Dieťa tip top, mama ako strašiak do maku. Ste tu také?

sjuzocka
17. apr 2009

Snad som to s nazvom temy neprehnala. Ide o to, ze odkedy je na svete moj synator ktoreho by som za nic nevymenila a som patricne hrda maminka, tak sa vsetko toci okolo neho a seba ale totalne zanedbavam. vlastne to zacalo uz v tehotenstve. obcas som si zaplakala ked som do zrkadla pozrela, ale nakoniec som to nechala tak, ved ine veci boli dolezitejsie (rozumej moje bejby 🙂). Nejak som vizaz odkladala na druhu kolaj, prestala som sa malovat, ved na co, ked aj tak sa casto kvoli hormonom rozplacem a len by som sa rozmazala, stlstla som, no a co, ved to sa v tehotenstve zvykne stat, ved materstvo to vsetko spravi, vravela som si. Surrealisticka predstava ako ja nadherne upravena, vdaka kojeniu schudnuta na idealnu vahu kocikujem, vyzeram ako keby som ani dieta nemala, len si pozicala pre fotenie do katalogu, proste daco ako Andrea Veresova 🙂))) - plna energie a chuti a dieta samozrejme tiez vysmiate. Dajme tomu ze to posledne sa celkom podarilo, maly je smejo, ma krasne oblecky, ved ako inak :P - ale ja!!!! Dnes uz som si to definitivne priznala. Nikdy som nevyzerala krasne, vzdy som bola taka mierna nadvaha, teraz uz nadvaha väcsia, velkost 44, XL, no potes panbuh, nemam co nosit a ked nieco navleciem vyzeram ako v piatom mesiaci, vobec sa mi nedari schudnut, lebo sa napchavam hovadinami, vdaka kojeniu asi to je, furt som hladna a chut na sladke sa neda nicim zastavit, proste neviem povedat nie, nestiham povedat nie, jem za pochodu ako sa staram o maleho... :( dost chyba, viem. a to nie je vsetko. stale sa nemalujem, ani vlasy nejak velmi neupravujem, oblecenie tiez nejak velmi pekne nemam, lebo ved vymodim sa a on ma ogrca a neni to pohodlne a podobne argumenty. NO vyzeram proste uplne nepritazlivo, nik sa za mnou neotoci, niezeby som o to stala, ale ked vidim kolko krasnych zienok je naokolo, ake su krasne upravene, a to aj mamicky, tak sa za seba hanbim, fakt :( som zo seba smutna ze tak vyzeram :( manzel mi nic nehovori bozechran, len by skusil, tvrdi ze ma miluje aka som a tak, ale ja sa proste necitim dobre taka zanedbana (ziadny uces, ziadny make up, ziadne krasne oblecenie, bizuteria, energia...) :( tak som sa vyspovedala a ani neviem co cakam ale asi budem chciet toto nejak u seba zmenit a hladam osobky co maju podobne pocity ako ja. Co tiez ked su nahodou v nakupnom centre tak kupuju uz len pre svoje dietatko a nie pre seba veci 🙂)

gucz
17. apr 2009

sjuzocka myslím že mám rovnaký "problém", nemám čo na seba. U nás po dedine mi to nejak moc nevadí, ale keď mám ísť medzi ľudí..... nemám čo na seba. Ale ja mám ešte jeden problém, ja nerada nakupujem, tak ma ani nebaví ísť si niečo kúpiť, ale budem musieť..... a určite je nás takých viac

kili
17. apr 2009

sjuzi, presne o mne si písala, aj tá veľkosť sedí 😝
ja si nič ani kupovať pekné nemienim, keďže takáto rozhodne zostať nechcem, ale mám len reči a skutek utek. aj som sa niekedy pustila do cvičenia, no potom do toho niečo prišlo a naštartovať sa zas, tak to už moc nejde.
hlavná vac, že deti sú vychrdlé, sa cítim, ako by som im všetko vyžrala 😖
pokrok som trošku spravila, som si začala žehliť vlasy, nech aspoň niečo

