Decembrovky 2008 SK

gabii83
19. mar 2009

😉

gabii83
autor
19. mar 2009

ahojte aj ked sa nestretneme, som zvedava - je to dobre vediet - ako su na tom ine deticky, zubky, vaha, vlasky atd. najde sa tu niekto mozno aj stretko by sa nam podarilo niekedy. 😉

zuzula25
20. mar 2009

ahoj,hadam sa mozeme pridat,sme tiez decembrovy-12.12. 😉 minuly tazden sme boli na poradni a vazime 6100gr a meriame 65cm.zubky este nic,ale asi je skoro,ale za to slintame poriadne,niekedy az na zem.buduci tyzden ideme na ockovanie-mamina to viac preziva ako maly 😀 .vy ste ako na tom 😉

gabii83
autor
20. mar 2009

ahoj tak pekny datum, nezabudnutelny ako nas, 24.12.
tak to je riadny buchtos 😀 😀 mi vazime 5850 a boli sme 17.ho vysku tam nemeralju ako som to vsimla...
mi slintame tiez riadne a davame vsetko do pusinky obe rucky hlavne...
mi sme boli aj na ockovani utorok, na difteriu tetanus a tie
a este aj proti pneumokokom, takze sme dostali dve naraz, maminka tiez trosku plakala, ale dalo sa to prezit, raz mala potom horucku 38 dala som polku paralenov. cipku a potom uz bol vvsettko ok.. ale usmievala sa aj ked mala teplotku...
a viac spala ako inokedy.. to bola jedina vyhoda, aspon jeden den som mala trosku kludnejsi... ale sa mi to zdalo cudne, a aj trosku vela bo mi chybala...

ak poznas thuya occid gulicky homeopaticke tak potom daj aj ty Matkovi ja som dala a som spokojna, mozno aj to nam pomohlo nebolelo jej nic neplakala nebola mrzuta len raz ta horucka...

no asi teraz tolko...

gabii83
autor
21. mar 2009

decembrovky slovencanky kde ste?? 🙂 😨

zuzula25
22. mar 2009

ahoj Gabi.vcera som akosi nestihala na net,boli sme na oslave-neter mala narodky a maly sa zas ukazal-skoro cely cas preplakal,prenosil sa na rukach a viac menej prisaty na prsniku-asi si vybera spolocnost 😀 lebo niekedy je uplne super a inokedy na nervy ☹

tak to teda mate fakt super nezabudnutelny datum 😉

my ideme tiez v utorok na to zakladne ockovanie+pneumokoky,a ako som pisala som z toho viac na nervy ako maly ☹ uz sme boli na ockovanie proti rotavirusom-ale to bolo v poho,lebo ta vakcina sa pila.

este stale kojite?aj davas cumlik??nas maly vobec nechce a to ich mame doma 7 🙂 v posledne dni sa akosi hneva pri krmeni,ved mliecko mu pekne tecie,tak neviem preco.a s cajikom ste ako na tom?davate?my ani nie,lebo vzdy ho vyvracka 😒

a ako v noci,budi sa casto?

gabii83
autor
22. mar 2009

mi mame 2 cumle ale davame len jeden tem isty taky gulaty, ale nechce velmi...
este je plne kojena a nedavam vobec nic len mliecko.... 2 krat som jej dala prevarenu lucku lebo potrebovala som jej dat pred ockovanim homeopaticke gulicky aby sme znizili vyskyt vedl. ucinkov a to som jej dala so striekackou obidve razy akurat sa jej ckalo, aaspon jej to prestalo, aj Matkovi sa tak casto cka??
nasa na zaciatku min. denne 5-6 krat, teraz uz len 2-3 krat...
zima jej nemoze byt...
ty kojis?ß alebo uz aj umele mliecko davas?? prikrmy az od 4 mesiaca sa davaju..

tak sa hneva na prsniku?? a ako sa to prejavi u neho co robi vtedy??

mi ideme dnes na donovaly naucia ma - dufam - snowboardovat, tak sa ozvem potom
dovtedy mala bude s ocinom na cerstvom vzduchu bude ju kocikovat len par hodin aspon si oddychnem
konecne 😉

zuzula25
22. mar 2009

gabi tak si to tam uzi a oddychni si,urcite si zasluzis.

ja kojim tiez,umele vobec nedavame,aj ked sme dvakrat dali este na zaciatku ked sme prisli z porodnice,lebo som nemala moc mliecka.inac prikrmy sa davaju u kojenych deti az od 6 mesiaca,u nekojenych od 5 mesiaca 🙂

my ckame tiez velmi casto,ale asi trosku menej ako vy.nie kazdy den,ale niekedy aj 2 krat denne

to hnevanie je take,ze sa odtrha od prsnika a place,neviem cim to je,ved mliecko tecie,aj ked tazsie sa mu asi taha ☹

ivkamt
30. apr 2009

Ahoj maminky.Ak by ste mali záujem sa stretnúť, rada by som Vám ponúkla naše ubytovanie.. Naša rodina už pár rôčkov prenajímame krásnu chalúpku a súkromie tu unás v turčianskej kotline/ideálne postredie na prechádzky, oddych a relax/ a tento rok sme sa rozhodli zamerať naše zariadenie na malé detúrence/Nakoľko aj ja jedno šidlo mám a na Slovensku nieje moc zariadení takéhoto typu a ked, tak sú dosť finančne náročné../V týchto dňoch sa u nás dobuduváva pekné detské ihrisko s pieskoviskom a celkovo upravujeme prostredie tak, aby sa tam detičky s rodičmi cítili dobre.K dispozícií je aj záhradné sedenie s krbom, pinpongový stôl, backbinton, 2 detské prenostné posielky, vanička ...Naša ubytovacia kapacita je dohromady 12 dospelých ľudí + detičky...Ubytovanie je možne v dvoch zariadeniach.
1. je krásna zrekonštruovaná, drevenička /dve samostané izby - dohromady 5 lôžok/ pre neiekoho by mohlo byť nevýhodou, že WC a kúpeľňa nieje priamo v nej, / ked sme ju prerábali nechceli sme narušiť jej "čaro" a dali sme to radšej hneď vedľa/
2.novopostavené súkromie, ktoré je samozrejme na tom istom pozemku - kapacita 7 dospelých ľudí
Po dobu pobytu Vám bude kedykoľvek k dispozicií starší manželský pár, torý má svoj privát na prízemí súkromia. Na cene by sme sa mohli dohodnúť podľa dĺžky pobytu a počtu osôb.
Ak by ste mali nejaké dotazy, prípadne pripomienky, tak rada na všetko odpoviem..Pekný dník

dominka11
17. máj 2009

ahojte decembrovky 2008. Este to tu funguje?

sunny1112
17. jún 2009

ahojte, tak slovenske babatka decemberovky sa mi ozivit nepodari, tak skusam ozivit tuto temu... najdu sa tu aj dalsie decembrovky?

debbie
19. jún 2009

ahojte mamičky tak ako sa darí polročným babatenkáááám 😀

sunny1112
19. jún 2009

ahoj debbie, tak ze by sa to tu predsa len podarilo ozivit? 🙂 nam sa dari dobre, dnes maly akurat zistil, ze aj plazit sa da...🙂)

manika77
7. júl 2009

ahooj aj my sme decembrovi

sunny1112
9. júl 2009

Ahoj manika 🙂 ako sa dari Markovi? ako pokracujete s prikrmami? 🙂

manika77
2. aug 2009

ahoj prepac ze az teraz ale ttoolko starosti..noo mi papame a velmi nam chuti...papame skoro vsetko ..jasne ze nie slaninu a taketo veci ale uz ho zacinam privikat pomaly......on nebol kojeny leen do troch mesiacov a je velky papkac.. 🙂 a vy ako? zubky uz su?
inak tato tema by sa mohla rozbehnut 😉

sunny1112
2. aug 2009

Ahoj manika, no nam prave rastu zubky...hned tri naraz.. vcera sa po vecernom uspati o hodinu zobudil so strasnym placom, takze sme mu nakoniec museli dat Calgel...aspon to trosku zabralo...ale so spanim je to u neho hrozne zle...

manika77
2. aug 2009

noo sunny aj nam sa deru 🙂 tie zubky...noo amy nespime od malinkata este som neprespala jednu noc 🙂 a vy co papavate..jezis dnes je hrozne teplo radsej som nesla ani von ..sme u nasich tak mam volno 😉 ...nam ten calgel moc nezabera 😒 a vy co papavate?

sunny1112
2. aug 2009

tak so spanim je to u nas presne tak isto...viac ako 5 hodin vkuse neprespal...a to tie dva razy, co spal 5 hodin bolo asi omylom... teraz sa budievame kazdu hodinu, hodinu a pol ☹
a papame stale dookola to iste / mrkva, zemiak, brokolica, kalerab, cukina a k tomu maso kazdy druhy den 🙂))
dnes som kupila homeopatika na tie zubky, vecer som mu ich dala, tak uvidime, ci zaberu...

mirka2706
4. aug 2009

Ahojte aj my mame decembrovcatko t.j.15. december 😉 mozeme sa pridat?

sunny1112
4. aug 2009

Ahoj Mirka, jasnacka, pridaj sa ku nam...vsak snad sa tu postupne nazbieraju aj dalsie maminy decembrovciatok 🙂))

manika77
4. aug 2009

ahoj mirka jasne kludne 😉 my sme 18 december 😉 ..dnes sme boli druhykrat cvicit vojtovku a poviem vam baby je to ohubu ☹ maly tam strasne narieka..a to nas este caka cely mesiac 😠

sunny1112
9. aug 2009

Ahoj Manika, a preco chodite na tu vojtovku? kamoska chodila a aj ked maly hrozn plakaval, tak mu to hrozne pomohlo...

Baby, kolko Vam spavaju krpci cez den a v noci? a kolkokrat sa budia za noc?

zuzikmeduzik
11. aug 2009

ahojte maminky, my sme 5.12. a pridávame sa ...vďaka sunny 🙂
no, tak spávame teraz asi najhoršie od narodenia...predchádzajúcu noc bol malý hore každých 20 minút a túto noc asi každú hodinku. keď sa naučil posadiť, stále si v noci sadal a nevedel si späť ľahnúť, teraz v noci vstáva a nevie sa dostať naspäť....vraj treba len vydržať .-) ukladáme o 21, definitívne vstávame medzi 6-7. asi prechádzame na 2 spánky denne, doteraz sme mali 3 ale posledné dni je to raz 2, raz 3....inak my máme malého veľmi ambiciózneho jedoša - na všetko si trúfa a málo sa mu podarí, tak sa jeduje...a možno sa aj nudí so mnou už...ako sa hráte s vašimi bábätkami vy?
tak sme sa trošku predstavili, rada sem budem chodiť častejšie 🙂

zuzikmeduzik
11. aug 2009

baby, tu nikto nie je 🙂 ?

sunny1112
11. aug 2009

ahojky zuzik, no u nas so spanim je to presne tak isto...asi najhorsie od narodenia...aj ked je pravda, ze nas maly teda velky spac nikdy nebol...ale teraz som uz z toho zufala, pretoze sa budi stale a len place a place...☹ proste niekedy som z toho totalne zufala (vlastne kazdu noc som zufala 🙂)))

zuzikmeduzik
11. aug 2009

sunny uz ti spinka? mne prave po polhodine uspavania zaspal.
a co robi ked place? tiez sedka alebo len tak sa budi? davas mu vtedy papat alebo staci podat dudlik? nebud zufala, ved z toho vyrastie...babatka maju vzdy nejake svoje obdobia 🙂
aha uz ho pocujem, spal tak 10 min

zuzikmeduzik
11. aug 2009

hadaj ako som ho nasla? no predsa stat v postielke a plakat...dala som ho lezkat, pohladkala a spinka dalej...ratam, ze zachvilu k nemu opat pobezim ☹
a pospis aj cez den nieco?
ja som si uz male denne spanky zaviedla

manika77
11. aug 2009

na vojtovku chodime lebo maly nevedel sediet ani sa pretocit a to uz mal pol roka aj on strasne plackava ale verim ze mu to pomoze...noo a s tym spanim..my cez den nespime a v noci tak do jednej a potom do piatej hore a potom este do osmej hajame..noo ale tato noc bola ina celu noc sme plakali ☹ ...

zuzikmeduzik
11. aug 2009

manika aj my sme sa vedeli pretocit az polrocni a co teraz vyvadza 🙂
dobre som pochopila? vy ste od jednej do piatej v noci hore? ufffff
a preco plackal maly?

sunny1112
11. aug 2009

maly sa tvari, ze spi...🙂 som zvedava dokedy...

on sa totiz v noci zobudi tak, ze sa pretoci na brucho, vypadne mu dudel a zacne plakat, rovno sa da na 4...a najnovsie uz stoji v postielke a place.. a toho sa dost desim, lebo este nestoji velmi pevne a tak pada hore dole

Podobné diskusie

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre