Budúce tehuľky s endometriózou

monika3
4. mar 2008

Tak babulky je tu nova tema....ktora znaci ze budeme tehulky cochvila. Porazime tu neprijemnu endometriozu 😠
Tak co Libi, Lenocka moze byt? 🙂

scarlette
13. feb 2009

babule tak 5vajok sa oplodnilo, zajtra rano ideme na transfer 😵 😵 😵
monika dkujem 😉

pink_lady
13. feb 2009

scar drzim palce 😉

monika3
autor
13. feb 2009

Scar to je uspesne 🙂 super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 teraz nech sa len sa len pekne u teba uhniezdia 🙂 🙂

lenand
13. feb 2009

scar tak zajtra držim pršteky a nech je pre teba valentím ten naj naj den 😵

libeth
13. feb 2009

ahojte kocky 😵

scar, zajtra ti budem silnooooooo drzat palce, verim, ze tento krat ti to vyjde, budem na teba mysliet 😉 😵

csilla76
13. feb 2009

Ahoojte 🙂 nesiel mi net,mali nejaku poruchu,az pred chvilkou spojazdnili.

scar drzim palce 5 embryjok je krasna urodicka,silnooo drzim palce na vsetkych zajtra 🙂

sue gratulujem ku Karinke,je to ozaj velka bambulka,potom pridaj fotecky aby sme mohli pokukat. 🙂

janemari
13. feb 2009

Ahojte spolubojovnicky 😉 Precitala som si posledne prispevky a som velmi potesena so scar,5 vajicok tak to nema sancu,aby to nevyslo.Gratulujem a drzim palce.A Mirip co sa tyka toho myomu,nepochopila som to.To ti vznikol po hormonalnej liecbe?U mna tiez predpokladali myom,ale po LSK sa zistilo ze ho nemam.Ale bolo mi povedane,ze pri otehotneni moze robit problemy,ale ze je mozne otehotniet aj ked ho zena ma.Ja som bola dnes na 3 injekcii,takze polovicu liecby mam uz za sebou.Dufam,ze ta druha rychlo ubehne,aby som sa mohla pripojit k vam snazilkam. 😎

renka1801
13. feb 2009

Ahojte, ja mam tiež endometr...na lavom vaječniku,v 2007 som bola na laparke a potvrdila sa, mala som hormonálnu liečbu , snažilkovanie a nič. o rok mi zistili polyp na maternici bola som zasa na jednoduchej hysterokto... odstranili a zase snažilkovanie a nič. lekárka mi davala aj clostyl...
ale nepomohlo odišla som od svojej gynek... k súkromnemu gynekolog. A tento tyžden po vyšetrení mi zistil opať polyp mna porazí. takže zas pojdem na odstránenie.možno sa posnažíme, ale doporučil mi radšej hned umele oplodnenie. Vzhladom na moj a manželov vek niet na čo čakať.dufam že už tento rok sa mi podarí otehotnieť. A tiež mi hovoril ze už sa nedava ta hormonálna liečba na endometr..Najlepšia liečba je tehotenstvo.Takže toľko moj príbeh. Ahojte

bleelka
14. feb 2009

renka a ako sa liecia zeny co este nemozu mat dieta, napr. su moc mlade alebo nemaju partnera? necha sa to tak, nech sa to zhorsuje? podla mna hormonalna liecba tiez nie je velka vyhra, ale pokial zvysi sance na otehotnenie, tak preco nie? tiez som pocula, ze v zahranici uz sa injekcie nedavaju, ale ako sa potom lieci? drzim ti palce aby sa vam tento rok podarilo otehotniet 🙂

janemari
14. feb 2009

ahoj renka.ja sa liecim,mam injekcie a nemyslim si ze je to zbytocne.zbytocne je to mozno pri zenach ktore maju lahsiu formu endo a pri laparoskopii jej vyberu loziska a nic jej nebrani v snazilkovani.ale zeny co maju tazsiu formu sa musia preliecit,aby zmizli aj tia loziska ktore sa nedali odstranit pri LSK.Je lepsie ked bude moct zena otehotniet prirodzene/aspon podla mna/preco jej nedat tuto moznost,ale hned ju posielat na umele oplodnenie.Tato moznost je pre zeny ktore uz nemaju moznost to zvladnut prirodzene. 😉 Ja mam tazsiu formu endo,mala som aj polyp,okrem toho mam maternici zaklonenu dozadu a s manzelom opacne krevne skupiny.Aj napriek tymto komplikaciam verim,ze to pojde po liecbe prirodzenou cestou. 🙂

renka1801
14. feb 2009

Ahojte, ja som nepísala že je hormonálna liečba zbytočná. Ale v mojom prípade lekár povedal že by to riešil inak , než tými injekc. ktoré som mala. Stratila som čas a nepodarilo sa.Ja suhlasim s tebou Janemari ,ale v mojom prípade už asi po 3 rokoch snaženia neprichádza do uvahy prirodzene, vzhladom na naš vek. 😉

