• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Decembrovky 2008 SK

26. októbra 2012 
19. mar 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahojte aj ked sa nestretneme, som zvedava - je to dobre vediet - ako su na tom ine deticky, zubky, vaha, vlasky atd. najde sa tu niekto mozno aj stretko by sa nam podarilo niekedy. :wink:
19. mar 2009 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,hadam sa mozeme pridat,sme tiez decembrovy-12.12. :wink: minuly tazden sme boli na poradni a vazime 6100gr a meriame 65cm.zubky este nic,ale asi je skoro,ale za to slintame poriadne,niekedy az na zem.buduci tyzden ideme na ockovanie-mamina to viac preziva ako maly :grinning: .vy ste ako na tom :wink:
20. mar 2009 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ahoj tak pekny datum, nezabudnutelny ako nas, 24.12.
tak to je riadny buchtos :grinning: :grinning: mi vazime 5850 a boli sme 17.ho vysku tam nemeralju ako som to vsimla...
mi slintame tiez riadne a davame vsetko do pusinky obe rucky hlavne...
mi sme boli aj na ockovani utorok, na difteriu tetanus a tie
a este aj proti pneumokokom, takze sme dostali dve naraz, maminka tiez trosku plakala, ale dalo sa to prezit, raz mala potom horucku 38 dala som polku paralenov. cipku a potom uz bol vvsettko ok.. ale usmievala sa aj ked mala teplotku...
a viac spala ako inokedy.. to bola jedina vyhoda, aspon jeden den som mala trosku kludnejsi... ale sa mi to zdalo cudne, a aj trosku vela bo mi chybala...

ak poznas thuya occid gulicky homeopaticke tak potom daj aj ty Matkovi ja som dala a som spokojna, mozno aj to nam pomohlo nebolelo jej nic neplakala nebola mrzuta len raz ta horucka...

no asi teraz tolko...
20. mar 2009 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
decembrovky slovencanky kde ste?? :slight_smile: :fearful:
21. mar 2009 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj Gabi.vcera som akosi nestihala na net,boli sme na oslave-neter mala narodky a maly sa zas ukazal-skoro cely cas preplakal,prenosil sa na rukach a viac menej prisaty na prsniku-asi si vybera spolocnost :grinning: lebo niekedy je uplne super a inokedy na nervy :frowning2:

tak to teda mate fakt super nezabudnutelny datum :wink:

my ideme tiez v utorok na to zakladne ockovanie+pneumokoky,a ako som pisala som z toho viac na nervy ako maly :frowning2: uz sme boli na ockovanie proti rotavirusom-ale to bolo v poho,lebo ta vakcina sa pila.

este stale kojite?aj davas cumlik??nas maly vobec nechce a to ich mame doma 7 :slight_smile: v posledne dni sa akosi hneva pri krmeni,ved mliecko mu pekne tecie,tak neviem preco.a s cajikom ste ako na tom?davate?my ani nie,lebo vzdy ho vyvracka :unamused:

a ako v noci,budi sa casto?
22. mar 2009 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
mi mame 2 cumle ale davame len jeden tem isty taky gulaty, ale nechce velmi...
este je plne kojena a nedavam vobec nic len mliecko.... 2 krat som jej dala prevarenu lucku lebo potrebovala som jej dat pred ockovanim homeopaticke gulicky aby sme znizili vyskyt vedl. ucinkov a to som jej dala so striekackou obidve razy akurat sa jej ckalo, aaspon jej to prestalo, aj Matkovi sa tak casto cka??
nasa na zaciatku min. denne 5-6 krat, teraz uz len 2-3 krat...
zima jej nemoze byt...
ty kojis?ß alebo uz aj umele mliecko davas?? prikrmy az od 4 mesiaca sa davaju..

tak sa hneva na prsniku?? a ako sa to prejavi u neho co robi vtedy??

mi ideme dnes na donovaly naucia ma - dufam - snowboardovat, tak sa ozvem potom
dovtedy mala bude s ocinom na cerstvom vzduchu bude ju kocikovat len par hodin aspon si oddychnem
konecne :wink:
22. mar 2009 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
gabi tak si to tam uzi a oddychni si,urcite si zasluzis.