blau
17. apr 2009

no sjuzi, tak je na case nieco urobit. Sup -termin na kadernika a kozmetiku atd. Precitaj tu nejaku temu o dietovani je toho dost. Aj ja kojim a chut na jedlo mam tiez velku, ale nepriberam...zatial, ale keby to tak malo byt urcite by som s tym nieco robila. Lebo nemam veru takeho tolerantneho muza ako ty. Niekedy to nieje, ale na skodu. Si pekna taka aka si a ak si sama so sebou nespokojna a uvedomujes si to, tak nieje o com. A nakupovat by som zacala ako odmenu za kazde schudnute kilecko. Prajem vela stasticka a energie. A hlavne zdravicko to musi byt.

junovka
17. apr 2009

pripajam sa k vam 🙂

Minule ma na.rala svokre, ze preco nechodim v kostyme vonku a bla bla bla......ja som si len potukala na celo, ze ci je v norme....v kostyme?v lodickach??silonkach???,mam behat za malou po pieskovisku a kade-tade 😀 😀 😀 😀 😀 ....reku, este rozum som nepotratila 😝 😀

sjuzocka
autor
17. apr 2009

jaj, som rada ze nie som sama 🙂 tak ja si to viem odovodnit preco tak vyzeram, ze je praktickejsie dat si vytahane tricko ako nejake eno nuno tu snurocka tam flitrik a ani sa to poriadne na kojenie vyhrnut neda :D ale som ako taka chodiaca antikoncepcia - ze ked ma vidia tak ich napadne - takto dopadnut? to radsej bezdetna 🙂) esteze to ten matias zachranuje, to sa trochu kompenzuje s tym. ale aj tak... dajme tomu ze ma kadernik ostriha, kozmeticka porobi nejaky zazrak - ja si vzdy predstavim ze druhy den sa zobudim a zasa je to tu, nakojit prebalit zabavat, len co odbehnem uz nespokojny mrnkot sa ozve... ako to robia tie krasne upravene mamicky? ako si ukradnut pocas dna chvilky pre seba ked dieta je vo faze mama ani na krok odo mna a laskavo ma sleduj a venuj sa mi?.. a hlavne, co s tou chutou na sladke, lebo to som fakt nikdy nemala a teraz idem vrazdit za hocijakky kusok cokoladky alebo kolacika.

addaa
17. apr 2009

Ahojky sjuzočka ja si myslím, že určite úsmev mnohé zachráni. A verím, že sa vieš pekne usmievať ako aj všetky ostané babenky. Ak je človek šťastný a vyrovnaný nepotrebuje super moderné háby a maľovačky, aby vyzeral pekne.
Priznávam, že ja na seba ráno nalepím lift make up a hodím maskaru, vlasy do copu a som za 3 minúty akože upravená. Háby si nekupujem...nakúpim si keď pojdem pracovať, ved stačí niečo pohodlné a obľúbené ku kočíku no nie?
Ja som veľmi schudla v tomto období, keď malý začal pobehovať, raz sem raz tam a pár kilov šlo dole. Ale posledné dva mesiace som nejedla masko.
Držím palčeky 😉

danu
17. apr 2009

sjuzocka, skus dat cez vikend na par hodin maleho muzovi a urob si cas pre seba, kozmeticka, kadernicka, solarko, trochu cez den pri malom cvic, vsimla som si ze ma maly 7 mesiacov, mozes si ho dat na nohy a cvicit napriklad s nim, len preto ze si na materskej nemusis sa zanedbavat, nemyslim to v zlom, prosim neuraz sa, ale stale nebudes mat male dieta aj ono vyrastie a potom uz to zhadzovanie a staranie o seba pojde tazsie, a ked chces trochu vyzerat lepsie da sa to zvladnut aj s kilami naviac vie byt zena pritazliva 😉

tilly
17. apr 2009

no to je asi problém viacerých mamín, ja som síce nedošla až po 44, ale svoju pôvodnú váhu som nedosiahla...
možno by stačila návšteva kozmetičky, kaderníčky, treba začať chodiť cvičiť, na dlhé prechádzky, treba sa začať maľovať, nosiť topánky na opätkoch... inak tie opätkové topánky strašne pridávajú na sebavedomí, žena má hneď inú, takú sebavedomejšiu chôdzu a lepšie sa cíti 😉

denduska
17. apr 2009

sjuzocka, tak ja som v bezny den naozaj ako strasiak....na nasej dedine mi na kocikovanie uplne stacia teplaky a slapky, to sa da nosit vsade, vlasy mam v cope a este mi aj odrastla ofina ktoru nemam kedy ist zastrihnut takze mojou neodmyslitelnou pomockou je celenka....tu mam aj na fotke z porodnice asi ako znamenie ze sa jej nezbavim 😠
a nevedela som po porode schudnut, mala som stale okolo 63 kg co je na mna vela, pred tehu som mala okolo 56-57, akonahle sa mala zacala asi pred mesiacom viac hybat a lozit....za dva tyzdne mi zislo 6 kil, len som chudla a pila, strasne som bola smadna, robili mi vysetrenia na cukrovku 😀
a nemalujem sa, nikdy som sa extra nemalovala, ale aspon jemne som bola vzdy nalicena, ale teraz vobec, a vyzeram ako 15 rocna akoby som kocikovala surodenca alebo k tomu prisla nejakym omylom...

a kedze som 90% sama, a casto v noci, nejake malovatka su to posledne ozaj na co myslim...jednak naco budem pri tom travit cas pri malovani a odlicovani a jednak muza mam furt v robote a pre koho sa mam malovat..na prechadzke aj tak nikoho nestretnem, my sme panubohu za chrbtom... ak nahodou niekam ideme do mesta alebo mimo, tak sa normalne upravim a nalicim...a tam to konci. Ale zeby som sa malovala, ked idem s malou pozerat na ovecky a kozy ako sa pasu, tak to urcite nehrozi 😀

lucaska
17. apr 2009

sjuzocka, tak ono je to aj vec nazoru....................kraasne vlasy, makeup, velkost 38 a vyobliekana v najnovsich model tiez nema vyznam ked sa v tom necitis dobre...mozes mat aj velkost 44,trosku sa upravit a hlavne spravne sebavedomie, kraasny pohlad na svet, usmev na tvary a sama so sebou musis byt spokojna -...

ani mne sa nepodarilo po porode vsetky kila zhodit a teraz som aj pribrala ale neni to az take hrozneee, kto nechce nech sa namna nepozera...mam kraasne synceka a ci uz mam velkost 36 alebo 40 tak to je niekde nakonci............ale zas na druhej strane kazda zena je rada ked sa obzrie zanou nejaky chlap ze vyzera dobre....
takze pomalicky a zdravo treba chudnut a vytvorit si svoj outfit v ktorom sa citime dobre... 😉

babatko88
17. apr 2009

😎
no baby, je to tak, v čom nám je dobre, v tom ideme s deťušami von, či sú to lodičky, alebo šlapky, tričko alebo košeľa, rifle alebo sukňa... ja to neriešim, som síce ako šuta (rozumej ten strašiak do maku - a ešte horšie🙂)
no môj anjelik tip top, muž mi tiež už trochu nadáva, že sa o seba nestarám, ale odkedy som bola tehotná, pozerám len na neho, novú vec som si nekúpila už vyše 2rokov, vždy som sa maľovala, no od 5mesiaca tehotenstva som prestala, že ved sa budem znova, ked sa malý narodí... hovby, teraz sa nemalujem už vôbec...
síce som schudla, ale kožu mám ešte stále natiahnutú a na cvičenie mi moc času nezostáva, veď to poznáte, celý deň s malým, navariť, upratať... atd... je toho dosť a k tomu som si ešte našla teraz brigádu...
nestíham, nevládzem a cítim sa ako strašiak do maku 😖

majcik
17. apr 2009

Pridam sa k Vasim vylevom, spovediam ... ja som tiez jedna z tych zien, na ktorej tehotenstvo zanechalo svoje stopy ... a to hlavne v podobe nadbytocnych kg a postava v kybli 😀 Ale mam zdrave dieta .... nooo, niekedy ma to tak prepadne.
No snazim sa obliekat v ramci moznosti, konecne si uz mozem obliect niektore tricka, svetre a mikiny z mojich "predtehotenskych cias", nohavice ziadne ☹ Proste pribrala som pocas tehu 22 kg a toho sa tazko zbavuje. Hoci snaha je ... ale nie vzdy sa dari.
Co sa tyka vlasov, tak o tie sa snazim starat, farbim si ich doma s maminou cca kazdych 6-8 tyzdnov, inac by som uz bola zufalo sediva. Umyvam castejsie, lebo mastneju. Nosim ich rozpustene alebo v cope... prakticky 🙂
Malujem sa omnoho menej ako predtym, niekedy raz za tyzden, inokedy castejsie, inokedy ovela menej ... myslim, ze je to normalne, ze mama maleho dietata nemoze byt ako z modneho casopisu, ale snazim sa byt upravena v ramci moznosti ... aj kvoli sebe, aj kvoli manzelovi. Nove veci si velmi nekupujem, skor zo sekacov, z internetovych bazarov. Za posledny rok som si ich dost kupila, kedze do svojich starych som sa jednoducho nezmestila.
Rada by som vyzerala lepsie ako vyzeram, strasne rada by som do leta schudla 4-5 kg ... tak idema na to? Kto pojde so mnou do toho?

kosicanka1
17. apr 2009

jeeej sjuzocka, za toto som bola uz aj ja zvozena mojou maminkou a sestrou. A panboh zaplat za ne. Oni dve dobre duse sa este o mna ako tak staraju. aj teraz na oslavu narodenin mi kupili nejake satocky, mamina teraz kupila akurat nove topky na jar, atd... sem tam ma sestra sprdne nech sa namalujem. dojde mamina a skritizuje vlasy, nech si umyjem, posle podstrihnut ku kadernicke. nevadi mi to, je to s dobrym umyslom, ale pravda je, ze keby nie ich, tak som uplny strasiak do kapusty. hlavne pri mojom fesakovi chlapovi. mamina ma stale tak "pekne" povzbudi: sak sa o seba staraj, bo ta necha.... 😒 😒 no to ma stale potesi... tak sa snazim...

kosicanka1
17. apr 2009

a sjuzocka este k otazke ako to robia tie hviezdne mamicky z casopisov? veresova urcite neupratuje, nevari, urcite ma opatrovatelku, pani do domacnosti. aj ked na verejnosti vyhlasuje sprostosti tipu ze kazdy den vari super zdrave super jedlo zo super surovin, ktore sama nakupila (mozno aj vypestovala), tak z toho je verim mastny prd.... a ma kopec prachov na kadernicku a kozmetiku a oblecko, bohuzial, ja prevraciam kazdu korunu a niekedy porozmyslam, ci dam 500 sk za kadernika, alebo radsej malej kupim topanky. veresova toto neriesi. niezeby som zavidela... 😀

mamutka
17. apr 2009

joj moja, chapem ta, mna by napr. ani ku kadernicke a kozmeticke nedostali, vzdy som taka bola, proste ak nemas cas, chut, motivaciu.... tak si rano slahni na kukadla maskaru, kup si vodeodolnu, nerozmazes ked ta hormony slahnnu o zem alebo zmoknes ako kura, lebo dazdnik nemas cim drzat. Ja uz som do tohto levelu postupila, mascara to isti 😀 make up na ksich, ked sa minie uvidim co bude, ale toto fakt trva tak tri minutky. inak chodim v teplakoch, dnes sa daju pekne kupit. ved h lavne ze dietko je spokojne.
jo, a tak kazdy druhy den sa aj ocesem, inak vlasy stiahnute v gume a nemam chut to rozoberat, lebo len zaplacem aky chumac zase vypadne. co nevypadne, maly vytrha. tak vidis aka som a aha, minule taky pubis ma obzeral, gate o tri cisla vacsie padali na kolena, siltovka spatne vycentrovana a drahe botasky, vsetko tej spravnej poulicnej drzej osuchanej znacky a isiel si krk vykrutit, nechapala som a dodnes hutam, co ho vlastne tak zaujalo 😀 😀 😀 tak si tie tri minutky venuj.
no a sladke - furt sa mi vrha pod nohy, mali by to zakazat 😀 si vravim, ze to kojenie so mnou mava 😉

zitaje
17. apr 2009

Sjuzocka, tak ja som dalsia podobna, aj rozmer presne sedi. 😒
Dnes mi mama hovori: "Ty sa uz vobec nemalujes? Taka si nejaka nevyrazna!" Tak som si pred odchodom do roboty (ucim) namalovala mihalnice, aspon nieco, uz som nebola namalovana strasne dlho. Vlasy si potrebujem dat zafarbit, lebo som sediva ako nejaka starena, naposledy som bola pred dvomi mesiacmi asi a uz to zas vidno - budte rady, co ste mlade a mate svoje vlasy. ☹ . Ale zato mam dvojo novych gati znacky Cherokee (to je ta cenova kategoria, kt. este moja penazenka znesie), rovnaky model, dve rozne farby 😀. A zacina mi to vsetko poriadne vadit.
Na kila som zatial rezignovala, cim viac sa snazim, tym vacsiu chut mam na sladke, ale chcelo by to nejaku upravu vizaze aspon. Minule som si skusala nejake gate a starsia dcera mi povedala, ze v nich mam oooobrovsky zadok (vdaka za jej uprimnost, hm 😠 ) Ja to zatial platam tak, ze nosim malu v satke - aspon ma tak nevidno. 🙄 A tie satky su take pekne. 😝

elize
17. apr 2009

sjuzocka, tak toto som presne ja z pred par mesiacov 🙂 taky strasiak do maku, bez make-upu, stare rifle, vytahane tricko, o stave mojich vlasov a pleti radsej pomlcim. Kazda koruna isla na Maxinka. "Jeeej, tieto rifliky su uzasne, bude vyzerat na zjedenie s tymto svetrikom, .... tuto hracku musi mat, ved podporuje rozvoj jemnej motoriky" - nikdy sa jej ani nedotkol a stala viac ako 30,- Eur, ... atd
Jedneho dna som sa pozrela do zrkadla a povedala si DOST!!! Mam nadherneho syna a uzasneho manzela, ktory mi stale hovori, ze som krasna. Ale kym sa tak nezacnem citit aj ja, nebudem tomu verit. Tak som zacala chodit pravidelne cvicit, kupila si na seba par novych kombinovatelnych veci a kazde rano si par minut urobim pre seba. Ale Maxinko je starsi ako tvoj Matiasko. Ten mi uz rano potom ako si umyjeme zuby prinesie fen a napodobnuje jeho zvuk 😀 . Dala som mu na hranie prazdnu tubu z make-upu, vzdy pride ku mne a hladka mi nou tvar 😀 ... je to velmi mile. Nic ohromujuce sice pri nom nevykuzlim, ale aspon sa citim lepsie.

Ak sa necitis dobre, zmen to. Nemusis hned schudnut 10kg. Kup si nove oblecenie, kozmetiku, zajdi ku kadernicke. (ked budes kupovat oblecenie mysli na to, ze ho budes nosit vacsinou na ihrisko, inak su to zbytocne vyhodene peniaze 😀 ). To ta nakopne k tomu starat sa viac o seba.

Ja hovorim, ze najdolezitejsie je to ako sa citi moj syn. Nie je dolezite vyjst kazdy den von oblecena a nalicena ako modelka. Ovela dolezitejsi je usmev na tvari, na mojej aj jeho 🙂

mamutka
17. apr 2009

sjuzocka, ta fotka s manducou je uzasna!!!

krasulka
17. apr 2009

Ahojte, tak mozem sa pridataj ja? 🙂

Inak baby fakt ked to citam..tak sa vidim.. 😀 😀 ☹ ☹ ☹

denduska na tvojom prispevku som sa schuti zasmiala o tej celenke 😀 😀 😀 😀 😀 . Ale naozaj nieco musime robit so sebou baby. Ja som v utorok na vlasy objednana a ja tiez ku kociku preferujem nieco pohodlne..lebo napr. ja ked idem s malou a spusti mi niekde v meste alebo v obchodaku plac, kym ju cicikam, sto krat davam dudel, znervozniem, hojdam kociar, alebo ju aj musim vytiahnut a utisit tak som cela dopotena a unavena, a toto absolvovat v nejakej bluzke a lodickach tak neviem neviem..cest mamam co to zvladnu.. 🙂 ale zas je pravda ze aj pohodlne veci mozu byt pekne a sexi..takze ja sa bud. tyzden chystam nieco kupit na seba..aj ked mi ostali kilecka, predsa kym zo mna opadnu nebudem na to cakat v jednych teplakoch ☹ Cvicit mi este doktor nedovolil, hlavne som chcela na brucho, to mi najviac ostalo tak ked mala spi sa snazim aspon s kociarom taku rychlu chodzu nahodit..

krasulka
17. apr 2009

mamutka 😀 😀 😀 😀 😀 zlato si to napisala 😀 😀

briketa
17. apr 2009

Prepac, ale co by si robila pri troch - styroch detoch? 😕
Ved pri jednom dietati, to som ani vo svojom zivote nemusela nic menit, len prisposobit.
Malovat sa nemusis ako kraslica, staci ti podklad a mascara a to ti zaberie dve minuty.
Na vlasy ked mas dobry strih, nemusis s nimi robit nic.
Obliekat sa mozes uplne sportovo, podla mna to vyzera super, lebo posobis ako zdrava, aktivna matka. Dnes je uz plno veci z miesanych materialov ktore sa nekrcia, su prijemne na nosenie a lahke na udrzbu.
Hocijake tricka a gate v style jogy, pohodlne moderne topanky. Ved nie len to je moderne co nosi pol Bratislavy 😀
Mrkni na taketo oblecenia, to len ako tip. Hodis vlasy do copu, siroky usmev a svet je gombicka. ;)
http://www.titlenine.com/jump.jsp?itemType=CATE...
http://www.athleta.com/jump.jsp?itemID=514&item...
http://www.prana.com/newlooks.aspx

bzuco
18. apr 2009

no ja ked idem na nákupy, tak prvé, čo pozerám - detské veci - krpci majú brutálne prepchaté skrine, že keby som 2 týždne neprala, majú čo nosiť 😅 😅 ....potom pre MM a ja nakoniec a aj to si nič nevyberiem 😒 ...ale akurát som MM vravela, že si musím ísť aspoň nejaké 3-4 tričká pokúpiť, lebo tie čo mám, sú mi nejaké krátke a moje bruško už má daleko od tehličiek 😅 ...ale on mi dopraje a stále mi hovorí, že nech si kúpim

a čo sa týka maľovania - tak cez deň len tak klasicky - podklad, úder, špirála, lesk na pery a zvýraznenie obočia...tiene málokedy..
no a vlasy si upravujem každý deň či chcem alebo nie, lebo s neupravenou hlavou medzi ľudí nevyjdem

bzuco
18. apr 2009

úder=púder 😀

mywiel
18. apr 2009

Sjuzocka urobila si prvy krok ze si si to uvedomila to je dobre, preco by si sa nemala citit dobre s svojej kozi aj ked mas par kil naviac? Teraz su uz pekné veci aj vo velkosti 44, ja v H&M vzdy nieco najdem. A malého ti moze niekto postrazit na hodinku dve aby si ti mohla zbehnut ku kadernicke, oddychnes si a zvysis si sebavedomie. Vsetko sa da ked sa chce, niekedy netreba velku zmenu aj malé detaily robia zazraky a ty sa budes citit lepsie. Drzim palce, nie je dovod sa zanedbavat lebo mas dieta, potom sa matky stazuju ze ich chlapy kukaju po inych, tak kvoli svojmu manzelstvu sa nezanedbavaj, to ze ti manzel nic nepovie neznamena, ze by nechcel aby si sa viac o seba starala a tym mu das najavo, ze nie si len matka ale ze ti na vasom vztahu zalezi. Zena sa musi snazit aby bol vzdy na nu prijemny pohlad, to je uz nas udel. 😉 😅 😵

trixi
18. apr 2009

ahojte, pridavam sa do klubu. Aj ja som v tehotenstve pribrala a pocas kojenia sa este "vypasla". Som bohuzial tip, ktory si lieci stres jedenim. Uz som mala X pokusov o sportovanie ci uz s malym alebo sama. Mesiac som kazdy den na 1 hod. supla maleho babke a isla cvicit, bohuzial babka viac nevydrzala, kedze mi strazi maleho ked idem do prace a za tu hodinu cvicenia stihnem este aspon trochu upratat. Teraz ako zacalo byt pekne a teple pocasie som s malym stale vonku. On vsak neznesie, aby som s nim behala (mame speci kocik na sport), musim sa mu plne venovat. Takze sa motame, zbierame kamienky ale o nejakej aktivite nemoze byt ani reci. Vsetky tie nadbytocne kila mam na bruchu a tak vyzeram ako v 8 mesiaci. Uz sa ma tolko ludi spytalo, kedy mam termin a vzdy im vyrazim dych, ked otvorene poviem, ze ja som taka tucna, a nie tehotna. Prakticky aj teoreticky ovladam co mam robit aby isli kila dole (uz raz v zivote som dokazala schudnut 32 kg) ale teraz na to nemam sil a cas, kedze chodim aj do prace a ostatny cas chcem venovat malemu. Tuto jar sa mi podarilo nakupit si velmi pekne sportove oblecenie takze uz nechodim v maminych veciach (nove som nechcela kupovat, ze ved schudnem ☹ ) a nevyzeram tak strasne, hoci si myslim, ze par kil dole by mi pomohlo. Von s malym chodim v nohaviciach, v teniskach. Neviem si dostatocne predstavit slapat v lodickach 3 hodiny, v suknicke, alebo kostymku ist s malym do pieskoviska alebo zvierat kamienky, ci krmit labute pri rieke. Velmi sa nemalujem, len ked idem do prace, tak rychlo hodim par farbiciek aspon na oci. A kadernicke som zacala pravidelne chodit az po roku od porodu a teraz z toho nezlavim. Strcim maleho tatkovi a frnk ku kadernicke. Ten luxus si doprajem kazdy mesiac pravidelne.
Vydavam v meste vymodene damy s kocikmi, s malymi miminami. Nas tatino sa vzdy smeje a hovori, ze sa tesi, ked stretneme dotycnu damu tak oblecenu v botickach s 12 cm podpatkami, v mini suknicke, s vystrihom po brusko, ked sa jej mimi zacne ucit chodit a bude musiet dama chodit v predkone a drzat mimi za rucicky, ci sediet na okraji pieskoviska a pod. 😀

sjuzocka
autor
18. apr 2009

no vy ste zlate, dakujem za vsetky pismena 🙂 tak dobre, som namotivovana nieco s tym spravit, v prvom rade by sa zislo zmenit ten stravovaci listok. ale ja byvam stale hladna, takze neviem ci sa mi podari schudnut :D lebo tie mikromnozstva zeleniny co sa ma jest ked chudneme tak to je tak predjedlo :D a celkom sa mi pozdaval ten napad ze za kazde kilecko dolu si nieco dopriat, nejake oblecko alebo co. radsej si to dam za kazde dve kila, lebo vzdialeny ciel by mohlo byt schudnutych 20 kg takze... :P aby som to mala kam napratat 🙂
moje dite este nelozi, takze vravite ze ked sa rozpohybuje, tak pojdu kila dole aj same? 🙂)

vilki
18. apr 2009

🙂 dobra tema, kym som bola na materskej tak jedine co som nosila boli rifle tricko, tenisky, malovatkam som sa zdaleka vyhybala, hreben....ked som ho nasla tak som sa aj ucesala... 🙂 ale teraz som zacala robit, v podstate robim len tyzden, tak sa to konecne trosku meni a ja sa davam do poriadku..... 😎

cat
18. apr 2009

sjuzocka, velmi sa mylis,myslim tie mikromnozstva zeleniny-totiz praveze ak chces schudnut, ty musis jest, otazka vsak znie ze co a kedy. Ked poriadne nenastartujes metabolizmus, ten je lenivy, nefunguje, telo ked je hladne, uklada tuk do zasoby..a si v zacarovanom kruhu.

Ver mi, ja som mala pred detmi 64 kg, teraz mam 2 deti a 58 kg. Pretoze 2x do tyzdna vecer cvicim a jem 5-6x denne, dali sme sa s muzom na vyslovene zdrave stravovanie, u nas nenajdes sladkoti, keksy, vyprazane jedla, polotovary.. len chude biele masko, vela, vela zeniny, ovocie, tmave pecivo, nizkotucne syry, biele jogurty..al. ovocne..
S tymto sme zacali len teraz od Noveho roka a vidis, je april, sme pochudnuti, citime sa dobre...toto radim kazdemu,lebo drzat AKUKOLVEK dietu-je nezmysel. Vzdy ked sa potom vratis k tym..sladkostiam-zase priberies. Aj my si sem-tam zamasktime,to je jasne...s mierou.

Kila same dolu nepojdu,to urcite nie:(
Hadam som ta aspon trochu motivovala, vsetko sa da,len sa musis rozhodnut a trosku veci pomenit 😉 😎
Drzim palce!

angua27
18. apr 2009

ahojte, neprečítala som komplet celú diskusiu, asi tak polovicu.
ja som tiež mala takéto problémy cca. do 8 mesiacov malého. 9kg po pôrode hore, mastné vlasy, stále chuť na sladké, strach a hrúza. potom som zistila, že sa mi rúca vzťah, jeden s faktorov (ale nie ten najdôležitejší bol aj môj výzor a nestaranie sa o seba). začala som jesť pravidelne 5x denne (vždy keď jedol malý v podstate), zdravšie jedlá, aj keď sladkosť malú som si dala skoro každý deň. váha išla pomaly dole, začala som sa trošku starať aj o svoj výzor (ráno som hodila ceruzku a maskaru na oči a lesk na pery - celé to zabralo max. 2 minúty), konečne som sa vybrala ku kaderníčke, dala si spraviť ľahko udržateľný strih a kúpila som si žehličku na vlasy. vzťah mi to síce nezachránilo, ale cítim sa lepšie. posledné kilčá išli dolu pri rozchode, ale tento druh "diéty" neodporúčam nikomu. váhu si držím, aj keď občas zhreším, sem-tam si niečo na seba kúpim (väšinou second-hand, alebo mimibazár). obliekam sa športovo, žiadne lodičky, elegantné kostýmky, proste to, v čom sa cítim dobre a tenisky, alebo žabky. snažím sa usmievať sa, byť šťastná. a ľudia okolo to vidia, za posledného pol roka som dostala toľko komplimentov, čo za 10 rokov nie.
tiež však prvé v obchode obzerám veci pre malého, ale netreba zabúdať ani na seba. či má žena číslo 38, alebo 44, stále môže byť krásna, musí byť však spokojná hlavne sama zo sebou.
babuľky, všetkým vám držím palce, aby ste zvládli všetky predsavzatia a boli so sebou spokojné a hlavne šťastné. 😉

bbuuggii
18. apr 2009

Ahoj Sjuzocka.
Tak ty budeš určite moja dvojička. 😉