Decembrovky 2008 SK

gabii83
19. mar 2009

😉

mirka2706
17. sep 2009

a inak pisem jak rus 😀

manika77
17. sep 2009

z mmb som bola len raz nespokojna ale to som poslala kocke naspat supravu a ona mne peniazky takze v pohode 😎 ale z miniuckii som este nic zatial 😒
zuzi uz piaty krat sme ho strihali..ved co mam na fotkach tie vlasky ked sa narodil tak jemu vobec nevypadali 😅 pod tymi mu rastli nove...tak sme mu to ostrihali a odvtedy stale 😉

manika77
17. sep 2009

mirka asi pola nervozna z toho pocasia ☹

mirka2706
17. sep 2009

no dufam ze rano vstane a bude z nej stara dobra ukricana viktorka nie placko 😀
nasa mala nema od narodenia vlasky no ma takych 10 dokopy 😀 takze neni co strihat a ja by som tak rada davala sponky a taaaaaak 😅

manika77
17. sep 2009

mirka sak oni narastu a potom ja budem zavidiet tie sponky 😀 ...
pridala som dake fotky do albumu 😉

mirka2706
17. sep 2009

uz aby narastli tak jej len stoja na hlave ako keby antenky mala 😀
inak tvoj chlapcek je taky kraaaaaaaaaaasny a strasne vyzera tak vyspelo ci ako to napisat 🙂 a s tym nocnikom sikovny je nasa sa do nocnika raz vycikala a odvtedy na nom place 😠 😀 musim aj ja pridat nejake foto 😀
idem pozerat ordinaciu

manika77
17. sep 2009

noo dakujeme za pochvalu..a to mi kazdy vravi ze vyzera jak keby mal rok a pol 😒 aale hlavne ze sme zdravi 😀
noo daj nejake nove foto 🙂 idem aj ja na tu ordinaciu 😉

mirka2706
17. sep 2009

no nieco som pridala ... niesi na pokeci? tam mam viac fotiek ma to nebavi na kazdu stranu pridavat 😀

mirka2706
17. sep 2009

a mne sa paci ze vyzera starsie tvoj maly lebo je strasne kraaaaaaaaaaasny hlavne na jednej fotke ho fakt "zeriem" 😀

manika77
18. sep 2009

dobre ranko dnes hrrrozna noc ☹ teraz pije mliecko 🙂
mirka som na pookeci poslem ti IP 🙂 dakujeme za pochvalu 🙂

mirka2706
18. sep 2009

my sme mali fajn noc ako vzdy mala je uz zase stara dobra ukricana viktorka 😀
manika uz som si ta pridala aj som ti rp poslala🙂)
pekny dnik vam prajem zienky

manika77
18. sep 2009

noo marko koonecne zaspal..taky je nesvoj z tych rehabilitacii ☹ teraz idem ozehlit a potom pride sestra 😉

manika77
18. sep 2009

miri kukala som ten tvoj album juuj kocanda je ta viktorka 🙂 🙂

mirka2706
18. sep 2009

manika a koli comu to chodite na tie rehabiltacie?mi nejak uslo...
viktorka az teraz isla bubat a potom pojdeme na dlhu prechadzku vo dvojici 😀

mirka2706
18. sep 2009

Ahojte maminky 😉
Mala uz spinka a ja cakam muzicka dnes ma prist skor domov aj so "zdravou" stravou- bagetou 😀 a potom ze preco tie kila zo mna ne a ne ist dole 😝
a kde ste vy dve? 😠 😀

manika77
18. sep 2009

ahojte tu nikoho ???? 😝
mirka m chodime kvoli tomu ze maly nevie stvorkovat to teraz vravia a predtym ze nevie sediet..a tak ale ja si myslim ze vsetko ma svoj cas 😖

mirka2706
19. sep 2009

ahoooooj
manika ved ani nasa nevie ist na styroch a nikto to neriesi ved kazde dieta vie nieco ine ....nasa dnes nechce spaaaaaaaar 😠

manika77
19. sep 2009

noo vela deticiek nevie ale podla tabuliek by mali 😒 😒 tak ale vidis nas trapaia a uz mi to ide na nervy
zuzi ty kdes i?????? 😔

mirka2706
19. sep 2009

ale posledne dni ma zacina prekvapovat sama si sadne na brusku chce byt uz aj skusa lozit ale nejde jej to ale zaciatky su tazke 😀 podla mna kazde dieta sa skor ci neskor nauci lozit tak naco ich trapit?
zuzka to flaka 😝

zuzula25
19. sep 2009

babule ospravedlnujem sa za nepritomnost,ale nestiham,ved to poznate 😝

mani tak to vas teda poriadne trapia,co si myslim ze nemusia,ved niektore deti ani stvornozkovat nevedia a naucia sa az ked vedia chodit,neviem preco v dnesnej dobe na to tak apeluju,aj nam doktorka,len musi stvornozkovat,ze to je velmi dolezite na vyvoj mozgu,lebo ze ked sa rucicky s nozickami prekladaju tak sa vyvijaju hemisfery mozgu.raz bola prednask u nas v MC ohladne stvornozkovania,ze deti ktore stvornozkuju su potom kludnejsie,v dospelosti bezkonflikte a bla,bla,bla.ved ja si myslim,ze to je poriadna somarina.uz pomaly tlacia na to ako na kojenie.no a teraz som sa kdesi docitala,ze deti nemame vodit za rucicky,ale ze oni musia sa najprv naucit chodit same a hlavne okolo nabytku-kroky do boku,ze tak posilnuju bocne svalstvo noziciek a uz ich nikdy tak neposilnia ako v tomto stadiu.nas maly nechce krokovat do boku,len do predu a ked sa potrebuje dostat z jednej strany sedacky na druhu,sadne si na zem,prestvornozkuje a postavi sa kde potrebuje,ved tie deti si vedia same pomoct

