psychicky dost vycerpavajuce, ale co uz, clovek si zvykne vazne na vsetko asi... 😅

lenocka3
22. aug 2008

kocky, a to je este relativne ako tak dobre. Ved existuje dokonca plucna forma endometriozy. Raz som nasla na webe len jednu kocku, co ju mala. A toho sa zbavit... Si predstavte, ze od bolesti niekedy az tajim dych a ona chuda??? Kazdy jeden nadych s bolestami...

ludkala
22. aug 2008

Je to čudný pocit... Bohvie ako dlho s tým už žijem, a ani som šajnu o tom nemala. Rovnako mi doki našiel myóm, mojej mame sa z neho urobil nádor a záchránili ju v poslednej chvíli. Tak sa mám na čo tešiť. Moja gynekologička ho nevidela a lekár v CAR mi ho hneď oznámil. Boli ste už na IUI? Má to s endo zmysel? Ja idem v septembri.

scarlette
22. aug 2008

lenocka tak tej kocke s plucnou endo uz vobec nie je co zavidiet ☹
ludka od rozsahu endo zavisi aj liecba

janis24
22. aug 2008

jeezis leni ani nehovor o tom krvacani lozisk, lebo este viac ma vystrasis... 😅 Inak ja neviem, ako si to mam vysvetlit a ci to vobec dava zmysel a nejako to suvisi spolu, ale este ked ta endo nebola taka rozsiahla pred par rokmi, tak aj mrchu som mala inu, proste tie kusky sliznice tam vzdy boli badatelne,ze sa vyplavovala aspon scasti teraz co som mala menzes naposledy, tak proste iba cista, cervena krv az do konca a po styroch dnoch nic, akoby utal, fakt to moze byt tym, ze uz setka ta sliznica zostava vo mne? Boze ja sa asi zblaznim, ked nad tym budem takto premyslat este... ☹

lenocka3
22. aug 2008

scar - no veru.. este ked si predstavim, co si musela vytrpiet, kym jej na to prisli... pri niektorych lekaroch taka diagnostika... ked jej povedali,ze na plucach ma cierne flaky - preboha, vsak ich hned mohla napadnut fakt len rakovina alebo nejaka TBC...
ludka - no, neviem, ci IUI - ale ak tak poradili lekari... Ale sice - ked mas vajcovody v poriadku aj ovu, tak sanca je 😉 A myomu sa neboj. Aj moja mamca ho ma. Mala aj polypy.. tie jej odstranovali a na myom nasadili antikoncepciu. A ten myom nezmizne pocast tehu? 😕 to len tipujem...ci sa ma vybrat? A nevybrali ti ho?

lenocka3
22. aug 2008

janiiiii

lenocka3
22. aug 2008

neblazni 🙂 ja som ta nechcela vyplasit 🙂

lenocka3
22. aug 2008

asi sa ti len vytvorila mensia vystelka, a ved ani zo mna nejdu kazdy mesiac kusy sliznice - minuly to bolo tiez v pohodicke len cervena, bez tych kusov - a to bola na 50 DC - cakala som, ze asi vykrvacam. A mrsina bola v pohode - asi nebola velka vystelka, tak bolo toho menej 😉
a tie loziska - ved ono to nekrvaca silno ako z maternice... to nie je taka vystielka ako maternica 🙂 ved to musi byt uplne krpate a ta krv z nich - ratam tak mozno ako keby nejake spinenie - sice pomalililicke, ale predsa - preto to boli a z toho sa hlavne tvoria zrasty. Neostava ti tam ziadna volna tekutina v brusku... ono sa to vstrebe 😉

janis24
22. aug 2008

mne este v iscare bolo povedane, ze IUI pri endo zmysel moc nema, neviem ci to bolo s ohladom na moj stav, alebo vseobecne, lebo aj ked je lozisk malo, mozu vylucovat tie hormony, co zabranuju uhniezdeniu opl. vajicka...

ludkala moja mamina zas mala rakovinu krcka, v 43 rokoch, takze tiez ma asi necaka ruzova buducnost, ale podla toho co doki povedal, v 40 uz aj tak budem mat vsetko vonku, ze to je tradicny postup, v pripade, ze aj po tehotenstvach endo pretrva... 😅

janis24
22. aug 2008

inak kukala som na you tube ako tie loziska vyzeraju, aj to ich vystikavanie pri laparke, no vydrzala som asi minutu a pol 😝

lenocka3
22. aug 2008

to mi doki vysvetlil - lebo mi povedal, ze po kramoch, ked tak dlho spinim - ze to mi nejde z maternice - ze to pokrvacavaju tie loziska, co som mala v posve 😒
... tie mi vyrezali a doki je v koncoch, lebo ratal s tym, ze to prestane tym vyrezanim... neprestalo - tak ratam, ze to su asi este nejake tie, co mam za klenbou maternice ci kde 😅 uz som zabudla. Preto idem do Heliku - kym sa to nerozbehne zase naplno.
A neboj - ved aj ty ides 😉 Vsak vsetky skoro vlastne ideme - a budeme tehule a mame po probleme 😉

lenocka3
22. aug 2008

jani - no neviem, sesternica ma tiez endo... ale ta to zlizla az po porodoch.... a ma aj dost rokov a nic jej nevyberaju... sice, teraz ma ms tak raz za dva mesiace, potom dlho a vselijako 😒
..no - my to mame v rodine /okrem ineho aj rakovinu maternice a myomy a polypy a atd - ale zatial maju deti vseeeetky zeny u nas. Okrem mna. a sestry. ☹ /

scarlette
22. aug 2008

jani tak ako mat tvoju odvahu si to vobec kuknut.... mozno vecer sa odhodlam, z prace mi YT nejde

janis24
22. aug 2008

scar, druhy raz uz to pozerat nebudem 😀
leni aj ja som v rodine zatial jedina, co nemoze... 😅 Ved jasne ta hysterektomia je individualna, ale radsej budem mat maternicu vonku a zostanem na substitucnej horm. liecbe, ako znasat tie bolesti az do prechodu, tot zatial moj postoj, snad sa to po porode zmeni 😔

nelly3
22. aug 2008

dajte aj mne link na to video nech to kuknem

janis24
22. aug 2008

nelly hapruje mi teraz net, ked sa to napravi, pohladam to 😉

nelly3
22. aug 2008

jasne, diky ti. 😵

scarlette
22. aug 2008

jani ked uz budes posielat, posli ho aj mne pls nech to nemusim vecer doma hladat 🙂

scarlette
22. aug 2008

inak prave bola za mnou kamoska s fotkou z utz, lentilka ma len 7mm 🙂

suzy23
22. aug 2008

ahojte, ja v podstate nemam ziadne tazkosti, kramy mam slabe a bezbolestne, presne ako hodinky /beriem HAK/, o tom, ze mam asi cokoladovu cystu na vajecniku som sa dozvedela len nahodou, ked som sla v aprili k novemu gynekologovi, spravil mi kompletne vysetrenia. vtedy mi objavil cystu na lavom vajecniku, v tom case mala 7 cm. dal mi ale nadej, ze moze zmiznut, tak som sla na kontrolu o mesiac aj o dva, ale cysta tam stale bola a este k tomu kazdy mesiac vacsia o pol cm. naposledy mala na konci juna 8 cm, odvtedy som na sone nebola, uz cakam len na operaciu. doktor mi povedal, ze mi budu robit asi laparotomiu, vraj by to tak bolo lepsie pre moj vajecnik. no o presnom sposobe operacie sa rozhodne az ked budem v nemocnici.

lenocka3
22. aug 2008

cau suzy 🙂
no, co povedat. vitaj medzi nami 🙂 ta cysta je uz naozaj velka - treba to vybrat, nech ti nepraskne. Ze nemas bolesti je super - to ti asi tisko zavidime 😉 v dobrom. Aspon jedna sa bolestami netrapi. Laparotomia sa da zniest, nemusis sa bat a naozaj je lepsia v tomto pripade ako laparka, lebo asi zoberu par mm z vajecnika a robit to laparkou by asi moc neslo 😉
Tak a drz, kedy ta budu operovat?

ellianka
22. aug 2008

ahojte kočky 🙂
ja som už zase v plnom pracovnom nasadení a tak vás len narýchlo všetky zdravím a želám príjemný víkend, plný pohodičky 🙂 😵
dúfam, že vás stihnem aspoň cez víkend trochu počítať 😉
tento týždeň som dostala výsledky z histológie a hemato vraj tam mám rozsiahly zápal, ktorý môže a nemusí súvisieť s endo ☹ lekár, ktorý mi výsledky podpisoval (toho som v nemocke ani nevidela) mi odporúčal nepodstupovať hormonálnu liečbu a ísť priamo na ivf (podobne ako u moniky)...už som fakt z toho jeleň 😅
a začínam si myslieť, že každý len skúša čo sa dá...veru keby tá amerika bola tu za humnom 😔
ešte šťastie, že je tu piatok 😀

suzy23
22. aug 2008

ahoj lenocka, do nemocnice idem 2.9., operovat ma maju 3.9. a tento pondelok si pojdem dat spravit predoperacne vysetrenia. ako sa blizi datum operacie, mam z toho stale vacsie stresy. ☹

scarlette
23. aug 2008

suzy tak ti budem drzat palce, kde ta budu operovat?

suzy23
23. aug 2008

ahoj scarlette, dakujem! operovat ma budu v nr.
a vam vsetkym nasadili po operacii liecbu injekciami? citala som, ze sa to moze liecit aj niektorymi druhmi hormonalnej antikoncepcie.

scarlette
23. aug 2008

suzy ja som mala injekcie, raz za mesiac do zadku, bolo to myslim aj lepsie lebo som nemusela kazdy den jest nejaku tabletku a tak si aj pecen oddychla

nelly3
23. aug 2008

baby kukala som videa na youtube - endometriozu a bolo to strasne ☹ co vsetko ta potvora narobi v tele. ach jo 😢