Detičky narodené po termíne. Kto je na tom podobne?

flipinka
5. feb 2008

Mojej sestre sa minuly tyzden narodil syn 2 tyzdne po termine. Mala sekciu, lebo to nijako neslo a bol trochu priduseny ☹ Este teraz, ked chce plakat, tak zacne tak, akoby len tak kaslal a az po par minutach place normalne. Davali mu aj nejake lieky, lebo ze bol dlho v zelenej plodovej vode a mal jej uz aj dost malo. Ale povedali, ze bude OK. Tak sa chcem spaytat, ci ste tu nejake s poterminovymi babatkami a ako to zvladaju, ci su zdrave a v poriadku. Ci su popredu alebo pozadu oproti rovesnikom.
A tiez by som bola rada, keby mi niekto fundovany odpovedal na otazku: Preco do kelu, nechaju v dnesnej dobe prenasat zenu, ktora donosila zdrave dieta a takto riskuju?!

makyb78
9. feb 2008

tak já mám oba porody vyvolané-u prvního jsem ani neměla stahy,nic se nedělo,moje tělo nereagovalao a už to vypadalo na císaře,nakonec si to synáček rozmyslel.Takže porod nebolestivý,ale to dvoudenní vyvolávání a nervy co bude,nic moc. A druhy porod-okamžitá reakce,stahy jako blázen,ale za tři hodiny bylo po všem.Mě doktorka říkala,že při normálním porodu kontrakce nastupují pozvolna.U vyvolaného to tělo na to není postupně připravováno a o to je to bolestivější,takže když to doktoři říkají,něco na tom bude.Ale určitě je to individuální,každý to má jinak.Já pokud to mám porovnat,tak ten druhý bolestivější a tří hodinový porod,byl opravdu brnkačka oproti tomu relativně bezbolestnému.Já opravdu u prvního nevěděla co je to kontrakce.Když jsem to někomu říkala,tak to nikdo nechápal a divili se, jak že jsem to vlastně rodila 😀 no a rodila 😉 Takže já na oba porody vzpomínám ráda,ale to přenášení jsem si teda mohla odpustit.Ta nejistota a kdy už a jak,to není nic extra příjemného 😒

veronikap
10. feb 2008

ahojte, nečítala som všetky príspevky, len tie úvodné... ale nedá mi nenapísať môj názor.. podľa mňa by bolo divné, keby prišiel za mnou lekár a povedal mi, že keďže už prenášam xy dní, tak mi to vyvolajú, lebo veď už je bábo zrelé.. myslím si, že je prirodzené, že pokiaľ je všetko v poriadku, tak sa čaká na spontánny pôrod.. ale na druhej strane chápem, že ak sa potom niečo vyskytne, tak je človek nahnevaný, že na čo čakali... ono treba asi posudzovať každý prípad individuálne..
ja som prenášala týždeň, malej sa vôbec nechcelo, neotvárala som sa.. ale bola veľmi veľká (54 cm a 4350g), tak mi pôrod vyvolali, lebo to nevyzeralo, že by sa malo niečo diať.. po 8 hodinách kontrakcií som stále nebola dostatočne otvorená, tak som musela ísť na sekciu.. maličká sa našťastie narodila v poriadku..
naproti tomu u sestry prebiehalo všetko ok, tiež prenášala a mali jej pôrod vyvolať.. ale nakoniec nestihli, lebo doslova z minúty na minútu a bábo zamotalo do pupočnej šnúry, že musela ísť okamžite na cisársky...

petular
11. feb 2008

renca3: no právě - myslím,že i na stavbu těla by měli brát doktoři ohled. Já mám sice 170, ale mám spíš "chlapeckou" postavu a žádné boky.... naštěstí už je to za náma 🙂

molnitko
12. feb 2008

Ahojte, prečítala som si skoro všetky príspevky a musím reagovať. Aj ja som rodila týždeň po termíne a to som presne vedela, kedy som otehotnela. A počas tehotenstva hrozil potrat, takže som bola doma s vyloženými nihami, chvíľu aj v nemocnici na infúziách. A keď už bol čas, aby sa Kvetka narodila, nechcelo sa jej. hneď, ako som ukončila 40 tt, bola som sledovaná na rizikovej poradni obdeň, Kde sledovali ozvi, sono a tak. Na siedmy deň po tremíne, kedy mi už hrozila vyvolávačka ( V pondelok som mala prísť ležať) sa Kvetka rozhodla, že predsa by nás teda rada videla a pôrod prišiel spontánne v sobotu v noci. Malá je úplne v poriadku ( má 5 mesiacov), len je strašná salámistka, ani pôrod ju nezobudil , čo som sa zľakla, ale ona si kľudne spala 😲 .... Prvé dieťa som rodila presne v termíne a mala som zelenú plodovú vodu, takže si myslím, že to nie je len o tom, že je dieťa "dlho" v brušku....
Myslím si, že vôbec nie je potrebné vyvolávať pôrod skôr, ako 8 dní po termíne ( aj som mala možnosť dať si pôrod vyvolať ale považujem to za zbytočný zásah do organizmu).
Prajem všetkým, pevné nervy a veľa síl ....