ja kojim tiez,umele vobec nedavame,aj ked sme dvakrat dali este na zaciatku ked sme prisli z porodnice,lebo som nemala moc mliecka.inac prikrmy sa davaju u kojenych deti az od 6 mesiaca,u nekojenych od 5 mesiaca :slight_smile:

my ckame tiez velmi casto,ale asi trosku menej ako vy.nie kazdy den,ale niekedy aj 2 krat denne

to hnevanie je take,ze sa odtrha od prsnika a place,neviem cim to je,ved mliecko tecie,aj ked tazsie sa mu asi taha :frowning2:
22. mar 2009 o 09:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj maminky.Ak by ste mali záujem sa stretnúť, rada by som Vám ponúkla naše ubytovanie.. Naša rodina už pár rôčkov prenajímame krásnu chalúpku a súkromie tu unás v turčianskej kotline/ideálne postredie na prechádzky, oddych a relax/ a tento rok sme sa rozhodli zamerať naše zariadenie na malé detúrence/Nakoľko aj ja jedno šidlo mám a na Slovensku nieje moc zariadení takéhoto typu a ked, tak sú dosť finančne náročné../V týchto dňoch sa u nás dobuduváva pekné detské ihrisko s pieskoviskom a celkovo upravujeme prostredie tak, aby sa tam detičky s rodičmi cítili dobre.K dispozícií je aj záhradné sedenie s krbom, pinpongový stôl, backbinton, 2 detské prenostné posielky, vanička ...Naša ubytovacia kapacita je dohromady 12 dospelých ľudí + detičky...Ubytovanie je možne v dvoch zariadeniach.
1. je krásna zrekonštruovaná, drevenička /dve samostané izby - dohromady 5 lôžok/ pre neiekoho by mohlo byť nevýhodou, že WC a kúpeľňa nieje priamo v nej, / ked sme ju prerábali nechceli sme narušiť jej "čaro" a dali sme to radšej hneď vedľa/
2.novopostavené súkromie, ktoré je samozrejme na tom istom pozemku - kapacita 7 dospelých ľudí
Po dobu pobytu Vám bude kedykoľvek k dispozicií starší manželský pár, torý má svoj privát na prízemí súkromia. Na cene by sme sa mohli dohodnúť podľa dĺžky pobytu a počtu osôb.
Ak by ste mali nejaké dotazy, prípadne pripomienky, tak rada na všetko odpoviem..Pekný dník
30. apr 2009 o 11:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte decembrovky 2008. Este to tu funguje?
17. máj 2009 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tak slovenske babatka decemberovky sa mi ozivit nepodari, tak skusam ozivit tuto temu... najdu sa tu aj dalsie decembrovky?
17. jún 2009 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte mamičky tak ako sa darí polročným babatenkáááám :grinning:
19. jún 2009 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj debbie, tak ze by sa to tu predsa len podarilo ozivit? :slight_smile: nam sa dari dobre, dnes maly akurat zistil, ze aj plazit sa da...:slight_smile:)
19. jún 2009 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahooj aj my sme decembrovi
7. júl 2009 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj manika :slight_smile: ako sa dari Markovi? ako pokracujete s prikrmami? :slight_smile:
9. júl 2009 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj prepac ze az teraz ale ttoolko starosti..noo mi papame a velmi nam chuti...papame skoro vsetko ..jasne ze nie slaninu a taketo veci ale uz ho zacinam privikat pomaly......on nebol kojeny leen do troch mesiacov a je velky papkac.. :slight_smile: a vy ako? zubky uz su?
inak tato tema by sa mohla rozbehnut :wink:
2. aug 2009 o 10:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj manika, no nam prave rastu zubky...hned tri naraz.. vcera sa po vecernom uspati o hodinu zobudil so strasnym placom, takze sme mu nakoniec museli dat Calgel...aspon to trosku zabralo...ale so spanim je to u neho hrozne zle...
2. aug 2009 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
noo sunny aj nam sa deru :slight_smile: tie zubky...noo amy nespime od malinkata este som neprespala jednu noc :slight_smile: a vy co papavate..jezis dnes je hrozne teplo radsej som nesla ani von ..sme u nasich tak mam volno :wink: ...nam ten calgel moc nezabera :unamused: a vy co papavate?
2. aug 2009 o 14:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak so spanim je to u nas presne tak isto...viac ako 5 hodin vkuse neprespal...a to tie dva razy, co spal 5 hodin bolo asi omylom... teraz sa budievame kazdu hodinu, hodinu a pol :frowning2:
a papame stale dookola to iste / mrkva, zemiak, brokolica, kalerab, cukina a k tomu maso kazdy druhy den :slight_smile:))
dnes som kupila homeopatika na tie zubky, vecer som mu ich dala, tak uvidime, ci zaberu...
2. aug 2009 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte aj my mame decembrovcatko t.j.15. december :wink: mozeme sa pridat?
4. aug 2009 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Mirka, jasnacka, pridaj sa ku nam...vsak snad sa tu postupne nazbieraju aj dalsie maminy decembrovciatok :slight_smile:))
4. aug 2009 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj mirka jasne kludne :wink: my sme 18 december :wink: ..dnes sme boli druhykrat cvicit vojtovku a poviem vam baby je to ohubu :frowning2: maly tam strasne narieka..a to nas este caka cely mesiac :angry:
4. aug 2009 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Manika, a preco chodite na tu vojtovku? kamoska chodila a aj ked maly hrozn plakaval, tak mu to hrozne pomohlo...

