Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

monika3
autor
21. jan 2009

No Janis veru, skutoce to bola posledna moznost a nastestie sa nad nami niekto zlutoval 😉

nelly3
21. jan 2009

monika a tebe teraz pred pol rokom robili laparotomiu? to mas prvu alebo si aj predtym podstupila nieco. aj mna lekar lamari na druhu laparotomiu, ale neviem ci to ma zmysel 😖

nelly3
21. jan 2009

janis a ty chodis do ferticentu do ba?

monika3
autor
21. jan 2009

nelly uz aj predtym som mala laparotomiu...a podla mna ti chcu asi skontrolovat ci mas prechodne vajickovody, i ked na to staci asi laparka, no v tomto sa nevyznam co je najlepsie. Doki asi vie preco to navrhol,
v kazdom pripde ak tam nieco mas tak ti to daju do poriadku a vela bab aj po operacii potom normalne otehotnie 😉
a zase ked si spomeniem na Elianku tak jej sa zadarilo aj s velkou cystou 😉

lenocka3
21. jan 2009

aj ja mam vyrocie - 7/1 to bolo 6 rokov od prvej laparotomie a zistenia Endo 😠 😠
a mali sme aj vyrocie svadby 🙂 ale to som netusila tehu 😅

janis24
21. jan 2009

tak tak nelly 😉

lenocka3
21. jan 2009

nelly - a nechce "len" laparku? ... ci asi vie doki fakt najlepsie. A vajickovody ti tiez rovno skontroluju 🙂 Lepsie ako "zaziva" brrrr

monika3
autor
21. jan 2009

Leni to vyrocie svadby je o to krajsie 🙂

nelly3
21. jan 2009

no ved prave, radsej by som isla na laparku, ale ak sa mi podari, budem mat noveho gyndosa, tak dufam, pomoze 🙂

monika3
autor
21. jan 2009

Nely urcite je to lepsie aj s inym konzultovat, 😉

surfer84
21. jan 2009

Ahojte, volam sa Ivan a mam na vas damy jednu otazku. Prepacte, ale nejak nemam cas citat si vase prispevky. Mam priatelku, ktora ma tuto chorobu endo.... a mame taky problem, ze mame len 24 rokov a ja este nad detmi nerozmyslam. No ona stale place, ze ich uz ani nebude moct mat, kvoli tej diagnoze. Co je na tom pravdy? Da sa s tym nieco robit??? Mam o nu naozaj strach, psychicky to dost zle znasa.Prosim vas o radu.

surfer84
21. jan 2009

tak asi tu nik nieje, dakujem aj tak. a drzim vam vsetkym palce.

lenand
21. jan 2009

surfer aj ja mam endo a už jedno dieta mam a druhe čakam i ked to nebolo tak jednoduche ale da sa stym otehotnet 🙂 i ked tehotenstvo je najlepši liek na endo a vetšina z nas podstupila aj hormonalnu liečbu

monika3
autor
21. jan 2009

ahoj surfer,
je pekne ze sa staras o svoju priatelku a mas o nu strach. Ale nie je treba mat ziadne obavy. Endometrioza neznamena ze nemozete mate deti, dolezite co Vam lekari na to povedali ...je tu vela bab kt. otehotneli ci uz normalne alebo Ivf. Urcite nie je dovod na ziadnu paniku a da sa stym urcite nieco robit.

bleelka
21. jan 2009

baby ked ja nechcem umele, ja chcem otehotniet len prirodzene, aaaaaa 😒 😒

zajacik...
21. jan 2009

Bleelka nik sa do umeleho nehrnie s radostou. Ale pride cas ked pristupis aj na taku moznost, je to lepsie ako necinne cakat na zazrak (teda v pripade ze by sa ti nepodarilo otehotniet prirodzene). teraz ta caka liecba? Uz si presne nepamatam... zbytocne sa tym nestresuj, uvidis ako vam to pojde a ak to nepojde prirodzene, tak umele nieje ziadna hrozna vec. Ja pred par mesiacmi by som o umelo nechcela ani pocut a prave teraz som po a o tyzden uz budem vediet ako nam to dopadlo 🙂
Babulky cerstve tehulky mam velku radost ze ste otehulkovali 😵 Drzkajte sa aj s bublinkami 😵

lenocka3
21. jan 2009

zajacik 🙂 😵 😵 😵 tak nech to vyjde a ten tyzden rychlo ubehne 🙂
blleeelka - nic neboj - aj ja som sa tak tvarila 🙂 potom som uz aj na to pristupila a ked som sa sustredila len na to, ze aj tak otehotniem len po ivf tak bum-bac 🙂... teda - ono to netrvalo ani mesiac, ani dva, ani pol roka... no ale kazda sa dockame 🙂

bleelka
21. jan 2009

zajacik, silno drzim palceky aby sa vam to podarilo 😵 😵 😵
mne liecbu vobec nedali, vedeli, ze chceme otehotniet, tak kazali do pol roka otehotniet a ak sa nepodari, tak znova laparka... neviem preco... ak je potrebna, nemohli to urobit vsetko naraz pocas tej prvej laparky? 😠

zajacik...
21. jan 2009

Bleelka tak to je dobre ze vam nedali liecbu, u mna to bola strata casu vyse 10 mesiacov. No ale dopredu clovek nikdy nevie ako to dopadne, ja som velmi verila ze po liecbe otehotniem jedna radost 😵 No nevyslo to. Drzim palce aby vam to do polroka vyslo, a potom ja byt na tvojom mieste, uz by som nesla na laparku, ale rovno do centra. Lebo kazda dalsia laparka ti moze sposobovat zrasty... no uvidis, este raz drzim palce! A dakujem ti za drzanie palcekov, verim ze to vyjde, uz o 4 dni testujem 😅

zajacik...
21. jan 2009

Lenocka dakujem 😵

lenocka3
21. jan 2009

bleelka - nie, prvu mas diagnosticku. Dobre, ze ti nedali hormony. Ta druha laparka sa vola second-look, vtedy by ti mali aj tie loziska povypalovat 🙂
a presne - ja som mala dvarkrat polrocnu liecbu - bolo to sialene, uz by som sa na to nedala a ani mi to nepomohlo v nicom. Akurat som bola stale nervozna a pribrala 10-12 kil - to je, co?
PS: este som ich ani po roku nechudla 😀 😅

pink_lady
21. jan 2009

leniii? mozem jednu otazku? 😅 ze kolko teraz vazis? vies, ze kolko asi tak budeme mat na konci tehu? 😅 lebo ja som tiez po operacii pribrala no a teraz, ak priberiem 15 kg budem mat v septembri tak 80 😕

zajacik...
21. jan 2009

Na mna ta hormonalna liecba nijako nevplyvala, chvalabohu som ju zvladla celkom dobre. Len ze mi bola na dve veci... 😒
A co sa tyka second look, tak podla mna je lepsie otehulkovat ako si dat poodstranovat loziska, lebo pocas tehotenstva by sa mali minimalizovat ak nie aj zmiznut. Mne tiez hovorili o second look, ale ja som uz potom po liecbe do nemocky za doktorom nesla, ale som isla do centra 🙂 A nelutujem 🙂

lenand
21. jan 2009

pink s tým priberaním to je u každeho inak mam koleginku ktora je 2krat tolko kolko ja pribrala 3kg a rodi začiatkom aprila a ja už teraz mam 8kg naviac ked som ostala tehu mala som 58kg a teraz mam 66kg a pri oliverkovy som pribrala celkovo 14kg ale nič neboj ved to potom rychlo ide dole ja som v nemocnici nechala hned 10kg a hlavne teraz na to kašli hlavne nech je babetko zdrave

bleelka
21. jan 2009

dakujem zajacik za palceky a lenocke za info, tak ja dufam, ze dalsia laparka nebude potrebna, stale ale zastavam nazor, ze tie lzoska mohli vypalit hned a bol by pokoj, nie? podla vas je sanca, ze otehotniem aj s tymi loziskami prirodzene? ma ich niektora z vas? a pri tom second-looku zistuju aj priechodnost vajcovodov? neda sa to zistit aj nejak inak bez rezania, nejako odspodu?

zajacik...
21. jan 2009

Bleelka neviem preco ti nezistovali priechodnost vajcovodov uz pri prvej laparke, ved ani ja som nemala nikoho zaplateneho a operoval ma doktor, kotreho som nepoznala, a napriek tomu mi priechodnost zistovali... Ale priechodnost ako taka sa da zistit aj mimo laparoskopie, nejak cez krcok maternice ti vstreknu kontrastnu latku a pod RTG to sleduju, ci prejde vajcovodmi, neviem presne ako sa ten zakrok vola, ma skratku tusim HSG, nerobi sa to v narkoze, je to preto viac bolestive ako laparka, ktoru v podstate prespis...

bleelka
21. jan 2009

zajacik, ani ja neviem preco mi to nerobili... proste nepovazovali za potrebne 😖
ja radsej pretrpim bolest ako dalsiu narkozu... a moze mi priechodnost zistit aj ambulantne moj gynekolog?

zajacik...
21. jan 2009

Malo by sa to robit ambulantne, niesi pri tom hospitalizovana, ale robi sa to pod RTG, takze to asi tvoj gynekolog nema....

monika3
autor
22. jan 2009

Dobre ranko dievcence 🙂
prajem Vam vsetkym pekny den 🙂

keby nahodou si tehulky chceli pokecat o tom ako sa citia,co zjedli a ako im je zle 😀 co dufam nebude tak kuk do temy Tehotenstvo 😉

nelly3
22. jan 2009

ahojte 🙂 pozeram tehulky su uz v inej teme, ale my sa tiez o chvilku pridame no nie 😉 takze mam noveho gynekologa a o 2 tyzdne idem k nemu, tesim sa, ale aj bojim 😲
zajacik ako si dopadla?