kyri
12. feb 2008

filipinka:
ono to není tak jednoduché, s těmi vyvolávačkami. já přenášela celých 14 dní po termínu (spočítaný byl dobře, protože víme, kdy jsme počali) miminku se celou tu dobu dařilo dobře, monitory výstavní, žádný problém, mě nic nebolelo, spala jsem dobře a ještě 2 dny před porodem jsem byla na docela dlouhým výletu.
chtěli mi to vylvolat už 10 dní po termínu, což jsem obrečela, protože jsem cítila, že moje mimi má prostě svůj čas a že je mu dobře, a že kdybych šla na vyvolávačku už ten 10 den po, tak by to bylo hrozný násilí a dítě by ze mě páčili nejmíň 2 dny, takže tojsem byla připravená i odmítnout v případě, že bude monitor ok. byl a pan primář sám řekl, že ještě počkáme.
takže den před mi začli poslíci - pravidelný. v noci se to uklidnilo, pak mi zavedli tabletku (která nezabrala), pak druhou, a za 4 hodinky byla malá na světě. vůbec nevypadala přenošeně (normální zbyky mázku, nabyla vysušená ani vrásčitá), plodovka čirá. kdyby ji hnali ven dřív, to by bylo blbý 😝

kyri
12. feb 2008

jo, a o synovce se neboj, určitě bude v pořádku 😉

julie6
12. feb 2008

Ja som prenasala len den, vyvolali mi porod lebo lekar nechcel riskovat a plodova voda uz bola zelena,neviete co z toho moze vyplyvat, myslim riziko z plodovej zelenej vody pre mna ci pre babo?

mima286
12. feb 2008

Ahojte,prečítala som si zopár posledných príspevkov a pridám aj ten môj.Síce som tehotenstvo prešla vysokými pečeňovými testami,tehotenskou cukroukou ale ináč bolo všetko v poriadku.Prišiel deň D a malému sa nechcelo isť na svet.V deň termínu som bola na poradni,to bol štvrtok a povedal mi že ešte počkáme do pondelka.Tak v pondelok som znova išla na poradňu a povedala,že zajtra ráno,čiže v utorok aby som prišla ,že mi budú vyvolávať.V utorok ráno o 8.00 som prišla pobalená do nemocnice,napriek tomu že som sa cítila výborne.Začali tabletkami,dostala som tri a nč,iba som sa totvorila na 3cm,dali mi infuziu a začalo sa to rozbiehať.Dali mi ju okolo 12.00-12.30 a Maťko prišiel na svet 14.48.Tak sme to celkom dobre zvládli 🙂 🙂 🙂

katka2
12. feb 2008

ja som rodila tiez tyzden po termine.Najskor som si odlezela tri dni v nemocnici a davali mi nejake injekcie na vyvolanie.Treti den zacali kontrakcie, o pol noci som isla na porodnu salu ale kedze som sa neotvarala a to som mala kontr. uz kazdu minutu tak mi to zastavili. V noci to uz boli iba take slabe kontrakcie a rano pred deviatou mi dali infuzku a uz to islo.Mala sa narodila o pat min dve poobede. A to mi doktor v poradni povedal ze porodim ani nebudem vediet ako, no veru a riadne sa mylil 😒

syrael
12. feb 2008

petular: Kubajs mel 4500 vahu a pokud vim, meli by merit panev rodicky a podle toho se rozhodnout. Alespon me to tak nastinil doktor - pravil, ze na ultrazvuku jsme tak velky, ze uz to pristroj neumi zmerit a ze on sam tipuje neco pres pet kilo, ale ze tkusime vyvolat a normalne porodit...Malem jsem se vyvratila. Pak taky rikal, ze druhy den zmeri panev a uvidi se. Byl pro me celkem sok, ze jakozto zenska s obrim pozadim muzu mit klidne malou panev🙂