Baby, kolko Vam spavaju krpci cez den a v noci? a kolkokrat sa budia za noc?
9. aug 2009 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte maminky, my sme 5.12. a pridávame sa ...vďaka sunny :slight_smile:
no, tak spávame teraz asi najhoršie od narodenia...predchádzajúcu noc bol malý hore každých 20 minút a túto noc asi každú hodinku. keď sa naučil posadiť, stále si v noci sadal a nevedel si späť ľahnúť, teraz v noci vstáva a nevie sa dostať naspäť....vraj treba len vydržať .-) ukladáme o 21, definitívne vstávame medzi 6-7. asi prechádzame na 2 spánky denne, doteraz sme mali 3 ale posledné dni je to raz 2, raz 3....inak my máme malého veľmi ambiciózneho jedoša - na všetko si trúfa a málo sa mu podarí, tak sa jeduje...a možno sa aj nudí so mnou už...ako sa hráte s vašimi bábätkami vy?
tak sme sa trošku predstavili, rada sem budem chodiť častejšie :slight_smile:
11. aug 2009 o 17:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, tu nikto nie je :slight_smile: ?
11. aug 2009 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky zuzik, no u nas so spanim je to presne tak isto...asi najhorsie od narodenia...aj ked je pravda, ze nas maly teda velky spac nikdy nebol...ale teraz som uz z toho zufala, pretoze sa budi stale a len place a place...:frowning2: proste niekedy som z toho totalne zufala (vlastne kazdu noc som zufala :slight_smile:)))
11. aug 2009 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sunny uz ti spinka? mne prave po polhodine uspavania zaspal.
a co robi ked place? tiez sedka alebo len tak sa budi? davas mu vtedy papat alebo staci podat dudlik? nebud zufala, ved z toho vyrastie...babatka maju vzdy nejake svoje obdobia :slight_smile:
aha uz ho pocujem, spal tak 10 min
11. aug 2009 o 21:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hadaj ako som ho nasla? no predsa stat v postielke a plakat...dala som ho lezkat, pohladkala a spinka dalej...ratam, ze zachvilu k nemu opat pobezim :frowning2:
a pospis aj cez den nieco?
ja som si uz male denne spanky zaviedla
11. aug 2009 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na vojtovku chodime lebo maly nevedel sediet ani sa pretocit a to uz mal pol roka aj on strasne plackava ale verim ze mu to pomoze...noo a s tym spanim..my cez den nespime a v noci tak do jednej a potom do piatej hore a potom este do osmej hajame..noo ale tato noc bola ina celu noc sme plakali :frowning2: ...
11. aug 2009 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
manika aj my sme sa vedeli pretocit az polrocni a co teraz vyvadza :slight_smile:
dobre som pochopila? vy ste od jednej do piatej v noci hore? ufffff
a preco plackal maly?
11. aug 2009 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maly sa tvari, ze spi...:slight_smile: som zvedava dokedy...

on sa totiz v noci zobudi tak, ze sa pretoci na brucho, vypadne mu dudel a zacne plakat, rovno sa da na 4...a najnovsie uz stoji v postielke a place.. a toho sa dost desim, lebo este nestoji velmi pevne a tak pada hore dole
11. aug 2009 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok