Dedia sa u detičiek pehy a ryšavé vlásky?

adulik16
2. dec 2008

Mate niektora rysave a pehave dietatko?Kedy sa prosim Vas zacnu objavovat dietatku na tele a tvaricke pehy?Rysave vlasky maju take svetle alebo az take tmavo hrdzave?Deticky to zdedili po vas po rodicoch?

renatam
2. dec 2008

Moja kamoška má ryšavú dcérku, (dedo z otcovej strany bolvraj ryšavý/ ale podľa mna je aj mama tak trovhu ryška. Aspon pehavka je určite. Aj jej malá/ má dva ročky/ má už troška -pár pieh na tváričke. Je nádherná a veľmi šikovná, a keď bude veľká, to len bude kočica!!!

mercy
2. dec 2008

Mne sa také deti strašne, strašne páčia 🙂

tutifruti
2. dec 2008

Môj bratranec má ryšavku... V rodine nie je ryšavý nik, v rodine jeho ženy tiež, aj keď pehaví sú... malá je riadne číslo... a je strašne krásna... Má 5 rokov, vlasy jej dlho vôbec nerástli, mala také brčky na hlave ako po trvalej... Teraz má trocha dlhšie medeno ryšavé... a pehy má len na nose, ale riadne bodky... Keď ju vidím, vždy poviem, že to bude modelka... A "javiť sa na ryšku" začala okolo roku, keď namiesto vlasov mala len také ryšavé "šuchorinky"...

eliska7
2. dec 2008

adulik a snad sa nebojiš,že by si mala ryšaveho chlapčeka 😕 ved každe dieťa je krasne,ja mam ryšavu dcerku,cele tehu som snivala,že bude mať ryšave vlasky pomne a ma 🙂 hoci su fakt niektorí ludia blbí,aj mne kamoška stale hovorila,že FUUj ona ma ryšave vlasy 😅 tak som ju poslala do......že ako može jedna matka tak uvažovať 😕 ved jeto strašne milene,su ako slniečka 🙂 a pehy?asi individi,podla toho ako vystaviš slnku-to je asi najdoležitejšie,malej sa prve take znamienka začali tvoriťod 7 mesiacov 😉

sniezka
5. dec 2008

Ja som ryšavá aj pehavá a keď som bola dieťa, bolo to vidieť ešte silnejšie. To utrpenie, ktoré som si musela prežiť, moja mama sa za mňa hanbila, všetky deti sa mi posmievali (rodičia ich v tom pravdepodobne podporovali), nikto sa so mnou nehral, lebo som bola "okakaná od lienok" a pod. Neželám to zažiť žiadnemu dieťaťu, dúfam, že dnes sa už také veci nedejú.
Ryšavé a pehavé deti sú krásne, ja som si to na sebe uvedomila, až keď som bola na vysokej.

eliska7
5. dec 2008

sniezka,napodobne,v dectve nemam dobre spomienky,až na strednej:kto nemal ryšavu nievie čo je laska 😀 a dufam,že svet sa zmenil,nakolko ryšave vlasy su in 😉

sniezka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
titkovamiriam
5. dec 2008

ja som myslela ze marek bude,pretoze dedo bol aj segra a brat su no nakoniec je blondavy 😀 velmi sa mi pacia take deti aj ked segra z toho mala dost dlho komlex 😀

adulik16
autor
5. dec 2008

eliska, nie, nebojim sa mat rysaveho chlapceka🙂, len to troska nechapem, lebo ani ja a ani priatel rysavi nie sme a nas maly sa javi, ze rysavy bude. Teda aspon vlasky ma zatial rysave, pehy este nema, preto sa pytam, ze kedy asi zacnu byt vidiet🙂 Ja mam spinavy blond az svetlo hnede vlasy a priatel hnede.
A ako citam aj na inych forach, povacsine vzdy bud mama alebo otec babatka su rysavi, ale u nas mi to nejako nejde dokopy, ale to neznamena, ze naseho drobca nelubim, je to moje zlaticko, aj keby mal zelene vlasy🙂

eliska7
5. dec 2008

zlatko,praveže ryšave vznika s kombinacie blondave a tmave-geny sa pomiešaju a vznikne ryšave 😉 ,takže kludne može aj vaš byť,hoci u deti sa vlasky menia aj do päť rokov,ved kolko deti je blondavých a nakoniec su čiernovlasí.kamoška je tmavohneda,jej muž čierny a szna maju total blondaka 😉

tutifruti
5. dec 2008

Môj bratranec má tmavohnedé vlasy, jeho žena má tmavohnedé vlasy a obe ich detí sú medeno-ryšky... tak aká "kalkulácia"... 🙂

eliska7
6. dec 2008

tak to je fakt divne 😀 😒

marorlinko
8. dec 2008

raz som citala ze vacsinou sa rodia rysave deti ak je jeden z partnerov ciernovlasy a druhy blondaty. ale ni eje to na 100% tiez je to v genoch, nemusi to byt od rodicov, ci starych rodicov, moze to byt od hocikoho z rodiny,aj prapra rodicov

vanila
18. feb 2009

Tak ja mam rysaveho syna. Ked sa narodil mal vlasy tmave casom mu z rysaveli. Mame to v rodine svokor bol rysavy aj neter mam rysavu a moja babka bola rysava. No on ma tmave rysave vlasky nie svetle. 😉

sipcek
19. feb 2009

Moja sesternica ma 3 dcerky rysave a ani jeden z nich nie je.Ani v rodine.Keby som mala ja rysave dievcatko,zakazala by som farbit a strihat vlasky,je to taka krasna farba,ved kolko zien si farbi vlasy na rysavo,co by chceli a nemaju. 🙂

alon111
20. feb 2009

mne tiez kazdy hovori ze mala bude rysava,pricom obaja sme svetlovlasy.ja sa praveze s toho tesim.vzdy som chcela rysavo-kuceravo-pehate deculo 🙂

berserk
6. júl 2010

@eliska7 pozor ryšavý gén je univerzálny tento gén nevznikne žiadnou kombináciou vlasov (čierna - blond), ale môže sa prejaviť u dieťaťa vtedy ak obaja rodičia majú v sebe zakódovaný gén pre ryšavé vlasy a je jedno, či sú tmavovlasí alebo blonďaví . Tento gén vznikol velmi dávno niekoľko 10 000 rokov dozadu, v dnešnej dobe sa už len dedí. Pehy u ryšavých detí sa vo veľkom rozsahu na tele nemusia prejaviť vôbec.

evina313
6. júl 2010

no my sme s muzom obaja hnedovlasi a mame maleho rysulka 🙂 ale asi rysavy neostane, on ich ma skor take medove, ale pehy nema. zatial.
kazdy mi hovori ako na utechu : "aaaal, ta farba sa mu zmeni..." akoby sme boli nestastni ze ma take vlasky. Vlasy ma nadherne, vzadu sa mu vlnia a uz ich ma dost dlhe a ja sa stale stranim dat mu ich ostrihat, vsetci ich obdivuju, naozaj vsade vzbudi pozornost.

evina313
6. júl 2010

inak zvlastne je, ze brat bol uplny blondiacik a teraz v dospelosti je blondavy, ale ked zarasta, tak narysavo 🙂

hasmenka
6. júl 2010

ahojte aj ja mám ryšulky a hneď dve po manželovi majú nádherné medové vlásky jedna bude mať sedem a druhá ma sedem týždňov a obe budú herečky 🙂

megi93
7. júl 2010

Ja mám hnedé vlasy, manžel čierne a naša drobčica je ryšavá. Najprv si ludia okolo robili srandu, že či nemáme ryšavého poštára, ale teraz ju každý obdivuje. Nemá ich úplne červené, ale také hnedo ryšavé. Hocina slnku je tak ryšavá až hrôza 🙂

sabiatko
8. júl 2010

mne sa tiez velmi pacia rysave vlasky a s pehami je to super kombinacia 🙂
tak ako pisal berserk, je to samostatny gen (gen je tvoreny dvoma alelami) a ked su rodicia jeho nosicmi, pricom na nich sa ta farba nemusi prejavit, ked dietatko ziska jednu alelu pre rysave vlasky od maminy a jednu od otca, tak je rysiacik na svete 🙂 v podstate sa to neda moc predvidat, lebo tato alela moze putovat aj niekolko generacii a nemusi sa prejavit.

lussy23
8. apr 2011

@evina313 - Váš synček je krásnučký 🙂

evina313
8. apr 2011

jej, dakujem pekne, uz som pridala aj zopar najnovsich 😉 ja sa stale zdraham dat ho ostrihat, vzdy mu z tych vlaskov odstipnem len troska 🙂

lussy23
9. apr 2011

Inak mne sa ryšavé deti veľmi páčia. Niekedy sa deti zvyknú posmievať, lebo závidia. Myslím že je to práve v tomto prípade, že závidia, lebo ryšavé vlásky má maĺo detí, podobneako je málo blondavych novorodencov. Inak svetlá ryšavá je ešte viac zlatá farba ako blond 🙂 Ja by som aj chcela ryšavé alebo blonďavé dieťaťko, ale to je len také moje malé prianie, inak mi je jedno aké to dieťaťatko bude mať vlásky, hlavne aby bolo zdravé. 🙂
@evina313 - fotečky a hlavne Miško sú krásne.

evina313
9. apr 2011

lussy23 - dakujem a mas pravdu, hlavne nech su zdrave. Starsi syn bol kedysi uplny blondiak,hnede oci... hlavne v lete total albin 🙂 ale nastastie sa opaloval do hneda, nie do cervena. Teraz ma 15 a vlasy takej neurcitej farby. ani blond ani hnede, fakt take nijake, skor velmi spinavy blond.
Misko ma na fotkach vlasky uplne rysave, ale su skor medovej farby, rysave deti maju vlasky skor takej tehlovej farby a tam uz vidiet, ze bude rysave aj v dospelosti. Misko asi nie, teraz su krasne, tak ja si to uzivam a ostrihat som ho dala iba raz, aj to len troska 😉

dominikaa
12. apr 2011

Ahojte mamicky,ktore mate rysave deticky.Moj syncek mal doteraz blondave vlasky no zacinaju sa mu sfarbovat do rysava,hlavne ked zasvieti slnko tak to uz je z noho rysavy chlapcek. Trosku ma to trapi aj ked s tym nespravim nic,ale bojim sa aby sa z neho nevysmievali,mam znamu ktoram ma tiez rysaveho chlapceka a ked zacal chodit do skolky tak sa mu deti velmi posmievali,ze ja pomaranc a tak,a je teraz taky utiahnuty nema kamaratov ake su vase skusenosti?

veverina
9. jún 2011

Rysave vlasy su podla mna najkrajsie..ja som bola do rysava ako mala a ostala mi krasna tmavo medena farba,kazdy sa ma pyta,ci mam farbene vlasy a ja som hrda,ze sa farbit nemusim,take vlasy mala moja starka,mama a uz aj moje dvojicky maju vlasky do zlatova..este su malicke,tak maju len take paperko,ale som strasne zvedava,ci to budu male rysane 🙂

lussy23
10. jún 2011

@veverina - súhlasím

zrzulka
13. jún 2011

....ja mam origos rysave vlasy a moje deti ani jedno, obaja su blondiaci, zatial aj bez pieh. i ked dcera ma na tvaricke jednu a na ruckach dve.syn na zadocku ale to ma od narodenia. ono rysave vlasy sa dedia obgeneraciu, cize s najvacsou pravdepodobnostou budem mat rysave vnucata 😉