Bývame u rodičov alebo u svokrovcov. Ste na tom podobne?

cipca
19. jan 2007

mate niekto takyto problem ako ja tak vieta ocom hovorim je to hrôza a strach ak mate podobny problem alebo iny nazor prosim mapiste a poradte mi ako riesite tieto problemi diky

nici
20. jan 2007

no to mas recht made.... 🙂 ja by som sa najradsej vyhla aj kontaktu nielen oslovovaniu... 😅 🙂

lasenka
20. jan 2007

nici,
tak ty ju fakt nemusis 🙂 ako dlho byvate spolu? skus je povedat na rovinu, co sa ti paci a co nie... ved ked sa urazi, aspon budes mat klud

nici
20. jan 2007

lasenka fakt nemusim 😲
mi uz nastastie pol roka byvame prec, ale zili sme so svokrovcami skoro dva roky a stratila som veskeru uctu ku nej....a neopustila ma to ani po tom pol roku co byvame sami....lebo sem-tam tam musim ist na navstevu, aby som zase nebola az taka najhorsia nevesta a hlavne kvoli muzovi tam chodim, aby sme my dvaja mali klud a harmoniu vo vztahu...urcite vies co tym myslim 😉

lasenka
20. jan 2007

ahaa... myslela som, ze byvate pod jednou strechou
ale sme na tom podobne 🙂

nici
20. jan 2007

baby idem maleho nakrmit, uz sa akurat zobudil....tak sa potom hlasim neskor....majte sa zatial....pa

bzuco
20. jan 2007

no ...ak sa môžem pripojiť
ja svokrovcom tykám a oslovujem ich mami a oci, hoci tiež mi to zo začiatku šlo ťažko, ale máme dobrý vzťah, takže to nebolo niečo, čomu by som sa priečila.Môj manžel sa dlho bránil oslovovať mojich rodičov mami a oci, hoci ja som jeho rodičov už dávno tak oslovovala. A raz mi moja mamina povedala, že jej je to ľúto, že prečo sa osloveniu vyhýba, tak som sa porozprávala s manželíkom, že ked to robím ja, bolo by dobré, aby aj on. No a netrvalo to dlho.
u nás tykanie vyriešil môj ocino, ešte na našich zásnubách to bol on, kto navrhol tykanie, takže svokrovci sa akosi plynulo pridali 😀 😀 , ktovie, ako by to bolo, keby sa toho nechopil 😉

govinda
20. jan 2007

bzuco, ocko asi vedel, že tak sa vyhne mnohým problémom 😀

bzuco
20. jan 2007

asi hej, ale som mu za to vďačná 😉

nufka
20. jan 2007

bzuco u nas to bol tiez moj otec ktory to vlastne navrhol ako prvy . Nufo oslovuje nasich menom a ja svokrovcov tiez menom . Ked bude nufiacik na svete tak asi mi pojde lahsie babina a dedo 😉 ale tiez este sem tak zavykam a ma opravuju 😀

cipca
autor
20. jan 2007

no caute uz som tu(nachvilku)nici uplna stebou suhlasim ale u mnas asi nemozne ale ked sa odstahujeme tak ju nechcem ani vidiet a kunamtak tak lahko nepride NEPUSTIM JU

lasenka
20. jan 2007

cipca,
uvidis, ze ta to prejde.... 🙂

cipca
autor
20. jan 2007

dufam lebo ju asi zahlusim ale aspon pol roka ju nechcem vidiet 😠

nici
20. jan 2007

ahojte,
lasenka ja som si to tiez myslela, ze ma to prejde a veru ma to este nepreslo...ja som sice typ, ktory dokaze odpustit,aj ked sa s niekym pohadam, ale ono je to este o tom, ze ja som sa aj snazila, ked sme prisli na navstevu byt v pohode a rozpravat sa ako normalny inteligentny clovek, ale ona pokoj nedala ani vtedy a stale nieco riesila....

jenny_fer
29. jan 2007

ahojte baby, normalne ma strašíte, ja so svojou budúcou svokrou zatial vychádzam dobre, asi aj lepšie jak s priatelovou sestrou, rada sa s ňou rozprávam a ona ma rada vidí. Priateľ ma nabláznil aby sme išli bývať k nim, pretože vzhladom na to že som tehotná(celkom plánovane dá sa povedať) tak sme sa zhodli že s mamou a bratom v malom 1 izb.byte zostať nemožem. Brat ešte chodí do školy a decká neznáša,aspon sa tak zatim tvari ale občas ho pristihnem keď sa im poteší alebo zasmeje 😎 a Mama sa už nevie dočkať kedy odídem, priatel moju mamu zato ani velmi rád nemá lebo cíti z nej sebeckosť,má trochu pravdu ale predsa je to moja mama. Vlastne sa teším že pojdem od nej preč a ked aj budem bývať u nich,predsa všetci budú celý den v robote,jeho mamina robí v školke s deťmi,jeho sestra v deckom obchode, brat jeho chodí do školy ale tiež zbožnuje deti, a jeho otec je tiež super, ten má vždy nejaké vtipné reči a ked aj hráme nejaké hry tak vždy je na mojej strane 🙂 dúfam že to takto fajn bude aj ked tam budem bývať... vlastne som si to už trošku vyskúšala,cez sviatky som tam aj prespávala a minule ked som bola na návšteve(priatel robí v zahraničí a nebol doma) nechceli ma pustit ani domov,bývajú na dedine a tvrdili mi už o 19h že žiadny bus mi nejde a že tam budem spať ale bolo mi to blbé tak som si vyprosila aby mi zistili tie busy no nakoniec už fakt žiadny neišiel.. 😒 tak som tam aj tak musela ostat prespat..bolo mi smutno bez priatela ale sťažovať sa nemožem.. ja myslím že je to milá rodina a aj priatel tvrdí že ma majú velmi radi. Veď uvidíme.. Tak držte palce..možno tak do mesiaca tam už budem bývať ked príde priatel zo zahraničia lebo sme sa zhodli že už na tak dlho chodiť nebude(chodil na 4-5týdnov) takže končí s touto robotou ale práce kamionistu sa nechce vzdat,naštastie som mu asi našla vhodnú robotu,bude skoro každý víkend doma...aj ked ja budem celý týžden tehotná u nich..bude to zaujmave.. no verím že to zvládnem ak budú taký ako doteraz 🙂
držím palčeky aj vám ostatným a fakt mi je lúto že niektoré máte také svokry..

sonja2
30. jan 2007

Ahojte tiež sa chcem podeliť o skúsenosť ...
S maželom bývame s babičkou a verte mi to je horšie ako dve svokry dohromady 🙄
Keď sme tam pred dvomi rokmi prišli, skoro jej dom podal na hlavu, nebolo tam ani len WC , na čo mi babička povedala: aká si parádna...No uznajte, že dnes to nie je luxus ale normálna vec 🙄
Začali sme pomaly opravovať dom, plastové okná , všade nové stierky, Nové vchodové dvere a kopec hodnotných vecí, ktoré nestáli malé peniaze a vždy som sa stretla s tým istým.
Načo vám to bude, načo vyhedzujete peniaze , Nanovo sme urobili kupelnu a kedže už jednu mala babička, tak ona aj so svokrom večne hučali 😀 a vždy bola najhoršia nevesta, lebo strašne vymýšla... 😔
Dva týždne pred svadbou sa do mna svokor tak obul, že ked sme od nich prišli domov, začala som si baliť veci a vyhlásila som, že žiadna svadba sa nekoná a nech si každý mysl, čo chce 😢
A so slzami v očiach som za zbalila a odišla k mame ...
V októbri sme sa brali ale ani svokor ani nikto z manželovej rodiny neprišiel a nepovedal, dobre ste si to tu opravili alebo niečo podobné...
A teraz,sme si chceli oddychnut cez zimu počúvame len : kedy budete robiť toto a tamto a hento už treba dokončiť ...ale nikto sa neopýta či ešte máme penieze ... 🙄 a aj chuť po tom všetkom pokračovať.
len som tým chcela povedať , že keby som mala možnosť vezmem manžela a ujdem niekam, kde by sa nemohli starať ani svokrovci ani babička 😖
( sorry za ten dlhý pokec 😀 )

bellasandra
30. jan 2007

Ahojte, tak ja Vám pridám svoje.Ja s malou bývam s rodicmi.Uz vyse 2 rokov, som robila v zahranicí, teda som sa starala sama o seba, domov som vzdy prisla tak max.na 2- 3 dni.Byt nemám, nikdy som nemyslela, ze by som ho tak surne potrebovala.A ked som zostala tehotná,tak prvá reakcia rodicov, ze kam chcem teraz ist, aj s dietatom.Nakoniec, teda povedali, ez môzem bývat doma.Vsetko je inak super, nasi sa z malej velmi tesia, lubia ju, ale ja som uz na nervy.Stale sa mi miesaju do výchovy, idem ju okupat, tak uz mi stoja za chrbtom, fotia ju, nevedia si proste sadnut na zadok, a dat mi pokoj 😝 Otec sa ma stale pýta, ci som ju prebalila, ked trosku zaplace, celý je roztrasený , co jej môze byt, no je to dost o nicom 🙄 Ale este ani raz som, nebola nikde bez nej, lebo im ju strazit nedám, lebo by mi to vycítali.Takze aj ked idem len do obchodu , tak obleciem malu a idem snou.
Chcem tým povedat, ze staraju sa, stale su mi za patami, ale ani na hodinku snou neostanu 😝 😀

mimi109
30. jan 2007

sonja obdivujem ta ze to s tou babkou vydrzis,ja z mojej babky chytam na nervy 5 minut po tom ako pride na nastevu 😖

sonja2
30. jan 2007

mimi109- Ja sa sama čudujem , ale teraz sa bojím, lebo čakám bábo a nechcem ani pomsliet na to ako sa bude starať do výchovy 😢
Vychovala 6 detí, ale neznáša bábatká , to somsa presvedčila na vlastné oči, ako triasla s polročným synom mojej svagriny , ked u nás boli na návšetve a nikto nebol v obývačke len ona s ním : nezbadala ma , stála som jej za chrbtom : ale to čo hovorila ma riadne vystrašilo...

Bosorka jedna 😖 🙄
😢

mimi109
30. jan 2007

co je svihnuta? 😠 triast s malym dietatom
povedz jej na rovinu ze si neprajes aby sa ti starala do vychovy tvojho dietatka,vychovala svoje a do tvojho ju nic 😠 fakt ta obdivujem teraz este viac ja by som taku babku asi nerozdychala 😖
a nikdy ju nenechavaj s tvojim babom samu,no fakt bosorka,juj ale som sa zvredila 😝

sonja2
30. jan 2007

No normálna iste nieje . Odkedy tam bývame na noc zamykám aj spálnu, lebo sa jej bojím 😅

zuzulik
30. jan 2007

a kde to vlastne v KE sonja byvate?? 😉 nech ju idem okuknut,ze sa nehanbi baba jedna 😠

mimi109
30. jan 2007

no ja by som s nou urcite nevydrzala pod 1 strechou a keby som u videla triast s babatkom tak to by pre nu dobre nedopadlo
a kolko rokov ma ta baba?

sonja2
30. jan 2007

Má 72 a statočne sa drží 😖 ,smola ale všetci nás utešujú , že to má zapár 😅 . Možno som hnusná , ale občasVám to tak dvihne adrenalín , že hrôza. Chytám kolaps ... 🙄
A to si ešte na to všetko predstavte, že ked k nej prídu vnučky, tak sa rozlezú napr po mojej obývačke a chovajú sa ako doma: používajú moju chladničku, moj toastovač a to bez toho aby som bola doma ( ten toastovač tak aj dopadol , vyberala z neho chlieb nožom takže je taký poškriabaný, že si možem kupiť nový 🙄
Nie som sebecká, ale verím , že ani jednej z Vás by sa nepáčilo, keby som Vám ja lozila po súkromí bez toho aby ste boli doma .... ☹
Naozaj neviem, čo proti tomu robiť . Ale raz vybuchnem a to už bude vážne ...
A potom sa pochytím aj so svokrom a tak to pojde pekne krasne rad za radom 😢

cipca
autor
30. jan 2007

vytaj klube.Pokial byvas u svokrovcou nispravis stym asi nic ja som uz viskusala uz asi vsetko a vzdy to bolo nen horsie stale sa bude starat,robyt napriek....lebo jej to roby dobre ja som ju nieras poslala do certa a nepomohlo

sonja2
30. jan 2007

Najhoršie na tom všetkom je asi to , že ked prídem z práce domov a v obývačke ako keby bomba spadla bordel ako v tanku, tak ma to dožerie, že kričím na manžela, a potom sa iba hádame lebo babe nepovie ani slovo a vlastne odkedy sme spolu ešte sa ma v takýchto veciach nezastal, lebo nechce by ako medzi dvoma mlynskými kamenmi. Tak im nepovie nič a mne povie , že sa nemám rozčulovať a tým to pre neho hasne 😖 🙄
Som zvedavá dokedy to takto bude 🙄

malalady
30. jan 2007

ojoooooooooj. mate to vy ale starosti 😉 my pekne byvame u mojej mamky a moj chlop ju ma rad a aj dobre s nou vychadza 😀 niekedy mam pocit,ze moja mamina ho ma radsej ako mna veru tag!!! 😉 😝

biela.pani
30. jan 2007

sonja2, aj teba hnevá bordel 😖 u nás je to rovnako, no ja bývam so svojou mamou. Takže nemôžem povedať, že sa hnevám na osobu, ktorá len prišla s manželom do môjho života, ale mám zlosť kvôli bordelu na vlastnú mamu! ☹

sonja2
30. jan 2007

malalady-moj manzel s mojou mamou sa zhodli na tom , že keby sme boli všetky peniaze vrazili do domu mojich rodičov, a pristavili k ich domu tak by nám bolo ovela ovela lepšie.
A moja mama má zase ( ako vždy )pravdu 😀

biela. pani - naša babka dá radsej všade okolo vchodových dverí koberce a kedze este nemáme poriadne upravený dvor je tam plno blata a všetko sa nosí dovnutra , no jej nevysvetlíš že je stokrát lahšie všetko pozmývať ako neskor tepovať koberce, a kedze naša babka sa nikde už ani nevyzúva, tak máme blato úplne všade . V sobotu ked všetko upratujem , mám pocit , že som sa pomýlila a upratujem prasačí chlievik a nie náš dom 😢 Ráno o 8:00 začneš a ked ide všetko v pohode, a babička ma nezavolá uvariť špagety, tak s úspešnostou 90% končím o nejakej 22:00 s tým, že ešte nemám vyvesené prádlo ...
A to ešte v priebehu týždňa upratujem a ... ( Už mi je z toho doplaču )

sonja2
30. jan 2007

zuzulik- Bývame v okolí ke nie sme priamo z košíc bohužial 😀 😅

zuzulik
30. jan 2007

sonja: joj moja,je mi Ta velmi luto,ze toto vsetko musis prezivat... ja viem,ze ste uz vela penazi investovali do domceka,ale popremyslajte ci by nebolo lepsie vziat si hypoteku a ist byvat do svojho... ved nemusite byt priamo v Ke...chodte napr.do Sace alebo do Moldavy alebo tam,kde su lacnejsie byty...urcite Vam bude lepsie...