Bývame u rodičov alebo u svokrovcov. Ste na tom podobne?

cipca
19. jan 2007

mate niekto takyto problem ako ja tak vieta ocom hovorim je to hrôza a strach ak mate podobny problem alebo iny nazor prosim mapiste a poradte mi ako riesite tieto problemi diky

nici
20. jan 2007

vsak my uz tiez nastastie spolu nebyvame, lebo sme to nakoniec vzdali a isli prec... ale na zaciatku som ti zavidela nufi....a velmi, ked si mi rozpravala, ake mas super vztahy s nimi....

nufka
20. jan 2007

nici a aj opacne za nufa mozem povedat ze ma nasich rad a vychadzaju spolu ok ... inak si potykali den pred svabdou a ja s nufovimi rodicmi zase hned po svadbe 😀

nici
20. jan 2007

joj nufka, tak to je ina haluz...tykat si so svokrovcami....len aby to uz potom nebolo take, ze si budu viac dovolovat, ked budu mat pocit ze si tykate a mozu vsetko....ale ak nie, tak supeer...
vsak nasi miluju tiez mojho draheho, vsak vies sama, moja matka by mu dala aj posledne....a to ma vzdy stvalo, ked som tak porovnavala, ze preco sa aj ona nemoze ku mne chovat tak perfektne ako moja mama k laske mojej....

ninocka
20. jan 2007

asi je to lepsie pokial si vykame so svokrovcami

govinda
20. jan 2007

pri bývaní so svokrovcami sa asi nikto nevyhne nejakým konfliktom alebo nezhodám, ale je dôležité vedieť to nejako zvládať. Väčšinou si s drahým povieme svoje, svoj názor a hotovo, ale snažíme sa ho povedať tak, aby sme sa ich nejako nedotkli. V tomto som trpezlivejšia ja, drahý až takú trpezlivosť s nimi nemá a pritom sú to jeho rodičia. Ja sa snažím, aj keď ma zopár vecí vie poriadne vytočiť, ale snažím. Vždy si hovorím, že to nie je natrvalo a to mi pomáha 😉 😀

nufka
20. jan 2007

neviem zatial v tom nevidim problem si tykat so svokrovcami ,aj tak mame k sebe respekt ,teda som si vedoma, ze su to svokrovci a nie kamosi a zase kazdy normalny clovek predsa vie kde su hranice ci si uz vykame alebo tykame

nici
20. jan 2007

ja chapem, ze je normalne, ze ked byvaju ludia spolu su tam nejake konflikty, vsak ja to poznam aj z cias, ked sme viaceri kamarati byvali spolu....ale potom sme sa otriasli a sli dalej...
len si myslim,ze ked niekto stale vedome podryva a gibicuje, tak to uz o normalnych konfliktoch podla mna rec nie je....
ja to tykanie neodsudzujem, aby ma niekto zle nechapal, ja by som si rada mozno aj tykala s nimi, keby boli normalni...lenze v mojom pripade by prave to tykanie znamenalo, ze uz ziadne hranice nemame...i ked mozno uz teraz tie hranice su vselijake....

cipca
autor
20. jan 2007

keby ste vedeli co sa stalo prave mi to povedal muz vcera svagrinej(taka ako jej mata)muz svoku vihodil z bytu aby palila kade laksie nech si ide klebety robyt inde taka som stastna asi mu pôjde potriast rukou taka som naneho hrda

govinda
20. jan 2007

ja si so svokrovcami zatiaľ vykám. Ale je to v pohode, vôbec s tým nemám problém 🙂

nici
20. jan 2007

tak to je sila cipca....
no ja tiez vykam, ako som napisala, ale raz cakam, na taky konflikt, kedy jej zatykam aj bez navrhnutia.... 😉 🙂

cipca
autor
20. jan 2007

ja som si snou potykala ale jatak jej vykam nemam to za potreby jej tykat

nufka
20. jan 2007

som to tu nejako rozburila tym tykanim 🙂

cipca
autor
20. jan 2007

preco nie idemuspat maleho pom dobehnem zatim pa

nici
20. jan 2007

nerozburila nufka, len diskutujeme 🙂 a uvazujeme co keby 😉

lasenka
20. jan 2007

nufka
aj ja si so svokrou tykam... je vsak ostra ako ja.. ked sa mi nieco nepaci, poviem jej to na rovinu, ona mne tiez 🙂

madeleine
20. jan 2007

ja len malickost.. byvanie u svokrovcov a rodicov sa pise s "v" 😉

s ani jednymi nebyvame a zatial si vykame... ale je mi to blbe, lebo neviem ako ich oslovovat, takze dumam, ako to navrhnut, aby to zle nevzali... asi zacnem u nasich... a nech si to drhay vydiskutuje doma... 😀 ani s jednymi sa nevidime nejako extra casto, ale predsalen... teraz som pisala svokre list a fakt sm nevedela ako ju tam oslovovat... 😕

nici
20. jan 2007

madeleine ak mas s nimi dobry vztah tak to proste len navrhni...

govinda
20. jan 2007

made, tak ja so svokrou bývam a keďže si vykáme, tiež neviem, ako ju oslovavať. Poučila som - ak budem svokra ja, hneď si so všetkými potykám 😀

lasenka
20. jan 2007

madeleine,
oslov ju jednoducho Mila svokricka...

chcem sa este opytat: ako volate svoju svokru, ked od nej nieco potrebujete? mama alebo ako?

madeleine
20. jan 2007

govi, ja sa ale priznavam, ze si neviem predstavit ich volat otec alebo mama... krstnym menom tiez asi tak neviem... tak to trochu mimo...

nici, no to by nebol problem, vztah mame dobry, len ako uz pisem, neviem si predstavit ako ich volat...

nici
20. jan 2007

lasenka,
ja stale teta..... 😅 ziadna svokra, alebo mami....

vavka33
20. jan 2007

Ja oslovujem terajsiu svokru babka a vykam jej a byvame u svokrovcov v dome.

lasenka
20. jan 2007

ja volam svoju svokru menom, kedze si tykame... nie velmi sa jej to paci, ockakava asi, aby som volala mama... co ja nemozem ☹ ved mama je len jedna, nie?

nici
20. jan 2007

made a ako si ich volala doteraz?

govinda
20. jan 2007

lasenka, oslovujem nijako - neoslovujem 😀 . Vždy to nejako zaonačím 😀 😀 😀 .
Tiež si neviem predstaviť volať ju mamka, ani krstným menom. Je to ťažké 😖 . Ale keď su u nás netere - teda ich vnúčatá, tak je to jednoduchšie. Manžel ich potom oslovuje, dedko, babka 😀

nici
20. jan 2007

no ja ako som napisala teta ale ked je rec o malom, ked sme na navsteve, tak presne, je rec o babke....

madeleine
20. jan 2007

nici, no to by bolo asi najlepsie, volat ich teta a ujo... doteraz? nijako... je to asi zvlastne, ale poctivo sa vyse roka priamemu osloveniu vyhybam... 😅

nemam nic proti ludom, ktory volaju svokrovcov mama, nakoniec i nasi to robili... mozno casom to pride samo... ale zatial je mi to take zvlastne.

vavka, to ale asi preto, ze uz mas dietatko, ktore jej tak hovori, nie?

nici
20. jan 2007

lasenka to mas pravdu, ze mama je len jedna a tak si to tiez nejako neviem predstavit, volat ju tak....este aj to babka sa mi dere tazko z ust, kedze ju nemusim...pre mna je jedina babka pre maleho a to moja mama

vavka33
20. jan 2007

Asi ano,aj ked to nie su jej dedko a babka,ale vola ich tak od zaciatku,tak aj ja.Ale vacsinou sa vyhnem akemukolvek osloveniu 😀

govinda
20. jan 2007

vavka, keď budem mať detičky aj ja, aj ja ich budem oslovavať dedko a babka 😉

made, aj ja sa snažím neoslovať, ale niekedy, keď skutočne musím nejako osloviť, tak asi teta ... NO neviem 😖