Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

lenocka3
17. okt 2008

nedali mi ho od spinenia... to doki v Car-ku vymyslela, ked zbadala tie dva zrele foliky a ze hlien je priechodny a nevytvara protilatky... co bolo 14DC a uz vtedy som nespinila... cakam na utorok, dostanem kramy a potom som zase na clostilbegyte, cize podla mna spinit budem zvesela...
to mi dala len na udrzanie pripadneho tehu 😒 /hm, ako kazdy mesiac - pripadne tehu.../
ale co, pre babo aj vyrazkava budem aj nafuknuta aj neviem aka 😀

pink_lady
17. okt 2008

janis ja som to myslela ironicky s tym nakupom toho tricka 😀 ze pri tolkych diagnozach som vhodna akurat tak na recyklaciu 😀 😀 😀 😀
mirio pridas aj mna do tabulky? 🙂
inak uz asi tyzden mam mrchu na spadnutie, slapem na ibikoch a panadole ultra, som ako po 5 pivach z toho 😀 😀 😀 a brucho boli aj tak 😝

janis24
17. okt 2008

pink ja som to pochopila 😉
no neva, usetris na alkohole aspon 😀 😀 Ty mas bolesti aj pred mrchou? To sa mi nastastie nikdy nestalo, sak staci aj cez nu 😅 😉
lenoc ved to nevadi ze ti ho nedali od toho, ale pomoct to moze nie? Veru bodaj by, uz ta to trapi dlho...Tak drzim palec.

lenocka3
17. okt 2008

pinky - tyzden pred ms na ibikoch? 😲 😔
ja ako jani... sice, ja mam "minikrciky" vzdy... ale to nie je na ibik... to ma len sem-tam za den poprehyba na tu ktoru stranu a je pokoj.... horsie, uz ked sa naklanam ako vrba vo vetre 😀 😀 ako ta zuriva vrba z Harryho Pottera 😀 😀 😀

pink_lady
17. okt 2008

no ja myslela ze to je normalne, ze tyzden dopredu boli brucho 😀 mne zacina "tanec" presne 7 dni dopredu niekedy aj viac - stale mam pocit ze uz uz sa to spusti a stale nic 😝 az presne na 7. resp. 8. den (ak zacnu bolesti v sobotu tak mrcha pride dalsiu sobotu) 😔 - vypadne prva kvapka 😝 posledne razy sa k tomu bruchu pred ms pridavaju sialene bolesti chrbta a hlavy

scarlette
17. okt 2008

caute kockz

janis24
17. okt 2008

ahoj scar, uz oddychujes domka? Ako ste to vcera vybavili nakoniec?

pink, no, u nas sa nikdy neda povedat, co je normalne a co nie... 😅 😉 Ale pri endo je normalne asi vsetko 😖

scarlette
17. okt 2008

jani uz som doma, z nemocky som odchadzala az o pol jednej taxikom, moj drahy cakal u mojich rodicov na mna a pracoval,,, dnes som bola v ba u svojjej obvodacky kvoli PN - som v ochrannej lehote tak som to vyuzila

ellianka
17. okt 2008

ahojte babuľky 🙂

scarlette
17. okt 2008

eli ahojcek 😉

ellianka
17. okt 2008

ahoj scar, takže aj ty oddychuješ na pn-ke 😉 teda včera ťa poriadne dlho nechali čakať v tej nemocke

scarlette
17. okt 2008

mi hovor, som odtial odisla celkom nabrusena, som kvoli tomu nestihla ist s PNkou za obvodnou tak som sla dnes do BA yase

oddychujem zatial ale buduci tyzden cakam kontrolu, kedze cerpam PN v ochrannej lehote tak mam info ze tychto ludi chodia kontrolovat

janis24
17. okt 2008

elli 😉
scar prosim vysvetli mi pojem pn-ka v ochrannej lehote 😅 😀 Dakujem 😉

ellianka
17. okt 2008

čo to je čerpať pn v ochrannej lehote?

ellianka
17. okt 2008

janis 🙂

janis24
17. okt 2008

elli 😀 😀 😀 tusim nas zaujimaju rovnake veci 😀 😀 😀 Kto sa nepyta, nic nevie... 😉

scarlette
17. okt 2008

babulkz 6tyzdnov po skonceni TPP je zamestnanec v ochrannej lehote, tj ze PN mu plati v tomto obdobi zamestnavatel,
standardne ak je cloviecik nezamestnany a ma davno po tejto lehote a nieje dobrovolne nemocensky poistenz neprislucha mu ziadna nahrada za PN

ellianka
17. okt 2008

dík scar 😉 už som múdrejšia
janis, presne presne 🙂

janis24
17. okt 2008

vdaka, dobre vediet 😉

scarlette
17. okt 2008

😉

scarlette
17. okt 2008

a este jeden tip, ak by ste nahodou boli nezamestnane je dobre sa dobrovolne nemocensky poistit, z najvyssieho vymeriavacieho zakladu je poistne cca 1300sk, zabezpeci vam to PN a aj dobru matersku, len tam treba byt pred nastupom na matersku v poslednych dvoch rokoch minimalne 270 poistena,,,
ja som to spravila tak, ze od prveho dna co som bola nezamestnana som sa nahlasila ako dobrovolne nemcensky poistena

janis24
17. okt 2008

A kto to chodi kontrolovat? Maju tam na to ludi v robote?

scarlette
17. okt 2008

to ma ludi socialna poistovna

ellianka
17. okt 2008

ja som nedávno dostala tiež dobrého tipa od kamošky čo robí v sociálnej poistovni, že ak sa navyše teraz dobrovoľne pripoistím (mesačne je to vraj okolo 400sk) tak budem v prípade pn-ky brať dve pn-ky a tiež budem mať vyššiu materskú ale musím byť pripoistená rok pred materskou

ellianka
17. okt 2008

scar, neviem či je to to isté ako spomínaš ty ale toto poistenie by malo byť extra k normálnemu poisteniu, keď je človek zamestnaný

scarlette
17. okt 2008

elianka ano ale da sa to aj samostatne a mozes to mat aj popri to co si zemastnana, ci sa to oplaca popri zamestnani alebo nie zalezi od vymeriavacieho zakladu z ktoreho odvadzas percenta na nemocenske

scarlette
17. okt 2008

mne sa to ked som bola zamestnana neoplacalo riesit kedze moj prijem bol v tomto smere nadstandardny ale teraz som si to dala z toho najvzssieho

scarlette
17. okt 2008

idem obedovat zatial caute

ellianka
17. okt 2008

ja sa moc do týchto záležitostí nevyznám, hoci už niekoľkokrát som sama sľúbila, že sa musím na to mrknúť a čosi poštudovať. lebo do nemocenskej veru odvádzam dosť...takže by som rada aj nejaké výhody 😅
keď budem fit, skočím sa info...taká lepšia materská sa vždy zíde 😉 😀

ellianka
17. okt 2008

dobrú chuť scar 🙂