Diskusia pre úspešné ex-rizikovky

moni1412
8. júl 2008

Tak, odteraz sa ex rizikovky, teraz uz mamicky, budu stretavat tu. na podnet grazielky, ako spravne poznamenala - uz bola ta tema o niecom inom, tak nechame ju pre sucasne rizikovky a vy babenky, sup sem 🙂

lubkagaa
25. sep 2008

pocuvajte babenky, je mozne, zeby drobcovi isli zubky uz teraz? Prave dnes ma tri mesiace a zacina stvrty.

moni1412
autor
26. sep 2008

lubka je to mozne. nas minule na poradni privitala s tym kde mame zuby? 😀 takze je to uplne normalne v tomto veku.

moni1412
autor
26. sep 2008

ale rataj s tym ze to moze trvat dlho. Denisko uz ma take priznaky vyse 2 mesiacov a stale nic.

avanka
26. sep 2008

Lubi, my sme tiez vyskusali fialove tesco, aj teraz miname posledne 3 baliky, kedze sme si este v tehotenstve urobili zasobu, ale mne sa moc nepacia, nepretekaju, ale ked sa maly pocika, ma medzi nozkami taku tvrdu gucu, to sa mi nepaci 😅
Osvedcili sa nam Hugies, Pampers, ale uplne najlepsie su Fixiess, ale tie pre ich vysoku cenu kupujeme len sem tam

Lubi, aj mne sa zdalo, ze Lukaskovi ide zubok, lebo strasne slinta a stale ma v pusinke pasticku a na hornom dasienku ma taku malu bodku, ale bolo mi povedane, ze najprv rastu dolne zubky, tak nic ☹

moni1412
autor
26. sep 2008

avanka nie je to pravidlo. kamoskinmu malemu isli prve horne.

graziela
26. sep 2008

Moni,
no je to sranda, vobec som si to neuvedomila, ze pisem väcsinou v tom case medzi 14-15 hod...asi to bude tym, ze Jurko prave vtedy spinkava 😉
Babenky, dnes som sa vybrala k tej rehabilitacnej dr., no a mala som opät smolu...dnes tam nebola...Boze, ja vzdy, ked sa niekde v posl. dobe vyberiem ku dr., tak to tak dopadne...takze budem musiet ist asi az v utorok, lebo v po manzel robi cez den..no ale neviem, ci vlastne v utorok, lebo to mame ist do poradne a mali by sme aj ockovat..ale kedze Jurko este stale nie je celkom fit, tak ockovanie sa mozno konat nebude...no, do utorka este daleko..

lucia31
26. sep 2008

ahojte mamulky 🙂
aj naša Tamarka si cely den masiruje pastickou dasienka, ma v puse rucicku hadam cely den ked je hore 🙂 ..ale je pokojna, usmievava ako vzdy, tak to este hadam zubky nebudu...
co sa tyka plienok, my striedame Fixiess a Babylove aktiv+ , ine uz radsej neskusam, lebo tieto nam najviac vyhovuju, Babylove davam cez den a Fixiess setrime na noc, alebo ked ideme niekde na dlhsie 😉
idete dat deticky zaockovat prevenarom? ja stale rozmyslam ci ano alebo nie, ci to bude mat nejaky vyznam a co je pre jej organizmus lepsie..

avanka
27. sep 2008

Luci, Prevenar ano, rotavirusy nie 🙂

avanka
27. sep 2008

Inak pridala som nejake fotky do albumu, tak pozrite 🙂

jankapo
27. sep 2008

Ahojte mamule,
dlho predlho som tu nebola 😒 ale zijeme 😵
Chorucki sme boli (ja este aj som) tak sme nemali moc sil na konika. (aj ked chut by bola 😀 )
Klasika jesenne uvitanie - sopliky, kasel, u maleho sa chytili priedusky, u mna vsetky prazdne dutinky v hlave, tak som sa citila akoby mi niekto nafukol hlavu a zalepil otvory, no des, berieme obaja antiiotika, ale uz sme na dobrej ceste k vylieceniu.Snaad.

