Dedia sa u detičiek pehy a ryšavé vlásky?

adulik16
2. dec 2008

Mate niektora rysave a pehave dietatko?Kedy sa prosim Vas zacnu objavovat dietatku na tele a tvaricke pehy?Rysave vlasky maju take svetle alebo az take tmavo hrdzave?Deticky to zdedili po vas po rodicoch?

engiii
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanka26
16. júl 2012

no npr ja mám ryšavé vlasy a nik iný z rodiny okrem mňa ich nemá a z manželovej strany tiež nik nemá ryšavé vlasy iba jeho brat, počítam že naše deti budú ale na 100% ryšavé nakoľko manžel ma kde tu na brade ryšavý chĺpok, som zvedavá ako sa to spojí 🙂

abbey1
16. júl 2012

Tak u nás v rodine nik nie je ryšavý, zato pehy sme všetky 3 sestry zdedili po otcovi zdedili ich po mne aj moje 2 dcéry. Začali im vyskakovať tak v 1,5 rôčku.
Obe sestry mám pehavé, ale len po jednej ich zdedil jej syn. ostatné 3 deti nič, ani náznak. Genetika si občas funguje posvojom. 😉

larinka76
8. máj 2013

marorlinko mne sa to stalo ako si to napisala .. ja som blondina,manžel je čierny a chlapčeka mame ryšavého.Neviem ci sa mam obavat toho ako to bude ked pojde do skoly ci nebude nat problemy .. ☹

larinka76
8. máj 2013

@marorlinko mne sa to stalo ako si to napisala .. ja som blondina,manžel je čierny a chlapčeka mame ryšavého.Neviem ci sa mam obavat toho ako to bude ked pojde do skoly ci nebude nat problemy ..

magali
8. máj 2013

my mame rysaveho chlapceka, zdedil to po mne a pehy nema vobec, teraz ma 2,5r a nema ani jednu pehu.. ja som rada ze ma vlasy po mne, aj ked ich ma svetlejsie, skor som sa bala ze bude taky ten bledy typ, je sice bledsi ale co som uplne najradsej , je ze ma tmave mihalnice, to urobi vela na vzhlade.. priatel ma iba na brade fuzy rysave az do cervena, takze som vedela ze maly to urcite zdedi, ale inak u nas v rodine nema nikto rysave vlasy, len ja a moja segra.. vraj sme to zdedili po nejakej tetke z neviem ktoreho kolena :D
uz v porodnici som videla ze drobec bude mat rysave vlasky, a tiez sme si vypoculi blbe poznamky hlavne z priatelovej strany v rodine to stale riesili, tak to vie nasrat ked pride niekto na opacky a hned prva veta ze a tusim bude mat tmave vlasky, pritom bolo ocividne ze budu rysave.. inak je z neho riadne cislo, maly divoch :D
co sa tyka mojich skusenosti tiez som si ako dieta uzila urazky od deti, este som nosila obrovske okuliare, tak si to viete predstavit, ale na strednej, to som bola IN, vsetci mi ich zavideli 😀 😀 😀 aj teraz ked sa idem dat strihat, vzdy kadernicky slintaju nad nimi 😀 😀 co sa tyka vysmievania, deti vedia byt krute v kadej dobe, na tom sa nic nezmenilo, ale teraz uz riesia deti oblecenie, mobili a tak takze nejake vlasy to bude asi len banalita

evina313
29. jan 2017

dievčata popozerajte sa po rodine 🙂 v predchadzajucej reakcii na tuto temu som opisovala svojho syna ako toho, kto ma vlasky medovej farby.
S odstupom niekolkých rokov konstatujem, že jemne vlasky medovej farby sa zmenili na "ryšavé drôty " 🙂 má neskutočne hrubé a tvrde vlasy su už fakt rysave.
Moj brat bol hotový albín, aj teraz pomaly v 40 ma take špinave blond, ale napr. zarastá na ryšavo, aj obočie má do rysava. Takže my , hnedovlasí rodičia už vieme, "po kom to díte je " 🙂
Syn je teraz tretiak a nemá s tým problem. Ale práve idu preberat vybrane slovo " RYŠAVY ", tak uvidime, čo donesie domov 🙂 ozaj, pehy má. ale iba v lete 🙂