Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

graziela
10. sep 2008

Ahojte,
Dadi, tak vy sa este stale trapite s chorobou?Chudatko malicke, ale snad mu to prejde...
Ja som sa dnes s Jurkom vybrala k dr., po tyzdni mu nepresiel ten kasel...no ale smola, dr. mala na dverach vycapeny listok, ze neordinuje...a zasa som mala takeho tusaka...nabuduce radsej dopredu zavola, ci su este tam... 😠 Inac, my sme od soboty neboli ani len vonku s Jurkom a to bolo tak kraaasne...ale chcela som, nech sa len pekne prelieci...no, zda sa, ze nepomohlo...uvidim, ci zajtra dr. robi a napisem potom, ako sme dopadli..
Inac, dnes na odchode k dr.ma chytili take krce v bruchu, volala som muzovi potom z mesta, nech co najskor pride ku nam do mesta, aby som mohla ist na WC..baby taku hnacku som mala...
juj, sedim si tu bez podprdy a ja ze co ma to tak chladi na tricku a mne sa mliecko lejjeeeee jedna radost...to preto, ze Jurko spinka uz 2 hodiny...a doobeda tiez fajne pospal, az 3 hodky...No, idem sa dat do poriadku 😝

avanka
10. sep 2008

Dadi, skus si kupit Meltu a pit tu...ja ju pijem denne na litre, lebo mi velmi chuti a mliecka mam dost 🙂
alebo caje pre kojace mamicky alebo tu baby spominali nejake homeopatika Ricinus Comunis
Ja som dnes bola na vytere z hrdla, mam nejaky zapal, v utorok idem volat o vysledky....
Inak vsetko v pohode, mame sa fajn....
Kedy by sa malo babo zacat pretacat z bruska na chrbatik?

geegee
10. sep 2008

homeopatika mam aj ja. Je to Ricinus sommunis 5CH. Mam pocit, ze naozaj pomahaju. Aj pit Vienu sa odporuca. Ale chore babo je ako dospely - spave, nechuti mi jest a ak ho boli hrdielko a ma sopliky, tak sa mu aj zle taha mliecko. Dadu, ak mas cas, tak ho radsej kazdu chvilu nakoj - bude sa ti potom robit viac mliecka.
Tominko je zase spachtosko. Keby som ho nezobudila, po 3 hodinach spania, tak prespi aj cely den 😀 A potom sa rozculuje, ze je hladny 😀 V noci spi paradne, napapa sa a zalomi. Kojime sa tak 4x za noc, co sa mi zda v pohode. A dnes mam total veget, nemusim odstriekavat, dokonca som mala cas aj s Matuskom sa hrat 🙂 Aj ked ten dnes o mna velky zaujem nemal - objavil uzasnu vec - noznicky - tak striha papiere o dusu spasenu 😀 😵

mirka8429
10. sep 2008

ahojte tak my sme dnes boli s malym u urologa lebo ma vodicku vo vajickach.ale nas upokojil ze sa nemame obavat ze je to bezny jav u chlapcov ze sa to vstrebe..no ale kazal nam stahovat malemu predkozku...ale to bude manzel lebo ja mam strach ze mu nejak ublizim 😒

graziela
10. sep 2008

Ahojte,
Avanka, aj ja si robievam Meltu, ale nie tak pravidelne ako ty, asi tak kazdy druhy den, lebo sa mi s tym rano nie vzdy chce babrat...Vsade pisu baby, ze to vraj pomaha na mliecko, tak asi v tom nieco pravdy bude 🙂
Pretacanie z bruska na chrbatik - nasmu Jurkovi sa to este stale nepodarilo...takmer vsetky baby v junovkach pisali, ze to ich drobci robia, som uz zacala mat normalne obavy... ale potom som si pozrela videopasku nasej starsej Sasky, ked mala zhruba o 2-3 tyzdne viac ako Jurko a vtedy sa aj zacal pretacat...Takze v pohode, nestresujme, kazde dieta je ine a chlapci su vraj trosku lenivsi 😲
Geegee,
tak to mas doma riadneho spachtosa...nam minule Jurko v noci spinkal rekordnych 9 hodin vkuse 🙂 🙂 🙂 od 9 vecer do 6 rana, to som normalne nechapala...ale nebudila som ho...On inac, ked v noci tak fajne spinka, tak potom to mliecko "dobiehaL doobeda a mne to len vyhovuje, lebo mam prsia take naliate po takej noci, ze inac by som musela odsavat...no a Jurko je predsa len najlepsia odsavacka na svete 🙂
Mirka8429,
z akeho dovodu mate stahovat malemu predkozku? Kvoli tej vode vo vajickach?Nejako mi to nejde do hlavy, ako to moze spolu suvisiet...Ja som nasmu Jurkovi s pindurikom doteraz nic nerobila, aj nasa dr. hovorila, ze do roka nic nepodnikat v tomto smere 😉 A ja by som sa bala tiez, mu tam nieco sramotit...

dadulienka2404
10. sep 2008

dakujem babenky.co sa tyka vodnatosti vajiciek asi to je normalne.ked ma prepustili s porodnice tak mi odporucili nadvihovat a tak zabalit.a moja obvodna povedala ze najlepsie je dva obycajne plienky ze pampersy vajicka nedrzia tak hore.Baby ja neviem sice ma maly zapalene hrdlo ale rozmyslam ci nemal tie bolesti aj od bruska do vecera si ani raz neprdol.ale ked som ho davala z teplomerom kakat tak sa potom vypukal a mal do zelena stolicu...tak rozmyslam aj nad tym ze som mu davala cez noc vela medu na cumlik.teraz spinka neplacka uz sme sa s nim pred tym v pohode rozpravalia on na nas pozeral 😉 😉 😉 takze asi je med dost tazky na zaludok 😖 😖 😖 /co som aj vedela a aj tak som mu ho dala/Co sa tyka stahovania predkozky ja som to svojmu starsiemu synovi nerobila raz a to uz mal asi rok a pol.nemam na to proste odvahu 😒 😒 😒

geegee
11. sep 2008

dadu, med na cumlik? To preco? 😲 Ved med sa nedava do 2 rokoch veku dietata.

Na brusko su dobre masticky napr. Pupik - pomasirovat a prdka sa jedna radost 🙂

Ja som vcera musela malemu uvarit UM. Papal, papal, hadam aj hodinu, az mu uz zo mna nic neslo a plakal strasne. Tak som uvarila 90ml UM a vsetko spapal a o hodinu potom som ho este aj kojila. To bolo o 21:00 a o 0 v noci som ho zobudila, tak len trosku asi od smadu potiahol a papal az o 5 rano.
Dnes sme boli prvykrat od tych teplot jeho vonku, tak dufam, ze to bude OK.

My sme predkozku nestahovali. Parkrat na poradni to urobila Dr., muselo to dobre boliet, lebo Matko vtedy plakal strasne, tusim mu raz aj krvicka isla.

dadulienka2404
11. sep 2008

viem ze sa nedava ale nie do dvoch rokov vzdy to je inac ja som mu chcela dat len trosku nakoniec toho bola "troska viac".ale uz mu je dobre.doktorka vravela ze take babo co vela papa ma vecsinou problemy s nafukovanim a ze hoc puka aj sam ze je dobre ked ho pomasirujem a aspon trikrat za den ho dan vypukat aj s teplomerom aby mu uvolnilo brusko.neviem zacala som pit meltu ale akosi sa mi ani mlieko nerobi asi ju musim pit dlhsie co??? 🙂 🙂 🙂

graziela
11. sep 2008

Ahojte,
joooj, Geegee, ked pises o tej predkozke, az mi zimomriavky isli po chbte...preco to niektori dr. zakazuju a ini to robia jedna radost...ja by som nasho Jurka takto nenechala trapit sa, chudatko...nemohla by som sa na to pozerat...
Dadi, med je alergen, takze ako pise Geegee, vobec by sa do tych 2 rokov nemal detom davat !!!!Ja viem, ze to tak kedysi nase mamy a stare mamy robievali...ale k comu je to vlastne dobre? No a uz duplom by sa nemal davat detom, ktr. uz maju zubky, lebo to podporuje tvorbu zub. kazu...tak isto ako kasicky do flasky, to sa proste nema robit...

dadulienka2404
11. sep 2008

jasne chapem to....

moni1412
autor
12. sep 2008

mirka ako vam zistili tu vodnatost vajiciek?

dadi mas nejaky chaos v pase......najmensieho mas chlapceka, nie?

dadulienka2404
12. sep 2008

moni co mam???chaos???niekto si mozno mylsi ze som truba 3 deti mala a neviem.lenze je pravda aj to ze zivot s mojim prvym manzelom bol o chudobe a prezivaniu a tyranii.cize to co mam teraz som pri nom nikdy nemala cize to zanme ze mat vtedy doma med bolo ako mat teraz 100 000 takze len chcem napisat ze aj ked som mala 3 deti vtedy som zila z ust do ust a na take rozkose ako je med atd nebolo...chapete cize neberte ma za uplneho debila proste sice z detmi viem ale vtedy pre nas existovalo mlieko na ktore mi dala bud mama alebo sestra.

graziela
12. sep 2008

Dadi, nikto si o tebe nemysli to, co si napisala...prave naopak, klobuk dole, ze saj napriek tomu, ze si prezila take obdobie, nevzdala si to, postavila si sa opät na nohy a mas krasnu novu rodinku a hlavne deticky, ktr. chces dat len to najlepsie ako asi kazda matka ... ono niekedy, pisane slvo inac vyzera a clovek to niekedy nespravne pochopi....
Moni myslela v tom pase, ze mas napisane Mirka namiesto Mirko 😉
My sme inac, dnes boli s Jurkom u dr., ako som spominala...Museli sme ist aj na rtg hrudnicka, lebo dr. fonendoskopom nic nepocula, ale ten kasel sa jej vobec nepozdaval...Chudatenko moje, chvalabohu, ze plucka mal ciste, no len bolo trochu hlienu na prieduskach...takze nam nasadila ATB Amoksklav...Dufam, ze konecne mu to zaberie, len aby nedostal hnacky, na to nam odporucila dr. detske probiotika...Drzkajte palce, nech sa uzdravime.
Inac, Jurko nam dnes vazi 5900kg, z posl. 3 tyzdne pribral 500gr, co nie je az tak vela ako naposledy, ale aj tak je to pekne 🙂

avanka
12. sep 2008

Dadi, ved pohoda, aj moja kamoska davala 2 mesacnej dcere na cumlik med, lebo uz bola zufala, Anezka mala koliky nevedela ju inak utisit....
Baby to nemysleli tak, ako si to pochopila....
A Moni myslela v pase pri fotke ti to ukazuje, ze najmladsia je Mirka a Jakubka tam vobec nemas uvedeneho, tak to uprav...
A inak, co nove?
My fajn, Lukasko mi spinka od pol 1, tak neviem, ci ho mam budit, lebo papal naposledy o pol 12, to sa este nestalo, zeby moj hladosko zabudol na papanie 😀
A to sa o 2 zacal mrvit, tak som mundala cumli a usila na seba budu, nejako nepokojne spinkal, stale mu vypadaval, tak som pri nom sedela, citala a podavala cumel....a o stvrt na 4 prisiel rastik z prace a maly spi ako zarezany, ani len cumel mu nevypadne 😅 to ako keby som si vymyslala 😀
Grazi, aj julovky uz niektore napisali, ze sa im deticky pretacaju na bok a mne sa to volaako nezda 🙂 pride mi to skoro...
No ked su chlapci lenivsi, tak my sa snad naucime pretacat az v pol roku, ked stale spinkame 😀 😀 😀 o inych veciach ani nehovorim....
Na 1 strane je to fajn, lebo stiham vsetko porobit, vcera som navarila 16 flasiek kecupu, na 2 strane by som sa s malym aj rada tulila a tak....
Ale ved nas cas pride.....

avanka
12. sep 2008

Grazi, zase sme pisali narovnako 🙂
To mate fajn, ukasko mal 5900g, ked mal skoro 12 tyzdnov.....kolko meriate? My 61cm

geegee
12. sep 2008

dadu, mas v pase uvedene, ze mas najmensie dietatko Mirku a ma 1,2 mesiaca. A co sa tyka medu a pod., kazdy nech si robi ako uzna za vhodne. Ja napriklad Matuskovi nedavam vobec cukriky, ani lizatka doteraz. Nikdy to neochutnal, takze mu to ani nechyba 🙂

graziela
12. sep 2008

Avanka, tak zasa sme mali rovnake myslienkove pochody..az na to , ze ja som Dadu este viac poplietla s tym pasom...som myslela, ze toho najmladsieho ma Mirka nie Jakubka... 😅
Avanka,kolko Jurko meria, to neviem, nam v poradni meraju len obvod hlavicky a doma som ho este nemerala, no skusim, ak najdem nejaky meter...Nas Jurko mal v utorok presne 13t, pribera zatial pekne, dufam, ze mliecko mu bude chutit aj nadalej...
Inac, som prekvapena, ze nas Durinko aj napriek chorobe je taky dobrucky, v noci spinka takmer celu noc, ani s kojenim nie su problemy, ani nie je nejaky mrzuty...Joj, drobcek, keby sa tak vedel uz pozalovat, co ho bolka... ☹ Tak mi je to velmi luto...aj starsia Saska, vzdy ked bola chora, tak mi to bolo tak luto...a pritom ona tiez vzdy bola a aj je dobry trpezlivy pacient, nikdy sme s nou nemali problem ani s liekmi kadejakymi horkymi, nechutnymi, vzdy vsetko spapala bez reptania...No len mi to vzdy srdce trhalo, ked v noci dostala zachvat kaslu, normalne sa mi tak rozbuchalo a nemohla som ani spavat kvoli tomu...a Jurka budem asi teraz tiez castejsie v noci pozerat....ked on sa v noci teraz ani nebudi, on spinka aj celu noc, teraz napr. spinkal tuto noc skoro 9 hodin...ked spinka, tak nekasle, ale rano, ked sa prebudi, tak sa nemoze dokaslat...tie hlieny sa mu tam za celu nazbieraju a ono, chudatko malicke, to este nevie dobre vykaslat...No, dufam, ze sa z toho dostaneme ..

avanka
12. sep 2008

grazi, neboj, Jurko sa vylieci, drzim palceky, aby to bolo cim skor 🙂 🙂
Ja som tiez nejaka dopetena, vsak Luky este 12 tyzdnov nemal, myslela som 10 😅 😅
3 mesiace budeme mat 23.....
Idem za tymi svojimi chlapmi, uzasne sa rozpravaju, maly je taky ukecany, to ma asi po mamine 😀

dadulienka2404
12. sep 2008

uz mi doslooooooooooo to nic stava sa uz som to dufam opravilaaaaaa 🙂 🙂 🙂

geegee
12. sep 2008

Baby, uz ma to kojenie zacina hnevat...zase som musela uvarit 60ml UM a to sme sa predtym kojili s prestavkami 2 hodiny ☹

dadulienka2404
13. sep 2008

geegee to kojenie zacina hnevat aj mna pretoze ja nakojim a maly je este stale hladny tak dorabame este UM.tak neviem co urobim dalej... 😉 😉 😉

graziela
13. sep 2008

Babenky, len trpezlivost, vydrzte 🙂 🙂 🙂 Ja viem, ze mne sa to lahko hovori, no skuste to nejako prekonat...castejsie prikladat, odsavat...ale ved vy uz viete ako...a hlavne nemysliet na to, ze prestanete kojit, lebo ked uz raz sa clovek zacne s tou myslienkou pohravat, tak uz akoby sa to aj stalo...

geegee
13. sep 2008

v noci sme sa kojili kazdu hodinu od polnoci 😀 Dnes som si kupila tu Meltu...uz na pohlad to vyzera hnusne, tak to musi pomoct 😀
Dadu, to sa utrasie, len to chce cas a nasu trpezlivost. Treba vymysliet nejaku mantru, co budeme odriekat 1000x denne, aby sme mali viac mliecka 😀 Ja som happy, lebo maly sa nakojil a buva 🙂 Tak mam pred sebou caj pre kojace matky a uvareny ten meltovy humac a v sebe liter vody 🙂

avanka
13. sep 2008

Geegee, ja zase meltu pijem namiesto kavy, nesladenu s mliekom a strasne mi to chuti 😀 😀 😀 musim si ist hned uvarit, taku chut si mi narobila....

jankapo
13. sep 2008

Baby, a skusali ste na mliecko tie homeopatika? Su fakt dobre podla mna.
Avanka, aj ja som mala metlomaniu, ale uz to preslo. 🙂
Grazi, suhlas s tebou, a verim ze je Durko opat vo forme 😉

Ku kojeniu, skuste preluskat tuto stranku- mna to v kazdej krize straasne povzbudilo a pomohlo. Chce to najma a najma odhodlanie. Verim, ze to dokazete. 😵
Mna zas bolia didky pri kazdom prisani, maly ocividne potrbeuje hryzt a kym si uvedomi ze hryzie didku, tak au au...A zbytok masticky na bradavky som dala kamoske do porodnice, ze vraj ju tak skoro nebudem znova potrebovat. Hm,...ani tyzden tomu neni. 😝 Ale bojujeme dalej, mliecka je dost, tak akurat pre papkaca. 🙂

geegee
14. sep 2008

avanka 😀 Ja si na nu tiez hadam zvyknem. Ja nepijem vobec kavu, tak preto mam aj s meltou problem 🙂
KOjime sa, s prisatim uz nie je problem, trosku maly streckuje vecer, tak to mu nakoniec dam UM, ked uz sa mu nechce tahat MM.

jankapo, ktoru stranku si myslela?

jankapo
15. sep 2008

jezis, mne sibe.... 😝

www.kojeni.net

jankapo
15. sep 2008

dnes mam didky ako handry... 😨 citim s vami babule, ale drzme sa...citim desnu unavu, asi je to tym, vcera som ledva stala na nohach a ako naschval, vecer maly nie a nie spat...den u svokrovcov, vela ludi, dojmov, rezim pokaslany uplne...tak bol problem 😖

mliecko priiiid k naaaam, prosiiiime .... 😵 😵 😵

dadulienka2404
15. sep 2008

ahijte babenky tak ja prikrmujem aj kojim.vykend a dnes babenky no proste stres.deti su doma takze zakazdym ked maleho ulozim zobudia.uz na to nemam nervy tisic krat im vravim aby boli ticho a nie a nie ma posluchnut.mozno keby bol doma manzel.no ten je na fuske.este aj to pocasie tak by sme isli von ☹ ☹ ☹ no proste hruza cez vykendy je maly tak unaveny vecer ze hruza.konecne idu zajtra do skoly a do skolky si zas seginatko oddychne.joj nech je veceer ☹ ☹

graziela
15. sep 2008

Ahojte,
tak pozeram, ze nie som sama, co mam dnes taky cudny den...Mna uz totizto od vcera tak sakramentsky boli zub mudrosti, co mi rastie, ze uz normalne rozmyslam nad tabletkou od bolesti...ako by nestacili tie problemy s krizami, do kelu...Inac, je zaujimave, ze mna zuby nebolievaju uz od mojich mliecnych zubov, ale tieto zuby mudrosti mi to vzdy "vynahradia"...neviete o niecom, co by mi mohlo priniest ulavu?
Nas Jurko je tiez uz par dni akysi nervozny...ta choroba mu stale neprechadza, ATB berie od piatku a akosi stale nezabrali...zacina byt vazne akysi mrzuty, taky este doteraz nebol...len nech sa mi vylieci, chudatko moje...zacinam mat aj podozrenie, ci mu nahodou nejdu aj zubky...no ktovie, len nech ta choroba prejde..chudatko, ked dycha, tak to chrapcanie citit este aj rukou na chrbatiku...
Babenky, ktr. "bojujete" s mlieckom, drzkam vam palceky, nech priiiiiiide...aby vase dietky mali opät mnamky od mamky, take ozajstne, prave a NAJLEPSIE !!!!!!! 🙂 🙂 🙂