zajacik...
14. feb 2009

Renka a ak sa smiem opytat, kolko mas rokov? Ja som tiez mala laparku v 2007, potom horm. liecbu a nic... ale zase nelutujem to, pretoze ak by sa to po liecbe podarilo, co sa podarilo viacerym babulkam, tak by som bola urcite stastna najviac na svete, a dopredu ti nik nezaruci ako to dopadne. Takze podla mna aj horm. liecba ma svoj zmysel, aspon niekomu pomohla k babatku 😉 Ja som si umele vobec nechcela pripustit, ale potom som uz vedela, ze neni na co cakat, tak som bola na IVF a ani to nevyslo, takze ani umele nie vzdy vyjde... Ale v kazdom pripade drzkam palce nech sa nam to vsetkym coskoro podari 😵

Scarlette pozdravujem valentinske bublinky 🙂 Kolko ti vkladali, dve?

Babulky vsetkym vam prajem krasneho VALENTINA 🙂

scarlette
14. feb 2009

zajacik ano dve, na test idem o dva tyzdne

janemari
14. feb 2009

Ahojte,tak uz som zase tu.Da sa povedat,ze aj ja som stratila kopu casu,aj ked o dieta sme sa zacali snazit len pred 2,5 rokom.Ale problemy som mala v podstate od 14 rokov,len sa s tym nic nerobilo.Az teraz ked som prestupila k inej doktorke,ale uz to bolo vo velmi zlom stave.Ani ja som si nepripustala umele oplodnenie,viac menej preto,ze som veriaca a cirkev to nepripusta.Ale teraz ked som presla tymto vsetkym,ked to bude jedina moznost na dieta,urobim to.Ved to bude tak ci tak nase dieta,aj ked to nepojde prirodzenou cestou.

scarllet drzim palce a pocas tohto cakania budem v mysli s tebou,drz sa. 😉

zajacik...
14. feb 2009

Janemari, ja tiez verimv Boha, ale proti umelemu nemam absolutne nic, skor proti cirkvi, lebo mam pocit, ze niekedy cirkevne prikazania sa nezhoduju s tymi Bozimi... ale to tu nechcem rozoberat... ale chcela som napisat, ze praveze umele nieje vzdy ta posledna moznost, prave Boh vie urobit take zazraky, ze aj ked medicina zlyhala, tak napriek tomu Panbozko pozehna a zena je tehulka... ja sa praveze na umele tak nespolieham ako na Pana Boha 😉

Scarlette verim ze o 2 tyzdne sa prestahujes do temy Tehulky... ale samozrejme budes chodit aj k nam prskat na nas virusiky 🙂 Drzkam palceky!!!

janemari
14. feb 2009

Zajacik,ano je to tak.Velakrat lekari vyhlasili,ze zena nebude mat deti a ma ich a keby len jedno.Ci niekto veri,alebo neveri v Boha mal by zit podla svojho svedomia a vedomia.A ak zene nieje sudene mat deti nepomoze ani umele oplodnenie.Hlavne je nestresovat.Ja viem hovori sa lahko,ale v nasom pripade tazko robi.Tak budeme vsetky verit a spolu sa nam to podari,pekne jednej po druhej. 😉

ellianka
14. feb 2009

ahojte 🙂

scar, krásna úrodička 😵 😵 😵
dúfam, že sa dnes malý bobíček alebo bobíčkovia pekne zahryznú do perinky a nepustiaaaaaaaaa 🙂
a špeci dávka pre teba T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵 T 😵
nech o dva týždne budú krásne dve // a potom šup k nám do témičky 😉

scarlette
15. feb 2009

elianka dakujem 🙂

renka1801
15. feb 2009

Ahojte zajacik pýtala si sa kolko mam rokov,takže ja 35. ale moj manžel je odo mna starší o 15 rokov. prve tehotenstvo skončilo samovol. potratom a potom sa mi podarilo opať otehotniet za 3 mesiace ,takže ja už mam 7,5 ročného syna , a teraz sa už nedarí. Ja som tiež veriaca a o umelom som nerozmýšlala . Až od minuleho týždna ked mi to navrhol gynekolog.Takže tolko.

janemari
16. feb 2009

ahojte 🙂
renka:podla mna 35 rokov nieje vela pre zenu,ktora ma uz jedno dieta.Na muzovom veku nezalezi,pokial je
zdravotne v poriadku.Je vsak na tebe,ci sa rozhodnes nejaky ten rok pockat,alebo pôjdes na umele
oplodnenie.Aj ked som veriaca si myslim,ze na tom nieje nic zle a to hlavne vtedy ked su rodicmi
darcovia.Drzim palce pri rozhodovani.

scarlett:ako sa dari?Dufam,ze dobre a vsetko v poriadku.

scarlette
16. feb 2009

jane vsetko ok citim sa fajn 🙂

mirip
17. feb 2009

šup hore, no to sa mi ešte nestalo že by bola naša téma až na tretej strane, kde ste všetky?

miminap
17. feb 2009

ahojte dievcence, tak som prisla kuknut. cakam kedy ma manzel vyzdvihne z prace, lebo sneziiiiiiiiiiiii ako na vianoce, tak vam aspon napisem zatial.
scar, drzim prsteky, fakt silno.nech sa drzia drobci. prosim Ta, len si lahni a NIC ale VOBEC NIC nerob. ok?
miri, ako? ja som tiez asi tak ako ty na tom. cakam kym prestane posledny lucrin ucinkovat, poslendny som pichala 7meho januara a odvtedy este stale ma navaly a pribrala som nadhernych 6 kil. krucinal! a predo mnou vyhliadka len dalsej operacie. take depky som este nezazila, fakt. babule. drzte sa a teste sa, ze vam tie hormony nedavaju, lebo tie nalady, uz ani sama so sebou nemozem vydrzat. naozaj. tak teraz cakam na MS a hned potom na dalsiu - tretiu - laparku uz. teda sa len modlim, aby to bola iba laparka. lebo s tou daslou cystou na krcku a myomom v maternici som asi uz na vacsiu operaciu suca.. no nic.. nejdem vas deptat. drzte sa vsetky, co bojujete.

mirip
17. feb 2009

no mojho dokyhu myom nezaujímal teraz ani ho len nemeral len skonštatoval že je tam a doasť tak hádam nebude robiť šarapatu 😕

scarlette
17. feb 2009

mimi dikes, neboj nerobim ale citim sa dobre, obcas ma tak v maternici pichne alebo ma tak "taha" tak uvidime 😉 a mimi dufam ze sa ti stav aspon trochu upravil kym si bola v "prechode" drzim palce 😉

korusa
18. feb 2009

ahojte babulky 🙂
mimi hlavu hore, neboj vsetko dobre dopadne - myom z maternice sa da odstranit aj inak ako normalnou OP- mne to doki tusim minule tak vysvetloval - ked mal pocit, ze myom v maternici mam, ale mylil sa na dalsej kontrole uz nebolo po myome ani slychu. Drzim palce nech to vsetko dobre dopadne a viem, ze momentalne je to o nicom - ale nezabudaj, ze zazraky sa deju - nikdy netreba prestat vto verit. 😉

scarlett - to sa uz babenka usalasuju u Teba - velmi Ti to zelam a drzim palce na vsetkych rukach i nohach 🙂

mirip - ak ten myom lekara nezaujimal, tak naco si ho vsimat - niekedy je lepsie nevediet o niektorych veciach- byt tvojim lekarom, asi Ti nic nepoviem - uz sa tolko netrap a hlavne mysli pozitivne. Ktovie, mozno nabuduce skonstatuje, ze tam ziadny myom nebol 😅

Ja som sa dala na dalsi boj - dali sme sa na dalsiu vlnu chodenia po lekaroch cakam na mrsinu a potom idem na HP aa robili mi dalsie vysetrenia a potom sa uvidi - tak nam drzte palce.
😉

janemari
18. feb 2009

Ahojte 🙂 Uz som myslela,ze sa tato tema ukonci.Nejak ste sa vsetky roztratili. ☹

mirip:neboj sa hlavu hore.aj mne tvrdili zo 2 roky,ze mam myom a nakoniec sa to nepotvrdilo.bolo mi vsak
povedane,ze myom moze branit otehotneniu,ale nerobi problrmy v tehotenstve.a je pravda,ze ked pojdes
na dalsiu kontrolu uz tam nemusi byt,ak je to vobec myom a nie cysta. 🙂

miminap:aj ja mam liecbu injekciami a mozem ti povedat,ze tie navaly a zmany nalad davaju poriadne zabrat.tiez
som nervozna s toho aka som nervozna pre nic.a to som len v polovici liecby.o spani ani nehovorim.ale
nastastie zatial nepriberam. 😉

monika3
autor
18. feb 2009

Ahojte
Scar dufam ze dropci su uz riadne u teba udomacneni 🙂 🙂

Korus jasne ze drzime palce 😉 a chodite do CAR?

inak ten myom pokial nie je velky tak v tehu nevadi 🙂

pink_lady
19. feb 2009

Ahojte posielam par virusov: TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

scar, korusa, mimi, janemari drzim palce, nech onedlho si najdete aj by // 😵

scarlette
19. feb 2009

monika to dufam aj ja 😉