Detičky hrdzavých mám. Sú tiež ryšavé?

sjuzocka
14. apr 2008

Ja len tak 🙂 ze reku som od prirody zrzka a tak obcas ma napadne, ci aj moje dietko bude take ako ja 🙂 netusim ako sa dedi rysavovlasost, ale ak ste tu nejake maminy zrzky, tak napiste ako vyzeraju vase dietky 🙂 teda ci su tiez rysave alebo nie 🙂

era.peace
14. apr 2008

Netusim, ci aj ty budes mat dieta s rysavymi vlasmi, ale mam kamaratku, ktora ma sama rysave vlasy, jej surodenci maju hnede a cierne vlasy a mama je blond a otec ciernovlasy. ona sama nevie, pokom tie vlasy zdedila, lebo inak v tvari je cela po rodicoch.

sjuzocka
autor
14. apr 2008

era, aj moja mamina je blond a tata ciernovlasy a ja a moj brasko sme rysavi 🙂

era.peace
14. apr 2008

To bude asi tym, poznam viac podobnych pripadov. Vraj to tak byva, ked su cierna aj blond farba rovnako dominantne, vtedy sa obrazne pobiju a vznikne z toho rysava farba.

berserk
6. aug 2008

Z literatury som zistil, ze ak je rysavy iba jeden z rodicov je mozne, ze dieta bude rysave, ale len za predpokladu, ze druhy rodic je nositelom genu pre blond vlasy. Tu su dalsie vysvetlenia http://www.plus1den.sk/2008/02/08/zdravie/rysav...

mywiel
6. aug 2008

Hmm tak moja kamoska miluje rysave deti, ale ona ma tmavo hnede vlasy a jej manzel tiez, tak asi nehrozi, ze bude mat raz rysave babo ako sniva... 😀 😉

berserk
7. aug 2008

Aj moji rodicia maju obaja hnede vlasy a ja mam rysave, takze sa stavaju aj vynimky. Na mne sa prejavil rysavy gen ktory som zdedil po prapredkovi. Rysavy gen je recesivny znamena to, ze sa moze ale dlho nemusi prejavit.

kuwait
27. nov 2013

Mojho otca prva zena bola rysavka aj jej dcera je rysavka ale synovia mali cierne vlasy po otcovi

dea
27. nov 2013

ja som rysavka a starsia dcera ma vlasy po manzelovi a mladsia ufff u tej to este neviem s istotou, ale snad bude rysavka po mne 😉

hajajanka
27. nov 2013

Tak po vysvetleniach, ktore tu boli, som dosla o nadej na malu rysavku, skoda. Rysave deticky su nadherne!

tomikejt
27. nov 2013

@kuwait
@dea
@hajajanka baby tema je 5 rokov stara, zakladatelka ma uz 3 deti tak mozno nam napise ci jej deticky su alebo niesu rysave 🙂

kuwait
27. nov 2013

tak pre zaujimavost,mojmu otcovi sa lubili rysavky (1.zena rysavka,2 zena.medovozlato blond )jeho syn si vzal rysavku do tizianova a jeho vnukovi sa tiez velmi pacia rysavky 🙂

kuwait
27. nov 2013

@tomikejt uz sme si pozreli jej album,prave teraz je to zaujimave lebo po 5 rokoch mame na jej otazku odpoved 😉

hajajanka
27. nov 2013

@tomikejt No a? 😀 Ved ja som jej nedavala rady, ako ma postupovat pri boleni bruska a potom by som zistila, ze babatko ma medzitym 5 rokov 🙂 Tak zas taka tragedia sa nestala, ci?

tomikejt
27. nov 2013

@hajajanka ale ved ja som to nemyslela v zlom, myslela som to tak ze zakladatelka nam moze napisat ci teda jej deticky su alebo niesu rysave..