My sa stale plne kojime, trapime sa krizami len ked mam kramy 😝 a to akosi tazko ovplyvnit, mliecka mam tak akurat pre papkaca, neodsajem a nemrazim ani kvapku, co zas az tak nevadi. Cez den sa intervaly predlzili, v noci skratili, zda sa ze rastieme, (a)lebo vecicky sa zmensuju... 🙂 Spanok nocny sa nam celkovo dost pokazil, no uvdime ci je to upchatym nostekom ci cim vlastne a ako to pojde dalej.

My stale vela slintame a hryzieme ale zubky v nedohladne a dufam ze tak skoro nebudu, lebo co mi z tych didiek ostane potom? 😲 Takze tak je to.

Matulko je inak zlate babo, vela sa smejka a netrapi ma az tak, asi sme si uz nasli na seba system, spoznali sme sa asi konecne 😉

Musim ist, dosla moja mamula. Pa zatim.

sandrika
27. sep 2008

jani ako si to pekne napísala 😉

lubkagaa
27. sep 2008

Ahojte babenky, ako sa majkate?
Vlastne Janka pekne popisala o sebe, tak drzim paste, aby ste boli zdravucky uz poriadne obaja. Inac co pouzivas na odsavanie soplikov? Niekto si nevie vynachvalit tie odsavacky na vysavac. Ja som este neskusala, neviem.
My si uzivame vykendu u mojej maminy, tak je taka pohoda. Maky spinka v kociku, len vecer teraz byva daky velmi nekludny. Sice niekedy aj cez den.
U nas je inac jeden super second hand pre drobcov a su tam krasne vecicky, v normalnych obchodoch su strasne prehnane ceny. Nemate inac problemy pri nakupovani? velkosti?
Drzkajte sa a nech vsetkych choroba odchadza.

elize
27. sep 2008

ahojte, neviem ci poznate pribeh kotenko a jej lilianky. Mne po narodeni Maxinka velmi pomohla po psychickej stranke. Dodavala mi tolko energie a pozitivneho myslenia ked bol v inkubatore a nevedeli sme co s nim bude ....

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

😢 😢 😢

jankapo
27. sep 2008

Elize, dakujeme za link. Velmi velmi nam je to luto... 😢

jankapo
27. sep 2008

A Lubka,- mame tu odsavacku na vysavac tiez, je super, ale Matulko mal tie sopliky tak huste a tak daleko ze mu ich 2x odsavali na krcnom. Nejakou specialnou co tam maju, ja som to nevidela, bol s nim vo vnutri ocino, ja som sedela v cakarni so spajlami v nose napichnutymi tiez na uvolnenie mojich dutin...Takze tak. 😖 V pondelok ideme znova, uz sa "tesim". Ale halvne ze nas to vylieci a budeme spolu zas zdravi, zial nie kazdy ma to stastie. 😔 😔 😔

lubkagaa
27. sep 2008

jankapo: tak sa drzkajte, aby ste to uz mali za sebou a boli zdravi.

elize
27. sep 2008

lubka my tiez mame odsavacku na vysavac. Teraz ju vyuzivame naplno, lebo ma Maxik sopliky. Dostal to odomna, ja som huhnava uz vyse tyzdna a neviem sa toho zbavit. Inac je to super vec. Len musis mat vysavac na ktorom sa da regulovat vykon, resp. s malym vykonom. Za par sekund su tie potvorky sopliky vonku.

Baby sorry, ze som vam sem tak vtrhla 😅 predtym som do tejto temy prispievala castejsie, no bolo to davno 🙂

lubkagaa
27. sep 2008

ahoj elize, kazdy je vitany, to nie je vtrhnutie 🙂.

graziela
27. sep 2008

Ahojte babenky,
Elize, ked som si precitala o tej Lilianke, neubranila som sa slzam... 😢 hrozne mi je to luto...

avanka
1. okt 2008

Ahojte, kde ste kto?????? ☹ ☹
U nas uz od vecera prsi, tak som zvedava na nasu poobednajsiu prechadzku....
Ako sa dari vasim chorym drobcom?
My sme teda zatial zdravi, dufam, ze to nezakriknem...

moni1412
autor
1. okt 2008

ahojte, u nas tiez prsi, pocasie na nic 😒 dnes som sa dala do vybavovania rodicovskeho prispevku (poslali ma spät, mam prist az koncom mesiaca). mohla som si usetrit cestu na druhy koniec mesta peso v dadzi a este aj mokre rifle od jedneho "mileho sofera" ktory namiesto pribrzdenia pri nas pridal 🙄

avanka
1. okt 2008

Moni, ozaj, ved o chvilu to caka aj nas.... 😅
Denisko vyzera ako babika 🙂

moni1412
autor
1. okt 2008

avanka stale si ho ludia mylia s deivcatkom 😅 Lukasko ma na tej poslednej fotke ako figliarsky usmev 😀 este kojis?

avanka
1. okt 2008

Ozaj je krasny 🙂 inak ty vyzeras ako Deniskova starsia sestra
Luky je tiez uzasny, ani som neverila, ze si to budem tak vychutnavat 🙂 Kojim a chcela by som potiahnut do takeho 8 mesiaca, lebo sa do nicoho nezmestim a zial nie som ten typ, ktory pri kojeni chudne

moni1412
autor
1. okt 2008

avanka ved uvidis... dufam ze budes mat mliecka stale dost. 😉

hehe, dakujem. 😀 tipuju mi vzdy o par rokov menej, co ma mozno bude tesit v buducnosti 😅 ale teraz ani nie.

avanka
1. okt 2008

Nastastie mam mliecka dost...
Inak dnes mi dorazila zasielka od Nestle. co sme v porodnici dostavali ten kufrik, v nom bola ta knizka Happy baby, tak sme poslali ten kupon na vzorky......potesila 🙂
Moni, zavidim ti aj tvoju postavu..ja som vzdy mala nieco naviac, ale bolo to v norme 🙂 teraz sa mi tak rozsirili boky a pas, ostalo mi cca 1 kilo po porode, 3 som nabrala pri kojeni, 18. oktobra mame zapis a ja neviem, co si obleciem...
kostym zapnem, ale nemozem si sadnut, lebo by sa na mne asi rozliezol 😀 , preto by som chcela kojit tak do toho 8-10 mesiaca maleho, aby som sa dala do leta dokopy
🙂

graziela
1. okt 2008

Ahojte babenky,
aj u nas prsi od vcera vecera, je skarede sychrave pocasie...a mne sa zda, ze uz aj na mna lezie nejaka viroza... ☹ Jurkovi je uz chvalabohu lepsie, ale stale ma ten kasel...mali sme ist vcera ockovat, ale odlozili sme to o tyzden, pre ten kasel...no dufam, ze do dalsieho utorka to prejde...
Vasi drobcekovia su zdravucki?
Avanka, tak co sa tyka kojenia, ja by som chcela minimalne do 1 roka potiahnut 🙂 Mne kilecka isli krasne dole po porode, ale zastavilo sa to na mojej predch. vahe...ale o tom som uz pisala...nejdem to teraz riesit, chvalabohu sa zmestim do mojich povodnych veci...ja mam zasa prioritu, dat si do poriadku krize, aby som mohla aspon trochu cvicit a verim, ze kila pojdu dole aj popri kojeni 😉

moni1412
autor
1. okt 2008

avanka ja este nie som ani na svojej povodnej vahe, este mam navyse 3kg. a posledne tyzden som stale taka hladna ze sa bojim ze zachvilu budem mat 200kg 😀 tak mi nemas co zavidiet. musim este na tom popracovat 😉 tigrie dupacky su vam este dobre?

avanka
1. okt 2008

Moni su, len keby teplo bolo 😀 takze su uz odlozene pre braceka alebo sestricku 🙂

moni1412
autor
2. okt 2008

jaaaaaj. ale su uzasne 😵