idem poupratovat,maleho mi zobral dedo von a mame to tu ako po vybuchu,maly "upratuje"vsetko na co dosiahne 😝

mirka2706
19. sep 2009

podla mna to teraz vsetci zbytocne prehanaju co sa tyka lozenia, kojenia, jedenia a neviem coho ... Co v minulosti bolo norrmalne teraz je veeeeeelmi veeeeeeelmi "nenormalne"... ked moja mama hovorila co vsetko som ja jedla vo viktorkinom veku a teraz len vsetko sa zakazuje a neviem co... a nechapem preco musi kazde dieta stvornozkovat? ja som nestvornozkovala ani moj manzel a vobec veeeeeeeela znamych mam co nestvornozkovali ale rovno chodili...takze len zbytocne prehanaju dnes zo vsetkym moj nazor... a napr. ja som davala malu sediet od piateho mesiaca ona nechcela lezat a rady tipu ze nema sediet kym sa sama neposadi som mala niekde ... a aj nasa dokotorka sa ma pytala ked mala pol roka ci uz sedi aspon s oporou ... a naopak nasa suseda ma 7mesacne babo a nedava ho sediet leebo jej doktorka zakazala .. proste nazory doktorov sa velmi rozchadzaju...a co sa tyka este toho stvornozkovania nasa doktorka tvrdi ze kazde dieta ma svoj cas kedy sa co nauci a fakt nepoznam dospeleho co by nevedel ist po styroch tak o com to je? 😝
samozrejme to su len moje nazory a viktorka tiez chodi za rucky a dookonca mi sem tam jednu ruku pusti a chce ist len jednou
idem bubat kocky 😉

manika77
19. sep 2009

inak aj ja som toho nazoru ze vsetko ma svoj cas 😒 ked sa mu nechcelo sediet tak nesedel 😉 ked sa mu nechcelo pretacat tak sa mu jednoducho nechcelo 😒 a teraz vie aj sediet aj pretacat...a doplazi sa kam potrebuje 😝 ..toto neurlogicka nas poslala na tie rehabky.,..a nasa doki mi vravela ze ked sa mu nehcce stvorkovat tak nechape preco ho nutia 😠 tak asi tolko k tomu ...noo a dalsia vec vysvetlite takemu malemu dietatu ze nemozem ta vodit za ruky lebo to a to..ked ono zistilo ze sa to da 😀 aj marko pekne ide za rucicky..a ja ho tak vodim aj budem 😉
aj s kojenim...mne sa maly nevedel nikdy prisat ☹ trapili sme sa 3,5 mesiaca s klobucikmi a potom nebolo mliecko ☹ jemu to prisatie proste neslo ani na klobucik ani na bradavku 😒 a potom dlhoo ani na flasku 😖 on je proste taky tvrdohlavy..vsetko musi mat hned 😎 a ked nie tak potom uz ma nervy a nic nechce 😒 noo co uz je moj a ja ho milujem takeho aky je aj tvrdohlaveho aj nervaka 😝

zuzula25
21. sep 2009

ahojte,kde ste 😕 😕 😕

u nas nic nove akurat Matko zacal strasne skripat zubami a je to velmi neprijemny zvuk,ale straasne 😅

manika77
21. sep 2009

ahooj tu sme 🙂
noo ani u nas este stale nestvrokujeme 😒

zuzula25
22. sep 2009

ahojte.
mani to nevadi,ze nestvornozkujete,bud bude alebo bude rovno chodit a potom sa nauci stvornozkovat.

ako je vonku uzasne,keby bolo taketo pocasie stale,taketo milujem,ani moc teplo a ni zima a hlavne neprsi 😎

manika77
22. sep 2009

zuzi noo aj ja si to myslim ale vidis stale mi ho trapia s niecim ☹
noo tak dnes je riadne teplo som mala dokonca suknu vonku 😅 a aj tak som sa potila...a teraz varim kapustnicu a je mi total teplo 😠

manika77
23. sep 2009

ahojte a kde ste????
my mame bojove podmienky od vecera nam tecie voda ani tepla ani studena 😠 😠

mirka2706
23. sep 2009

cawelo 😉 poradte nejake obediky co davate vasim ratolestiam vylozene o presne reepty mi ide lebo nasa odmieta papat len mliecko chce pit neviem co sa jej stalo ☹ a co je horsie zacala sa nam po nociach budit taze moje super dieta je maly diablik ale uz vieme stvornozkovat 😵

manika77
23. sep 2009

mirka marko sa budi aj sedem krat za noc 😒
a k tym obedikom skus granatir 🙂 , perkelt 🙂 , alebo cestovinky s brokolicou alebo s mrkvickou 🙂

mirka2706
23. sep 2009

manika a ako robis ten granatir a perkelt? ved ja uplne neviem co jej varit ked jej dam ochutnat z naseho ide sa za tym zblaznit a taku jej stravu neochutenu necchce 😝 joj na mna lezie nejaka choroba ci co ☹

Podobné diskusie

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre