Dávajte si pozor - môžete prísť o dieťa

kikina84
30. máj 2013

Ahojte rodicia deti,pisem sem tuto temu lebo mi to neda,pozrela som si istý dokument a konkrétne prípady okolo neho a som šokovaná !!! mám už niekoľko dní strach o moju dcéru,bojím sa aby mi ju nevzali,bojím sa ju dať aj do škôlky,lebo mám strach,že ked pre nu jedneho dna prídem po robote,ona tam nebude!!
Pokial sa toto dialo s pani Ivankou Boorovou v dalekom Anglicku,tak mi to samozrejme bolo veľmi luto a drzala som palce zo vsetkych sil,aby im deti vratili a pevne som dúfala,že mne sa nič podobné nestane,resp.že tento problém po zmedializovaní už nebude takým problémom a prestanú sa tieto veci diať.No časom sa to začalo diať aj v čechách nakoniec je tu najnovší prípad z mája 2013,kde odobrali mamičke syna len na základe neoverených informácíí a domnienok a dodnes syn nemá doma,nevie čo s ním je a kedy ho uvidí..Neviem si predstavit tuto situaciu,ze by sa nieco stalo mne.Nakolko je to zalezitost ktoru riadia vysokopostaveny ludia a je to niekolko rokov zabehnuta vec,ktora je mlynom na peniaze,malo by o tom vediet co najviac ludi,preto prosim pozrite si videa a blogy v linkoch,najdite si cas na to..ide aj o Vase deti,zdielajte to a posielajte komu sa len da,toto nesmieme dopustit aby sa dialo aj u nas,podotykam ,vlada ma v zámere zaviest aj u nas zakon,ktory bude zavazovat kazdeho rodica novonarodeneho dietata zaregistrovat ako ,,statny majetok,,,teda stat bude moct o detoch rozhodovat a bude prvorady pred rodicom.Teraz sa to konkretne deje aj v Skotsku,kde tento zakon uz navrhli!! Prikladam blogy a videa,upozornujem nieje to nic prijemne,ale pozrite si to,pocuvajte hlavne to o som hovoria..tiez som to najprv nechcela pozerat,som slaby zaludok,ale nakoniec som sa prekonala a som rada,lebo keby som si to nepozrela nemam ani paru o tom co v skuťocnosti deje!!!..ospravedlnujem sa za diakritiku,pisem to s velkymi emociami a vedla mna pobehuje dokolečka moja malá ratolesť,takze som rada ze to sklbim aspom takto v rychlosti.. 🙂
Este pre info,ten kto nemusi zbytocne nedavajte fotky Vasich deti sem na MK..ked tak si to zablokujte len pre priatelov..aj toto je zdroj toho aby si tu niekto mohol vyslovene vybrat dieta ktore sa mu paci..neriskujte to..ja som zmazala vsetko,pripadne zablokovala len pre ludi ktorych poznam!!! 😔

https://www.youtube.com/watch?v=2UXoRhyTCXo


http://www.topky.sk/cl/100370/1350795/Erika-zuf...
http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/328036/Dava...

jana121212
30. máj 2013

@kikina84 mne sa zda, ze v tomto pripade bola za odobratie dietata aj ta riaditelka centra, kde ta matka zila. bolo udanie od spolubyvajucej, riaditelka ho potvrdila a socialka zobrala dieta co najskor prec. niektore veci sa pomerne tazko overuju a za ten cas moze matka dietatu ublizit. samozrejme neviem ako to v tomto pripade bolo, len niekedy je naozaj nevyhnutne dieta odobrat rodicom. tie linky si idem pozriet.

maznacik007
30. máj 2013

niekedy tazko povedat co je lepsie .... ci odobrat dieta ci ponechat a potom su tu pripady typu Lucka z BA... urcite to neslo len na zaklade jedneho udania .... a pokial som o tom citala tak tam doporucili matke absolovat psychologicku poradnu ... ja neviem ... tazko sudit ...
a co sa tyka tej rodiny kde je umiestneny tak to je len profi rodina zamestnanci detskeho domova co sa o dieta staraju v domacom prostredi ... oni si deti nevyberaju to je plne v kompetencii riaditela DD kde dieta umiestni...
no v kazdom pripade cim skor by mala absolvovat tie sedenia u psychologa a samozrejme ma narok na stretavanie so synom...
a k otcovi a k babke.. ked sa teraz tak staraju preco ta mama chodi po azylakoch ...

0550
30. máj 2013

nemám slov ☹

sissy27
30. máj 2013

.

kikina84
autor
30. máj 2013

@jana121212 jasne som zvedava na verdikt co sa tyka konkretne tohto pripadu..uvidime co sa zisti a nezisti o matke..No argumenty socialnych pracovnicok a ludi v tom kompetentnych su momentalne na bode mrazu a u mna by s takymi argumentami nepresli..nedali zatial ziadne normalne stanovisko tej mame,nikto jej nechce povedat kde je jej syn aj ked ma na to pravo podla samotnych papierov..a tiez by ma zaujimalo z akeho dovodu umiestnili chlapca do adaptacnej rodiny,pokial ziadny veerdikt nepadol..len robia zle tomu chlapcovi,ze si zvyka na nove prostredie a potom ho daju znova niekde inde,.nepide mi tento pristup zrovna adekvatny so zakonom,myslim ze tam nieco slekuluju,no dopredu samozrejme nechcem nic hovorit..Skor ma presvedcilo to video co som hodila k diskusii,tam je to ocividne co sa deje vo svete..nehovorim ze kopa z tych deti nebola odobrana tyranom,ale verim ze toto obchodovanie existuje,vid kopa rodin co boli za posledne mesiace medializovany aj z inych krajin,kde bolo ocividne ze ide o biznis..je to skratka smutne a mrzi ma ze prosty obcania s tym nic neurobia ☹

jarmilka1985
30. máj 2013

Precitala som si az do konca...Zijeme v zapadnej Europe a po tom co odznelo to s pani Ivankou sme v strehu... Bojim sa po malej co i len kusok zvysit hlas na ulici aby nebol problem. Ktovie ci nas tu niekto nesleduje...doslovne...sme biely a mame vdaka Bohu pekne a zdrave deti. Manzel ked sme sa vzali mi zakazal davat malu na FB a na take stranky. Aj ked som kus penila, posluchla som. Dodnes neni nikde na nete fotka nasich deti a mam iba svoje na FB ale aj tie su len pre priatelov aj ked aj to sa da obist a ktokolvek si nas moze pozriet. Inac ja si vzdy rada kuknem ked tu vycapite deticky a tak a uprimne ja by som nemohla, lebo mam obavy. Suhlasim s pisatelkou clamku, opatrnosti nikdy nie je dost...

terezka1947
30. máj 2013

@kikina84 no tak ja nie som za paranoju...ale uuuplne suhlasim v tom,ze musime si na deti davat pozor...pamatam sa,ze ked som ja vyrastala,tak sa rodicia bali,lebo sa deti zacali zahadne stracat..ale tutlalo sa,lebo komunizmus 😠
teraz ked tak pocuvam,co sa deje...mali by sme byt opatrne....

nech sa na mna nikto nehneva,ale kde sme dospeli,ze nemozem zvysit hlas na svoje dieta?tak na jednej strane mame svoje deti vychovavat,na druhej nemozme urobit nic,lebo co ked nas niekto nahlasi 😠

baby,ale bala by som sa este jednej veci...stale tu vystupuje dajaky haldac ZANETY 😀 dala som sice smajlika,ale....tak ma napadlo,hm..kto vie,kolko uchylov sa tu po MK potuluje,davajte si pozor na fotky...nefotte vybavenie bytov...nejake veci,kt.by mali byt radsej iba pre znamych....ten zanetohladac uz popisal v IPckach mnohym babam vela vyhrazok 😠 a kto vie,coho su taki ludia schopni 😠

jarmilka1985
30. máj 2013

@terezka1947 kto je ten zanetohladac???

terezka1947
30. máj 2013

@jarmilka1985 aaaale ten,co tu stale vypisuje chaoticke diskusie,ze ho nejak nechce...atd...vzdy a iny nick 😖

jana121212
30. máj 2013

@kikina84 neviem ako je to s pravom v tomto pripade. pisu tam, ze soacialka ma udajne dokazy, ze ho matka tyrala, videla to spolubyvajuca, riaditelka, nejaky iny obyvatel krizoveho centra a este aj v skolke povedali, ze mal modriny. to su podla mna dostatocne argumenty na to aby sa zacala situacia riesit. v niektorych situaciach sa tazko reaguje a tazko povedat, ci by bolo spravnejsie nechat chlapca s matkou a cakat, kym mu spravi nieco horsie alebo ho preventivne odobrat. ja chapem aj preco jej nechcu povedat, kde je. ci na to maju pravo ci uz z moralneho alebo pravneho hladiska, to posudit neviem. oni toho chlapca museli niekam umiestnit. toto je profesionalna rodina, ktora sa o dieta postala niekedy na mesiac, niekedy aj na pat rokov. aj tu na modrom konikovi su take a je tam tym detom lepsie ako v domove. nemali ho kam inam dat, mohli ho nechat s matkou, dat do domova alebo do inej rodiny. uvidime ako to dopadne v tomto pripade. ja verim tomu, ze sa stavaju rozne pripady, to video som videla uz ked bol medializovany pripad bohrovcov

trojmamka
30. máj 2013

V tomto pripade je to zlozite.Dieta nepatri do azylakov.A scenku zahratu matkou som pokladala za slabu.neverim tomu,ze prisli a zobrali dieta len z reci 1-2 ludi.Je to zase velke halo,aby sa malo o com v TV hovorit a pravda je pravdepodobne niekde inde.

opicaskorica
30. máj 2013

Baby, nedavno som citala o tom, ako sa v nakupnych centrach "stracaju" deti, rodicia co stihli rychlo zareagovat, nasli svoje deti sfetovave, prezlecene a ostrihane na zachodoch... skratka krv tuhne v zilach. Nakoniec som zistila, ze je to hoax. ALE! Opatrnosti nikdy nie je dost. Suhlasim, ze ziadne fotky na sietach a decko nespustat z dohladu.
Na druhej strane, ak by toto bola pravda, tak mi je dost zvlastna nedavna info z medii, ze nase detske domovy su preplnene... plus, kto si chce adoptovat dieta, prejde si neikolkomesacnou torturou... ale aj tak mi je z takychto sprav na vracanie!

mawka
30. máj 2013

fb si viete zablokovat, netreba tam davat kadekoho a hlavne MK je ovela viac otvorenejsi, aj pokec nez FB a G+ kde si mozete sukromie nastavit, ze ano. vela ludi vycapi fotky na fb a pritom tam ma ze verejne dostupne. sak sa to da zmenit, kto ich moze vidiet.
ja som nedavno cistila friendlist a nechala som si tam len rodinu a par znamych. a este aj tych som vyselektovala, kto z nich moze vidiet moj profil, fotky, infosky. vsetko sa to da nastavit. v podstate som sa dostala k tomu, ze mi na fb staci do 20 ludi 😀 takze silno zvazujem, ze ho zrusim uplne.
a to, co sa teraz medializuje, ono lahsie sa atakuju osamele matky v azylovych domoch ako tie, ktore tu ziju normalne a maju okolo seba x ludi. pri osamelych matkach v nudzi sa rata s tym, ze nemaju prostriedky na ucinny boj.
a je pravda, ze tu su fotoblogy plne domacnosti, pohladov do chladniciek, zeny tu informuju o dennom programe, fotia deti a zariadenie bytu atd, chvalia sa jedna cez druhu a to je nadherny prehlad pre kadejake zivly. a uz vobec nepochopim, ako niekto moze vycapit verejne na net svoje nahe dieta 😠
a zo zasady si nikdy nepridavam nikoho do ziadneho zoznamu, koho nepoznam osobne!

hexena
30. máj 2013

nemozem tu verejne o tom pisat, lebo este je to citliva tema a este na SK sa zacina "odkryvat opona" spinavosti ako to bolo v Anglicku (a mozno este horsia nez v Anglicku), ale mozem potvrdit, ze sa to deje aj u nas a treba si davat pozor na deti a co komu poviete a co urobite....rada by som napisala viac, ale nemozem...

hexena
30. máj 2013

@trojmamka toto sem este musim napisat - bohuzial je to tak, dieta ti zoberu aj z jednej reci, jedneho slova, aj neovereneho z minutu na minutu, staci ked povie nejaka tvoja suseda co ta ma v zuboch nejake klamstvo, napr. ze zanedbavas dieta a v ZAUJME dietata ho mas do par hodin prec, bez toho aby si niekto overoval, ci je to pravda, ved ide o ZAUJEM dietata a dostat ho naspat je potom uz tazke a tu uz nemas kam utiect s dietatom, Ivana ci Slavka mohli utiect aspon na SK, len tolko....

hexena
30. máj 2013

este mi neda 🙂 - dieta je a bolo a bude VZDY majetkom STATU a nie vasim....nikoho nezaujima ci ste ho s laskou nosili pod srdcom 9mes a ci ho milujete........... nepisem to vsetko tu preto, ze sa chcem robit dolezita, ale v dobrom, aby ste si dali pozor, lebo ja som milujuca matka a myslism si, ze dieta ma v prvom rade vyrastat s matkou a nie byt odobrate a ze by sa mali peniaze investovat skor do podpory matky ako do detskych domovov, ale to som ja uz mala ryba na to vsetko tu co sa tu deje a este bude diat

katrinka8
30. máj 2013

Baby, ten prvy dokument je daky divny ☹ Mne to pripada take... ako verim, ze sa taketo veci deju, obchod s detmi je obrovsky biznis. Ale napr. nedokazem pochopit, ako niekto moze zabit vlastne dieta - aj ked je v zufalstve... a trochu moc sa mi to zda namierene proti homosexualom, tiez neverim, ze vsetky pestunske rodiny do radu su sexualni zhyralci a ludia praktizujuci pedofilne orgie... A neviem, ci teda existuje tak vela mladych ludiv Europe, ktori nechcu mat deti preto, lebo sa boja, ze im ich SS odoberu...
Ale tak mozno to natocili naschval takto extremne, aby to vzbudilo obrovsku pozornost. Proste, verim vsetkym tym pribehom, ale priapada mi to trochu kontraproduktivne - lebo neviem, ci by tomuto uverili aj taki ludia, aki napr. neverili ani Ivanke Boorovej. Skor si myslim, ze taki ludia by tento "dokument" brali ako vykonstruovany.

azbestica
30. máj 2013

zatial som si citala len ten clanok na blogu a je tam zaujimava diskusia....kazda minca ma dve strany

mawka
31. máj 2013

@hexena kazda matka by mala poznat svoje prava a povinnosti, teda kazdy rodic tiez. pretoze len vtedy sa da normalne k veci pristupovat. treba sa vediet branit, ale aj robit veci tak, aby sa clovek s hentym stretnut nemusel. ako som pisala, najviac sa "odbavuju" na tych, u ktorych je predpoklad, ze nepoznaju svoje prava, nemaju peniaze na advokatov a nemaju gule na to, aby to vo velkom riesili. a bohuzial, u nas je to tak, ze ludia si nepoznaju ani svoje zakladne prava. v podstate clovek sa nejakymi pravami a povinnostami zacne zaoberat az sa nieco poserie. je to tak.

jamabe
31. máj 2013

@katrinka8 Súhlasím, presne tie isté argumenty napadli aj mňa. A ešte znižovanie počtu obyvateľov vo svete - genocída eur. štátov. Populácia v európskych štátoch klesá sama od seba už pár desaťročí - rodí sa málo detí, tu netreba nejakých umelých zásahov tajných skupín (kradnutie detí). Toto trošku tvorcovia prehnali. Hlavne sa snažia zaútočiť na city matiek. Ale možno chcú len dať tento problém do pozornosti. Je mi veľmi ľúto tých rodín, ktorým takto ukradli deti, neviem si predstaviť seba na ich mieste, zbláznila by som sa. Ale nepodliehajme hneď paranoji, nemyslím, že na Slovensku je to také zlé. Myslíte, že sociálky chodia do osád brať deti? Tam by mali dôvodov dosť...

sirinka
31. máj 2013

@hexena uplne suhlasim...kto si mysli a dokonca tvrdi, ze na SK vam nepridu odobrat dieta iba na zaklade jedneho castokrat anonymneho udania, je na velkom omyle... a tym, ze sa budeme tvarit, ze sa to nedeje, len sa oberame o sancu byt pripraveny, keby nastala takato kriticka situacia...

kikina84
autor
31. máj 2013

@jamabe ved to ze do osad nechodia,lebo take deti nikto nechce..ked si predstavime nejaky vysoko prominentny par,ktory si vyslovene ziada nejake dieta na objednavku,pripadne nejake dieta kore sa mu paci..vtedy odoberu prave deti ktore su sikovne,rozumne,pripadne zodpovedaju poziavakam..ved preco su inak take dlhe cakacie doby na adoptivne deti..nechcenych deti je ako maku..lenze vacsina adoptivnych rodicov chce deti ktore splnaju presne poziadavky podla ich vyberu a na take deti sa dlho caka...Stat sa na tomto nabaluje,ide tam o neskutocne peniaze!! takychto veci sa v state deje vela,len media a nikto kompetentny o tom nemoze hovorit,lebo po takych ludoch sa hned zlahne zem..Dodnes je vela pripadov nevyriesenych kde boli zabity,zmiznuty,pravnici ,sudcovia,policajti,vedci..atd..a to len preto lebo vedeli veci,ktore nemali vyjst na povrch..to je realita skratka a len preto ze to vyzera nepravdepodobne,neznamena ze sa to nedeje

rora
31. máj 2013

ak sa nedajboze rozbehne nejake nezmyselne odoberanie deti na zaklade este nezmyselnejsich dovodov tak na tejto stranke by si mali davat hlavne pozor prispievatelky v nemenovanych hlupych skupinach kde si pisu ako im dieta spadlo z postele,ako novorodenca niekto z nervov capne po zadku, ako je niekto z novorodenca "nasraty" lebo place a nemoze sa kvoli nemu vyspat a podobne žvásty... su to velmi nebezpecne vyjadrenia ktore by mali ostat sukromne, lebo verim tomu ze v takej zvrhlej UK by uz toto bol dovod na odobratie...

kikina84
autor
31. máj 2013

taketo masove demonstracie by sa mali aj u nas robit,,za vsetko..lebo nasi politici si s nami robia co chu..a keby dali teraz zakon platit napr.dane vo vyske 50% z prijmu,tak mi ich jak dementi platime.....to je to najsmutnejsie ....
http://www.postoy.sk/dalsia_francuzska_demonstr...

modrazaba
31. máj 2013

zeny, tak ma napadla taka vec - mozno napisem blbost. neviem - teraz uzakonili sobase homosexualov vo francuzsku, podla mna je len otazka casu kedy si budu moct takito ludia adoptovat deti, a neviem, mozno v niektorych krajinach aj mozu, nemam prehlad..... no a kedze takito ludia samozrejme nemozu mat deti prirodzenou cestou, tak socialne urady budu mat co robit aby pokryli dopyt po detoch. mozno prehanam, mozno nemam pravdu, ale zda sa mi to ako zaciatok "dobreho biznisu", mne osobne je na vracanie z toho ked vidim ako sa z ludskych bytosti stal tovar. ved aj prave dnes som citala v novinach, jedna francuzka 21 rocna sa ide sudit lebo bola zneuzivana v pestunskej rodine - tzv. "famille d'accueil" a pritom obaja jej biologicki rodicia ziju.

modrazaba
31. máj 2013

zeny, tak ma napadla taka vec - mozno napisem blbost. neviem - teraz uzakonili sobase homosexualov vo francuzsku, podla mna je len otazka casu kedy si budu moct takito ludia adoptovat deti, a neviem, mozno v niektorych krajinach aj mozu, nemam prehlad..... no a kedze takito ludia samozrejme nemozu mat deti prirodzenou cestou, tak socialne urady budu mat co robit aby pokryli dopyt po detoch. mozno prehanam, mozno nemam pravdu, ale zda sa mi to ako zaciatok "dobreho biznisu", mne osobne je na vracanie z toho ked vidim ako sa z ludskych bytosti stal tovar. ved aj prave dnes som citala v novinach, jedna francuzka 21 rocna sa ide sudit lebo bola zneuzivana v pestunskej rodine - tzv. "famille d'accueil" a pritom obaja jej biologicki rodicia ziju. casto si kladiem otazku preco asi ciganom deti neberu..... 😲

evelynba
31. máj 2013

modrazaba prosim ta ty uz sa radsej druhykrat ani nezamyslaj tymto sposobom.... precitaj si to po sebe a ja sice viem, ze tu sme na MK a bohvieaka uroven sa neocakava ale taketo vyplody len zahlcuju internet. Asi sa urazis, ale myslim to dobre.

sirinka
31. máj 2013

@modrazaba ludia a deti boli a su tovarom odjakziva...len teraz uz sa nepredavaju oficialne na trhu....

kikina84
autor
31. máj 2013

@evelynba nechapem, co je zle na tom co modrazaba napisala..podla mna ma z casti pravdu,aj ked nemyslim, ze sa to deje prave kvoli homosexualom,ale jednoducho ten dopyt po detoch stale je a bude..tomu sa nevyhneme..osobne s tym nesuhlasim aby mohli mat homosexuali dieta, aj ked samotní hmosexuali mi vobec nevadia..ale to je uplne ina tema..tu riesime celkove odoberanie deti,ktore staty vyuzivaju na obchodovanie,pre peniaze

terezka1947
31. máj 2013

@evelynba vies,ja som uz pisala,ze clovek nemoze prepadnut paranoji,ale tak....vies,na druhej strane...v rozumnej miere by sme mali byt opatrne...
v dnesnej dobe sa uz nemozne veci stavaju realnymi 😒
no a deti sa stracali uz za sociku...kadeco sa riesilo...a veeeela veci ututlalo-hoci niektori rodidcia dodnes nevedia,kde ich deti su 😒 a to myslim vazne ☹ ...priklad: vyskopostaveni funkcionari v istom nemenovanom komunistickom zvaze si deti kupovali.... 😖